Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:46:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16 17 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jehovini Svedoci - Ko su oni?  (Pročitano 54980 puta)
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
SonyEricsson 
Poštovani Čekić I,

Pišete:


Citat
Isus je osnivač prve i prave Hrišćanske skupštine. Kada je uskrsnut i kada su posle njega pomrli svi apostoli, Pavle je upozorio Hrišćane da će se među prave hrišćane "uvući vuci u jagnjećim kožama" Dela apostolska 20:29 i 30:"  Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
30 I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom.

Jest Isus je osnivač kršćanstva i Crkve, sve to stoji. No, kako sam shvatio tvoje pisanje u ovom dijelu (i ovom ispod) izgleda da je odlaskom (nazovimo njihov silazak s zemaljske pozornice, ovim najneodređenijim pojmom) Apostola nestalo i kršćanske zajednice, nego su svi koji su pretendirali na to ime bili "teški vuci" i "govoritelji izvrnute nauke". Meni se čini, osobito u kontekstu predestinacije koji se kroz tvoje pisanje provlači prilično "nefer" od Isusa i Apostola da su ostavili svoje nasljednike i suvremenike u zabludi i bez prave istine, jer se onda dovodi u pitanje sav njihov misionarski i navjestiteljski trud. Zašto je Filip krstio onog Etiopljanina, ako je ovaj bio osuđen da bude u zabludi jer nije dočekao Russela? Čemu Pavlove poslanice, putovanja, čemu mučeništvo svih Apostola, ako su znali da oni koje podučavaju moraju završiti kao "teški vuci"? I na kraju, obzirom da Marko i Luka nisu bili Apostoli, nego njihovi učenici, nisu li onda i njihova Evanđelja zapravo izvrtanje prave vjere i odvraćanje učenika za sobom?



Citat
Pre ovog prorocanstva Isus je izgovorio jedno veoma važno proročanstvo, proročanstvo o vremenu neznabožaca koje je se završilo 1914. godine a to je proročanstvo zapisao Luka 21:24 :"I pašće od oštrica mača, i odvešće se u ropstvo po svim narodima; i Jerusalim će gaziti neznabošci dok se ne izvrše vremena neznabožaca." Vremena neznabožaca traju od momenta kada je pao Jerusalim 607. PNE i od tog momenta nijedan zemaljski kralj nad Jevrejima ne pretstavlja Jehovu i njegovu vladavinu na zemlji sve do ustoličenja Isusa Hrista kao Kralja Božjeg Kraljevstva 1914.

Kako je Isus mogao prorokovati svojim slušateljima nešto što se dogodilo 6 stoljeća prije njegova boravka na zemlji? Mislim da je očito da Isus aludira na osvajanje i razaranje Jeruzalema od strane budućeg cara Tita 70. poslije Krista. Također o kraju te "neznabožačke vladavine" ne daje nikakve podatke. S druge strane čudno je da koristi jedan zemaljski u suštini politički događaj (i Babilonci i Rimljani su osvajali Jeruzalem iz političkih razloga) koji će povezati s nečim nadzemaljskim i transcedentnim kao vlastito "ustoličenje za kralja Božjeg Kraljevstva".
Na taj način ispada da su svi rođeni prije Russela od Boga bili osuđeni na propast, što Boga ne čini baš strogim, ali pravednim Ocem, nego više podmuklim i prilično zlobnim.



Citat
U tom periodu "neznabošci" će činiti ono što smo videli i ono što istorija pokazuje, naime period duhovnog mraka i tame.

 I još pišeš:

Citat
Želeo sam samo da naglasim da nije dovoljno samo reći :"Hrišćanin sam" i nema problema mogu da radim sve što mi padne na pamet. Biti Hrišćanin znači živeti istinu i Bibliju, pokazivati delima i svojim životom u svakom pa i najsitnijem detalju. Dela nas najbolje razotkrivaju! Isus je poručio svojim sledbenicima kako će ih ostali prepoznati, naime najvidljiviji znak prepoznavanja biće i jeste ljubav koju će učenici i sledbenici Isusa Hrista imati među sobom i među ljudima! (Jovan 13:34,35) Šta više naš Gospod je rekao "Dajem vam novu zapovest...!"

