Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se u Srbiji postaje vatrogasac ??  (Pročitano 67360 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Да ли може да се постане ватрогасац са диоптријом? Наравно остало је све ок...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
   Postavio si pravo pitanje , kada sam ja priman za vatrogasca taj nedostatak se nije tolerisao. Mislim da su sada malo više tolerantniji , pošto sam sretao i vatrogasce sa naočalima.Razmisli zrelo šta raditi sa vatrogascem koji kao ja odradi  20 god . i onda zbog starosti mora da nosi naočale , da me odpuste ili da me penzionišu ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Tek sad vidim da sam se u mojoj prethodnoj poruci obraćala 26041967 a trebala sam maxxxi-ju  Smile Smile


IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
Tek sad vidim da sam se u mojoj prethodnoj poruci obraćala 26041967 a trebala sam maxxxi-ju  Smile Smile




  Nema veze  zbunio te je avatari , ja sam razumeo a mislim da je i on . Možda je to što imamo isti avatari dokaz da je i on za vatrogasca ??? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Ma naravno da će biti  Smile

Kolega

Evo pronašla sam jedan tekstić

NOVOSADSKA VATROGASNA BRIGADA

Na požar srcem i lošom tehnikom

Posao vatrogasca podrazumeva veliku izdržljivost i spremnost da se u svako doba dana i noći krene u gašenje požara. U intervencijama pomaže tim, a u timu nema mesta sujeti. Dešava se da u intervencije odlaze u bušnim čizmama i da im pucaju vatrogasna creva jer ne mogu da izdrže pritisak vode

Kada opis radnog mesta podrazumeva rizikovanje života da bi se spasli drugi, veliku profesionalnost, požrtvovanost, hrabrost i odsustvo svake vrste sujete, onda je sasvim jasno da je reč o zanimanju koje ne može da obavlja svako. LJude koji u profesionalnoj biografiji imaju upisane upravo ove ocene poželjno je nikada ne upoznati, jer njihov dolazak na kućnu adresu znači da je reč o nekakvoj nevolji, a u rubrici zanimanje upisuju reč vatrogasac.
Način na koji se zapošljavaju već govori dosta o kakvom poslu je reč. Kako je objasnio nekadašnji vatrogasac, a sada operater u Komandnooperativnom centru novosadske Vatrogasne brigade Goran Mićić, u ovu jedinicu ne dolazi se preko konkursa nego preko preporuke. Nije međutim reč o dobijanju posla “preko veze”, jer svako mora da se dokaže i pokaže. Svi kandidati prolaze stroge fizičke i psihičke provere. Budući vatrogasci moraju da budu potpuno zdravi, da polože stručni ispit, a zatim pohađaju kurs i za dva do tri meseca počinju prve intervencije. Pored brojnih pretraga, u policiji im se proveravaju dosijei, jer oni koji nameravaju da se bave ovim poslom moraju da budu “čisti”. Razlog za to leži u činjenici da vatrogasci imaju ovlašćenje da, ukoliko je to potrebno, provale u stan koji gori, a u njemu mogu da zateknu mnoge vrednosti.

Minuti određuju sve

- U intervencijama moramo da budemo tim, a u timu nema mesta sujeti - kaže Mićić. - Niko od nas ne sme da misli da je samo on u pravu, moraju se uvažavati mišljenja kolega, jer u našem poslu minuti su presudni i za vrlo kratko vreme moraju da se donesu prave odluke.
U novosadskoj jedinici rade ljudi različitih obrazovnih profila, što je, kako je rekao Goran, dobro, jer je u požarima potrebno poznavanje različitih veština. I ne samo da moraju da funkcionišu kao tim, nego moraju da se poznaju kao članovi porodice da bi znali šta i u kom trenutku od koga mogu da očekuju. Zato nakon intervencija jedni druge hvale, ali i kritikuju kada je potrebno.

 - Ne postoje dva ista požara, a svaki se u početku može ugasiti čašom vode - objašnjava Mićić. - Kada dobijem dojavu, moj zadatak je da od onoga ko požar prijavljuje dobijem što veći broj informacija da bismo znali kakvu ekipu i koliko vozila da pošaljemo na intervenciju. Zbog toga ponekad moram da budem neka vrsta psihologa da bih saznao gde i šta gori i ko je ugrožen u požaru. Onom ko dojavljuje kao i onima koji su ugroženi požarom, uvek deluje da vatrogasci putuju čitavu večnost, a oni se trude da na mestu požara budu najbrže što mogu.
Kada stignu na intervenciju dešava se da je dim toliko gust da gotovo ne vide gde ulaze i odakle dolazi vatra. Ali, u tim trenucima, iako su vrlo oprezni, ne misle na opasnost kojoj su izloženi. Ne misle na sebe, nego na one koje moraju da spasu. Reč je jednostavno o ljudima koji su spremni da “uđu” u opasnost i da se ne plaše. Zbog toga im je, kaže Goran, najveći trijumf kada spasu onoga ko je u opasnosti, a najteže kada neko strada.
- Najgore je kada si nemoćan da bilo šta učiniš, a kada si svedok nečijeg stradanja - objašnjava Mićić. - Takve slike nikada se ne mogu izbrisati iz sećanja, mogu se samo potisnuti. Ne može se nikada zaboraviti intervencija u kojoj je bilo ljudskih žrtava.

