Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:49:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 182 183 185 186 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 840591 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Pozdrav,

za H2B vizu, da li je dovoljno da se ima samo potvrda o radu, tj da sam dobio neplaceno na 6 meseci, potvrda da nisam krivicno gonjen i potvrda banke da imam oko 3000e na racunu?

Malo mi je teze sada da radim ugovor o poklonu oceve kuce, jer treba izvaditi vlasnicki list, a za to sad nema vremena jer se dugo ceka..
Ne trebaju ti pare na računu za H2B. Ti ideš da radiš a ne da se provodiš. Za turističku vizu ti trebaju te pare na računu i ne odsusvo sa posla od 6 meseci jer će posumnjati da ti ustavri pokušavaš da radiš.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
Evo jedan clanak coveka koji je mastao o Americi a na kraju nasao srecu u Srbiji:)  http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=5718.0 i jos je lepo objasnio kako ostati:)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.2
Browser
Safari 537.75.14
mob
Nokia E72
Sasha, Igore postovanje, evo mene opet, kako stoji IT sektor u USA?  kolike su plate tu, i moze li sa naseg faksa tu da se radi?

Može i lepo se zarađuje, smo ti treba pravi link.

Čuo sam da dosta naših radi čak i iz Srbije za kompanije iz celog sveta, tako da si izabrao pravo zanimanje !

pozdrav
igor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Pozdrav,

za H2B vizu, da li je dovoljno da se ima samo potvrda o radu, tj da sam dobio neplaceno na 6 meseci, potvrda da nisam krivicno gonjen i potvrda banke da imam oko 3000e na racunu?

Malo mi je teze sada da radim ugovor o poklonu oceve kuce, jer treba izvaditi vlasnicki list, a za to sad nema vremena jer se dugo ceka..
Ne treba ti novac na racuno za dobijanje h2b vizu. Sam program kosta oko 2000 dolara od kojih ti se deo vraca u USA. Viza se dobija teze nego prethodnih godina jer broj h2b viza odobrava neka drzavna agencija USA. Odobravaju se vize za deficitarna radnu snagu u USA odnosno za poslove koje amerikanci nece da rade. Sobzirom da je saka kod njih kriza amerikanci bas i ne biraju puno poslove kao inace tako da sve to utice na broj viza koje odobrava americka vlada.
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Izvadio sam turisticku vizu i uskoro idem. .  ima li neko nekakav savet kako da promenim turisticku u bilo koju drugu koja ce mi omoguciti id i ssn?
Mogu li nekako da stupim u kontakt odande sa firmama koje uvoze radnike sa h2b i na licu mesta da konkurisem?
Zna li neko za takav slucaj?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pozdrav forumasima!

Prvi put pisem, nov sam ovde, pa se nadam da necu prekrsiti neko pravilo foruma  :D
Ovako: Imam 28 godina, po struci sam master sociolog.  Trentno sam na prvoj godini doktorskih studija sociologije, znanje engleskog na visokom nivou.  Kako se stanje u Srbiji ne popravlja, a vec zalazim u godine kada treba razmisljati o porodici I karijeri,a od  posla nema ni nagovestaja (osim honorarnih poslova nemam nikakvo radno iskustvo- radni staz 0), odlucio sam da okusam srecu u Americi.  Verovatno ce neko reci “a zasto bas tamo?”.  Odgovor je jednostavan- tamo imam rodjake koji zele da pomognu.  Medjutim, tu je caka: oni su vec  dvadeset godina tamo, poprimili su njihov mentalitet, tako da za varijante koje podrazumevaju muljazu nece ni da cuju.  Iako imaju svoj bussines (Day care centar za decu sa smetnjama u razvoju), ne zele da se igraju sa zakonom I da mi izmisljaju radna mesta I slicno.   Smile Zele da mi pomognu, ali samo I iskljucivo dok je to legalno.  Iskreno, mislim da se na njih mogu osloniti samo u smislu da me neko smesti na prvo vreme, i nista vise, mada kad si sam u tudjini i to mnogo znaci Smile

