Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Богдана преживела абортус  (Pročitano 21581 puta)
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Некада сам и ја овако слепо бранила став да не верујем ништа што не видим, али сада знам да нечег има. Како се зове није важно...Важно је да нешто надгледа наше изборе и путеве за које се одлучимо. Не може нико помоћи гладној деци тако што ће од Африке направити Војводину,нити те жене учинити бесплодним.

Колико често се дешава да фетус после абортуса дише? Колико често се лекари одлуче да га ставе на апарате?




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr

Колико често се дешава да фетус после абортуса дише? Колико често се лекари одлуче да га ставе на апарате?


Ekstremno rijetko. Kad se žena odluči na abortus u prvim mjesecima trudnoće, radi se procedura koja se zove aspiraciona vakuum kiretaža - instrumentom se uklone veći dijelovi fetusa a preostali dijelovi se prosto usisaju. Kad se abortus obavlja u odmaklijom trudnoći, procedura je slična,  s tim što isto tako mogu da se koriste medikamentozna sredstva koja će dovesti do smrti ploda i koja će izazvati kontrakcije materice čime će plod biti izbačen u spoljnu sredinu... 'Beš mi oca ako znam  kako fetus može da preživi ovako nešto. Smile

Mada ustvari i znam, pošto je očigledno da se u ovom slučaju radilo o jednoj vrsti kriminalnog abortusa, kojeg su ljekari uradili radi ostvarivanja profita - vjerovatno nisu korišćene ove metode, nego moguće da je obavljena neka vrsta carskog reza, vjerovatno su mislili da plod neće preživjeti, budući da je bio u pitanju peti mjesec trudnoće. Izgleda da su se zeznuli. Smile Naravno, ovo samo pričam hipotetički, da ne bude zabune.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Некада сам и ја овако слепо бранила став да не верујем ништа што не видим, али сада знам да нечег има. Како се зове није важно...Важно је да нешто надгледа наше изборе и путеве за које се одлучимо. Не може нико помоћи гладној деци тако што ће од Африке направити Војводину,нити те жене учинити бесплодним.
Nadgledanje moze da vrsi samo zivo bice koje ima vid. Izbor u uzrocno posledicnoj stvarnosti ne postoji.
Izbor je rec koju je izmislio covek da bi lakse podneo surovu stvarnost u kojoj izbora nema. Svi ljudi su morali da
zive, nisu imali izbor ni svog dolaska na svet, nisu imali izbor svojih karakteristika i nemaju izbor vecnog zivota.
Nismo izabrani da zivimo, stvoreni smo da zivimo, isto tako smo stvoreni da to shvatimo ili ne.
Religijska dogma tvrdi da "neko nadgleda nase izbore" sto je apsolutna kontradiktorna bajka o narkotiku
zvanom rec "sloboda". Potrebno je samo reci "ja imam slobodu !" potpuno ignorisati umiranje i narkotik pocinje svoje halucinogeno delovanje sve dok stvarnost ne opali samar momentalnim "spustanjem" u bednjak.
Ukoliko znamo da nemamo kontrolu, zivot, kakav god da je postaje najveca nagrada koju zivo bice moze da dobije.
Citat

Колико често се дешава да фетус после абортуса дише? Колико често се лекари одлуче да га ставе на апарате?
vise nego dovoljno da bi nam objasnilo da nad tom i ostalim pojavama nemamo kontrolu.
« Poslednja izmena: 18. Dec 2011, 10:36:45 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Citat

Колико често се дешава да фетус после абортуса дише? Колико често се лекари одлуче да га ставе на апарате?
vise nego dovoljno da bi nam objasnilo da nad tom i ostalim pojavama nemamo kontrolu.


Na osnovu čega to kažeš?
« Poslednja izmena: 18. Dec 2011, 10:57:20 od slavko_pg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
slavko_pg

Kad kaze da nad tom pojavom kao i nad drugima covek nema nikakvu kontrolu ,
Logicno bi bilo da mislis da to kaze na osnovu nepredvidljivosti prirode ili  vere u Boga ili silu koja "ima plan",
ali siguran sam da ce ti on reci nesto trece onako"usledicno posledicne"prirode .


