Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:38:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 190 191 193 194 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 840943 puta)
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple 6 plus
Jbt ispisah prije ni sam ne znam koliko, cak sam se sam sebi zacudio da sam toliko ispisao i nista nije ostalo, STRASNO.
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ljepo..za odredjenu svotu novaca..kupis sebi kartu...za aktuelni rat protiv isila...pod svedskom..britanskom ili americkom zastavom....(jer sve su to ista govna...samo sto britanci najbolje placaju...pa mozda neces ni imati potrebe da ides u sad )  Smile
i ako prezivis....mozda ti ponude "privremenu sosku".... Smile

msm tako je bar bilo za vrijeme irackog i avganistanskog rata...onog prije ovih sirijskih i ostalih ratova..sto su sad u modi  Smile

eto ja ne znam nista lakse ili pametnije... Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple 6 plus
Sad moram ispocetka, ali dobro.  Kad vidim ove momke sto su ovoliko godina pisali i briblizili i docarali ljudima koliko je u njihovoj moci kakav je zivot i kako je u USA, onda nije ni meni tesko da napisem ponovo sta sam mislio.  Prije svega Sasa, Igor i ostatak ekipe, najlake mi je njih dvojicu bilo zapamtiti jer su valjda i najvise pisali ili sta vec, uglavnom nije sad ni bitno, ali hvala svakome ko je makar malo priblizio i docarao zivot u Americi na ovom blogu.  Da vam ne govorim ''svaka cast'' i slicno, uglavnom vi ste i sami svjesni da ste doprinjeli i pomogli dosta sa vasim iskustvima sto se tice Amerike.  Ja licno nemam sta vas da pitam, sve sam procitao u ovih par dana i tako da mi je sve jasno.  Sale je izgleda napravio MILION cim ga nema vise i ne posjecuje forum :D Za Igora mi je lako, jer kroz citanje svega ovoga sam zakljucio da ima kesa, tako da mi je lako za njega, njemu je dobro u to sam siguran :D Ali bih volio od obojice da cujem i procitam kako su i da li je sve ok i tako to.  Mozda sam se ja malo uzivio u ovu temu, ali dobro  :mrgreen: Karaburac82 kako si ti prosao i kako ti je tamo, ako si otisao, daj napisi nesto jer sam citao sta si pisao i kako si otisao? RavenDark citao sam i tvoje postove, prvo si pitao kako otici, preko koje agencije itd, i posle par godina ili mozda i godine, nisma siguran,si se razocarao po tvojoj prici u Ameriku, ali si ipak ostao tamo, a valjda si i jos, javi se i ti i reci kakvo je stanje ako procitas ovo.  Dosta je za sada od mene, ako ko od ovih starih procita ili ako je neko sada u USA a cita ovo i ima nesto da kaze neka pise, volio bih jos ponesto da procitam, jer sam i sam zainterosovan da idem, a posebno ako ima nekog sto je otisao ili treba da ide preko ''intership'' programa, uglavnom pisite ljudi, podijelite jos ponesto ako imate.
Nadam se ubrzo nekom postu,
Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Pozdrav.

Da, ja sam jos uvek u USA jer u Srbiju ne mogu da se vratim, to jest, moja skola, i kredencijali se ne priznaju jer Srbija nema sistem nostrifikacije za Urgentne Tehnicare, a i da ima, to traje godinama, i opet mora da se polaze sve ispocetka. 

