Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:53:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 179 180 182 183 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 841294 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Ćao svima,
Sasha019, RavenDark, Igor887 i Karaburac82 puno hvala na odgovorima. 
Meni je samo bitno što dalje od Čikaga, jer mi je Kanadska radna i studentska viza odbijena upravo zato što imam familijarne veze sa Kanadom a vidim da je tako i sa Amerikom.
Ne znam koliko je moguće izbeći to pitanje od strane amabasadora da li imam nekoga u Americi, jer mi mama redovno putuje. .  a i stvarno ne znam kakav bih odgovor trebao dati u tom slučaju. .
Igore, baš si me nasmejao i da ti kažem, dolari nisu problem, zbog njih upravo i idem u US, tako da ćemo to lako rešiti :)
Inače, imam ponude za sportske kampove u Americi, dobija se J1 viza i SSN na 12 meseci.  Nekako to mi je za sada najbolji put jer sam kompetentan za tu oblast i ako se u nečemu mogu pokazati i dokazati to je oblast sport. 
Verujem da je brod sex, ali je nekako čini mi se najlaksi put do novca (koliki god da je - veći je nego u SRB) i do odobravanja prve Američke vize.  A mislim (mada nema pravila) gde je prva viza odobrena, tu je i druga i treća itd. .
Master mi se najviše svidja, ali još dosta bih morao raditi na sebi i vremena ostaviti da se skupi novac. . 
Kako god, ja krećem od nule, bilo da je posao slabo plaćen ili ne, lak ili težak, ja moram raditi, a koliko budem bio sposoban i pametan, toliko ću napredovati. .  Ono što je sigurno snovi se moraju ostvariti :)

Veliki pozdrav! :))

Pa ako si uzimao turisticku vizu, treba ti neki dokument, na primer, stalan posao, fakultet, nekretnine ili nesto da in pokazes da ces se vratiti, ili oni da posalju garantno pismo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Safari 537.73.11
mob
Nokia E72
Ćao svima,
Sasha019, RavenDark, Igor887 i Karaburac82 puno hvala na odgovorima. 
Meni je samo bitno što dalje od Čikaga, jer mi je Kanadska radna i studentska viza odbijena upravo zato što imam familijarne veze sa Kanadom a vidim da je tako i sa Amerikom.
Ne znam koliko je moguće izbeći to pitanje od strane amabasadora da li imam nekoga u Americi, jer mi mama redovno putuje. .  a i stvarno ne znam kakav bih odgovor trebao dati u tom slučaju. .
Igore, baš si me nasmejao i da ti kažem, dolari nisu problem, zbog njih upravo i idem u US, tako da ćemo to lako rešiti :)


Inače, imam ponude za sportske kampove u Americi, dobija se J1 viza i SSN na 12 meseci.  Nekako to mi je za sada najbolji put jer sam kompetentan za tu oblast i ako se u nečemu mogu pokazati i dokazati to je oblast sport. 
Verujem da je brod sex, ali je nekako čini mi se najlaksi put do novca (koliki god da je - veći je nego u SRB) i do odobravanja prve Američke vize.  A mislim (mada nema pravila) gde je prva viza odobrena, tu je i druga i treća itd. .
Master mi se najviše svidja, ali još dosta bih morao raditi na sebi i vremena ostaviti da se skupi novac. . 
Kako god, ja krećem od nule, bilo da je posao slabo plaćen ili ne, lak ili težak, ja moram raditi, a koliko budem bio sposoban i pametan, toliko ću napredovati. .  Ono što je sigurno snovi se moraju ostvariti :)

Veliki pozdrav! :))

Taj sportski kamp je super i ako znaš nešto više napiši ovde možda mnogima pomogne.
SSN dobijes jednom i vazi ti ceo zivot tako da ako je to tako onda smo rešili dilemu miliona o najbržam putu ka SSN !

