Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:17:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jugoslavija, in memoriam  (Pročitano 38346 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
 Da nije bilo Tita ,nista se ne bi gradilo ne bi bilo mostova,puteva ,zgrada,skola ,da se taj prosvetitelj nije stvorio ja zaista ne znam kako bi presao na Novi Beograd ,verovatno bi preplivao ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Pa mozda bi se i bez Tita igradilo to sve, al mozda, al nema veze, da vidimo sta ovi danas vec 20 godina grade  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Bez dileme Jugoslavija je najvece zlo u istoriji naseg naroda !

 Ali zasto? Ako tako jako tvrdis nesto, sto nebi bar dao par razloga za tvoj stav?
Zasto? pa mesto da kao pobednici u 1SR napravimo nasu drzavu ,mi smo teritorije koje smo mi krvlju platili poklonili "braci" Hrvatima i Slovencima,koji su za vreme dok smo mi ginuli i dali jednu trecinu muskog stanovnistva cistili konje austrougarima..Zato sto smo usli u zajednicku drzau sa istim onima koji su nam pobili 800 000 ljudi u Jasenovcu ,zato sto je problem Kosova danas aktuelan upravo zbog te usrane Jugoslavije ,zato sto dok smo se mi lozili na "bratstvo i jedinstvo " Hrvati,Siptari i ostala "braca" sa kojima smo bili u istoj drzavi uveliko radili na otcepljenju i etnickom ciscenju Srba u cemu su na kraju i uspeli ..Zato sto su zbog te iste Jugoslavije od srpskog naroda otete i izmisljene nove nacije " Crnogorci" ,"bosnjaci " ,"Makedonci " ... Zato sto je to bila tamnica naroda ,koja je imala vek trajanja ,i koja je za sobom odnela 300 000 ubijenih i milion proteranih ljudi ..Zbog te Jugoslavije danas na 30 godina mature ,vise drugova imas u Cikagu nego u Bg-u ,jer je ona izvor svih nedaca ,ratova ,sankcija i dr. Zbog nje smo sve manji ... Dok su srpske majke radjale Jugoslovene ,Hrvatske su radjale Hrvate a Slovenkinje Slovence...

 Dosta toga sto ti govoris ima smisla, Srbi iskreno jesu bili i ostali jedini Jugosloveni u iskremom smislu te rijece. I skoro je samo Srpska krv prolivena da se ta drzava formira i odrzi. Ali ipak, Juga je za Srbe prvenstveno bila dobra. Juga je omogucila Srbima da zive u dobrim uslovima, da skoro svi zive u istoj drzavi a ne po inostranstvu, da koezistiraju sa Hrvatima i Muslimanima u Hrvatsku i u Bosnu, da zive u prilicno mocnu i medunarodno postovanu drzavu, etc... Koliko smo od toga izgubili danas? Da nas nije zapad podjelio i da nisu nasi domaci nacionalisti u Jugi im pomogli to da urade, mi bi danas kao Srbi i kao Jugosloveni zivjeli u vjerovatno puno boljem stanju nego u kojem ustvari zivimo. Zar se neslazes da bi nam bilo bolje danas da je Juga idalje aktualna?


 Mozda sam pogresan ovdje ali zar nije taj dug koja je ostavila Jugoslavija na Srbe pri krajem svoje egzistencije bila manja nego te dugove u kojim se danas nalaze Srbija, Crnagora i Republika Srpska? Zar taj dug se nije mogao malo po malo odplatiti da nije zapad izvrsavao ekonomski rat nad Jugoslaviju? (Pogledaj onat Boris Malagurskijevov film Tezina Lanaca ili Weight of Chains) Zar nebi Jugoslavija eventualno se povratila u normalnom ekonomskom stanju i prezivjela ekonomske krize 80ih? Opet kazem da nisam siguran pa nemogu 100% da tvrdim nista ali moje razumjenje je da Jugoslavija je mogla da prezivi svoje ekonomske probleme, da odplati svoje dugove, da ne dozvoli onima sa strane da nas zavade, da nastavi da izgraduje tolerantnije federativne jedinice i da dan danas postoji kao jedna sasvim pristojna, tolerantna, bogata i postovana drzava.