Sto se tice USA, moje misljenje je ostalo manje vise isto.  Ovde mozes da nadjes da radis neki posao (zavisi od drzave do drzave) i to su obicno poslovi koji Ameri nece da rade, znaci tipa brza hrana, ciscenje i tesko fizikalisanje.  Ako imas diplome i imas standard za nostrifikaciju istih, tu si na konju, ali zavisi iz cega imas diplomu. Americi trebaju inzenjeri i ta cuda, tako da tu imas shanse nesto da uradis, jer su promenili smernicu i nisu toliko posveceni ne znam tako Umetnosti, Muzici i tim cudima (iako na primer daju skolarine i to).  Sve je teze naci isplativiji posao jer inflacija raste, samo se to ne primecuje ili namerno ili slucajno. Ovde ako dodjes sam, da bi ziveo normalno, to jest da imas da kupis da pojedes, popijes, da se obuces, da imas za gorivo i da ti ostane nesto je otprilike izmedju 15-19 dolara na sat (sad uracunaj osiguranje i porez koji moras da platis) ali ti poslovi se tesko nalaze, osim ako nije u pitanju neko fizikalisanje ili rad na crno, sto sve vise njih upotrebljava u velikim gradovima jer nemaju neku radnu snagu.

Sto se tice drustva, i svega ostaloga, to je ostalo isto.  Ameri nisu bliski ni sa kim, kamoli sa svojim najrodjenijim, tako da neka prisna prijateljstva gotovo i ne postoje.  To je sve tra la la, dok se neko ne odseli u neku drugu drzavu i mesto, i onda te se retko i seti, sto zbog vremena/obaveza/porodice sto zbog toga sto ih nije briga ili sto su nasli neke druge osobe.

I dalje ostajem pri tome, da ako neko dolazi da zivi ovde, neka dodje sa nekom jakom diplomom, ili ako nema diplomu neka dodje sa devojkom/deckom, jer onda je lakse mnogo kada dve osobe rade i prave neku buducnost. Ovo nije Balkan, i oni ne znaju za nas nacin zivota, ovde radis od jutra do sutra da bi preziveo, i ako zelis neki "normalan" zivot, moras da se zaduzis u tri picke materine sto za kucu sto za kola da bi imao nesto, osim naravno ako ne zelis da budes veciti podstanar.  Dobra kola (pouzdana) su nesto najvaznije od svega, jer bez njih ako nisi u nekom vecem gradu gde ima gradski prevoz si jebao jeza u ledja. 

I stavljam pod naznaku da je ovo moje vidjenje stvari, i moje iskustvo. Neko je prosao bolje, a neko gore, nekome je potrebna bliskost a neko moze da bude sam i da se pravi faca kada se vrati u Srbiju. Ja sam uvek iskren pa kome se svidja svidja, kome se ne svidja ne mora da cita i da veruje.  Amerika iz serija i filmova ne postoji, ovde se radi do poslednje unce snage (osim ako nisi neki lekar ili tako nesto) i zivot se svodi na posao i na kucu (dakle nema rakijica i kafica kod komsije niti nekakve bliskosti, jer ko zna sta se krije iza laznih osmeha). Doduse ovo sam i video u Srbiji kada sam bio prosle godine u poseti posle 10 godina po prvi put, i nije mi se svidelo da smo postali obicna kopija u malom, Amerike i njene ne-kulture.  Ali jebi ga sada, globalizacija i ta sranja.

Toliko od mene.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Nokia E72
Pozdrav svima, pročita sam poslednjih 50ak stranica.  Sutra ću da nastavim sa čitanjem, malo sam se umorio od gledanja u monitor.

Završio sam srednju školu, radio sam prijemni za FON ali sam loše uradio i verovatno ovu godinu ću da pauziram sa studijama.  Već par meseci razmišljam da odem u inostranstvo i da radim nekom vreme.  Engleski znam pefektno da pričam, a i da pišem.  Od svoje 8 godine sam išao na privatne časove, a već 6 meseci konstantno pričam sa jednom Ganjaninom koji u mom gradu igra fudbal i mnogo sam unapredio engleski.

Hteo bih da idem na studensku vizu ako je to moguće, na 6 meseci.  Radio bih dan-noć, samo da što više novca vratim ovde.  Kakve su mi šanse da odem tamo?

Sa druge strane, rodbina od moje tetke (meni nisu rod) već 30-40 godina žive u Čikagu.  Da li bi ja mogao nešto preko njih da izvučem da odem tamo?