furaj basket i lagano Smiley

pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Naravno, izneću par informacija o programu.
Program se zove Camp USA, trajanje programa je 2 meseca + 1 mesec za putovanje. Znači program nije 12 meseci, kao što sam napisao u prethodnom postu, greškom. Inače, dobija se J1 viza i SSN. Na moje pitanje oko SSN-a odgovor je bio '' SSN dobijaš samo na dva meseca'', što nema logike, tako da o tome nisam ni hteo ništa više pitati. Inače, ima raznih letnjih kampova, ali ja sam na osnovu svoje kvalifikacije usmeren prema kampovima za siromašnu decu, decu bez roditelja, decu sa posebnim potrebama itd... U zavisnosti od znanja jezika i iskustva odredjuje se pozicija u kampu. Ukratko, posao se sastoji u organizovanju zanimljivih igrica za decu i pravljenju i osmišljavanju raznih aktivnosti, razni turniri u različitim sportovima i naravno u zavisnosti sa kojom decom boravite. Ukoliko je znanje engleskog jezika slabije, posao neće biti u direktnom odnosu sa decom, već tipa popravka, čišćenje, spremanje u kampu.
Ja sam profesor fizičkog vaspitanja i sporta i meni je preporučen ovaj posao, ali verovatno bi na ovaj posao mogli konkurisati svi koji imaju neku završenu školu koja predstavlja rad sa decom ili oni koji imaju iskustvo u radu sa decom ili neki sertifikat, a pritom imaju od 21 do 35 godina.
Sve ovo izgleda lepo, ali pitanje je koliko se lako dobija viza i koji se uslovi trebaju ispunjavati za dobijanje vize.
Inače, moja poznanica je otišla preko ovog programa, ali ona je profesor i ima posao u školi.
Ne bih nikoga reklamirao sada, pa ako nekome treba neka još informacija o ovome neka mi se javi.
Pozdrav svima Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
furaj basket i lagano Smiley

pozz

Citat
furaj basket i lagano Smiley

pozz

Teškoo, ali neki plej bih mogao biti.. Smiley Mada, ja sam više za neki soccer, swimming ili skiing Smiley)
pozzz
« Poslednja izmena: 13. Feb 2014, 17:04:11 od Luigi_fsfv »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Pozdrav svima :)
Zanima me da l neko ima iskustva sa radom u Majamiju?
Jel moze da se nadje posao i da se pristojno zaradi?
Ako je neko nekad tamo radio ili zna bar nesto o tome bio bi puno zahvalan da napise sto vise. .  
Da napomenem. .  Engleski znam ali ne bas najbolje pa kolko bi mi to predstavljalo problem? Znaci stvarno imam veliku zelju da odem tamo i da radim pa ako ima neko da napise kako to sve funkcionise bilo bi super
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.146
Ako bi malo jasnije opisao tebe i tvoju situaciju vezanu za US, dobio bi sigurno prave odgovore od ovde iskusnijih.

Na koju vizu odlaziš, šta bi voleo da radiš, šta znaš da radiš, šta očekuješ od Amerike, kakvi su ti planovi, itd..

Ja ti mogu reći da oni koji žele da rade, naći će posao u kojem god delu Amerike, ali sve zavisi od tebe i tvojih sposobnosti. Engleski uči, što bolji engleski, veća šansa za bolji posao i sam napredak.

Pozdrav Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Sto se tice vize,stvarno se ne razumem,sad zavrsavam 4 godinu srednje skole.  Imam 19 godina,radio bi svaki posao stvarno. .  Nije me sramota niti mi je tesko da radim bilo sta,sve dok se zaradjuje tj da moze da se ustedi.  Postoji velika zelja da odem i da radim,planovi su mi da radim radim i da samo radim.  Hocu da obezbedim sebi bolju buducnost i naravno mojima :) Planirao sam da odem i da tamo usavrsim jezik,sad kolko je to realno sve ne znam,probao bi,pa sta bude bude.  Pa reko da se malo raspitam,sigurno je neko prosao kroz sve to.  Ako ima neko neki predlog sto se tice bilo cega vezanog za odlazak,posao,zivot. . .  Hocu da cujem i da vidim sta mi je najbolje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Mac OS X v: 10.6.8
Browser
Safari 534.59.10
mob
Apple iPhone 7
ako nemas nekog preko, veoma tesko
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Sto se tice Majamija, ja  ne preporucujem zbog velikog kriminala, i jos pogotovo sto nemas nikoga da ti pomogne da se snadjes.  Sto se posla tice, kolektivno Florida nema nesto posla, osim ako nisi u Medicinskoj struci, ali pri tome moras da polazes njihove testove koji nisu ni malo laki.  Od ovih sitnih poslova, voznja taksija ako imas vozacku dozvolu, konobar, kelner, kuvar, pranje sudova, mozda i spasilac ako umes dobro da plivas. Dakle, te poslove mozes da  nadjes, ali tu je jedan problem, jer standard zivota je veoma skup kao i u svim vecim gradovima ovde u USA, tako da moras da znas gde ces da spavas i za koliko.  Hrana isto tako nije jeftina, ali to je na tebi (licno preporucujem Aldi, tu je hrana bolja i mozes da kupis vise).  I kako stojis sa Spanskim?  Meni su odbili zahtev za posao na Floridi, jer mi Spanski nije na dovoljno velikom nivou.  Toliko od mene, ako imas jos neka pitanja, pitaj, ja sam jedno vreme ziveo u Orlandu, i morao da picim nazad u Midwest, jer gotovo nisam ni nasao posao koji bi pokrio troskove zivota i svega ostaloga.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Kad dođeš u Ameriku zarađuj pare a nemoj da radiš. Granica je samo tvoj um.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 179 180 182 183 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:53:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.