Čini mi se da ovdje trebamo postupiti platonski i razlikovati ideju od njezinog otjelotvorenja. Sam si u jednom postu spomenuo da JS svake godine izbace iz vaše zajednice više desetaka tisuća ljudi zbog prijestupa koji se kose s vašim učenjem. No, suština je u tome da su oni te prijestupe počinili kao članovi vaše zajednice. Ako to u tvojim očima i očima ostalih Jehovinih svjedoka ne čini nikakvu štetu vašem učenju i vašoj zajednici - tj. njezinoj vrijednosti i njezinoj istinitosti, zbog čega ne koristite isti aršin i za druge kršćanske zajednice. Ako ja npr. psujem Boga, kradem, ubijam, lažem, bludim i ostalo, ne činim to zbog toga što sam katolik jer me to moja Crkva sigurno ne uči. Činim li to, onda sam loš (dapače nikakav) katolik, no time katolički nauk ne postaje ništa manje vrijedan, valjan i istinit.
 


Citat
Prvi primerci Hebrejskih spisa nisu niti katolički, niti pravoslavni. Grčki spisi su takođe bili završeni pre pojave katolicizma i pravoslavlja, no to bi mogla da bude druga tema.

Možda bi i mogla biti druga tema, ali to ostavljam moderatorima. Pobrkali smo se u pojmovima. Kada sam u svom pitanju upućenom tebi i njegovoj argumentaciji koristio pojmove "katolički" i "pravoslavni" nisam ih koristio u kontekstu raskola 1054., nego u kontekstu prve Apostolske Crkve, što i današnja katolička i današnja pravoslavna Crkva jesu - Crkve apostolske sukcesije što protestanti i ostali nisu.
U tom kontekstu gledano i hebrejski i grčki spisi Nooga Zavjeta su spisi Apostolske Crkve (a mi vjerujemo u "Jednu, Svetu, Katoličku /u značenju sveopću/ i Apostolsku Crkvu") koja danas živi u obliku katoličke i pravoslavne Crkve.
No, ionako nisam aludirao na nastanak tih spisa, nego na čuvanje i prepisivanje kompletnog Svetog Pisma koje je isključivo zasluga spomenutih Crkava (pa ako hoćeš i u njihovom "modernom" obliku i značenju). Koliko znam Charles Russel nije nikada tvrdio da je imao Objavu u kojoj mu je Isus ili bilo tko drugi nanovo dao Sveto Pismo (ili bilo kakvu svetu knjigu) u ruke (zbog toga sam šaljivo i aludirao na Jospeha Smitha i mormone). Prema tome sve što je Russel sa svojim krugom prijatelja otkrio, otkrio je na osnovu prijepisa koji su učinjeni u "neznabožačkim vremenima" i činili su ih "vuci koji ne štede stada" i "govore izvrnutu istinu i odvraćaju učenike za sobom", što ga onda ne čini baš vjerodostojnim Svjedokom, ako jesuditi po njegovim vlastitim riječima i zaključcima.





Citat
Hvala ti prijatelju! Smile

Dobra je diskusija, nemoj posustati  Smile malo je članova bilo ovoliko ispitivano.  Smile
 


P.S. @ Silvanus i ostali moderatori

Mislim da bi se članu Čekiću možda i moglo dozvoliti uzastopno pisanje u slučajevima kada u dva različita posta opširno odgovara na dva različita upita ili dvama različitim članovima jer mislim da to ne narušava preglednost foruma, nego čak i omogućava lakše snalaženje diskutantima. Koliko sam vidio Čekić nije nijedamput pisao uzastopno tako da bi prvo nešto rekao, a onda u idućem postu dobacio nešto tipa "i još samo da kažem....".
No, to je naravno samo prijedlog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovde ispade da su Jehovini Svedoci gori od svake droge, alkohola i pedera je''' ti zivot Smile
Па имали шта горе него да си припадник секте?
Ima da si pripadnik NATO, UN, CIA, FBI, WTO, CDC ili neke od religija jer na kraju krajeva religija je uvecana sekta i vice versa.
Ovde ispade da su Jehovini Svedoci gori od svake droge, alkohola i pedera je''' ti zivot  Smile
Па имали шта горе него да си припадник секте?
Pa i hrišćanstvo ti je nastalo kao sekta. Smile Kao i svaka druga (treća, četvrta... ) religija.
Ja rece vec na tri cetiri mesta ali izgleda niko ne cita majku mu  Smile
Ovde ispade da su Jehovini Svedoci gori od svake droge, alkohola i pedera je''' ti zivot  Smile
Па имали шта горе него да си припадник секте?
Pa i hrišćanstvo ti je nastalo kao sekta. Smile Kao i svaka druga (treća, četvrta... ) religija.
Треба ли у овом случају да мислимо да је хришћанска религија изнад свих осталих
религија у свету?

