Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jedan stan kupite sebi, drugi banci  (Pročitano 22749 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Autor teksta je izracunao da ako se sada zaduzis i oplatis kredit u sledecih 40 godina da ces vratiti duplu vrednost kredita sto je ne/namerna neistina.

Nije to autor teksta izracunao, vec skoro svaka banka ti u sekundi izdaje papir sa periodom otplate stambenog kredita.
Treba li reci da je kredit vezan za ojro?

Predlazem ti da odes u neku od banaka i da se raspitas o stambenim kreditima, ja jesam. Za 80k evra vratis 170 i nesto za 30 godina. Ali nemoj da verujes meni, idi u banku pa pitaj.

Pa prve bi banke sada skocile da demantuju te vesti, objasnjavajuci buducim kreditnim obveznicima da je to laz i da oni imaju povoljnije uslove.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2011, 00:16:58 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
pa dobro na zapadu moze tako vozovi su im sigurno brzi od nasih a i ja sam cuo price o likovima koji putuju na posao po 100-150 km

Ova sto je isla na posao 60 km i ovi studenti 80 km su isli "regionalom", znaci nista shinkanzen i te stvari. Za 80 km mu treba sat i dvadeset minuta. A Pazova od BG-a je kolko, ni 40 km.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
@Crowz
Izgleda da nisi shvatio sat znaci vrednost kredita. Ja verujem da ti kolicinski vratis duplu kolicinu evra ali ne i duplu vrednost kredita. 50 000€ nece vredeti isto danas kao i za npr 40 godina. Evo ti jedan bzv. primer: dignes danas 50 000€ i za 40 godina vratis 100 000€. Banka je za 40 godina od tebe stvarno uzela 50 000 evra vise ali je zaradila samo 25 000 jer je ostalih 25 000 pojela inflacija tj. ti si banci vratio kes u vrednosti od 75 000€ (brojke su totalno random i sluze za primer).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Ti vratis glavnicu od 50k evra + kamata. Naravno da postoji inflacija za taj period otplate. Kako god da okrenes profit banke je extreman. A ako uzmes u obzir da se kredit zasniva na evru, koji je sigurniji od dinara, onda znas da ti se crno pise. A zna se sta se desava ako nisi u mogucnosti da vratis kredit.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
pa zato se kredit daje sa fiksnom i varijabilnom kamatnom stopom ... da bi se regulisalo trziste ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ај офтопик ...  Smile

pa dobro na zapadu moze tako vozovi su im sigurno brzi od nasih a i ja sam cuo price o likovima koji putuju na posao po 100-150 km

Ova sto je isla na posao 60 km i ovi studenti 80 km su isli "regionalom", znaci nista shinkanzen i te stvari. Za 80 km mu treba sat i dvadeset minuta. A Pazova od BG-a je kolko, ni 40 km.

годинама сам ишао Беовозом баш ту релацију ... Пазова - Вуков Споменик ... по реду вожње 40 минута али ја ти не могу описати колико је то изгубљеног времена чекајући возове ... додуше умели смо да га убијемо али небитно ... у принципу је било 10 минута кашњења узимаш као стизање на време, 15-20 минута ти је било добро мало касни, што је било скоро па редовна појава ... а чееестоооо је знало да тих 15 минута кашњења постане ... ''Воз који саобраћа на релацији Панчево Војловица - Нова Пазова са поласком у блабла данас изузетно неће саобраћати''  Smile

И на сву јад и беду од лошег возног парка, пијаних кондуктера и машиновођа које мањевише боли 'рац ... једном неки геније љуби га мајка направи ред вожње по ком се два воза из различитих праваца налазе на истом перону у исто време ... возови који не могу да се обиђу нигде између Прокопа и Панчевачког моста због једноколосечне пруге ... и због тога је један од та два воза морао да чека бар 15 минута да овај други изађе из тунела ... И то је трајала колико траје ред вожње ... годину дана.

додуше сад је Ђилас направио овај неки БГ воз или како га зову ... не знам како то сад функционише али до скора је било чемер туга јад и беда
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
pa zato se kredit daje sa fiksnom i varijabilnom kamatnom stopom ... da bi se regulisalo trziste ...