Citat
Pa mozda bi se i bez Tita igradilo to sve, al mozda, al nema veze, da vidimo sta ovi danas vec 20 godina grade


 Grade prazne price, i ne puno vise.
« Poslednja izmena: 24. Sep 2012, 06:46:03 od Opsesija22 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Citat
pet kazem da nisam siguran pa nemogu 100% da tvrdim nista ali moje razumjenje je da Jugoslavija je mogla da prezivi svoje ekonomske probleme, da odplati svoje dugove, da ne dozvoli onima sa strane da nas zavade, da nastavi da izgraduje tolerantnije federativne jedinice i da dan danas postoji kao jedna sasvim pristojna, tolerantna, bogata i postovana drzava.

Ranije je bio problem sto je krala partija, samo jedna stranka, danas milion stranaka i lopova. Inace, Jugoslaviju, da nije bilo rata, devedesetih bi cekale ne bas lake godine, Markovic, trzisna privreda i prvo pucanje balona (rec je naime o povecanju plata par dana pre uvodjenja konvertibilnog dinara a koje nisu bile realne), takozvani "tehnicki visak"... Ne bi to vise bio socijalisticki raj sa dzabe stanovima i kreditima koji se ne vracaju ali svakako ne bi bilo kao danas
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.13
Protiv sam Kraljevine Jugoslavije iz prostog razloga sto iz rata nismo izasli kao ponosni pobjednici,dok sa druge strane  mislim da je SFRJ bila drzava o kakvoj samo mozemo sanjati u danasnjoj sitaciji.Jer nekako imali smo svoje,nije bio ovoliki uvoz kao sad,iako je +50% drzavnog budzeta islo u JNA,najveci odraz je bio u sportu i kulturi[muzika najvise],opet o kojem mozemo samo sanjati danas Smiley

Jugoplastika x3 Evropski sampion,pa Cibona dva puta,Partizan isto.Metaloplastika u rukometu,Zvezda '91,a da budemo domacini jednih ZOI,danas samo sanjati o tome Smiley
« Poslednja izmena: 06. Feb 2013, 00:06:22 od butters7 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Nisam ljubitelj komunizma, a nisam ljubitelj monarhije.  Sto se tice Tita i njegove vladavine, nije bio savrsen, ali opet koji je bio savrsen? Tito ja napravio problem sa Albancima jer je dozvolio da se stoka prikljuci.  Mada ja mislim da je taj problem nastao odavno, i da nije resen na samom pocetku.  Sto se tice izgradnje, Tito je uradio mnogo.  Ne mogu da se setim gde sam procitato da je najvice novca leglo u BG-u svaki put, da Zagreb nije dobio ni upola koliko je mogao.
Dakle on je bio Jugosloven, a ne Srbin, Hrvat, Slovenac itd, bar kako se meni cini, ali mozda gresim.

Tito je bio kriv za sve troskove, kradje, ubijanja.  Pa jel odneo to u grob?  Jel on sve sam pojeo i popio, i poubijao i pohapsio, ili su iz njegove Stranke?  Budimo razumni.  Evo imamo sada Srbe na vlasti, i sta su oni uradili, 3/4 zemlje su prodali a prodace i jos, i njih niko ne pljuje ni upola koliko pljuju Tita.

VOleo bih da sam bio rodjen ranije malo, jer i ako nije idealno, bilo je bolje od ovoga terora sada.  Jugoslavija je nekada bila sila, i mi smo dozvolili da bude sve unisteno.  Zapad je burgijao, palio mrznju, cepao shavove koji su bili slabi i eto, gde smo sada. 

Ljudi treba da se probude, i da prestanu da krive sve ostale, trebaju da pogledaju sebe.  Ko ce biti kriv kada Srbija postane Beogradski Pashaluk?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 43
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia 62-30i
Nisam ljubitelj komunizma, a nisam ljubitelj monarhije.  Sto se tice Tita i njegove vladavine, nije bio savrsen, ali opet koji je bio savrsen? Tito ja napravio problem sa Albancima jer je dozvolio da se stoka prikljuci.  Mada ja mislim da je taj problem nastao odavno, i da nije resen na samom pocetku.  Sto se tice izgradnje, Tito je uradio mnogo.  Ne mogu da se setim gde sam procitato da je najvice novca leglo u BG-u svaki put, da Zagreb nije dobio ni upola koliko je mogao.
Dakle on je bio Jugosloven, a ne Srbin, Hrvat, Slovenac itd, bar kako se meni cini, ali mozda gresim.

