Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:24:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 183 184 186 187 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 841452 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Jeste, to i sam znam.  Samo si potvrdio moje sumnje.
Ma to za skolu je samo opcija.  Finansije su tu ogroman problem.  Ma, sve sve, ali na kraju se svodi da u USA mozes li ako se ozenis, dobijes green card na lutriji, ili da si um Teslinog kalibra pa da te neka top kompanija sponzorise za vizu!  

Ipak, za nas, obicne smrtnike je najbolje da odes na H2B, odradis, zaradis nesto i vracas se nazad.  Ipak kao doktor nauka ovde cu imati kakvu takvu sansu, tamo ispade da sam dzabe isao u skolu

Da se H2B dobija iskljucivo za rad na bazenima ili moze nesto tipa konobarisanje. . . .  Ipak mi je English na visokom (aj da ne kazem, skoro akademskom) nivou? Da li mogu za H2B da nadjem neku firmu iz USA koja bi me sponzorisala, ili moram preko agencije, pa sta mi zapadne?
Ne rece mi u kojoj drzavi ti zive rodjaci.

Ovde su obicno teski poslovi veoma dobro placeni, tipa konstrukcija i tako to.  Od ovih da kaze covek "laksih" konobarisanje, biti bartender, vozac taksija itd, to je isto ok.  Sto se tice poslova u struci, ovde je mali broj osoba nasao posao u struci, a da je iz neke druge zemlje, osim ako ti se bas posrecilo, ili ako je neki specifican posao.  Ja poznajem dosta nasih sto su dosli sa diplomama, i nista nisu nasli u struci.

Moj predlog je da dodjes, radis ko konj 6 meseci na 2-3 posla i picis kuci, i uz to ako nadjes nekoliko osoba sa kojima ces da dolazis da bi ustedeo pare, osim ako te rodjaci ne prime, onda je to jos i bolja opcija.

Ja mislim da moras da trazis agenciju da ti nadje dobar posao.  Cujem ono Work and Travel je postalo popularno, gde ljudi rade na brodu i onda se vrati kuci, ali sve zavisi od toga koliko i sta mozes da radis.

Rad na bazenu i ta cuda idu obicno preko agencije, jer ovako jedan na jedan nisam cuo da se dolazi, osim ako neko od drugih forumasa sto su ovde zna nesto vise od mene. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Oregon, on the west Coast Smiley

Ma kapiram... tako ce i biti. Koliko sam skapirao i za h2b ti treba garancija da ces se vratiti u SRB, jeste da mene pas nema za sta da ujede, ali imam te post diplomske studije- index ce valjda biti dovoljan?

Znam da se rmbanje dobro placa, ali ipak nisam za gradjevinu: konobar, busser, dorman... to mi je ok, ponajvise zbog jezika. Znaci, ipak posredovanje agencije se ne moze izbeci? Palo mi je na pamet da mi oni nadju neki poslic, a agencija samo da isposreduje. Sta ako mi agencija nadje nesto bezvezze, a nemam prava da promenim posao?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Oregon, on the west Coast Smiley

Ma kapiram... tako ce i biti. Koliko sam skapirao i za h2b ti treba garancija da ces se vratiti u SRB, jeste da mene pas nema za sta da ujede, ali imam te post diplomske studije- index ce valjda biti dovoljan?

Znam da se rmbanje dobro placa, ali ipak nisam za gradjevinu: konobar, busser, dorman... to mi je ok, ponajvise zbog jezika. Znaci, ipak posredovanje agencije se ne moze izbeci? Palo mi je na pamet da mi oni nadju neki poslic, a agencija samo da isposreduje. Sta ako mi agencija nadje nesto bezvezze, a nemam prava da promenim posao?  Smile
To je dobra lokacija sto se tice klime, iako je dosta vlazno i oblacno, ali sto se posla tice, nesto nisam siguran, mada mozda gresim. Pitacu prijatelja koga imam gore da mi kaze jel on nesto zna.

U tvoj slucaju agencija ti ne gine, osim ako nekim cudom ne dobijes garanciju od neke firme preko neta da si dobio posao i da ce da garantuju za tebe.  A ako ti agencija odabere posao, ne mozes da biras, a ni da menjas.  Zato ako ti se zalomi dobar posao, srecan si, mada je sve vise relativno sta je dobro.  Moje vidjenje USA je svima poznato ovde.  Ja nisam odusevljen ovom Amerikom, jer osim ako nemas neki dobar posao, ili ako nemas neki svoj, onda si jebao jeza u ledja jer je sistem napravljen da ti sve pare izvuce.

