Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:59:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 186 187 189 190 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 841366 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Zamolila bih nekog od ljudi koji su u Americi da napišu gde je najbolje trenutno otići, koji deo Amerike, grad? Gde je najbolje i za život i za posao? Hvala!
Mnogo pitas, kako za koga.  Zavisi od toga sta zelis da radis, klime u kojoj zelis da budes i sve to.  Trenutno vukojebine poput Severne Dakote i Colorada imaju posla i to dosta.  Severna Dakota zbog nafte, a Colorado zbog marijuane.  Texas ima dobru ekonomiju, ali nisam siguran za poslove.  Sve zavisi.  Jel imas neke tacne zahteve, jer tesko je da ces da pogodis da nadjes najbolje za zivot i za posao, obicno je jedno, a retko kada oba osim ako ti se bas ne posreci.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Zamolila bih nekog od ljudi koji su u Americi da napišu gde je najbolje trenutno otići, koji deo Amerike, grad? Gde je najbolje i za život i za posao? Hvala!
Mnogo pitas, kako za koga.  Zavisi od toga sta zelis da radis, klime u kojoj zelis da budes i sve to.  Trenutno vukojebine poput Severne Dakote i Colorada imaju posla i to dosta.  Severna Dakota zbog nafte, a Colorado zbog marijuane.  Texas ima dobru ekonomiju, ali nisam siguran za poslove.  Sve zavisi.  Jel imas neke tacne zahteve, jer tesko je da ces da pogodis da nadjes najbolje za zivot i za posao, obicno je jedno, a retko kada oba osim ako ti se bas ne posreci.

Konkretno me interesuje neki grad koji je da kazem bezbedan, da nije mali ali ni ogroman, da su ljudi emancipovani, da nisu ograniceni i da postoji mogucnost da dobijes posao u struci i ovako neke sezonske dok se ne savlada jezik u potpunosti. Posao je prioritet, znaci grad u kojem ima raznoraznih firmica (da mozes jednog dana da se zaposlis u struci, ja sam ekonomista) a i restorane, kafice, hotele…i tako neke stvari gde mozes da radis dok dobro nenaucis jezik.  Vidim na Internetu da se Washington DC I San Francisco cesto spominju medju ok gradovima za posao. Treba li verovati tim listama sto se mogu naci na Internetu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Zamolila bih nekog od ljudi koji su u Americi da napišu gde je najbolje trenutno otići, koji deo Amerike, grad? Gde je najbolje i za život i za posao? Hvala!
Mnogo pitas, kako za koga.  Zavisi od toga sta zelis da radis, klime u kojoj zelis da budes i sve to.  Trenutno vukojebine poput Severne Dakote i Colorada imaju posla i to dosta.  Severna Dakota zbog nafte, a Colorado zbog marijuane.  Texas ima dobru ekonomiju, ali nisam siguran za poslove.  Sve zavisi.  Jel imas neke tacne zahteve, jer tesko je da ces da pogodis da nadjes najbolje za zivot i za posao, obicno je jedno, a retko kada oba osim ako ti se bas ne posreci.

Konkretno me interesuje neki grad koji je da kazem bezbedan, da nije mali ali ni ogroman, da su ljudi emancipovani, da nisu ograniceni i da postoji mogucnost da dobijes posao u struci i ovako neke sezonske dok se ne savlada jezik u potpunosti. Posao je prioritet, znaci grad u kojem ima raznoraznih firmica (da mozes jednog dana da se zaposlis u struci, ja sam ekonomista) a i restorane, kafice, hotele…i tako neke stvari gde mozes da radis dok dobro nenaucis jezik.  Vidim na Internetu da se Washington DC I San Francisco cesto spominju medju ok gradovima za posao. Treba li verovati tim listama sto se mogu naci na Internetu?
Mnogo trazis jer manji gradovi nemaju toliko posla, i isto tako zavisi sta smatras bezbednim.  Budala ima koliko hoces, i isto toliko ogranicenosti.  Sto se tice ekonomskog posla, za to ne mogu da kazem bilo sta, jer nisam upoznat sa tim poslovima.  Takve mozda samo u New Yorku, LA, ili tako nekim vecim gradovima mozes da nadjes, a i za njih traze iskustvo, i odlicno poznavanje jezika, i pri tome da prodjes konkurs od 300 ljudi, jer sto je bolje placen posao sve je veca potraznja.
Iskreno, liste ko zna ko je sastavljao i sa kakvim informacijama je raspolagao.  Wasington i SF mi ne zvuce kao veoma uspesnim gradovima. SF je deo Kalifornija koja je u dugovima do guse, a Washington posto je skup, veliki i ima dosta kriminala, nije najbolja opcija, niti sam cuo da ima posla tamo. Ako zna neki forumas nesto, nek napise, ja stvarno ne znam. 
Poslove u kaficima i tim cudima mozes naci, sad pitanje je koliko mozes da zaradis. Ako je na turistickom mestu, mozes dobre napojnice da dobijes, i ako je pocetna plata mala.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Washington DC i njegova oklolina uključujući Maryland i Virginia (severni deo Virdžinije) je sa razlogom skup. Ovde se zarađuje duplo a neko i trostruko više nego u drugim delovima Amerike. Što se kriminala tiče Washington ne spada u griupu nebezbednih gradova. Postoje delovi gde ne treba ići noću ali takvih delova grada ima i u drugim velikim gradovima. Ali ako ćemo generalno o DC-u (sa okolinom), sigurno niko neće da pogreši ako dođe ovde. Ljudi su kuturniji, tolerantniji... Ipak je ovo glavni grad.

