Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 13:36:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jugoslavija, in memoriam  (Pročitano 38381 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Citat
Ekonomija u svakom slucaju bolja nego danas, ali "na privremenom radu" je bilo opet dosta ljudi, ne ko danas ali ipak je bilo

 Jesi u pravu, ali idalje je bilo  rijetko da neko ode u inostranstvo zato sto nemoze da financiski podrzava svoju porodicu tada. A danas?


Bilo je i tada, pocetkom sedamdesetih tamo, bila je nezaposlenost, nije se islo iz luksuza
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Citat
Tito jeste namjerno povecavao broj Albanaca i smanjivao broj Srba na Kosovu i drugim mijestama, i naseljivao Srbe Krajisnike iz Hrvatske u Vojvodinu i druga mijesta da bi imalo manje Srba u Hrvatskoj.

Onako, dosta iz Bosne, Like itd. je naseljeno i po Slavoniji. Vece doseljavanje u Vojvodini je uglavnom zbog toga sto je bilo vise Nemaca koji su proterani a imovina oduzeta pa je bilo vise zemljista za doseljenike


Citat
Ekonomija i zivotni uslovi su bili neuporedjivo bolji od danas i prakticki svi Jugosloveni su zivili u Jugoslaviji a ne kao danas kad nas je pola u inostranstvu (ukljucujuci i mene).

Ekonomija u svakom slucaju bolja nego danas, ali "na privremenom radu" je bilo opet dosta ljudi, ne ko danas ali ipak je bilo

Citat
Za EU bi nam vjerovatno bilo svejedno posto bi zivjeli dovoljno dobro da nam nebi EU bio potreban.

Pa dosta zemalja je uslo u EU ne zbog boljeg zivota vec zbog boljeg razvoja ekonomije, privrede itd. Samo sto bi po planovima tadasnjeg premijera Ante Markovica SFRJ trebala uci tamo pre 2000 u tadasnju ET pa bi danas bili u boljem polozaju nego recimo Ceska ili Poljska...

 Smiley 1 Smile Smile

Poremecen...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2012, 11:34:16 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.83
Citat
Tito jeste namjerno povecavao broj Albanaca i smanjivao broj Srba na Kosovu i drugim mijestama, i naseljivao Srbe Krajisnike iz Hrvatske u Vojvodinu i druga mijesta da bi imalo manje Srba u Hrvatskoj.

Onako, dosta iz Bosne, Like itd. je naseljeno i po Slavoniji. Vece doseljavanje u Vojvodini je uglavnom zbog toga sto je bilo vise Nemaca koji su proterani a imovina oduzeta pa je bilo vise zemljista za doseljenike


Citat
Ekonomija i zivotni uslovi su bili neuporedjivo bolji od danas i prakticki svi Jugosloveni su zivili u Jugoslaviji a ne kao danas kad nas je pola u inostranstvu (ukljucujuci i mene).

Ekonomija u svakom slucaju bolja nego danas, ali "na privremenom radu" je bilo opet dosta ljudi, ne ko danas ali ipak je bilo

Citat
Za EU bi nam vjerovatno bilo svejedno posto bi zivjeli dovoljno dobro da nam nebi EU bio potreban.

Pa dosta zemalja je uslo u EU ne zbog boljeg zivota vec zbog boljeg razvoja ekonomije, privrede itd. Samo sto bi po planovima tadasnjeg premijera Ante Markovica SFRJ trebala uci tamo pre 2000 u tadasnju ET pa bi danas bili u boljem polozaju nego recimo Ceska ili Poljska...

 Smiley 1 Smile Smile

Poremecen...

?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Nisam tebe citirao.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Bez dileme Jugoslavija je najvece zlo u istoriji naseg naroda !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Bez dileme Jugoslavija je najvece zlo u istoriji naseg naroda !

 Ali zasto? Ako tako jako tvrdis nesto, sto nebi bar dao par razloga za tvoj stav?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Bez dileme Jugoslavija je najvece zlo u istoriji naseg naroda !