Ja sada mogu da pricam za WI i za Floridu, jer te drzave poznajem veoma dobro.

Stanovi se krecu od 500-690 (jednosoban sa mozda uracunatim nekim komunalijama)
Struja zavisno od trosenja 60-150 dolara
Voda na svaka tri meseca 100-200
Hrana 200-400 (zavisno gde i sta kupujes)
Ako imas kola, zavisno od drzave u kojoj si moras da imas osiguranje, a to je 60-200 dolara (zavisi od vozila, agencije, itd)
Gorivo 150-250 zavisno opet od vozila, daljine i lokacije gde vozis. 
I onda ako zelis internet i telefon to je opet 60-200 dolara
I onda se covek zapita sta ti ostane, pa gotovo nista, osim ako ne radis na dva posla i stegnes pojas. 

Ovo ti naravno govorim jer je prosecna plata tu negde oko 1000-1400 dolara za ove nize poslove.  Za poslove koje imaju napojnice ne znam, ali oni su verovatno bolji.

Mislim da je Oregon skuplji sto se tice hrane, i tako tih nekih stvari, ali ovo su ti neke generalne cene itd. Ako neki forumas zna nesto drugo, neka doda, ovako je u Wisconsinu i manje vise Floridi (a tu treba da se uracuna putarina koja te odere samo tako)
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
E, bas ti hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Razjasnio si mi neke stvari.

U pravi su, sto se tvog stava o americi tice. Nije sjajno i bajno, ali opet- bolje nego u SRB. Sve ima svoje prednosti i mane. U vezi firme i posla: ovi moji su drzavljani USA preko 10 god, sve cisto. Sto da ne nadju neku firmu koja bi garantovala za mene, mozda i nije tako nerealno?

Troskovi su visoki. Sto kazes,  na kraju ne ostane mnogo. Smiley Ali dobro, vratis pare koje si pozajmio za put, vidis  sveta, kupis neku garderobicu i tehniku (koliko sam cuo to je jako jeftino).

To je to, idem na tu varijantu. Varijanta sa F vizom i fakultetom ne drzi vodu, jer je moj cilj zaraditi novac, a ne zaduziti se. Paradoksalna bi bila situacija da pare umesto za Srbiju, idu iz Srbije u USA. Nema veze s Amerikom, ali tuzan primer: moji prijatelji, momak i devojka, tako studiraju u Becu- nemaju prava da rade, ovde roditelji grcaju u dugovima i salju njima!   Smile

Druze, imas li ti mozda neku agenciju koja radi s h2b vizama da mi preporucis? Pretpostavljam da ima dosta prevaranata? Pa da se informisem polako kako, sta, kad su prijave... Da ovde dam sto vise ispita dok ne odem. Da budem posle neki drmr  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 29.0
E, bas ti hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Razjasnio si mi neke stvari.

U pravi su, sto se tvog stava o americi tice. Nije sjajno i bajno, ali opet- bolje nego u SRB. Sve ima svoje prednosti i mane. U vezi firme i posla: ovi moji su drzavljani USA preko 10 god, sve cisto. Sto da ne nadju neku firmu koja bi garantovala za mene, mozda i nije tako nerealno?

Troskovi su visoki. Sto kazes,  na kraju ne ostane mnogo. Smiley Ali dobro, vratis pare koje si pozajmio za put, vidis  sveta, kupis neku garderobicu i tehniku (koliko sam cuo to je jako jeftino).

To je to, idem na tu varijantu. Varijanta sa F vizom i fakultetom ne drzi vodu, jer je moj cilj zaraditi novac, a ne zaduziti se. Paradoksalna bi bila situacija da pare umesto za Srbiju, idu iz Srbije u USA. Nema veze s Amerikom, ali tuzan primer: moji prijatelji, momak i devojka, tako studiraju u Becu- nemaju prava da rade, ovde roditelji grcaju u dugovima i salju njima!   Smile

Druze, imas li ti mozda neku agenciju koja radi s h2b vizama da mi preporucis? Pretpostavljam da ima dosta prevaranata? Pa da se informisem polako kako, sta, kad su prijave... Da ovde dam sto vise ispita dok ne odem. Da budem posle neki drmr  Smile
Ja sam svim Srbima govorio da budu gastarbajteri, i da dolaze svojoj kuci, jer tako imaju najbolje od oba sveta. Amerika nije neko mesto za uzivanje i ta cuda, drugaciji je ovo narod od nas mnogo, i covek je veoma usamljen.  Ovo naravno ne vazi za nas koji smo morali da picimo preko, i sada nemamo gde, pa smo tu gde smo.

