Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:14:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 185 186 188 189 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 841444 puta)
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
Pa sad, ako zelis stan, onda ne moras da dugujes nego samo placas stanarinu. Ako zelis kucu, bolja kola i tako to, onda retko ko prodje da ne digne kredit, a kreditne stope nisu ni malo naivne.


To je sve individualno, zavisi od coveka i kakvi mu se uslovi pruzaju. Za godinu dana rada u Americi bez kredita mozes da kupis bolja kola a ako su negde kola jeftina to je onda Amerika.  Pa i na brodu neko se vrati kuci sa 15000$ a neko sa 500$ opet ponavljam ne zivi svako istim zivotom:) Indiana postedi nas nepotrebnih komentara...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.114
Cao, da li neko u pp moze da mi posalje W&T agencije za koje zna iz licnog (ili tudjeg ali proverenog) iskustva da su dobre i da me nece neko zeznuti? U napred hvala.  .  .   :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Pa sad, ako zelis stan, onda ne moras da dugujes nego samo placas stanarinu. Ako zelis kucu, bolja kola i tako to, onda retko ko prodje da ne digne kredit, a kreditne stope nisu ni malo naivne.


To je sve individualno, zavisi od coveka i kakvi mu se uslovi pruzaju. Za godinu dana rada u Americi bez kredita mozes da kupis bolja kola a ako su negde kola jeftina to je onda Amerika.  Pa i na brodu neko se vrati kuci sa 15000$ a neko sa 500$ opet ponavljam ne zivi svako istim zivotom:) Indiana postedi nas nepotrebnih komentara...
Ma nema frke, ja samo navodim mogucnosti, kome se posreci, posrecilo se  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Dobro narode, ne morate da se prepucavate. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja se slazem podjednako sa Raven Dark-om i sa Karaburcem.

Nisam bio, ali, znam da je Amerika surovi kapitalizam- i nije kao na filmu. Raven Dark-ov pristup mi mozda deluje malo prizemniji. Ipak da ceo zivot rmbas od jutra do mraka da bi pokrio mortage ili sta vec nije resenje. Ipak mozda je pametnije za nas Srbe da odemo na 6 meseci, i s tim parama nazad. Pa mozda da se pokrene neki posao ili sta vec...

Kako si ti Raven Dark dosao do tog posla u Urgentnoj?

A hajde da cujem i tvoj savet Karaburac: da se ne ponavljam, ukratko imam 28 godina, master sociolog na doktorskim studijama, znanje engleskog na visokom nivou. Ovde posla nema ni od korova, zelim napolje, sta ti mislis?

Razmisljao sam i o brodu. Medjutim nisam siguran da bih izdrzao taj tempo (zbog zdravstvenih problema). Ipak je kopno za mene Smiley

Konkurisacu i za Lutriju, pa ako me usere... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
SonyEricsson k750i
jedno pitanje za ove sto imaju iskustva na brodu  Smile

koje su granice sto se tice godina za rad na brodu? ja imam 31 i znam engleski solidno. jel imam sansu za zaposlenje?

i koje su mogucnosti, znaci koji poslovi su moguci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Dobro narode, ne morate da se prepucavate. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja se slazem podjednako sa Raven Dark-om i sa Karaburcem.

Nisam bio, ali, znam da je Amerika surovi kapitalizam- i nije kao na filmu. Raven Dark-ov pristup mi mozda deluje malo prizemniji. Ipak da ceo zivot rmbas od jutra do mraka da bi pokrio mortage ili sta vec nije resenje. Ipak mozda je pametnije za nas Srbe da odemo na 6 meseci, i s tim parama nazad. Pa mozda da se pokrene neki posao ili sta vec...

Kako si ti Raven Dark dosao do tog posla u Urgentnoj?

A hajde da cujem i tvoj savet Karaburac: da se ne ponavljam, ukratko imam 28 godina, master sociolog na doktorskim studijama, znanje engleskog na visokom nivou. Ovde posla nema ni od korova, zelim napolje, sta ti mislis?

Razmisljao sam i o brodu. Medjutim nisam siguran da bih izdrzao taj tempo (zbog zdravstvenih problema). Ipak je kopno za mene Smiley

Konkurisacu i za Lutriju, pa ako me usere... Smiley
Pa zavrsio sam kurseve u Americi za to.  I to je bilo putem posla, jer to mi je trebalo da ga zadrzim, jer radim obezbedjenje istovremeno.  Posao nije placen mnogo. Paramedic, koji je najvisi stepen pre Bolnicke medicine dobija mozda 15-dolara na sat, sto zvuci mnogo za Srbiju, znam. Ali kada pogledas koliko ti treba sati treninga, slobodnog ne placenog vremena, novca i drkanja, i jos plus toga lekova koje moras da pamtis (64 razlicita leka) i sta koji radi, i koji ide sa kojim, i to sve da znas u 2 sata ujutru na 5 minuta sna, ne isplati se, zato gledam nesto drugo da okrenem, ali boga pitaj da li cu moci.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
Dobro narode, ne morate da se prepucavate. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja se slazem podjednako sa Raven Dark-om i sa Karaburcem.