Hoćeš da živiš na dobrom mestu? Dobar (jednosoban) stan na dobroj lokaciji teško da može da se nađe ispod $1400 mesečno. Za razliku od Čikaga recimo gde dvosoban stan rentaš za $1000.
Sve ima svoje.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Safari 537.76.4
mob
Nokia E72
Washington DC i njegova oklolina uključujući Maryland i Virginia (severni deo Virdžinije) je sa razlogom skup. Ovde se zarađuje duplo a neko i trostruko više nego u drugim delovima Amerike. Što se kriminala tiče Washington ne spada u griupu nebezbednih gradova. Postoje delovi gde ne treba ići noću ali takvih delova grada ima i u drugim velikim gradovima. Ali ako ćemo generalno o DC-u (sa okolinom), sigurno niko neće da pogreši ako dođe ovde. Ljudi su kuturniji, tolerantniji... Ipak je ovo glavni grad.

Hoćeš da živiš na dobrom mestu? Dobar (jednosoban) stan na dobroj lokaciji teško da može da se nađe ispod $1400 mesečno. Za razliku od Čikaga recimo gde dvosoban stan rentaš za $1000.
Sve ima svoje.
Zamolila bih nekog od ljudi koji su u Americi da napišu gde je najbolje trenutno otići, koji deo Amerike, grad? Gde je najbolje i za život i za posao? Hvala!
Mnogo pitas, kako za koga.  Zavisi od toga sta zelis da radis, klime u kojoj zelis da budes i sve to.  Trenutno vukojebine poput Severne Dakote i Colorada imaju posla i to dosta.  Severna Dakota zbog nafte, a Colorado zbog marijuane.  Texas ima dobru ekonomiju, ali nisam siguran za poslove.  Sve zavisi.  Jel imas neke tacne zahteve, jer tesko je da ces da pogodis da nadjes najbolje za zivot i za posao, obicno je jedno, a retko kada oba osim ako ti se bas ne posreci.

Konkretno me interesuje neki grad koji je da kazem bezbedan, da nije mali ali ni ogroman, da su ljudi emancipovani, da nisu ograniceni i da postoji mogucnost da dobijes posao u struci i ovako neke sezonske dok se ne savlada jezik u potpunosti. Posao je prioritet, znaci grad u kojem ima raznoraznih firmica (da mozes jednog dana da se zaposlis u struci, ja sam ekonomista) a i restorane, kafice, hotele…i tako neke stvari gde mozes da radis dok dobro nenaucis jezik.  Vidim na Internetu da se Washington DC I San Francisco cesto spominju medju ok gradovima za posao. Treba li verovati tim listama sto se mogu naci na Internetu?
U svakom gradu imas delove koji su sigurni i koji su nesigurni. U Washington DC-ju imas delove gde ako slucajno zalutas metro-om, ne izadjes na vreme, tu i ostanes jer te bukvalno opljackaju i ubiju, a sa druge strane imas delove gde ljudi ne zakljicavaju vrata od kuce i automobila. Naravno, cena je ta koja opredeljuje sve. Moj drugar i ja samo ziveli u garsonjeri u centru koju smo placali 1500 dolara, ali smo bezbedno svako vece posle ucenja setali slobodno centrom, izlazili u klubove i kafice u centru i nismo nikada imali nikakvih problema. Tako da nacrtas krug u okviru koga se kreces i to je to. Izvan kruga bezbednost opada i to je to.
Inace i ja sam ekonomista i posao u struci mozes pronaci jedino sa dobrim preporukama i savrsenim poznavanjem jezika. Ako imas iskustvo u nekoj medjunarodnoj kompaniji koja posluje i u USA obavezno im trazi preporuke, i to ti moze biti polazna tacka. Kada se jednom zaposlis u struci kontaktiras head huntere i oni ti posle traze posao. Kontaktiranje pre prvo zaposlenja nema smisla, jer oni ne zele da te obucavaju tamo, vec traze samo gotovog radnika na kome mogu da zarade.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Citat
U svakom gradu imas delove koji su sigurni i koji su nesigurni. U Washington DC-ju imas delove gde ako slucajno zalutas metro-om, ne izadjes na vreme, tu i ostanes jer te bukvalno opljackaju i ubiju, a sa druge strane imas delove gde ljudi ne zakljicavaju vrata od kuce i automobila. Naravno, cena je ta koja opredeljuje sve. Moj drugar i ja samo ziveli u garsonjeri u centru koju smo placali 1500 dolara, ali smo bezbedno svako vece posle ucenja setali slobodno centrom, izlazili u klubove i kafice u centru i nismo nikada imali nikakvih problema. Tako da nacrtas krug u okviru koga se kreces i to je to. Izvan kruga bezbednost opada i to je to.
Inace i ja sam ekonomista i posao u struci mozes pronaci jedino sa dobrim preporukama i savrsenim poznavanjem jezika. Ako imas iskustvo u nekoj medjunarodnoj kompaniji koja posluje i u USA obavezno im trazi preporuke, i to ti moze biti polazna tacka. Kada se jednom zaposlis u struci kontaktiras head huntere i oni ti posle traze posao. Kontaktiranje pre prvo zaposlenja nema smisla, jer oni ne zele da te obucavaju tamo, vec traze samo gotovog radnika na kome mogu da zarade.