Ako neko zeli da zivi ovde, neka dodje sa devojkom, tako je mnogo lakse, jer barem imas nekoga i ne moras da lovis Amerikanke koje su prazne glave, a uz to tvoja kultura i jezik.  Ako radis privremeno, sa prijateljima ili ako imas rodbinu kao sto je to tvoj slucaj.  Druge varijante ne preporucujem.

Ako nadjem neku agenciju javljam ti, mada pravo da ti kazem meni su sve one nekako nepouzdane.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
RavenDark da je tako kao sto ti pricas svi bi onda ostali u Srbiji i radili za 25 hiljada. Malo je bezveze da pricas ovako posto nekim ljudima ubijas volju za odlazak. Jednostavno ako neko nije sposoban da se izbori sa stvarima kao sto su smestaj i ostalo onda taj nije za Ameriku. Ja da sam slusao druge nikad ne bi otisao na brod da radim. Jednostavno ako stvarno hoces nesto da probas odes sam i uveris se jel to za tebe ili nije a raditi na brodu je mnogo teze nego raditi u Americi. Kazes Amerikanke, Amerikanci praznoglavi, sto su praznoglavi zato sto ne znaju gde je Srbija? Jel znas ti ko je sampion u kosarci na Filipinima? Naravno da ne znas jer te ne zanima a to ne znaci da si praznoglav. U Americi su milionski gradovi i uvek ces naci nekog ko ti odgovara. Sad da ne bude da pljujem nase ali pitaj osnivaca ove teme koga treba najvise izbegavati kad odes preko posto je ista situacija i na brodu. Evo za kraj cisto da ti navedem primer drugarice kojoj su roditelji preko 20 godina u Americi. Rade skroz na crno bez ikakvog dokumenta, nemaju cak ni ssn, tamo su kupili stan, u blizini bg-a su kupili kucu i njoj u bg-u kupili stan i uz to salju joj pare svakog meseca. Nemoj pogresno da me shvatis nemam nista protiv tebe daleko od toga samo poenta moje price je da nema svako isto iskustvo kad zapocne nesto kao sto je u ovom slucaju odlazak u Ameriku, jednostavno sve zavisi od tebe koliko si jak u glavi i sposoban, a mi smo takav narod da bi hteli sve da nam padne sa neba:)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 29.0
RavenDark da je tako kao sto ti pricas svi bi onda ostali u Srbiji i radili za 25 hiljada. Malo je bezveze da pricas ovako posto nekim ljudima ubijas volju za odlazak. Jednostavno ako neko nije sposoban da se izbori sa stvarima kao sto su smestaj i ostalo onda taj nije za Ameriku. Ja da sam slusao druge nikad ne bi otisao na brod da radim. Jednostavno ako stvarno hoces nesto da probas odes sam i uveris se jel to za tebe ili nije a raditi na brodu je mnogo teze nego raditi u Americi. Kazes Amerikanke, Amerikanci praznoglavi, sto su praznoglavi zato sto ne znaju gde je Srbija? Jel znas ti ko je sampion u kosarci na Filipinima? Naravno da ne znas jer te ne zanima a to ne znaci da si praznoglav. U Americi su milionski gradovi i uvek ces naci nekog ko ti odgovara. Sad da ne bude da pljujem nase ali pitaj osnivaca ove teme koga treba najvise izbegavati kad odes preko posto je ista situacija i na brodu. Evo za kraj cisto da ti navedem primer drugarice kojoj su roditelji preko 20 godina u Americi. Rade skroz na crno bez ikakvog dokumenta, nemaju cak ni ssn, tamo su kupili stan, u blizini bg-a su kupili kucu i njoj u bg-u kupili stan i uz to salju joj pare svakog meseca. Nemoj pogresno da me shvatis nemam nista protiv tebe daleko od toga samo poenta moje price je da nema svako isto iskustvo kad zapocne nesto kao sto je u ovom slucaju odlazak u Ameriku, jednostavno sve zavisi od tebe koliko si jak u glavi i sposoban, a mi smo takav narod da bi hteli sve da nam padne sa neba:)
Ja brate pricam ono sto znam, ja nikoga ne lazem, i kazem kako jeste. I ja sam jedno 20 strana unazad rekao da je sreca gotovo presudna stvar u bilo kojoj zemlji.  Ako ti se posreci i ako znas sta da uradis na vreme onda sve ide lakse.  I sta ja to bezveze pricam?  Ja sam ti naveo cene u drzavi kojoj zivim, rekao sam sve sto znam, uostalom izvoli pa izguglaj i proveri da li sam slagao nesto?  Ili pitaj ostale forumase koji zive po Americi da li su cene kod njih nize ili vise. Ja sam rekao za Wiskonsin i Floridu jer poznajem obe drzave veoma dobro.  I ja ne odvracam nikoga od dolaska, ja pokusavam da stavim svima do znanja u sta ulaze, a oni koji ne zele da slusaju savete i koji misle da ovde ima medovine neka izvole i neka dodju, pa kada se uvale u dugove iz kojih ce da se vade 30 godina ja cu da ih pitam.  U Americi ako imas dobru pomoc od strane porodice mozes da uradis mnogo, ako si sam i ako dolazis iz vedra neba mozes da najebes samo tako. 