Nisam bio, ali, znam da je Amerika surovi kapitalizam- i nije kao na filmu. Raven Dark-ov pristup mi mozda deluje malo prizemniji. Ipak da ceo zivot rmbas od jutra do mraka da bi pokrio mortage ili sta vec nije resenje. Ipak mozda je pametnije za nas Srbe da odemo na 6 meseci, i s tim parama nazad. Pa mozda da se pokrene neki posao ili sta vec...

Kako si ti Raven Dark dosao do tog posla u Urgentnoj?

A hajde da cujem i tvoj savet Karaburac: da se ne ponavljam, ukratko imam 28 godina, master sociolog na doktorskim studijama, znanje engleskog na visokom nivou. Ovde posla nema ni od korova, zelim napolje, sta ti mislis?

Razmisljao sam i o brodu. Medjutim nisam siguran da bih izdrzao taj tempo (zbog zdravstvenih problema). Ipak je kopno za mene Smiley

Konkurisacu i za Lutriju, pa ako me usere... Smiley


Pa ne prepucavamo se samo iznosimo svoja iskustva koja su razlicita i zato se mozda ne slazemo u nekim stvarima sto je je normalno posto imamo razlicita iskustva, daleko od toga da se prepucavamo:)  Druze nikom ne pada na noge odma super posao gde radis par sati za ogromne pare, jednostavno moras da krenes od nule gde god zapocnes da radis osim ako imas mega srecu ili vezu ali to je druga prica ja govorim o ovoj realnoj. Rmbacenje ceo dan? Jbg tako se pocinje a posle ti se otvaraju druge opcije pa kako ko iskoristi. Ne samo u Americi, bilo gde niko nece da ti da platu od par hiljada dolara ili evra a da ne radis nista jednistavno moras da se naviknes na takav sistem a da se ne lazemo ljudima sa ovih prostora predstavlja veliki problem posto nemaju radnu naviku. Ako je nekom posao rmbacenje gde imas slobodan vikend onda po meni za takve nije Amerika nego Srbija jer ovde uvek mozes na foru da zivis, neces nikad nista zaraditi ali ces da izlazis svako vece, blejis sa ortacima po kubovima, splavovima i to je to. Inace na brodu nemas slobdan dan, imas samo day off a to znaci da radis 7-8 sati a ne 11-12 kao po obicaju. Meni brate nije bila ambicija u zivotu da odem na brod i radim po 11 sati svaki dan. Otisao sam na brod planski da naucim engleski, zaradim novac za Ameriku ili gde vec i da dobijem turisticku vizu posto se lako dobija kad radis na brodu. Sve sam to ispunio i sad mogu da se fokusiram na ono glavno. Nikad ne treba da gledati trenutno sta imas uvek gledas ispred sebe jer ako gledas kakav posao imas a nisi zadovoljan i ne vidis dalje od toga onda si sjeban. Zato neki ljudi rade po 10-20 god na brodu jer ne vide dalje od toga, misle da je to vrhunac sto ce imati dok neki odrade par ugovora i zapale za Ameriku, Canadu, Australiju i zaradjuju lepo po hotelima, klubovima i restoranima. I jos nesto vi hocete da odete na 6 meseci pa da se vratite dok ja hocu da odem bez povratka, zato su nam misljenja razlicita ali dobro tu smo da pomognemo jedni drugima, zato i postoji ovaj forum:)

« Poslednja izmena: 04. Jun 2014, 02:30:28 od karaburac82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
jedno pitanje za ove sto imaju iskustva na brodu  Smile

koje su granice sto se tice godina za rad na brodu? ja imam 31 i znam engleski solidno. jel imam sansu za zaposlenje?

i koje su mogucnosti, znaci koji poslovi su moguci?

Buraz tebi je poslednji voz za brod iskreno. Ja sam smatrao za sebe da mi je poslednji a otisao sam sa 29:) tako da ako imas u planu da radis tamo onda nema cekanja:) kucaj na google inozemstvo posao forum i samo se prijavi tamo, imas sve odgovore na tvoja pitanja. Najveci forum na balkanu za odlazak na kruzere. Meni je pomogao bas dosta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
SonyEricsson k750i
jedno pitanje za ove sto imaju iskustva na brodu  Smile

koje su granice sto se tice godina za rad na brodu? ja imam 31 i znam engleski solidno. jel imam sansu za zaposlenje?

i koje su mogucnosti, znaci koji poslovi su moguci?

Buraz tebi je poslednji voz za brod iskreno. Ja sam smatrao za sebe da mi je poslednji a otisao sam sa 29:) tako da ako imas u planu da radis tamo onda nema cekanja:) kucaj na google inozemstvo posao forum i samo se prijavi tamo, imas sve odgovore na tvoja pitanja. Najveci forum na balkanu za odlazak na kruzere. Meni je pomogao bas dosta.

hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Zamolila bih nekog od ljudi koji su u Americi da napišu gde je najbolje trenutno otići, koji deo Amerike, grad? Gde je najbolje i za život i za posao? Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 185 186 188 189 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:14:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.