Хришћанска вера се не би могла ни упоређивати с другим религијама, и, строго
говорећи, не би ни требало називати је ,,религијом" у паганском смислу ове речи. Јер,
она није једна религија међу другим религијама, она је ВЕРА У ХРИСТА И ХРИСТОВО
ОТКРИВЕЊЕ
. Она је лично, јединствено и потпуно откривење Бога људима ради
њиховог просвећења и спасења. Друго откривење од Бога више неће бити дато, и поред
Исуса Христа други Месија не може бити очекиван све до краја света.
Шта онда треба да мислимо о неким савременим покушајима да се хришћанска вера
изједначи са свим осталим религијама?

Ти су покушаји погрешни и то је опасан експеримент. Јер „Бог се не да ружити" (Gal.
VI, 7), нити се крв Сина Божјег може изједначити с мастилом књижевника. Иако смо ми
као чланови старе Источне цркве снисходљиви према сваком људском бићу, нама је
строго забрањено да упоређујемо од Бога нам предану откривену истину са религијама
и философијама које су створили људи.

Свети Владика Николај Велимировић(Вера Светих-Катихизис источне Православне Цркве)
Aha  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
HTC Wildfire S
Јер, она није једна религија међу другим религијама, она је ВЕРА У ХРИСТА И ХРИСТОВО
ОТКРИВЕЊЕ
.

E jebiga sad i ti...  Smile

Ja rece vec na tri cetiri mesta ali izgleda niko ne cita majku mu  Smile

Izgleda da određene religije moraju da pređu "cenzus" od nekoliko miliona vernika da bi prestale da se smatraju religijama već jedinim i apsolutnim istinama. Kao i jedini put spasenja. Smile
Samo što ima više tih puteva i istina pa svaka od njih tvrdi da je prava.
Heh, rekoh ja da smo svi mi u neku ruku ateisti, od desetine hiljada religija... ja negiram samo jednu više od vernika.  Smile
Anyway.
Čak se ni moj profesor veronauke nije libio da kaže da je hrišćanstvo u vremenu kad se pojavilo, smatralo se sektom.
Čovek prosto ne voli da laže ili da jednu očiglednu stvar pretvara i tumači na drugačiji način koji lepše zvuči za vernike.

Ali nije to tema...

Tema je. Kirbi.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Dec 2009, 00:24:34 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Temu sam ponovo procistio. Drzite je se, i pustite coveka neka odgovori na nejasnoce.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Čak se ni moj profesor veronauke nije libio da kaže da je hrišćanstvo u vremenu kad se pojavilo, smatralo se sektom.
Ja i taj tvoj profesor se slazemo izgleda, i to je jos profesor veronauke.  Kuku lele ili ce zemlja da se otvori ili imamo jeretike gde se najmanje nadamo  Smile

Moja baba je Jehovin Svedok i nikakve pare niti je trazila niti je dobila, mislim ja se ne slazem sa njenom religijskom delatnoscu ali zena voli boga pa to ti je ma koliko ja diskutovao sa njom o tome  Smile

Kada babu ne mogu da "spasem" kako mogu sve ostale  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
ја морам да поновим, пошто одговора нема, а и Лигхтсофт ми мало-мало па обрише неки пост...