Pre nego sto se vratim na temu,

eyepheelYU

Pa tvoji tekstovi su dovoljan argument za sebe ,odnesi ih kod nekog ko zna bolje gramatiku od tebe ,
pa ga zamoli da obelezi sve delove u kojima se obracas sebi sa specijalnim osvrtom na licnu zamenicu Ja ,Ja,Ja
egoista si jer se stalno obracas sebi i pitas i pricas o sebi  o tome sta si rekao a sta nisi . Jednostavno nisi sposoban da prevazidjes konverzaciju sa obrazlozenjem zasto mislis da su neke stvari onako kako si ih opisao ,
vec radije zelis da uletis u svadju gde se konverzacija uvek pomeri u pravcu odbrane tvog licnog stava ,
radije nego objasnjenja onog o cemu smo pricali,  pogledaj sam svoj text i pitaj bilo koga ,

A sto se tice licnog prozivanja ,sta je pokusavas da probudis moj ego .  

Shvati ova Tema a ni druge nisu uopste o tebi niti o tome sta si ti rekao ,
tvoji postovi nemaju poentu a ni svrhu ,
Tvoji postovi su tvoji licni problemi ,ako kazes da su stvari o kojima pricas bile deo tvog zivota
to bi i razumeo ali kad tvrdis da nije tvoje razmisljanje vec nekako drukcije"steceno znanje" e onda seres .
Ja se ne slazem sa tim stvarima i mislim da imas vrlo zatucan pogled na svet u kom zivis ,
Mozda ti i nisi neka mizerna i depresivna osoba ali to je utisak koji dajes i kojim zracis ,
Shvati vec jednom
Tvoji postovi deluju prazno,nemaju nikakvu poruku ,nemaju nikakvog karaktera i nikakve duse .
Po tvojim sopstvenim recima Ti kao osoba kao i tvoji postovi nemaju nikakve vrednosti i znacaja .
Posto to stalno ponavljas iz posta u post to te cini egoistom ,
Vidis ,ti brines i razmisljas o tome vise od drugih.

Ti si nesvestan da si blesav kao struja , Smile


Sto se tice teme i male Bogdane , svako bi trebao da ima pravo na zivot .

Punoletne glupace koje dozvole sebi takvu nemarnost i koje ne koriste zastitu za sperecavanje nezeljene trudnoce trebaju biti kaznjene na neki nacin .

Kompletno je druga situacija u nerazvijenim delovima sveta gde su patrijahat i sovinizam jos uvek dominantni i gde zene u velikom broju slucajeva nema nikakvog izbora o porodicnom planiranju ,vrsti zastite i kontracepcije
kao i o samom seksualnom cinu .
Trenutno postoji preko 25 zemalja na svetu koje prosecno imaju po osmoro dece .
Milioni nepotrebnih Abortusa moze biti izbegnuto prostim obrazovanjem i najosnovnijom zastitom ,
Abortusi ne bi trebalo da postoje ukoliko nisu vezani za neki zdravstveni problem.  
Religiozni fundamentalisti Jevrejski ,Hriscanski i Islamski veruju da "sveti duh" dolazi u telo posle 40-tog dana trudnoce . U medicini ta barijera ne postoji vec postoje samo nivoi embrionskog razvica .
Na zalost u mnogim  zemljama granica terminacije se povecava i trenutno je neki maksimum 26 nedelja trudnoce  . Argumenat je da u toj fazi Fetus vec ima sve formirano ,jak otkucaj srca , pokret i reakciju na okolinu kao na primer zvuk muzike ili majcinog ili ocevog glasa .Kaze se da beba u stomaku vec u mnogo ranijem stadijumu moze osetiti raspolozenje ili stres majke .
U Rusiji se sada vodi velika kampanja protiv abortusa i crkva ide do te mere da abortuse zove ubistvom .
Toliko je veliki broj nezeljenih trudnoca da je broj neregistrovanih doktora u desetinama hiljada a procenat neuspelih abortusa je ogroman . Ukoliko bilo sta krene lose ,zene su jednostavno bacene na ulicu gde ih ceka smrt.
« Poslednja izmena: 18. Dec 2011, 12:07:07 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Некада сам и ја овако слепо бранила став да не верујем ништа што не видим, али сада знам да нечег има. Како се зове није важно...Важно је да нешто надгледа наше изборе и путеве за које се одлучимо. Не може нико помоћи гладној деци тако што ће од Африке направити Војводину,нити те жене учинити бесплодним.
Nadgledanje moze da vrsi samo zivo bice koje ima vid. Izbor u uzrocno posledicnoj stvarnosti ne postoji.
Izbor je rec koju je izmislio covek da bi lakse podneo surovu stvarnost u kojoj izbora nema. Svi ljudi su morali da
zive, nisu imali izbor ni svog dolaska na svet, nisu imali izbor svojih karakteristika i nemaju izbor vecnog zivota.
Nismo izabrani da zivimo, stvoreni smo da zivimo, isto tako smo stvoreni da to shvatimo ili ne.
Religijska dogma tvrdi da "neko nadgleda nase izbore" sto je apsolutna kontradiktorna bajka o narkotiku
zvanom rec "sloboda". Potrebno je samo reci "ja imam slobodu !" potpuno ignorisati umiranje i narkotik pocinje svoje halucinogeno delovanje sve dok stvarnost ne opali samar momentalnim "spustanjem" u bednjak.
Ukoliko znamo da nemamo kontrolu, zivot, kakav god da je postaje najveca nagrada koju zivo bice moze da dobije.
Citat