 Ali zasto? Ako tako jako tvrdis nesto, sto nebi bar dao par razloga za tvoj stav?
Zasto? pa mesto da kao pobednici u 1SR napravimo nasu drzavu ,mi smo teritorije koje smo mi krvlju platili poklonili "braci" Hrvatima i Slovencima,koji su za vreme dok smo mi ginuli i dali jednu trecinu muskog stanovnistva cistili konje austrougarima..Zato sto smo usli u zajednicku drzau sa istim onima koji su nam pobili 800 000 ljudi u Jasenovcu ,zato sto je problem Kosova danas aktuelan upravo zbog te usrane Jugoslavije ,zato sto dok smo se mi lozili na "bratstvo i jedinstvo " Hrvati,Siptari i ostala "braca" sa kojima smo bili u istoj drzavi uveliko radili na otcepljenju i etnickom ciscenju Srba u cemu su na kraju i uspeli ..Zato sto su zbog te iste Jugoslavije od srpskog naroda otete i izmisljene nove nacije " Crnogorci" ,"bosnjaci " ,"Makedonci " ... Zato sto je to bila tamnica naroda ,koja je imala vek trajanja ,i koja je za sobom odnela 300 000 ubijenih i milion proteranih ljudi ..Zbog te Jugoslavije danas na 30 godina mature ,vise drugova imas u Cikagu nego u Bg-u ,jer je ona izvor svih nedaca ,ratova ,sankcija i dr. Zbog nje smo sve manji ... Dok su srpske majke radjale Jugoslovene ,Hrvatske su radjale Hrvate a Slovenkinje Slovence...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Bez dileme Jugoslavija je najvece zlo u istoriji naseg naroda !

 Ali zasto? Ako tako jako tvrdis nesto, sto nebi bar dao par razloga za tvoj stav?
Zasto? pa mesto da kao pobednici u 1SR napravimo nasu drzavu ,mi smo teritorije koje smo mi krvlju platili poklonili "braci" Hrvatima i Slovencima,koji su za vreme dok smo mi ginuli i dali jednu trecinu muskog stanovnistva cistili konje austrougarima..Zato sto smo usli u zajednicku drzau sa istim onima koji su nam pobili 800 000 ljudi u Jasenovcu ,zato sto je problem Kosova danas aktuelan upravo zbog te usrane Jugoslavije ,zato sto dok smo se mi lozili na "bratstvo i jedinstvo " Hrvati,Siptari i ostala "braca" sa kojima smo bili u istoj drzavi uveliko radili na otcepljenju i etnickom ciscenju Srba u cemu su na kraju i uspeli ..Zato sto su zbog te iste Jugoslavije od srpskog naroda otete i izmisljene nove nacije " Crnogorci" ,"bosnjaci " ,"Makedonci " ... Zato sto je to bila tamnica naroda ,koja je imala vek trajanja ,i koja je za sobom odnela 300 000 ubijenih i milion proteranih ljudi ..Zbog te Jugoslavije danas na 30 godina mature ,vise drugova imas u Cikagu nego u Bg-u ,jer je ona izvor svih nedaca ,ratova ,sankcija i dr. Zbog nje smo sve manji ... Dok su srpske majke radjale Jugoslovene ,Hrvatske su radjale Hrvate a Slovenkinje Slovence...

 Dosta toga sto ti govoris ima smisla, Srbi iskreno jesu bili i ostali jedini Jugosloveni u iskremom smislu te rijece. I skoro je samo Srpska krv prolivena da se ta drzava formira i odrzi. Ali ipak, Juga je za Srbe prvenstveno bila dobra. Juga je omogucila Srbima da zive u dobrim uslovima, da skoro svi zive u istoj drzavi a ne po inostranstvu, da koezistiraju sa Hrvatima i Muslimanima u Hrvatsku i u Bosnu, da zive u prilicno mocnu i medunarodno postovanu drzavu, etc... Koliko smo od toga izgubili danas? Da nas nije zapad podjelio i da nisu nasi domaci nacionalisti u Jugi im pomogli to da urade, mi bi danas kao Srbi i kao Jugosloveni zivjeli u vjerovatno puno boljem stanju nego u kojem ustvari zivimo. Zar se neslazes da bi nam bilo bolje danas da je Juga idalje aktualna?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Bez dileme Jugoslavija je najvece zlo u istoriji naseg naroda !

