Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispričajte mi kratku priču :) [< 80 reči.]  (Pročitano 23004 puta)
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Samsung GT-S7580
И њему се учини као да бежи..Како га она вреба из мрака, и тражи погодан тренутак да му одузме живот..Био је сигуран да више није жива али је ипак трчао, није могао да стане..
Затим изненада схвати да губи разум.. Седе на земљу као дете и утону у сопствене мисли..уплаши се самога себе.. Као звер намириса је своју крв, знао је шта следи..
Одједном се тргну..и земља поче да се тресе..Путнички воз изби му мисли из главе..
Осетио је хладне погледе путника..Он осети да га они осуђују..Осети како га цео свет криви и да живот више нема сврху..Пожелео је да умре..
Сада је права прилика..Позван је..Не размишљајући направи корак напред и узе последњу карту до пакла..

« Poslednja izmena: 07. Jun 2012, 16:02:43 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don&#039;t give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
Veliki ratnik Gatz se kretao kroz pijacu grada Argona u potrazi za informacijama. Znao je da ne sme casiti ni casa jer je trenutak kada ce lordovske kuce krenuti u otvoreni gradjanski rat dolazio svakim satom sve brze i brze. Trebale su mu informacije a zato mu je trebao Seket, slepi prosjak koji je nekako znao sve o svemu. Posle 15-20 minuta izmedju glasova pijacnih prodavaca koji su nudili svakakvu robu pocevsi od voca i povrca pa do mesa i tkanina iza jedne tezge zacuo se njemu vrlo poznat glas: "Udelite slepcu!".

______________________________ ______________________________ __________________________

Inace, opis iz jedne D&D kampanje.  Smile
IP sačuvana
social share



&quot;Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili&quot;
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Nisam je ja napisala ali vredi procitati....

---------------------------------

Diogenova filozofija

Kažu da je Diogen hodao atenskim ulicama odjeven u krpe i da je spavao pod trijemovima.
Pripovijedaju da je jednoga jutra, dok je Diogen još bio snen pod trijemom kuće gdje je proveo noć,
onuda prošao jedan imućan veleposjednik.
‘Dobro jutro’, rekao je konjanik.
‘Dobro jutro’, odgovorio je Diogen.
‘Imao sam dobru nedjelju pa sam ti donio ovu vreću  s novčićima.’ Diogen ga je šutke gledao, ne pomakavši se pritom.
‘Uzmi ih. Nije to zamka. Moji su i dajem ih tebi jer su ti potrebniji nego meni.’
‘Imaš ih još?’ upitao je Diogen.
‘Naravno da imam’, odgovorio je bogataš, ‘mnogo više.’
‘I ne bi želio imati još više nego što imaš?’
‘Bih, naravno da bih želio.’
‘Onda zadrži novčiće jer su potrebniji tebi nego meni.’
Neki kažu da je razgovor dalje tekao ovako: ‘Ali i ti moraš jesti, a za to trebaš novac.’
‘Već imam novčić’ — i pokazao ga je — ‘i biće mi dosta za zdjelicu pšenice ujutro i možda za nekoliko narandži.’
‘Slažem se. Ali moraćeš jesti i sutra i idućeg dana. Odakle ti novac za sutra?’
Ako mi ti garantuješ, bez imalo straha da ćeš pogrije­šiti, da ću živjeti do sutra, onda možda uzmem tvoj novac…’”
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57

Paklena noc,pun mesec.Nebo vedro,puno zvezda.Zrace svojom mirnocom I stalozenoscu.Sam sam sa sobom,izmedju ce cetiri zida sakriven.Mislim natebe.Ne znam zasto,ali mislim.Deluje mi totalno neopravdano to sto sada u ovom trenu mislim na tebe.Osecam te tu negde oko sebe.Sises mi za vratom.Osecam tvoj topli dah.Kao sunce kada jutrom probudi zemlju,poljubi je nezno.Sebicno je to sto te hocu samo za sebe.Sto hocu da samo mom vratu dises,sto hocu poljupce samo na svom telu.Ostavljas mi trag.Ti imas nekog.Neko te ove noci jako voli.Neko dise za tebe.Neko drugi uzdise jako za tobom.Ti volis nekog,neko te ceka.Gledas svet decjim ocima.Saren,pun rdosti,svile I mekanih jastucica.Livada je roze,zasto da ne,tako ti prija.Volis roze livade.Lako je,imas nekog.Mozes celi zivot provesti skrstenih ruku na njegovim ledjima.Osecas mekocu u tim cvrstim prsima.Ti osecas.Mozda taj neko nema snage u tim ledjima da iznese roze livade.Ja sam tvoja senka koja te prati,uzdah koji uzdise,Zvezda koja sjaji,strast koja bukti.Ja sam neko ko ti,iako ne shvatas,mnogo znaci.Vezana za mene cudnom niti,tankom.Negde u uglu,cuvas me.Ne das mi da odem.Ne zelis.Zasto bas ja?Ne znas odgovor,naravno ne znam ga ni ja.Isto tako vezan za tebe,nocu zivim.Noc,tako cudna stvar.Noc budi osecaje,tako cudne.Nocu ljubav zivi.Osecas?Znam,osecam I ja.Nocu se dodiri tope,stapaju u poljubac.Dve siluete tame postaju jedno bice.Bice koje dise istim ritmom,cije srce udara istim impulsom.U tebi sam.U meni si.Tako mocan trenutak.Gubis razum.Pratis osecaj svoga srca,predaje se.Dopustas da te vodim kroz tamu poljubaca.Osecas nesto,mirna si.uburkano drhtis.Jutro rusi sve ono sto nam je noc pruzila.Ostaje samo bedna uspomena o kojoj razmisljamo danima.Polako bledi.Mrzim jutro,rusi sve!
Ja ti se predajem,imas me.Ja sam tvoja vudu lutkica.
Reci cu ti samo:’’Cuvaj me!’’
Cuvaj me kao cudnu stvar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Devojcica