Колико често се дешава да фетус после абортуса дише? Колико често се лекари одлуче да га ставе на апарате?
vise nego dovoljno da bi nam objasnilo da nad tom i ostalim pojavama nemamo kontrolu.

можеш рећи шта год желиш... ова девојчица треба да се зове Богдана
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Na osnovu čega to kažeš?
Na osnovu cinjenice da se desava samo ono sto je moralo da se desi. Nikada se nije desilo nesto sto nije moralo da se desi. Izbor ne postoji, postoji samo rec koju neki koriste da bi se bolje ( ili gore ) osecali, bilo da se radi o sebi ili drugima.
Citat: Alex616
Pa tvoji tekstovi su dovoljan argument za sebe ,odnesi ih kod nekog ko zna bolje gramatiku od tebe ,
pa ga zamoli da obelezi sve delove u kojima se obracas sebi sa specijalnim osvrtom na licnu zamenicu Ja ,Ja,Ja
egoista si jer se stalno obracas sebi i pitas i pricas o sebi  o tome sta si rekao a sta nisi . Jednostavno nisi sposoban da prevazidjes konverzaciju sa obrazlozenjem zasto mislis da su neke stvari onako kako si ih opisao ,
vec radije zelis da uletis u svadju gde se konverzacija uvek pomeri u pravcu odbrane tvog licnog stava ,
radije nego objasnjenja onog o cemu smo pricali,  pogledaj sam svoj text i pitaj bilo koga ,

A sto se tice licnog prozivanja ,sta je pokusavas da probudis moj ego . 

Shvati ova Tema a ni druge nisu uopste o tebi niti o tome sta si ti rekao ,
tvoji postovi nemaju poentu a ni svrhu ,
Tvoji postovi su tvoji licni problemi ,ako kazes da su stvari o kojima pricas bile deo tvog zivota
to bi i razumeo ali kad tvrdis da nije tvoje razmisljanje vec nekako drukcije"steceno znanje" e onda seres .
Ja se ne slazem sa tim stvarima i mislim da imas vrlo zatucan pogled na svet u kom zivis ,
Mozda ti i nisi neka mizerna i depresivna osoba ali to je utisak koji dajes i kojim zracis ,
Shvati vec jednom
Tvoji postovi deluju prazno,nemaju nikakvu poruku ,nemaju nikakvog karaktera i nikakve duse .
Po tvojim sopstvenim recima Ti kao osoba kao i tvoji postovi nemaju nikakve vrednosti i znacaja .
Posto to stalno ponavljas iz posta u post to te cini egoistom ,
Vidis ,ti brines i razmisljas o tome vise od drugih.

