Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:14:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da nam bude bolje  (Pročitano 3014 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 42.0
Slušao sam i Zeca naravno,medjutim on je profesor filozofskog tako da on više naginje nekoj teoriji,Katić je čovek koji bi po meni i po godinama i po svemu mogao da se uhvati sa problemima i da udje u vlast...medjutim to se verovatno neće desiti jer je on čovek da tako kažem "sa repovima",pominjan je u optužnicama italijanskog tužilaštva u predmetima o Stanku Subotiću i transakcijama na Kipru,ta priča se slegla tako da ne verujem da bi hteo da okrene uragan prema sebi uzimanjem neke javne funkcije...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
ma gde to su deca...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
@dabisha: šta si imao kod Zeca?
Da,izbori treba da su personalni i neposredni.To mi,čak,liči na delegatski sistem,koji smo imali u SFRJ.Glasaš za ime i prezime,svi su u istoj stranci,to nije stranka,to je udruženje svih za sve-komunista.
Ovako imamo situacijiu kakvu imamo.
Sećam se prvih izbora,1990,kada je bilo prilično nezavisnih kandidata za poslanike NSS.Moja keva i ja,pošli da glasamo za SPO,DS,Vuka,nebitno,ali na spisku provalimo poznato nam ime-lekar,pedijatar,mlad,pošten,vredan,znamo ga.Bez razmišljanja zaboravimo na sve ostale i zaokružimo ga.Izgubio,na žalost.Ali vam pričam o normalnom,prirodnom stavu-znam te,znaš me("Rane" Smile).Samo ga treba ozakoniti i sprovesti,kao takvog.Ovde imamo situaciju da se kandiduju promovisani kandidati iz prestonice,poznati sa naslovnih strana novina,TV...Apsurd je da moji Kruševljani(živim u Bgd)zaokružuju takve.Zato...
- izbori lokalaca,na okružnom nivou,okružne skupštine,delegati iz njih u NSS,ali rotirajući.
Šta mislite?
Švajcarska ima sličan sistem.Oni imaju kantone,koji imaju široku autonomiju u svemu,u sve tri grane vlasti,ali i ostalim pitanjima.Zato su konfederacija kantona,725 godina.Na terenu su čvršći od poznatih federacija.imaju Bundesrat u Bernu.U Americi je,čini mi se,suprotno-jesu federacija/savez država,u praksi i na unutrašnjem planu funkcionišu drastično različito,čak su savezne institucije omražene na terenu.
Ali su im ciljevi spoljne politike isti,od postanka,manje-više.
« Poslednja izmena: 17. Dec 2015, 23:02:19 od megadeki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Treba samo svako da radi svoj posao i da se mane velicanja Hitlera i pokusavanja da sakrije svoje tursko poreklo udaranjem u serBska prsa i sve ce biti OK.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 42.0
megadeki

preferencijalni sistem apsolutno-glasaš stranku i člana sa liste...i onda uvedeš kvote ako uzme toliko i toliko procenata,on je poslanik enzavisno od pozicije na stranačkoj listi
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
@dabisha: šta si imao kod Zeca?
Da,izbori treba da su personalni i neposredni.To mi,čak,liči na delegatski sistem,koji smo imali u SFRJ.Glasaš za ime i prezime,svi su u istoj stranci,to nije stranka,to je udruženje svih za sve-komunista.
Ovako imamo situacijiu kakvu imamo.
Sećam se prvih izbora,1990,kada je bilo prilično nezavisnih kandidata za poslanike NSS.Moja keva i ja,pošli da glasamo za SPO,DS,Vuka,nebitno,ali na spisku provalimo poznato nam ime-lekar,pedijatar,mlad,pošten,vredan,znamo ga.Bez razmišljanja zaboravimo na sve ostale i zaokružimo ga.Izgubio,na žalost.Ali vam pričam o normalnom,prirodnom stavu-znam te,znaš me("Rane" Smile).Samo ga treba ozakoniti i sprovesti,kao takvog.Ovde imamo situaciju da se kandiduju promovisani kandidati iz prestonice,poznati sa naslovnih strana novina,TV...Apsurd je da moji Kruševljani(živim u Bgd)zaokružuju takve.Zato...
- izbori lokalaca,na okružnom nivou,okružne skupštine,delegati iz njih u NSS,ali rotirajući.
Šta mislite?
nije neophodno ukinuti stranke da bi se birali ljudi, samo promeniti izborni sistem, oduzeti strankama pravo da biraju kandidate, tako sto bi sam kandidat skupljao potpse itd, mada se glavni efekat postize upravo time sto se poslanici biraju po jedan po izbornom okrugu.
zanimljivo to sa delegatima ali mislim da je bolje da bude direktan izbor.

