Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:35:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bozija svrha i nas?  (Pročitano 12136 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
mob
Samsung S7
Pravilnije je reci da smo zakone fizike - otkrili. Covek je izmislio recimo kompjuter.

Covek upotrebljava formule da bi u skracenom obliku prezentovao zakone koje je otkrio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
slazem se. samo pokusavam da te navedem na razmisljanje o odnosu izmedju nas, nase nauke i sveta koje bi te izazvalo da o nauci mislis kao necemu malo manje univerzalnom

jer ipak, mi smo je izmislili kao organizovanu i institucionalizovanu aktivnost
« Poslednja izmena: 04. Jan 2016, 23:41:49 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
mob
Samsung S7
Mislim da mi nismo izmislili nauku, nego smo spontano dosli do najboljih mogucih metoda za dobijanje najpribliznije istine.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Zato sto bog ne postoji. Niko te nije stvorio, nego si produkt 4 milijarde godina evolucije.

IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
vlastimire, sta ti to znaci?

Mislim da mi nismo izmislili nauku, nego smo spontano dosli do najboljih mogucih metoda za dobijanje najpribliznije istine.
spontano? da je spontano, kepler i njutn bi bili nepotrebni.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
mob
Samsung S7
Pa bilo je naucnika i pre tih velikana.

Evo:

A scientist is a person engaging in a systematic activity to acquire knowledge. In a more restricted sense, a scientist may refer to an individual who uses the scientific method.[1] The person may be an expert in one or more areas of science.[2] This article focuses on the more restricted use of the word. Scientists perform research toward a more comprehensive understanding of nature, including physical, mathematical and social realms.

I ovo potrvdjuje moje reci koje si ti olako odbacio:

Scientists include theoreticians who mainly develop new models to explain existing data and predict new results, and experimentalists who mainly test models by making measurements — though in practice the division between these activities is not clear-cut, and many scientists perform both tasks.

I u svetlu objasnjenja sta bi moderni naucnik bio:

It's almost impossible to determine when the influence of mysticism had faded completely among scientists. What's easier to identify are the characteristics of a modern scientist. According to author Brian Clegg, a modern scientist must recognize the importance of experiment, embrace mathematics as a fundamental tool, consider information without bias and understand the need to communicate. In other words, he or she must be unshackled by religious dogma and willing to observe, react and think objectively. Clearly, many individuals doing scientific work in the 17th century -- Christiaan Huygens, Robert Hooke, Isaac Newton -- satisfied most of these requirements. But to find the first scientist with these characteristics, you have to travel to the Renaissance, to the mid-16th century.

Kazu za prvog modernog naucnika se smatra:

You probably think of Galileo Galilei at the mention of Renaissance science, and rightfully so. He overturned Aristotle's ideas on motion and began to explain such complex concepts as force, inertia and acceleration. He built one of the first telescopes and used it to study the cosmos. What he saw through the lenses of his device removed Earth from the center of the universe and put it in its proper place. In all his work, Galileo stressed the need for observation and experimentation.

U tom svetlu, cinjenica je da je naucni metod nastao kao ideja u mozgovima genija svog vremena, gde se pojavila potreba da se dokaze ono sto su filozofi, mistici i ostali virtuelni umetnici smislili. Naravno, jedan Ajnstajn je sasvim sigurno naucnik ali cak i njegove naucne teorije - ovde je rec TEORIJA, a ne pravna teorija kako mnogi laici citaju, je prakticno jedva dokazana sa modernom opremom tek 50 godina kasnije.

Kada sam rekao spontano, mislio sam da se ideja potrvde i uspostavljanja naucnog metoda, rodila u glavama ljudi bez prethodnog planiranja sednice vlade i plana da se naucni metod - izmisli.

I da nauka je u direktnom sukobu sa religijom. Dok je kod religije prisutna dogma, da se stvari opisane u svetim knjigama uzimaju kao istinite bez ikakve provere, to je kod nauke obrnut slucaj. I zato svi ovi ljudi koji se uspinju da nam pokazu kako je suzivot nauke i religije moguc, moraju da zatvore usta jednom kad priznaju sebi da su ta dva sistema dijametralno suprotni sto se tice metodologije rada.

« Poslednja izmena: 05. Jan 2016, 09:48:20 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
Evo:

A scientist is a person engaging in a systematic activity to acquire knowledge. In a more restricted sense, a scientist may refer to an individual who uses the scientific method.[1] The person may be an expert in one or more areas of science.[2] This article focuses on the more restricted use of the word. Scientists perform research toward a more comprehensive understanding of nature, including physical, mathematical and social realms.

Kada sam rekao spontano, mislio sam da se ideja potrvde i uspostavljanja naucnog metoda, rodila u glavama ljudi bez prethodnog planiranja sednice vlade i plana da se naucni metod - izmisli.

ok
ovaj deo na engleskom koji sam ponovo citirao savrseno opisuje moguci izvor nesporazuma.
apsolutno se slazem sa izjavom da je Galilej prvi moderni naucnik, i mozemo se sloziti skoro potpuno.

moje insistiranje na tome da je naucni metod izmisljen pa makar i tokom vise od jednog veka od strane vise ljudi koji se nisu poznavali, ipak ostaje. sa tim da mi se cini da imamo donekle razlicito shvatanje reci (izmisliti), pri cemu ga ti za moj ukus previse vezujes za vukodlake, jednoroge, boga i deda mraza.
jednostavno hocu da kazem- nije postojao dok nije stvoren u glavama nekih ljudi svesnom i namernom aktivnoscu
pretpostavljam da ces se vratiti na govor o tome da je u rudimentima postojao i pre naucne revolucije, ali smatram da imam razloga da naglasim da je razlika koju je naucna revolucija napravila ogromna. veza matematike i empirizma izrazena u eksperimentu kao organizovanoj aktivnosti, ne samo kontrolisanoj od strane eksperimentatora nego i proveravanoj od strane naucne zajednice, je konacno pobedio.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2016, 22:29:31 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Pa nemam pojma, ja naprimijer ne gledam film 20 puta. Ali okej, nek ti bude. Ali, ponovo se onda vracam na ono da je onda laz da imamo slobonu volju. Ako je Bog reziser nekog filma, a mi njegovi glumci, gdje je onda tu nasa volja?
slobodna volja ne postoji pa ne postoji, bog sa tim nema nikakve veze

Citat
Znaci kad ne bi bilo ljudskih bica, zakon akcije i reakcije ne bi postojao?

Nece biti.
naravno da će biti, i to ne samo on nego i bilo šta drugo

Citat
bez coveka, bez covekovih sredstava komunikacije nema ni zakona prirode
tako je matori, mislim da si konačno skapirao da bez svesti/reči nema postojanja,ali ne očekuj da blu to skapira u skorije vreme
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7059
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 43.0

It's almost impossible to determine when the influence of mysticism had faded completely among scientists.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
mob
Samsung S7
A izgleda da nece u skorije vreme... paralelni svetovi, curenje gravitacije, tamna materija, fixna/varijabilna gravitaciona konstanta, putovanje u proslost...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:35:32
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: nas svrha Bozija

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.