 Ali zasto? Ako tako jako tvrdis nesto, sto nebi bar dao par razloga za tvoj stav?
Zasto? pa mesto da kao pobednici u 1SR napravimo nasu drzavu ,mi smo teritorije koje smo mi krvlju platili poklonili "braci" Hrvatima i Slovencima,koji su za vreme dok smo mi ginuli i dali jednu trecinu muskog stanovnistva cistili konje austrougarima..Zato sto smo usli u zajednicku drzau sa istim onima koji su nam pobili 800 000 ljudi u Jasenovcu ,zato sto je problem Kosova danas aktuelan upravo zbog te usrane Jugoslavije ,zato sto dok smo se mi lozili na "bratstvo i jedinstvo " Hrvati,Siptari i ostala "braca" sa kojima smo bili u istoj drzavi uveliko radili na otcepljenju i etnickom ciscenju Srba u cemu su na kraju i uspeli ..Zato sto su zbog te iste Jugoslavije od srpskog naroda otete i izmisljene nove nacije " Crnogorci" ,"bosnjaci " ,"Makedonci " ... Zato sto je to bila tamnica naroda ,koja je imala vek trajanja ,i koja je za sobom odnela 300 000 ubijenih i milion proteranih ljudi ..Zbog te Jugoslavije danas na 30 godina mature ,vise drugova imas u Cikagu nego u Bg-u ,jer je ona izvor svih nedaca ,ratova ,sankcija i dr. Zbog nje smo sve manji ... Dok su srpske majke radjale Jugoslovene ,Hrvatske su radjale Hrvate a Slovenkinje Slovence...

 Dosta toga sto ti govoris ima smisla, Srbi iskreno jesu bili i ostali jedini Jugosloveni u iskremom smislu te rijece. I skoro je samo Srpska krv prolivena da se ta drzava formira i odrzi. Ali ipak, Juga je za Srbe prvenstveno bila dobra. Juga je omogucila Srbima da zive u dobrim uslovima, da skoro svi zive u istoj drzavi a ne po inostranstvu, da koezistiraju sa Hrvatima i Muslimanima u Hrvatsku i u Bosnu, da zive u prilicno mocnu i medunarodno postovanu drzavu, etc... Koliko smo od toga izgubili danas? Da nas nije zapad podjelio i da nisu nasi domaci nacionalisti u Jugi im pomogli to da urade, mi bi danas kao Srbi i kao Jugosloveni zivjeli u vjerovatno puno boljem stanju nego u kojem ustvari zivimo. Zar se neslazes da bi nam bilo bolje danas da je Juga idalje aktualna?

Odemo ti i ja u kafanu najedemo se napijemo se ,ubijemo se od jela ,provedemo se super ,ali kazemo neka plate ovo sad sto smo se mi zezali nasi sinovi . Ako si sin ,hoces li reci ,"u super bas mi je drago sto su se moji najeli i napili,nema veze sto ja sada moram da otplacujem moje dugove ,i da zivim kao pacov ,do kraja zivota ,bitno je da su se oni najeli i napili " ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Citat
Odemo ti i ja u kafanu najedemo se napijemo se ,ubijemo se od jela ,provedemo se super ,ali kazemo neka plate ovo sad sto smo se mi zezali nasi sinovi . Ako si sin ,hoces li reci ,"u super bas mi je drago sto su se moji najeli i napili,nema veze sto ja sada moram da otplacujem moje dugove ,i da zivim kao pacov ,do kraja zivota ,bitno je da su se oni najeli i napili " ?

Samo sto se dan danas, 20 godina nakon nestanka te drzave koristi infrastruktura koja je tada sagradjena. Ipak su ocevi dobro izgradili za svoje sinove...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 13:36:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.