Citat
Radila sam u jednoj medjunarodnoj kompaniji i trazila sam preporuke i dobila sam al po meni je to jako lose napisano, bukvalno dve recenice i to je to. Tako da kontam da mi to i nece sluziti puno.
« Poslednja izmena: 01. Jul 2014, 16:53:59 od Mila30 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Safari 537.76.4
mob
Nokia E72
Citat
U svakom gradu imas delove koji su sigurni i koji su nesigurni. U Washington DC-ju imas delove gde ako slucajno zalutas metro-om, ne izadjes na vreme, tu i ostanes jer te bukvalno opljackaju i ubiju, a sa druge strane imas delove gde ljudi ne zakljicavaju vrata od kuce i automobila. Naravno, cena je ta koja opredeljuje sve. Moj drugar i ja samo ziveli u garsonjeri u centru koju smo placali 1500 dolara, ali smo bezbedno svako vece posle ucenja setali slobodno centrom, izlazili u klubove i kafice u centru i nismo nikada imali nikakvih problema. Tako da nacrtas krug u okviru koga se kreces i to je to. Izvan kruga bezbednost opada i to je to.
Inace i ja sam ekonomista i posao u struci mozes pronaci jedino sa dobrim preporukama i savrsenim poznavanjem jezika. Ako imas iskustvo u nekoj medjunarodnoj kompaniji koja posluje i u USA obavezno im trazi preporuke, i to ti moze biti polazna tacka. Kada se jednom zaposlis u struci kontaktiras head huntere i oni ti posle traze posao. Kontaktiranje pre prvo zaposlenja nema smisla, jer oni ne zele da te obucavaju tamo, vec traze samo gotovog radnika na kome mogu da zarade.


Citat
Radila sam u jednoj medjunarodnoj kompaniji i trazila sam preporuke i dobila sam al po meni je to jako lose napisano, bukvalno dve recenice i to je to. Tako da kontam da mi to i nece sluziti puno.

Ako si sa njima dobra, napisi sama preporuke i zamoli ih da potpisu, jer danas nema niko vremena da pise pisma. potrebno je da postoji i kontakt osoba koju ce oni kontatktirati po potrebi, da bi se raspitali o tebi.
Svakako je to dobar pocetak i slobodno otidji do njihove poslovnice u USA i reci ima da si sada tu i ako bude neka otvorena pozicija, da bi volela da te pozovu na intervju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.3
pozz ljudi,
pokusavam vec par nedelja da nadjem na forumima kako otici u USA sa madjarskim pasosem,verujem da je lakse mnogo,da li je neko upucen? Nikako da pronadjem odggovo na to pitanje. Zeleo bih da odem u Cikago i da radim kao vozac kamiona,mislio sam preko agencija za zaposljavanje,ali cimam se,nije svejedno. Hvala svim i veliki pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Safari 537.76.4
mob
Nokia E72
pozz ljudi,
pokusavam vec par nedelja da nadjem na forumima kako otici u USA sa madjarskim pasosem,verujem da je lakse mnogo,da li je neko upucen? Nikako da pronadjem odggovo na to pitanje. Zeleo bih da odem u Cikago i da radim kao vozac kamiona,mislio sam preko agencija za zaposljavanje,ali cimam se,nije svejedno. Hvala svim i veliki pozz
Sa Madjarskim pasosem mozes slobodno da ides ne treba ti viza, ali mozes da ostanes samo par meseci regularno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.3
hvala na brzoom odgovoru,ali moja je krivica,nisam bio dovoljno precizan,ja bih da ostanem tamo. E,sad da li je lakse srediti papire kad se ode tamo,radnu dozvolu? bilo kakva informacija mi je dobrodosla jer zaista kao lud trazim po forumima i nista da nadjem u vezi tog pasosa,koliko je lakse i koje su prednosti? Poozz svima i zahvaljujem se na pomoci unapred
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 186 187 189 190 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:59:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.