studirao sam istoriju i za potrebe izrade diplomskog i mastera birao nekoliko predmeta sa sociologije.
od zeca sam uzeo osnove ekonomije i istoriju ekonomskih teorija, ali sam najvise imao kontakta sa asistentom. sem na predavanjima naravno
« Poslednja izmena: 17. Dec 2015, 23:10:31 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
Pa,ima tema o tome...intervju sa Rambom...nacionalizam je priča za one sa platom do 300 evra...
Ja jesam nacionalista,volim ovu zemlju i trudim se i želim da bude bolja,jer ako je moja,ne znači da je savršena.
Opet da pomenem Švajcarce - nema tamo nikakvog mondijalizma,go nacionalista,ništa loše.Gledaju samo svoja posla.
Nemaju osvajačke gene,kao Nemci,npr.
"Dal si nekad bio četnik,ustaša,partizan?
Dal si nekad imo školu il bio Tarzan?"
Imao sam u JNA lika,Hrvata,iz BiH,Ivo Marčetić.Zbog mog prezimena(poreklo mi je iz Istre) čovek mi pridje (Kragujevac,jesen 1991.)ozaren,misli došao neki njegov.Normalan,skroz,vidim odmah,bojažljivo krene da priča,kako su njegovi glasali za HDZ,da čim završi vojsku ide za "Švicarsku" jer nema leba ovde.Ja mu odgovorim da su moji glasali za SPO,ne što jesu stvarno,nego što sam pretpostavljao da zna ko je Vuc Drašković.On u šoku,pokušava da se izvuče.Ja ga smirim,bukvalno,kažem mu da nije bitno ko je za koga glasao,nego da vidimo kako ćemo živeti bolje svi - da pričamo o onom što nam je zajedničko,a veruj,uvek ima tema.
Kako možemo da živimo normalno,tamo negde,u Švicarskoj,ja i ti,a ovde ne?
Dogadjaji su pokazali,da smo i on i ja,manjina na nivou statističke greške,kako kažu ekonomisti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
megadeki

preferencijalni sistem apsolutno-glasaš stranku i člana sa liste...i onda uvedeš kvote ako uzme toliko i toliko procenata,on je poslanik enzavisno od pozicije na stranačkoj listi

Pa,da.Recimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
moram da vratim na ovo. nadju se dobre ideje itd. Ko da ih sprovede u delo?

zasto poslanici glasaju onako kako glasaju? zasto se stranke bore za vlast?
poslanici glasaju onako kako im stranke kazu. stranke ih biraju a ne glasaci, jer glasaci glasaju za stranke a ne poslanike.
stranke kada osvoje vlast raspolazu u prevelikoj meri, kako bi Zec rekao, preraspodelom kolaca, drze i noz i pogacu. Uzimaju novac sa vise izvora: od poreza, od javnih preduzeca i od korupcije.

kako srediti stanje u zemlji? obracunati se sa strankama koje su glavni zastitnici sistema?
kako?

mora da se nadje neko kome ce ici u korist da se stranke obore sa pozicije gotovo neogranicene moci. qui bono?

Kako doci u situaciju da ih sprovedete u delo? kako prevazici otpor?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
Pa,jedan je način,zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:14:40
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: nam

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.