Probaj da položiš ovde Toefl i ako možeš SAT, GMAT ili GRE kurs i apliciraj da tamo upišeš fax

sve možeš mailom dogovoriti, a onda ti oni pošalju I20 dokument i sa njim odeš u Ambasadu za vizu

treba ti lova, ali svakako svi oni daju delimičnu ili kompletnu stipendiju

stupendiju daju i druge firme bez obaveze da posle radiš kod njih i razne agencije, fondovi itd

ako dobro znaš engleski kao što si napisao, baci se na net istraživanje fakulteta i siguran sam da ćeš naći nešto za sebe

svakako sa studentskom vizom možeš raditi 20 sati nedeljeno i dodatno zaraditi neku lovu

pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Nokia E72
Planiram da se prijavim za sledecu sezonu Work and Travel. Koju agenicju mi preporucujete (moze i na pp)?
Drugari su otisli ove godine, ostali na crno jer su ih zesce ukenjali poslovi. Onaj osnovni preko agencije im je bio cuvanje bazena,uglavnom bedno placen,cisto ostaje oko 6 dolara po satu... Pored toga radili obezbedjenje u nekim klubovima,to je bruka placeno, 50 dolara sat (5 sati se radi), par dana nedeljno. I selidbe,tu je lep baksis... Ali sve na crno,mada sta ce,snalaze se....
Jel moze da se u agenciji bira grad gde bih isao? Zbog tih drugara mi odgovara okolina DC-a.

50 dolara na sat dobiješ ako kao obezbedjenje diluješ drogu, a prosek je 50 do max 100 dolara za celo veče, da se svadjaš sa crncima i geto zestokim momcima pa ti vidi kako je to sladak posao. pitaj te drugare iz DC šta je bilo sa momkom koga su bukvalno polili benzinom i živog zapalili što nije hteo lika da pusti u klub ili sa onima koje su pohapsili da duiluju drogu i koji će sledećih 15 godina provesti tamo u zatvoru.

Momak, super je US ako si pametan, vredan i radan. Ozbiljna lova se teško zaradjuje, tako da se spremi na sigurnih 6 dolara sat, a sve ostalo uzmi sa rezervom, pogotovu te poslove 50 usd na sat
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Planiram da se prijavim za sledecu sezonu Work and Travel. Koju agenicju mi preporucujete (moze i na pp)?
Drugari su otisli ove godine, ostali na crno jer su ih zesce ukenjali poslovi. Onaj osnovni preko agencije im je bio cuvanje bazena,uglavnom bedno placen,cisto ostaje oko 6 dolara po satu... Pored toga radili obezbedjenje u nekim klubovima,to je bruka placeno, 50 dolara sat (5 sati se radi), par dana nedeljno. I selidbe,tu je lep baksis... Ali sve na crno,mada sta ce,snalaze se....
Jel moze da se u agenciji bira grad gde bih isao? Zbog tih drugara mi odgovara okolina DC-a.

50 dolara na sat dobiješ ako kao obezbedjenje diluješ drogu, a prosek je 50 do max 100 dolara za celo veče, da se svadjaš sa crncima i geto zestokim momcima pa ti vidi kako je to sladak posao. pitaj te drugare iz DC šta je bilo sa momkom koga su bukvalno polili benzinom i živog zapalili što nije hteo lika da pusti u klub ili sa onima koje su pohapsili da duiluju drogu i koji će sledećih 15 godina provesti tamo u zatvoru.

Momak, super je US ako si pametan, vredan i radan. Ozbiljna lova se teško zaradjuje, tako da se spremi na sigurnih 6 dolara sat, a sve ostalo uzmi sa rezervom, pogotovu te poslove 50 usd na sat
 
Rekao covek istinu. Ja mislim da vecinu ljudi sramota da kazu istinu sta se dogadja u USA.  To kao ono kad su mi dolazile komisije iz Nemacke u posetu, besna kola, pun novcanik love, ali jedno vece kada se napio lik, poceo da prica kako je radio po tri posla i to cisteci klozete, prao sudove i ne mogu da se setim sta je jos radio, i onda 6 meseci pred polazak za Srbiju se stegao da bi se napravio faca.  Jebi ga.  Isto vazi i za USA, ako imas srece nacices nesto dobro, ali kao sto ti rece Igore, ima da radis i da radis, i da radis. 