Ovom prilikom postavljam pitanje: na koje sve nacine mogu da se legalno docepam Amerike? Potrebna mi je pomoc oko razmatranja opcija i eventualno pronalazenje novih.  Najbolja varijanta je H1B viza, ali kako naci poslodavca koji zeli legalno da me zaposli? Ili jos bolje, kako naci poslodavca kome treba master sociolog, imajuci u vidu da moja diploma tamo ne znaci nista?
Razmatrao sam i studentsku F vizu i post graduate studies, ali iskreno, mislim da sam po pitanju obrazovanja dosta postigao, a i dostigao sam plafon- ucenje mi u ovoj fazi zaista tesko pada, a njihovi Univerziteti nisu limunada- treba se dobrano pomuciti: master tamo podrazumeva ozbiljan naucno istrazivacki rad, prosecan research paper ima 30tak stranica, malo malo pa neki homework, a da ne govorimo koliko to kosta,  od cega bih ja ziveo, ( s obzirom da poslove na kampusu mogu raditi tek nakon 1god studija, I to part time)…  Smile ja bih ipak da radim I sticem.   
 Mislim da je  neuporedivo realnije je da za 2 godine ovde doktoriram, nego tamo steknem zvanje master-a.  
Na kraju krajeva, zadnja opcija je H2B, da odradim nesto sezonski, da zaradim nesto dok ne zavrsim doktorat u SRB, mislim da bih onda lako mogao da dobijem EB (employment based visu)?

Na samom kraju, imam I jednog “dzokera”: pre 7-8 godina sam imao ozbiljnih zdravstvenih problema.  U pitanju je bio tumor mozga.  Nakon teske operacije, usledile su terapije zracenjem I dug oporavak… Moje pitanje glasi: mogu li I tu tuznu cinjenicu da okrenem u svoju korist? U Americi postoje udruzenja ljudi koji su se izborili s ovom bolescu.  Da li mozda mogu njima da se obratim za pomoc oko viza I nalazenja posla?  

Izvinavam se zbog dugackog posta.  Jako bih voleo da cujem vase misljenje.  Unapred zahvalan na odgovorima.

Ziveli!

Cika Zivan Zika Radosavljevic ( D se ne cita)  :help:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
Jel ima neko ko je skoro isao za Ameriku turisticki, zanima me koliko je imigraciono strogo na aeredromu? Cuo sam neke price da mogu da te vrate kuci i poniste vizu, jel imao neko nekad problem prilikom ulazka i koliko je cest slucaj sto se ovoga tice?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.2
Browser
Safari 537.75.14
mob
Nokia E72
Jel ima neko ko je skoro isao za Ameriku turisticki, zanima me koliko je imigraciono strogo na aeredromu? Cuo sam neke price da mogu da te vrate kuci i poniste vizu, jel imao neko nekad problem prilikom ulazka i koliko je cest slucaj sto se ovoga tice?

Moja prijateljica je sad išla u US na turističku vizu peti ili šesti put. Ode tamo kad istekne 6 meseci vrati se ovde bude mesec dva i onda opet za US.  Kad je prošli put išla za US na ulazu u US predala pasoš rekli su joj da sačeka i onda je došao neki čovek i odveo je u posebnu sobu. Samo je nije pregledao ginekološki ali je morala da preda mobilni telefon, lap top, novčanik sve što je imala kod nje. SVe su joj pregledali poruke, mailnove, slike, a čak su joj i na FB profil ulazili.
Na kraju kada su videli na lap topu prepisologiju sa faxa i da ima ovde nekretnine i lovu pustuili su je ali su joj rekli da sledeću put napravi veću pauzu ako misli da je puste ponovo u US.

Ona im je na kraju ljubazno rekla da to što su u radili nije u redu i da ona može u šoping da ide u koju god hoće zemlju a na da ostavlja novac u Americi i da to slobodno upišu u kompjuter, da ih ne bi tužila za zlosavljanje i malteriranje sledeći put, na šta su se oni samo okrenuli i rekli u redu.

Eto nema pravila
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pozdrav forumasima!

Prvi put pisem, nov sam ovde, pa se nadam da necu prekrsiti neko pravilo foruma  :D
Ovako: Imam 28 godina, po struci sam master sociolog.  Trentno sam na prvoj godini doktorskih studija sociologije, znanje engleskog na visokom nivou.  Kako se stanje u Srbiji ne popravlja, a vec zalazim u godine kada treba razmisljati o porodici I karijeri,a od  posla nema ni nagovestaja (osim honorarnih poslova nemam nikakvo radno iskustvo- radni staz 0), odlucio sam da okusam srecu u Americi.  Verovatno ce neko reci “a zasto bas tamo?”.  Odgovor je jednostavan- tamo imam rodjake koji zele da pomognu.  Medjutim, tu je caka: oni su vec  dvadeset godina tamo, poprimili su njihov mentalitet, tako da za varijante koje podrazumevaju muljazu nece ni da cuju.  Iako imaju svoj bussines (Day care centar za decu sa smetnjama u razvoju), ne zele da se igraju sa zakonom I da mi izmisljaju radna mesta I slicno.   Smile Zele da mi pomognu, ali samo I iskljucivo dok je to legalno.  Iskreno, mislim da se na njih mogu osloniti samo u smislu da me neko smesti na prvo vreme, i nista vise, mada kad si sam u tudjini i to mnogo znaci Smile