Видим да се мој коментар прескаче... нема везе...
ево још нечега : Знам да је сведоцима најстроже забрањено употреба оружја, због чега не служе војску или је служе цивилно. Моје ново питање (надам се да ће бар на ово бити одговорено) је - Да ли би употребио оружје и пуцао у нападача ако би то био једини начин да заштитиш себе или своју породицу ?!
(молим да нас поштедиш сувислих одговора као што је био онај о трансфузији, дакле наглашавам једини начин)
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Ja sam pokusao da ucestvujem u ovoj diskusiji al kanda moram jos malo da se "prochishcavam".. Smile
IP sačuvana
social share
Ko sa decom leze budi se upisan!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Dragi prijatelju, Laslo pozdravljam te! Smile

quote author=Laslo link=topic=475370.msg7871501#msg7871501 date=1260139819
Poštovani Čekić I,

Pišete:

Citat
Isus je osnivač prve i prave Hrišćanske skupštine. Kada je uskrsnut i kada su posle njega pomrli svi apostoli, Pavle je upozorio Hrišćane da će se među prave hrišćane "uvući vuci u jagnjećim kožama" Dela apostolska 20:29 i 30:" Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
30 I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom.

Citat
Jest Isus je osnivač kršćanstva i Crkve, sve to stoji. No, kako sam shvatio tvoje pisanje u ovom dijelu (i ovom ispod) izgleda da je odlaskom (nazovimo njihov silazak s zemaljske pozornice, ovim najneodređenijim pojmom) Apostola nestalo i kršćanske zajednice, nego su svi koji su pretendirali na to ime bili "teški vuci" i "govoritelji izvrnute nauke".

Laslo to su reči našeg Gospoda, nisu ni Konstantinove, ni Benediktove, ni Raselove a još manje moje ili bilo kog drugog čoveka. Da bih naglasio ono što je Isus izgovorio (ne želim da ulazim u detalje, vidim da dovoljno poznaješ istoriju, ali ako je potrebno, neće mi biti ni malo teško), nedavno posle njegovog odlaska sa zemaljske scene i smrti apostola, delo propovedanja dobre vesti je počelo da bledi. Znamo šta se dogodilo u 4. veku NE. Naime rimski car Konstantin je proglasio hrišćanstvo zvaničnom, državnom religijom ne zato što je sam Konstantin bio hrišćanin već zato što je želeo kontrolu nad masama kojima je vladao. Car Konstantin se nikad nije krstio kao hrišćanin. Dela koja su tadašnji hrišćani činili poznata su svima nama. Da li je potrebno da se prisetimo krstaških ratova, inkvizicije, Vizantije i mnogih srednjevekovnih "ljubi bližnjeg svoga kao samog sebe"? To su samo nekoliko ključnih detalja koji naglašavaju period između Isusovog završetka sa zemaljskom službom pa do danas. Ne volim da pišem ovako duge replike i komentare.

Dakle šta sam hteo da kažem? Hteo sam da kažem da istorija dokazuje da u periodu od Isusovog uskrsenja pa do kraja 19. i početka 20. veka, tačnije do 1914. godine kada je Isus Hrist ustoličen kao Kralj Božjeg Kraljevstva pravih hrišćana nije bilo. ( o ovim detaljima možemo kasnije da razgovaramo) Pravi hrišćani nikada nisu i neće ratovati, neće ubijati bližnjeg svog po cenu bilo čega, čak i sopstvenog života. To je najvidljiviji znak da je period od, recimo, 1900-2000 godina, koji si ti naveo bez prave hrišćanske skupštine i pravih hrišćana. Dakle možemo sve da zanemarimo ali ubijanje i učestvovanje u ratovima i političkim događajima je apsolutno neprihvatljivo za prave hrišćane.[b]

Ratovi se vode i dan-danas i u njima učestvuju pripadnici gotovo svih mogućih religija koje postoje na zemlji. Jedini koji za sigurno ne učestvuju u ratovima i radije daju svoje živote i brane svoju neutralnost pre nego što će kompromitovati svoje principe, jesu Jehovini Svedoci. Sigurno je da niti jedna osoba u ratu nije poginula od ruke Jehovinog Svedoka. To je opšte poznata činjenica u celom svetu jer zbog svoje neutralnosti Jehovini Svedoci trpe žestoko progonstvo od vlada mnogih država. Nadam se da je ova činjenica dobro poznata i tebi? 
 