Ti si nesvestan da si blesav kao struja , Smile
Tvoje neistine o meni i o onome sto sam rekao su samo tvoja stvar ukoliko su u skladu sa pravilnikom foruma, a rekao bih da u ovom tekstu ima neistina koje nisu.
Sve sto si rekao nema nikakve veze samnom ili onim sto sam rekao, u njemu ne postoji nijedan citat onoga sto sam pisao koji bi mogao posluziti kao bilo kakav argument.
Znaci sve sto imamo je pogresno shvatanje onoga sto sam rekao i koriscenje tih neistina protiv mene licno.
Kad god je od mene zatrazeno obrazlozenje bilo cega sto sam rekao dao sam ga.
Citat: vanjaub
можеш рећи шта год желиш... ова девојчица треба да се зове Богдана
Ta devojcica se zove Bogdana zato sto je moralo da se zove Bogdana, da nije moralo ne bi se tako zvala.
Jel' znas osobu koja nije morala da dobije ime koje je dobila ?
Ljudi koji veruju da je samo Bogdanin zivot Bozija zasluga nisu mogli drugacije da je nazovu.
Svi mi govorimo samo ono sto smo morali da kazemo, niko od nas nije mogao da kaze ono sto nije govorio.
« Poslednja izmena: 20. Dec 2011, 20:32:36 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Aman dajte malo se nasalite, ne shvatajte sve preozbiljno. Pa majku mu jel' smo ustirkani ili bi da se druzimo i prozezamo a izmedju i nesto naucimo ?
Opustite se ljudi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 
Ovo dok sam citala podsetilo me je na dogadjaj moje
drugrice , nazalost ona nije planirala abortus nego u petom mesecu trudnoce je dobila kontrakcije i morala je na hitni porodjaj bbbbbrrrr sva se jezim dok ovo pisem kad se porodila dete je bilo zivo al ubrzo nakon toga
je prestalo da dise  Smile ona se trenutno oseca jako lose i nece da komunicira , odbija da jede i samo place.
Zao mi je jako sto joj se to desilo , hocu da kazem sledece , kako je cudan zivot ne znas sta ce te snaci i zadesiti
dok jedni jako zele da dobiju dete ,drugi ih ubijaju jer ne razmisljaju o posledicama....
nazalost....
« Poslednja izmena: 04. Feb 2012, 19:15:46 od leonora87 »
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Трећина средњошколаца сматра да је абортус грех

Према истраживању ставова и вредносних оријентација које је Хелсиншки одбор у Србији спровео на 630 средњошколаца у Београду, Новом Саду, Крушевцу, Зрењанину, Нишу и Новом Пазару, сваки други средњошколац абортус сматра грехом, а са тиме се не слаже 27 одсто њих. Око 31 одсто девојака подржава забрану абортуса, 39 одсто се томе противи, а 29 одсто је неодлучно.
Поражавајући подаци овог истраживања указују да ће број нежељених трудноћа и нежељене деце у будућности бити још већи него данас.Талибанизација овог друштва је очигледна и поред огромног тржишта идеја о људским правима.
Ако се настави са оваквим (не)образовањем и са огромним утицајем цркве, о праву на абортус одлучиваће инквизиција.

Правни портал
--------------------------------------------------
Ovo dok sam citala podsetilo me je na dogadjaj moje
drugrice , nazalost ona nije planirala abortus nego u petom mesecu trudnoce je dobila kontrakcije i morala je na hitni porodjaj bbbbbrrrr sva se jezim dok ovo pisem kad se porodila dete je bilo zivo al ubrzo nakon toga
je prestalo da dise  Smile ona se trenutno oseca jako lose i nece da komunicira , odbija da jede i samo place.
Zao mi je jako sto joj se to desilo , hocu da kazem sledece , kako je cudan zivot ne znas sta ce te snaci i zadesiti
dok jedni jako zele da dobiju dete ,drugi ih ubijaju jer ne razmisljaju o posledicama....
nazalost....
Живот иде даље.
Даће Бог да њихово (заједничко) буде Царство Небесно!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.