Dodji u USA pa vidi zasto su praznoglavi. Ja mislim da smo na ovoj i na slicnim temama govorili vec o tome. I ja sam vec rekao da nase ljude treba izbegavati ovde u USA ili bilo gde, jer smo ne slozni i niko ne zeli da budes bolji od njega.  Ja za razliku od njih se ne ponasam tako, kada god sam naleteo na nekog naseg koji je dosao, pomagao sam koliko sam mogao, i ako nisam mogao bar sam udelio savete ako nista drugo. 

Sta rade roditelji i gde rade? Koja drzava i koliko poslova rade?  Ako rade na crno znaci ne odbijaju im od plate za SS, Medicare, State Income Tax, Federal Income Tax i ta cuda, dakle, mozda dobijaju dolar nize od legalnih radnika, ali dobijaju sve pare, do legalni izgube 1/3 plate na poreze, osiguranja i cuda, onda me i ne cudi kako i zasto joj salju pare. 

I brate ja sam rekao sa pocetka da su ovo moji utisci, rekao sam da oni koji imaju bolje iskustvo napisu sta su oni videli i znaju, i ja nisam cekao da mi ista padne sa neba. Ja sam radio ovde od kada sam dosao, cak i na po dva tri posla dok sam mogao, i osim ako ne radis u struci na nekom veoma dobrom poslu tipa (IT, Medicinski Radnici, Vlada, Inzenjeri, ili Konstrukcija sto je veoma teska ali dobro se placa) mozes da ocekujes da ces morati da radis na dva posla.  Zato sam i govorio ljudima, ako dolazis dodji sa devojkom ili dodji sa prijateljima ako radis na kratko, da bi ustedeo neke pare.   Amerika nije ono sto je bila pre 30 godina, to ce ti svako reci, i ja nikome ne branim da ide, niti kazem da ne ide, ja samo kazem na vreme stvari koje meni niko nije rekao pa sam naucio na svojoj kozi.  I kao sto rekoh, kome se ne svidjaju moji komentari ne mora da ih cita, ima ko hoce.  Toliko od mene.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
Care ne razumem zasto si sve shvatio licno? Nisam rekao da si lazov niti da ti je palo nesto sa neba. Mislio sam generalno da nasi ljudi misle da zasluzuju vise i da cekaju sve da im padne sa neba. Ispade ovaj moj post kao da sam ja samo tebe napao sada:) Evo ja cu da dodjem u Ameriku iz vedra neba kako ti kazes bez porodice pa mi reci po cemu sam najebao? Imam smestaj koji ne mora da placam, profesijom kojom se bavim je dobro placena tako da ne vidim zasto sam ja najebao? Nema sta da dolazim u USA da se uverim dal su praznoglavi ili nisu. Svaki dan sam komunicirao sa Amerikancima na brodu tako da znam vrlo dobro kakvi su. Evo samo cu da ti kazem da na svakoj brodskoj kompaniji glupi Amerikanci su menageri svog departmenta, znaci shefovi a Srbi dolaze kao cistaci, tuzno ali istinito. Ne mislim ja da svako ko dodje u Ameriku da ce da napravi pare a znam vrlo dobro da nije tamo kao pre 30 god. Nigde nije kao pre 30 godina da se ne lazemo. Bio sam ja u Australiji koja je mnogo bolja opcija od Amerike i tamo nije kao pre 30 god. ali moze da se zivi. Koliko god da je sada losije u Americi opet je 10x bolje nego u Srbiji i to je sustina ove price. Problem je sto ljudi iz Srbije ocekuju da zaradjuju extra i da se provode svaki dan kao kod kuce a toga nema ovde, radis 5-6 dana u nedelji i subotom ili nedeljom odmaras, zavisi od posla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Evo ja cu da dodjem u Ameriku iz vedra neba kako ti kazes bez porodice pa mi reci po cemu sam najebao? Imam smestaj koji ne mora da placam, profesijom kojom se bavim je dobro placena tako da ne vidim zasto sam ja najebao?
Procitaj moj post ponovo, precizirao sam da oni koji rade u struci dobro prodju, dakle ako ti imas sve zagarantovano onda ti moj post nije potreban uopste. Ja govorim za one koji dolaze bez ikoga i gotovo bilo cega u dzunglu fakticki.