Upravo. E ta varijabilna je simpaticna stvar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
jos ako uzmes u svajcarcu tek onda si najebo
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ti vratis glavnicu od 50k evra + kamata. Naravno da postoji inflacija za taj period otplate. Kako god da okrenes profit banke je extreman. A ako uzmes u obzir da se kredit zasniva na evru, koji je sigurniji od dinara, onda znas da ti se crno pise. A zna se sta se desava ako nisi u mogucnosti da vratis kredit.
Da citiram samog sebe sa prosle strane:
Inace da se razumemo, ja ne tvrdim da su banke dobri momci, da kod nas nemaju velike kamate, da u njihovom poslovanju ima altruizma itd. posto vidim da vec pokusavas da mi se obracas kao da sam to rekao.
Nebih da razvodnjavam diskusiju o poslovanju samih banaka i zasto posluju kako posluju jer je to u ovoj temi nebitno. A poenta teme je: drzava je spucala ogromne pare na subvencije stambenih kredita bez nikakve koristi.
A autor teksta nije mogao da opise realno situaciju nego je umesto da napise da je drzava potrosila velike pare bezveze umesto da ulozi u nesto pametno i da je drzava odgovorna za tako velike kamate banaka napisao kako banke uzmu po dva stana kada se otplati jedan, kako sada drzava u stvari cini dobru stvar i kako spasava gradjane od zlih kriminalaca itd. Samim tim nacinom pisanja prebacuje krivicu sa drzave na banke.
Da ponovim jos jednom:
1. Drzava je suludo potrosila nas novac iz budzeta na subvencionisanje stambenih kredita.
2. Drzava je odgovorna za velike kamate banaka.
3. Drzava je takodje odgovorna za celu situaciju jer umesto da kaze gradjanima da se ne zaduzuju zbog 1001 razloga ona im ovim gestom subvencionisanja govori ma zaduzujte se maksimalno jer i ako ne budete mogli da platite dobicete pare iz budzeta tako da bez brige uzimajte kredite
4. Drzava treba da se brine o svojim gradjanima a ne banke. Banke zanima samo sopstveni profit dok je drzava ta koja treba da kontrolise i regulise u ovom primeru je ona odgovorna i prst krivice treba uperiti u imbecilne i nesposobne politicare.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2011, 01:13:21 od noob_saibot »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

1. Drzava je suludo potrosila nas novac iz budzeta na subvencionisanje stambenih kredita.
2. Drzava je odgovorna za velike kamate banaka.
3. Drzava je takodje odgovorna za celu situaciju jer umesto da kaze gradjanima da se ne zaduzuju zbog 1001 razloga ona im ovim gestom subvencionisanja govori ma zaduzujte se maksimalno jer i ako ne budete mogli da platite dobicete pare iz budzeta tako da bez brige uzimajte kredite
4. Drzava treba da se brine o svojim gradjanima a ne banke. Banke zanima samo sopstveni profit dok je drzava ta koja treba da kontrolise i regulise u ovom primeru je ona odgovorna i prst krivice treba uperiti u imbecilne i nesposobne politicare.


varash se sinko , jer polazish od pogreshne pretpostavke - da je "drzavi" u interesu da zashtiti stanovnishtvo , da mu pomogne da dodje do stana  i.t.d.

 da bi ti postali jasni potezi "drzave" , samo treba da posmatrash ekipu na vlasti kao produzenu ruku jevrejskih bankarskih kartela . tada ce sve odjednom postati jasno :

1. "drzava" je prebacila novac poreskih obveznika bankama

2. bankama su potrebe velike kamate (velike zarade) pa zato "drzava" to omogucava

3. "drzava" ispunjava ideju jevrejskog bankarskog kartela da veliki broj gradjana bude u duznichkom ropstvu , i samim tim nesposoban da se buni  Smile

4. "drzava" odavno nije zainteresovana za gradjane , vec za dobrobit tih istih banaka od kojih bi trebala da shtiti gradjane . uostalom , kao shto sam vec rekao , dovoljno je uochiti da su nashi ministri i drugi "drzavni sluzbenici" pre svoje "drzavne" karijere radili u tim istim bankama , a i posle napushtanja polozaja to nastavljaju .  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.