Gde si ti brate? Ja sam u Wisconsinu.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Nokia E72
Sad moram ispocetka, ali dobro.  Kad vidim ove momke sto su ovoliko godina pisali i briblizili i docarali ljudima koliko je u njihovoj moci kakav je zivot i kako je u USA, onda nije ni meni tesko da napisem ponovo sta sam mislio.  Prije svega Sasa, Igor i ostatak ekipe, najlake mi je njih dvojicu bilo zapamtiti jer su valjda i najvise pisali ili sta vec, uglavnom nije sad ni bitno, ali hvala svakome ko je makar malo priblizio i docarao zivot u Americi na ovom blogu.  Da vam ne govorim ''svaka cast'' i slicno, uglavnom vi ste i sami svjesni da ste doprinjeli i pomogli dosta sa vasim iskustvima sto se tice Amerike.  Ja licno nemam sta vas da pitam, sve sam procitao u ovih par dana i tako da mi je sve jasno.  Sale je izgleda napravio MILION cim ga nema vise i ne posjecuje forum :D Za Igora mi je lako, jer kroz citanje svega ovoga sam zakljucio da ima kesa, tako da mi je lako za njega, njemu je dobro u to sam siguran :D Ali bih volio od obojice da cujem i procitam kako su i da li je sve ok i tako to.  Mozda sam se ja malo uzivio u ovu temu, ali dobro  :mrgreen: Karaburac82 kako si ti prosao i kako ti je tamo, ako si otisao, daj napisi nesto jer sam citao sta si pisao i kako si otisao? RavenDark citao sam i tvoje postove, prvo si pitao kako otici, preko koje agencije itd, i posle par godina ili mozda i godine, nisma siguran,si se razocarao po tvojoj prici u Ameriku, ali si ipak ostao tamo, a valjda si i jos, javi se i ti i reci kakvo je stanje ako procitas ovo.  Dosta je za sada od mene, ako ko od ovih starih procita ili ako je neko sada u USA a cita ovo i ima nesto da kaze neka pise, volio bih jos ponesto da procitam, jer sam i sam zainterosovan da idem, a posebno ako ima nekog sto je otisao ili treba da ide preko ''intership'' programa, uglavnom pisite ljudi, podijelite jos ponesto ako imate.
Nadam se ubrzo nekom postu,
Pozdrav.


Drugar, evo samo da te pozdravim
 nisam bio tu par dana, ali sam slagao lovu sve glavu na glavu, pa potrajalo
mada moram ti reći da je mali kriza, načeo se peti milion pa onako malo frka Smiley)))))

Da je meni Drugar sve što ti kažeš, ne bi ja pisao ovde kao normalan sa normalnim ljudima, već bi bio negde na Papaji i jeo kivi zeleno voće Smiley))

Bogu hvala sve je ok, živ zdrav i uzbrdo brz, a ostalo ćemo lako ! Hvala što brineš u svakom slućaju !

pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Apple iPhone 7
mali of topik...

ne znam zasto se svi koji zele da odu iz srbije zalecu na Ameriku kad ima puno boljih zemalja u evropi gde mogu bolje da zarade i bolje da prodju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple 6 plus
Bogu hvala sve je ok, živ zdrav i uzbrdo brz, a ostalo ćemo lako ! Hvala što brineš u svakom slućaju !

pozzz

Citat
To je bitno, jebes sve ostalo.
Reci mi znas li sta u vezi inteship-a sto ima u agencijama, znas li koga da je tako otisao, citao sam ovo sve, ali nema nista konkretno u vezi toga, pa ako znas sta napisi.
« Poslednja izmena: 04. Mar 2015, 22:11:26 od Machiavelliii »
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 190 191 193 194 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:38:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.