Zasto bi neko najebao ako bi dosao sam?  Zato sto ne mozes da racunas ni na koga da ti pomogne, niti da ti kaze gde da kupujes hranu, na koja mesta da ides ili ne ides, gde da trazis ili ne trazis posao itd.  100 puta je lakse kada imas nekoga da ti pomogne.  I to je ziva istina.

E sad tu dolazimo do kljucnog pitanja, sta neko smatra boljim zivotom.  Sa jednim se slazem, a to je da ljudi imaju drugacija ocekivanja, ali ako ceo zivot provedes na poslu onda jebo takav zivot.  Kuca-posoa-kuca-posao itd, to nije ni malo zdravo, jos pogotovo kada se zaduzis u materinu.  To su neke stvari koje ljudi ne znaju ili o kojima ne razmisljaju.  Svi bi hteli da rade, samo da se zaposlim, samo da se zaposlim, ali ne kapiraju da nas nacin zivota i Americki su totalno razliciti. 

I jedna stvar sto je veoma istinita, je to da 6 meseci i godinu dana rada ovde ili u Australiji nije dovoljna da bi neko imao kompletnu sliku zivota u USA.  Meni je trebalo par godina da ukapiram neke stvari, jer jedno je raditi ovde na brzaka i ici kuci, a drugo raditi i ziveti ovde. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
Pa brate niko ne dolazi u Ameriku bez ikoga:) a i taj koji dodje verovatno ima neki ozbiljan posao. A tipa ova pomoc gde hranu da kupujes, gde da se kreces i trazis poslove pa to ces znati posle par dana. Evo da ti kazem kakvu sam ja pomoc imao kad sam dosao na brod prvi put, dali su mi neke papire da popunim i pokazali mi gde mi je kabina, a brod ti je kao lavirint i ima  hiljadu kabina uz to engleski los, posle 10 dana sam mogao i prve da nadjem kabinu i mesto gde radim sto sam smatrao uspehom posto sam radio na grand klasi broda koji ima 4000 putnika:) vidjao sam nase ljude koji su odustajali posle par dana a posedno devojke koje u suzama napustaju brod, jednostavno moras da budes mnogo jak u glavi da bi pregurao sve ovo. Moj posao je bio u bukvalnom smislu kuca-posao-kuca-posao kako kazes. Radis straight 6 meseci bez slobodnog dana po 11-12 sati dnevno e to se zove kuca-posao job:) samo sto je moja kuca mala kabina sa krevetom na spratu koju delim sa Filipincem:))) zato smatram da ce mi posle ovog iskustva rad u Americi biti pesma jer ne smatram poslom gde imas 1 ili 2 dana u nedelji free da je to kuca-posao job. Generalno najveci problem u Srbiji je sto ljudi zive sa roditljima do 30-te neki i duze i problem im je da se osamostale i nisu navikli na ovaj nacin rada i zivota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 183 184 186 187 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:24:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.