Tito je bio kriv za sve troskove, kradje, ubijanja.  Pa jel odneo to u grob?  Jel on sve sam pojeo i popio, i poubijao i pohapsio, ili su iz njegove Stranke?  Budimo razumni.  Evo imamo sada Srbe na vlasti, i sta su oni uradili, 3/4 zemlje su prodali a prodace i jos, i njih niko ne pljuje ni upola koliko pljuju Tita.

VOleo bih da sam bio rodjen ranije malo, jer i ako nije idealno, bilo je bolje od ovoga terora sada.  Jugoslavija je nekada bila sila, i mi smo dozvolili da bude sve unisteno.  Zapad je burgijao, palio mrznju, cepao shavove koji su bili slabi i eto, gde smo sada. 

Ljudi treba da se probude, i da prestanu da krive sve ostale, trebaju da pogledaju sebe.  Ko ce biti kriv kada Srbija postane Beogradski Pashaluk?
Onaj ko kaze da su sve pare isle u BG za vreme Tita laze. Za vreme Tita sve pare su isle u parking u narodu poznatiji kao Slovenija. Mislim isla je kinta svugde, ali su Slovenci svi do jednog sve vukli gore kod njih. Zasto im sad propada drzava? Zato sto nema ludih Srba i Hrvata da aminuju, eto zasto.
Tita pluju oni (bar kod mene) koji nikad nisu voleli komunizam. Moj pradeda je bio zakleti antikomunista i koliko sam ga slusao, nikad ali nikad nije govorio o Titu u pozitivnom smislu. Rekao je da je napravio drzavu i po, ali je i dalje ostao komunisticka dzukela.
SFRJ je bila sila jer je takav bio geopoliticki polozaj. Da smo se mi upirali iz sve snage da je sacuvamo, opet bi propala. Cak i da su svi bili srecni u njoj. A nisu i to je cinjenica.
Jugoslavija je proslost. To treba prihvatiti i okrenuti se buducnosti. Naravno da je Jugoslavija bolja nego danas uvek ti je bolje u proslosti, studiram istoriju pa znam  Smile Eksperiment se nije pokazao uspesnim i sta da se radi. Zao mi je sto onoliki narod izgibe za dzabe, ali to vise ne mozemo promeniti. Jedino mi nije jasno kako sve te panslovenske ideje dolaze od Ceha a oni ih nikad ne primenjuju?
IP sačuvana
social share
The day is coming fast
   And it will soon be here at last,
   When North and South again belong to Mother;
   And, when Uncle Sam is gone,
   We'll all join in this song,
   And the trumpets of freedom will be blarin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.57
SFRJ bi i dalje postojala da nije bilo upliva sa strana, da nije bilo onih iznutra kojima non stop nesto nije bilo po volji, da nije bilo separatistickih tendencija od pocetka-mozda.  Da smo svi bili jedna religija, jedna nacija, jedna kultura itd. verovatno bi sada postojali, ali niko nece ni sa kim, niti ko zeli da radi ka necemu boljem.  Naravno nije pomoglo to sto je ostala mrznja iz starih dana, i sto te rane nikada nisu bile zaceljene.
Danas imas 3 Srbina za stolom, 7 razlicitih misljenja, sta onda ocekivati. 
Da je ostao neko na vlasti sa dovoljno snage, energije, i mudrosti, danas bi mozda bili sila poput Rusije ili Kine, ali ushao je djavo u ljude, i gotovo.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
 in memoriam

најбоље што је могло
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 7
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
lp
zanimivo je brati sta se zbivalo u bivši jugi. samo kod nas se školaši ne uče više toga ,ne poznavaju naše zgodovine.
dobro bi bilo znati ,barem za nas da je bio slvni naš pisac protiv udruženju južnih naroda,samo to ne uče u školi.
zbog svog stava je i bio napaden i poslije umro 1918 godine .
vjevovatno več znate o kome je reč ,to je ivan cankar ,največi slovenački pisac i rođem u mom kraju.
i ja se sečam ,bilo je krize posle tita i nemali nismo mnogo stvari.
ali samo u promišljenje nebi bilo loše pitanje ;dali smo zbog toga bili manje sretni i se manje družili.
čaw M.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:17:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.