Ovom prilikom postavljam pitanje: na koje sve nacine mogu da se legalno docepam Amerike? Potrebna mi je pomoc oko razmatranja opcija i eventualno pronalazenje novih.  Najbolja varijanta je H1B viza, ali kako naci poslodavca koji zeli legalno da me zaposli? Ili jos bolje, kako naci poslodavca kome treba master sociolog, imajuci u vidu da moja diploma tamo ne znaci nista?
Razmatrao sam i studentsku F vizu i post graduate studies, ali iskreno, mislim da sam po pitanju obrazovanja dosta postigao, a i dostigao sam plafon- ucenje mi u ovoj fazi zaista tesko pada, a njihovi Univerziteti nisu limunada- treba se dobrano pomuciti: master tamo podrazumeva ozbiljan naucno istrazivacki rad, prosecan research paper ima 30tak stranica, malo malo pa neki homework, a da ne govorimo koliko to kosta,  od cega bih ja ziveo, ( s obzirom da poslove na kampusu mogu raditi tek nakon 1god studija, I to part time)…  Smile ja bih ipak da radim I sticem.   
 Mislim da je  neuporedivo realnije je da za 2 godine ovde doktoriram, nego tamo steknem zvanje master-a. 
Na kraju krajeva, zadnja opcija je H2B, da odradim nesto sezonski, da zaradim nesto dok ne zavrsim doktorat u SRB, mislim da bih onda lako mogao da dobijem EB (employment based visu)?

Na samom kraju, imam I jednog “dzokera”: pre 7-8 godina sam imao ozbiljnih zdravstvenih problema.  U pitanju je bio tumor mozga.  Nakon teske operacije, usledile su terapije zracenjem I dug oporavak… Moje pitanje glasi: mogu li I tu tuznu cinjenicu da okrenem u svoju korist? U Americi postoje udruzenja ljudi koji su se izborili s ovom bolescu.  Da li mozda mogu njima da se obratim za pomoc oko viza I nalazenja posla?  

Izvinavam se zbog dugackog posta.  Jako bih voleo da cujem vase misljenje.  Unapred zahvalan na odgovorima.

Ziveli!

Cika Zivan Zika Radosavljevic ( D se ne cita)  :help:

Tvoju diplomu mozes da obesis macku o rep.  U Americi su svi ili Psiholozi, Sociolozi, Medicinske Sestre itd, a tih poslova je sve manje i manje.
Sto se tice skole i rada, jel ti planiras da uzimas zajam da se skolujes ili kako?  Sto se tice posla, ti bi mogao da radis punovremni posao ako mozes da podneses, ali pitanje je samo koji.  U koju to drzavu treba da odes u Americi, to je jedna presudna stavka.
Vezano za drustva koja pomazu osobama obolelih od raka itd, to nece da moze jer nisi Amerikanac, niti si ziveo ovde kada ti se to desilo.  Ja do sada nisam cuo da su dozvolili nekom ko nije njihov da dobije pomoc. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Jeste, to i sam znam.  Samo si potvrdio moje sumnje.
Ma to za skolu je samo opcija.  Finansije su tu ogroman problem.  Ma, sve sve, ali na kraju se svodi da u USA mozes li ako se ozenis, dobijes green card na lutriji, ili da si um Teslinog kalibra pa da te neka top kompanija sponzorise za vizu!  

Ipak, za nas, obicne smrtnike je najbolje da odes na H2B, odradis, zaradis nesto i vracas se nazad.  Ipak kao doktor nauka ovde cu imati kakvu takvu sansu, tamo ispade da sam dzabe isao u skolu

Da se H2B dobija iskljucivo za rad na bazenima ili moze nesto tipa konobarisanje. . . .  Ipak mi je English na visokom (aj da ne kazem, skoro akademskom) nivou? Da li mogu za H2B da nadjem neku firmu iz USA koja bi me sponzorisala, ili moram preko agencije, pa sta mi zapadne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 182 183 185 186 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:49:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.