Noc.Polutama.Dve upaljene svece na mom stolu.Stoje tako goruci u svom plamenu.Na zidu senke preko puta prozora,sam sam.Sada svaka stvar u prostoriji ima svoju senku.Igram se rukama praveci senke zivotinja po zidu.Razmisljam o tebi mocna carice.O, ti mocna noci.Ti sto otkivas I najtajnovitije tajne.Ti sto ne znas kada je dosta.Ti sto razaras mnoge oklope.Oklope koji sputavaju ono JA u nama.Koji kriju sve najlepse stvari bivstvovanja.Oklope crne I teske.Sedeh tako dugo.Ispijam poslednje gutljaje vode iz case.Zvono na vratima,trgoh se uplaseno.Ustajem,otvaram vrata I ugledam tebe.Zadihana I srecna grlis me jako.Poljubih te nezno I osetih blago drhtanje tvog tela.Topla noc I mnogo poljubaca u mom zagrljaju.Telo ti se pokorava volji mojoj,iako mozda to ne zelis.Plasis se pada svog oklopa.Teskog I crnog.Zagledah se u tvoje snene oci,tako duboko,beskrajno.Gledah najveca prostranstva,sume,livade,gledah silinu mora.Tada sasvim slucajno krajickom oka spazih devojcicu.Blago se nasmesih.Tako mala,zanosna,predivana,a tako jako uplasena.Drzala je svog zmaja u ruci I pustala da se vijori visoko na nebu,u beskonacnost prostranstva.O,ti mocna carice,noci,hvala ti sto si mi dozvolila da upoznam devojcicu.Posmatrao sam je jos malo I poceo da se divim.Tako malo stvorenje prepuno radosti.Ispunjeno ljubavlju.Tako mocno sakriveno ispod oklopa,teskog,crnog.Negde duboko u svom prostranstvu.Otkrih u tvom oku,probudih I prodrmah sve tvoje zaspale snove.Sve one osecaje koje nisi pustila da lutaju,vec se guraju tu u kutku svoje tisine.Otkrih ljubav,tako duboko u tebi.Ljubav skrivenu oklopom,teskim,crnim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Zivim I ziveo sam.
Ako nekad umrem mlad,bez igde ikoga,zalice me svi.Naravno,umro sam mlad.Bice reci poput ‘’steta mlad,a vec pod zemljom.Ako nekad nekad sklopim oci,bez zadnjeg pozdrava.Kada ostanu bez suza I sjaja,kada samo zaneme u bezpucu vremena.Ostace iza mene tocak vremena.Zavrtite ga.Ozivite sve moje nestasluke.Igre bez granica.Strepnje I nadanja moja.Probudite sva ona sarenila ociju mojih.Mastanja I letenja do nevidljivog.Probudite ljubav u srcu mom.Iskrenu,nevinu I divlju.Onako kako je samo dete oseca.Probudite nevinost moju.
Ako nekad podjem stazom kojom su hodali svi oni koji su trazili vecnost.Ljudi koji su uzalud tamo trazili sebe.Hodajuci stazom stradanja vecnog,nisu ni shvatali da tu nikada nista nece naci.Misleci da se tu nalazi sve ono sto su oduvek sanjali.Tracili su svoje vreme ne pogledavsi u sebe.Nisu znali da se tu krije iskra vecnosti.Potrazite me tamo gde su I oni otisli.Mozda sam I ja tamo u ludilu zalutao.Zaludeo se nevidljivim.Tamo gde su svi putnici zalutali.Putnici koji nisu shvatili da zivot traje jedan tren,da brzo prodju godine.Nestanu sva mastanja I nadanja.Kada shvate da je sve postalo stradanje.Sve postaje samo jecaj koji kao eho odzvanja kroz vreme.Shvaticete da smo svi culi pricu o coveku.Coveku koji je odgovor trazio u vecnosti.Odgovor na pitanje koje je davno,davno izgubio.Negde ga zaturio,ko zna gde.Vecno ce lutati,umoran,iznemogao,ali I dalje ce traiti odgovor.Sve price o zivotu imaju slican kraj.Bas tu posle svega dolazi istina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Stalno je kosu vezivala tom odvratnom zelenom trakom. Bila je to jedna od onih starih krpa kojima su žene vezivale paradajz za pritke kako bi rastao pravo. Stara, ofucana, neporubljenih ivica, izbledela od sunca. Nije mogla ni da se seti odakle joj, a devojčice iz škole stalno su je zadirkivale da ima najružniju traku za kosu na svetu. Nije htela da je skine, nosila ju je čak i dok spava. Pa i u svečanim prilikama. U školi. Nedeljom kad je išla u bioskop. Zelena traka postala je deo nje.