Citat
Meni se čini, osobito u kontekstu predestinacije koji se kroz tvoje pisanje provlači prilično "nefer" od Isusa i Apostola da su ostavili svoje nasljednike i suvremenike u zabludi i bez prave istine, jer se onda dovodi u pitanje sav njihov misionarski i navjestiteljski trud
.

Ponavljam, Isus je upozorio apostole i učenike o tome šta će se "sutra" dogoditi. Takođe, nije obećao da će život hrišćanina biti lak i neće biti nikakvih problema, naprotiv biće trnovit, uzak, prepun problema, žestokog progonstva, da će sledbenici biti ubijani, bacani u zatvore, maltretirani, ispitivani i proganjani na svakojaki način. Dakle i apostoli i učenici su unapred znali kako tada, tako i danas, šta očekuje prave sledbenike hrišćanstva. Evo kako je Matej zapisao u 7:13,14  [b]Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
14 Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze
."

Luka 21:12 ovako kaze:
A pre svega ovog metnuće na vas ruke svoje i goniće vas i predavati u zbornice i u tamnice; vodiće vas pred careve i kraljeve imena mog radi.

I da ne navodim ostale dokaze iz Biblije, nadam se da poznaješ Bibliju dovoljno.

Odužilo se ovo pisanje!

Dakle Isus je unapred upozorio svoje sledbenike, ali svi oni su znali koja ih nagrada očekuje-nebeska nada, besmrtnost, večni život i najvažnije, kraljevanje sa Kraljem Božijeg Kraljevstva Isusom Hristom(144.000 pomazanih i otkupljenih hrišćana koji imaju nebesku nadu-"novo nebo" i koji će vladati nad onnima koji imaju zemaljsku nadu i koji će preživeti armagedon-"veliko mnoštvo", zajedno sa uskrsnulima u Novom uređenju koji sačinjavati "novu zemlju"

Citat
Zašto je Filip krstio onog Etiopljanina, ako je ovaj bio osuđen da bude u zabludi jer nije dočekao Russela? Čemu Pavlove poslanice, putovanja, čemu mučeništvo svih Apostola, ako su znali da oni koje podučavaju moraju završiti kao "teški vuci"? I na kraju, obzirom da Marko i Luka nisu bili Apostoli, nego njihovi učenici, nisu li onda i njihova Evanđelja zapravo izvrtanje prave vjere i odvraćanje učenika za sobom?

Svi oni koje si nabrojao živeli su pre raspada prave hrišćanske skupštine i oni su uskrsnuti 1914. godine kada je Božje Kraljevstvo počelo da vlada.

Moram na posao Laslo!  Smile

Nastaviću sa odgovorima i diskusijom!

Svako dobro prijatelju!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pomaže Bog Blagi i Jedini!

Dakle šta sam hteo da kažem? Hteo sam da kažem da istorija dokazuje da u periodu od Isusovog uskrsenja pa do kraja 19. i početka 20. veka, tačnije do 1914. godine kada je Isus Hrist ustoličen kao Kralj Božjeg Kraljevstva pravih hrišćana nije bilo.

Cenjeni neistomišljeniče, kada se vratiš sa posla, prvo odgovori bratu Laslu - on je veći trud uložio u pisanje.

Kada kažeš da pravih hrišćana nije bilo - ti verovatno misliš da tebi-sličnih nije bilo.
Jer svi oni koji su zbog Hrista i muke podneli i živote dali, a deklarisali su se kao hrišćani - nisu
bili dovoljno dobri, jer ... jer nisu pripadali vašoj organizaciji, već Hristovoj Crkvi.
A ko su oni bili? Pa ovde možeš dan-po-dan, čitati o njima, mučenicima i mučenicama, ako želiš:
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/prolog/index.php
Sumnjam da ćeš pogledati ko su oni ali nema veze - Bog ih poznaje!

I ne zameri što te podsećam na ovih nekoliko Laslovih pitanja:
1) Zašto je Filip krstio onog Etiopljanina, ako je ovaj bio osuđen da bude u zabludi jer nije dočekao Russela?

