Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se u Srbiji postaje vatrogasac ??  (Pročitano 67352 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Видиш ... не знам за ту двојицу, стварно нисам видео ништа о томе ... али рецимо овако ... постоје гас маске, постоје изолујуће маске ... значи као ронилац, маска и боца са кисеоником. Сад ове гас маске су функционалне док у простору поред дима и отрова које ће она исфилтрирати постоји и довољно кисеоника да би човек могао да дише ... Где ћеш ићи са којом ... то је већ процена и људски фактор. Хоћу да кажем глат може бити да су ова двојица својом или туђом грешком ушла тамо где није требало  Smile

Знам да је неки од ових земунских ватрогасаца, неки бивши командир или шта већ, тупио о томе да у сваком од тих возила које прво стиже на лице места мора бити два комплета ових изолујућих маски ... јер ако се деси да један човек уђе и саплете се падне не може да изађе или било шта ... да неко може отићи по њега. Видео сам помало шта имају у овој Матици у Земуну и нико од њих се није жалио на опрему ... више су се курчили шта све имају јбга ... ово баца у вис толико, ово вуче толико СО2 ово толико воде блабла

Сад ... да су они једна од опремљенијих ватрогасних станица ... вероватно, не знам како је другде али могу претпоставити да није сјајано  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Evo sada mi je stigao mejl od vatrogasaca iz Novoga Sada i u odgovoru pise da je radno vreme isto kao i u Hrvatskoj, znaci radis 12 sati odmaras 24 radis 12 sati odmaras 48 !
12-24-12-48

Plus beneficirani radni staz od 4 meseci na godinu.

A i saznao preko druga sada da je plata oko 40 hilj pa navise.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2011, 17:34:59 od elektronicar10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Procitao sam sve postove ali mi i dalje nije jasno koliko traje obuka i gde se nalazi centar za obuku? hvala. .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Ja znam dok je bilo normalno vreme i služila se vojska. Svako ko je prošao vojnu obuku za vatrogasca mogao je odmah da se zaposli kao vatrogasac. Sada verovatno ima neki kurs ili slično, što ne može nikada da se meri sa vojskom. Dok sam ja služio, pošto smo bili relativno manja kasarna kada dobiješ da si požarni, zadužiš onaj veliki šlem crveni sličan sobrerosu, crvenu jaknu sa opasačima, sekirče i špartaš po kasarni, eventualno spališ sa oficirima neku dokumentaciju koja je označena kao tajna u posebnoj posudi za toj namenjenoj. Ali nisam siguran da bi na osnovu toga mogao da se zaposlim u vatrogasnoj brigadi. Postoji poseban VES pri pešadiji, oni prođu kompletnu obuku i njih zapošljavaju na keca jer su jednostavno najobučeniji kadar. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.89
mob
Apple iPhone 7
jes da je stara tema, al moram da pitam nekoliko stvari:


1. kakva je sad situacija u 2015oj, dal se nesto promenilo itd ?
2. jel svaka opstina organizuje posebnu obuku, ili se ide na obuku u pancevo/kamenicu gde vec ?
3. ovo DVD matica , to je dobrovoljno vatrogasno drustvo. a kolko sam ja skapirao iz citanja nekih tekstova postoje dobrovoljni vatrogasci i vatrogasci kao clanovi neke jedinice... e sad gde je obuka da bi bio clan vatrogasne jedinice ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.