Onda je jednog dana odlučila da je skine. Da je vreme da traku baci i nađe drugu. Više njih. Rozih, šarenih, svilenih, kakve pristaju devojčicama poput nje. Skinula je traku i bacila je u kantu za otpatke. Izašla je napolje spremna svima da pokaže da ne zavisi od jedne ružne zelene trake za kosu.

U tom trenutku, u drugom delu Univerzuma, jedna čitava planeta prestala je da postoji i nestala.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Nokia N-shurnaest
Trenuci...
trenuci sa prstima
trenuci sa oblacima
trenuci sa bubicama
trenuci drugih sa mojim trenucima
trenuci napetog vremena
tek rodjeni bezimeni trenuci bez tragova
duboki trenuci iscekivanja
trenucu lutanja
trenuci zelja
trenuci poricanja
tamni trenuci
trenuci potopa dubine svesti okeana misli

Trenuci samoce
kad zidovi dahcu
pogledima osete i nagrizaju cuvani mir
u rojeve trenutaka se pretvaram
i odzvanjam, odzvanjam, odzvanjam...
ne cujem
ne vidim






« Poslednja izmena: 29. Jul 2012, 08:46:05 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Zute oci kao dunje u prolece.Zute I radosne.Zelene oci,prolecne.Radosno lice bez osmeha.Srce se raduje.Vristi u sebi.Vriste davno odbegle emocije.Palim baklju ljubavi.Snena plava duga kosa.Bas duga.Ne pristaje drugacije.On I ona.Zeleno I zuto.Pomeraju granice.Ruse zidove.Vole prostranstvo.vole slobodu.Vole zeleno I zuto.Prelepa je ,on egoista.Nocima je obilazio,mazio po kosi.Nije primetila,spavala je sa povezom na ocima.Jedne letnje noci naslonila se na njegova rame.Mrsio joj kosu,raznezila se.A onda… Onda je usledio kratki poljubac.Kao deca u vrticu.Nasmesila se I osvojila ga.Ona,bila je najsrecnija osoba te veceri.Grlila ga jako,stezala I privijala uz sebe.Brdasce,drvo ,zvezde,mrak.On I ona ,sneni I radosni.Po prvi put osetise nesto…Nesto…Tajnovito I strasno.Minuti su odlazili,ali njihovo vreme se tek stvaralo.Lagano I sigurno.Oboje su sigurni u svoje.Nazovite to kako hocete,mastajte o njima.Bitanga I princeza.Umetnik u ljubavi I devojcica sa ocima dunje.Mozda je nazovemo Dunja.Stajalo bi joj svakako,iako lepo ime ima.Harizma,sarm,neodoljivost njegova.Neznost,sama se voli.
Sudbina. Zuto I zeleno.
Eh…
« Poslednja izmena: 30. Jul 2012, 00:11:57 od ArmandHammer »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Stalno je kosu vezivala tom odvratnom zelenom trakom. Bila je to jedna od onih starih krpa kojima su žene vezivale paradajz za pritke kako bi rastao pravo. Stara, ofucana, neporubljenih ivica, izbledela od sunca. Nije mogla ni da se seti odakle joj, a devojčice iz škole stalno su je zadirkivale da ima najružniju traku za kosu na svetu. Nije htela da je skine, nosila ju je čak i dok spava. Pa i u svečanim prilikama. U školi. Nedeljom kad je išla u bioskop. Zelena traka postala je deo nje.

Onda je jednog dana odlučila da je skine. Da je vreme da traku baci i nađe drugu. Više njih. Rozih, šarenih, svilenih, kakve pristaju devojčicama poput nje. Skinula je traku i bacila je u kantu za otpatke. Izašla je napolje spremna svima da pokaže da ne zavisi od jedne ružne zelene trake za kosu.

U tom trenutku, u drugom delu Univerzuma, jedna čitava planeta prestala je da postoji i nestala.



Jaka stvar  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.