2) Čemu Pavlove poslanice, putovanja, čemu mučeništvo svih Apostola, ako su znali da oni koje podučavaju moraju završiti kao "teški vuci"?

3) I na kraju, obzirom da Marko i Luka nisu bili Apostoli, nego njihovi učenici, nisu li onda i njihova Evanđelja zapravo izvrtanje prave vjere i odvraćanje učenika za sobom?

Srdačno te pozdravljam.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Pomaže Bog Blagi i Jedini!

Dakle šta sam hteo da kažem? Hteo sam da kažem da istorija dokazuje da u periodu od Isusovog uskrsenja pa do kraja 19. i početka 20. veka, tačnije do 1914. godine kada je Isus Hrist ustoličen kao Kralj Božjeg Kraljevstva pravih hrišćana nije bilo.

Cenjeni neistomišljeniče, kada se vratiš sa posla, prvo odgovori bratu Laslu - on je veći trud uložio u pisanje.

Kada kažeš da pravih hrišćana nije bilo - ti verovatno misliš da tebi-sličnih nije bilo.
Jer svi oni koji su zbog Hrista i muke podneli i živote dali, a deklarisali su se kao hrišćani - nisu
bili dovoljno dobri, jer ... jer nisu pripadali vašoj organizaciji, već Hristovoj Crkvi.
A ko su oni bili? Pa ovde možeš dan-po-dan, čitati o njima, mučenicima i mučenicama, ako želiš:
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/prolog/index.php
Sumnjam da ćeš pogledati ko su oni ali nema veze - Bog ih poznaje!

I ne zameri što te podsećam na ovih nekoliko Laslovih pitanja:
1) Zašto je Filip krstio onog Etiopljanina, ako je ovaj bio osuđen da bude u zabludi jer nije dočekao Russela?

2) Čemu Pavlove poslanice, putovanja, čemu mučeništvo svih Apostola, ako su znali da oni koje podučavaju moraju završiti kao "teški vuci"?

3) I na kraju, obzirom da Marko i Luka nisu bili Apostoli, nego njihovi učenici, nisu li onda i njihova Evanđelja zapravo izvrtanje prave vjere i odvraćanje učenika za sobom?

Srdačno te pozdravljam.

Pozdravljam i ja tebe prijatelju!  Smile

Normalno je da se ne slažemo jer se ti ne pozivaš na Božju Reč nego na tradiciju i predanja. Ljubazno zahvaljujem na dobronamernosti i podsećanju, ali ako bolje obratiš pažnju odgovorio sam na sva pitanja za koja me podsećaš. Predpostavljam da ti se odgovori ne dopadaju, međutim ja bolje odgovore nemam, niti će ih biti.

U periodu o kome govorim nije bilo ni Jehovinih Svedoka. Dakle "neznabošci su gazili Jerusalim" dok se nisu ispunila vremena neznabožaca.

I kao što sam odgovorio Laslu, odgovaram i tebi, zanemarimo sve moguće razlike među religijama i pripadnicima religija, skoncentrišimo se samo na jednu stvar, ovu:

 Pravi hrišćani nikada nisu i neće ratovati, neće ubijati bližnjeg svog po cenu bilo čega, čak i sopstvenog života. To je najvidljiviji znak da je period od, recimo, 1900-2000 godina, koji si ti naveo bez prave hrišćanske skupštine i pravih hrišćana. [b]Dakle možemo sve da zanemarimo ali ubijanje i učestvovanje u ratovima i političkim događajima je apsolutno neprihvatljivo za prave hrišćane.

Ratovi se vode i dan-danas i u njima učestvuju pripadnici gotovo svih mogućih religija koje postoje na zemlji. Jedini koji za sigurno ne učestvuju u ratovima i radije daju svoje živote i brane svoju neutralnost pre nego što će kompromitovati svoje principe, jesu Jehovini Svedoci. Sigurno je da niti jedna osoba u ratu nije poginula od ruke Jehovinog Svedoka. To je opšte poznata činjenica u celom svetu jer zbog svoje neutralnosti Jehovini Svedoci trpe žestoko progonstvo od vlada mnogih država.

Ovo su činjenice koje nije u stanju niko da pobije.

Pozdrav i svako dobro!
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16 17 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:46:12
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.