Zastarela vozila

Posao vatrogasca zato podrazumeva veliku izdržljivost i spremnost da se u svako doba dana i noći krene u gašenje najvećeg požara u njihovom životu. Goran se tako priseća bombardovanja i scene u kojoj su on i njegove kolege gasili NAP-ovo skladište i pri tom nisu znali da stoje ne tempiranoj bombi, odnosno na rezervoarima goriva benzinske pumpe. Seća se i kada su u jednoj noći gorela 22 rezervoara u Rafineriji, ali i nesreće u kojoj je na autoputu poginula cela porodica.

 Iako je reč o ljudima koji bi zbog toga što se brinu o bezbednosti građana trebalo da imaju ako ne izuzetne, ono bar dobre uslove za rad, dešava se da u intervencije odlaze u bušnim čizmama i da im pucaju vatrogasna creva jer ne mogu da izdrže pritisak vode. NJihova moć gašenja se zaustavlja na sedmom spratu, a u Novom Sadu ima oko 25.000 stanova koji se nalaze iznad šestog sprata. Pretpostavlja se da bi i Radnički univerzitet mnogo manje stradao da su vatrogasci imali odgovarajuću opremu.
Dešava im se takođe da vodu nose na mesto požara jer hidranata u gradu gotovo da nema, što su činili prilikom požara u Ulici Mileve Marić. Nemaju ni novca da idu na lekarske preglede koji su zbog prirode njihovog posla obavezni.
- Ponekad imamo osećaj da smo zapostavljeni, kao da smo londonski, a ne novosadski vatrogasci - kaže Mićić. - Niko od gradskih čelnika nikada nije došao da nas poseti, a zbog zastarelosti opreme može nam se desiti da na neki požar ne stignemo na vreme i ne pružimo odgovarajuću pomoć.
Nedavno je u brigadu stiglo novo vatrogasno vozilo koje im je obezbedio MUP, pod čijom su nadležnošću. Iz budžeta grada izdvojeno je 15 milona dinara koji će biti utrošeni za nabavku opreme. U brigadi je zaposleno 97 vatrogasaca koji raspolažu vozilima prosečne starosti 22 godine, a evropski standardi nalažu da se na mesto požara ne izlazi vozilima starijim od pet godina. Novi Sad je tako grad u kojem gotovo nijedno vozilo ne bi smelo da se koristi, a koji bi, da bi zadovoljio evropske bezbednosne standarde, trebalo da ima 300 vatrogasaca.
Požar na Bulevaru oslobođenja 151 koji se desio jula prošle godine i u kojem su stradale dve osobe, upravo je to dokazao. Tada je, zbog jačine vatrene stihije, bilo potrebno više vatrogasaca, ali je oprema nekako uspela da izdrži. Novosađanima ostaje samo da se nadaju da su oni koji raspoređuju novac svesni one narodne da je bolje sprečiti nego lečiti.

Danijela Lubarda
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
   Ja sam vatrogasac u hemijskoj ind. kod nas je stanje još gore , stara vozila loša i neaadekvatna oprema , zaštitna oprema kako lična tako i kolektivna je dosta stara tako da nam se desi da u samom toku intervencije mi otkaše izolasini aparat pa moram da bežim iz zatrovane sredine ! pvc odela koja su toliko stara da se desi da puknu i na najmanji pokret a onda ????
  Jedva čekam da se donese novi zakon o ppz valjda će da ga usaglase sa eu ond će sve da bude drukčije.
  Ne mogu da verujem da je Novi sad branjen samo sa 97 vatrogasaca? U eu koliko ja znam na 1000 stanovnika ide jedan vatrogasac iz toga se može zaključiti da će u Srbiji da fali oko 4-5 hiljade vatrogasaca .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
@26041967
Malo je nevaspitano, pa ako ne zelis da odgovoris OK
Kolika ti je plata?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
    Nije problem ,mislim da mi je plata  za naše pojmove solidna ali u odnosu na kolege u istoj fabrici koji rade u procesu mala. Moja plata se kreće oko 500 eura gore dole 50 eura  (Zavisi od meseca ) . Ali takođe znam da moje kolege na zapadu imaju od 8-10 puta veću platu radni vek im je od 25-30 god posle toga su u penziji.A ja ću da gulim do 40 god..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
postoji srednja skola u zemunu -4  stepen 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Kako se u Srbiji postaje vatrogasac ??

preko veze  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.