Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Бивши борци ИД: Припремају се напади у Европи, калифат  (Pročitano 23289 puta)
25. Okt 2016, 00:00:49
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Бивши борци ИД: Припремају се напади у Европи, калифат изгубљен


Лидери Исламске државе присељени су да прихвате да ће изгубити самопроглашени калифат у Ираку и Сирији, а терористичке нападе на Западу виде као начин за напредовање џихада, тврде страни борци који напуштају ИС док се она суочава са офанзивом на Мосул и предстојећим нападом на Раку.

Њихове наводе преноси британски лист Индипендент, истичући да су убиства појединих „најбољих“ команданата ИС, подјеле и страх од издаје доприњели да та терористичка организација стално губи територију.

Двојица муслимана из Белгије, чије свједочење преноси Индипендент, недавно су напустили ИС и побјегли у Турску и говоре о томе да је уништавање муниције довело до тога да ИС све више зависи од лаког наоружања, аутомобила којима врши самоубилачке нападе и импровизованих експлозивних средства у покушају да заустави офанзиве, које су против ње покренуте.

„Када је ИС ушла у Ирак и преузела оклопна возила од ирачке војске, то је био велики успјех јер им је то омогућило да се крећу веома брзо, али када је кренуло бомбардовање Американаца већина тих оклопних возила је уништена, те их је кретање у њима само учинило великим метама“, сматра Рашид (27), који је радио као механичар у Белгији прије него што је отишао у Сирију.

Рашид је оцјенио и да та терористичка организација има добре стручњаке за прављење бомби и аутомобиле за вршење самоубилачких напада који су ефикасни и могу да уплаше непријатеља.

„Међутим, када су Американци и Руси започели ваздушне нападе, аутомобили су разнијети прије него што су стигли до непријатеља, тако да сада нису тако ефикасни, а велики број волонтера за вршење самоубилачких напада је погинуо“, нагласио је Рашид.

Ипак, како је оцјенио, људи се могу припремити за самоубилачке нападе у Ервопи што може нањети још већу штету.

„Тако да лидери ИС сматрају да би тамо требало да се одиграва борба. Многа браћа сада осећају да се Мосул не може задржати, као ни Рака. Тако да се борба преноси у Европу“, упозорио је Рашид преко британског листа.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Ma opušteno, o ovom problemu ćemo razmišljati kad arapski bude pričalo 60% zemlje.


Do tad... ma ko mu jebe mater.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
  Promenili su ime samo jednom vrtiću i školi u Srbiji. Nema razloga za brigu Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Pa to ti kažem. Dokle god se Bulevar kralja Aleksandra zove tako a ne Bulevar Šeika Princa Viteza Emperora Bin el Zajeba... nema nikakvog razloga za brigu.



Uostalom, arapi nas vole. To su naša braća i stari prijatelji. Mi i arapi... pa to ko nokat i meso. We go way back. Waaaay back.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.143
bice ovde zajebano ako krenu na nas,mislim s obzirom na nesposobnost ovdasnjih sluzbi koje se bave medjusobnim sibicarenjima i ruiniranjem drzave
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
najstrasnije i najopsnije je to sto povratnicima sa dzihada....koje i osude na neke robije...
biva omogucen kontakt sa ostalim zatvorenicima...
u zatvorima se jako brzo stvaraju dzihadlije....

za godinu dana jedan dobro obuceni komandos... u zatvorskim uslovima... moze da stvori desetine potencijalno  opasnih terorista...
kojima nedostaje samo prakticno znanje...i za 6 mjeseci prakticne primjene
teorijskog znanja....mogu da idu na bilo koje ratiste na svetu....


ali...danas ...nije jednostavno ukrast ni cokoladu iz marketa...
a kamoli izvrsiti teroristicki akt....

i ako ih i bude..bice neki pojedinacni i izolovani incidenti...kao na rajlovcu u sarajevu..u zvorniku..i pucanje na americku ambasadu u sarajevu....itd....

a nesto organizovanije...
to je jako tesko stvoriti  u malim sredinama ..gdje se malte ne zna svako sa svakim....
i gdje postoje kvalitetne bezbjedonosne strukture..kao sto je srbija...


pariz..minhen...brisel..to je druga prica..tamo se 'arapi' mogu stopiti u okolinu....
kod nas i ne mogu bas....

nama su najveca pretnja ovi nasi..bijeli dzihadisti....

ali i ti izlovani incidenti...mogu biti strasni...
kao recimo u bugujnu....tu je sreca (u nesreci) bila na strani gradjana...

uglavnom..ne treba panicariti...
ima ko o tome voditi brigu...
ali da se treba cuvati i paziti...i biti oprezan....treba....

Smile


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Рације широм Немачке, на мети Чечени


Немачки медији пишу да су широм Немачке спроведене синхронизоване акције, на чијој мети су се нашли Чечени за које се сумња да подржавају терористе Исламске државе. Таквих акција, како се наводи, биће све више.

Рације су извршене у 13 станова у неколико градића - Тирингије, Хамбургу, Дортмунду, Лајпцигу и Минхену, али нико није ухапшен.

Исламисти желе калифат и у Чеченији, џихадистички огранци северног Кавказа преплићу се са арапским, а ови са афричким, наводе немачки листови, а преноси Дојче веле.

У центру истраге је један двадесетосмогодишњак против којег државно тужилаштво води истрагу већ више од годину дана јер је наводно планирао да се прикључи Исламској држави у Сирији.

Мушкарац је приведен и пуштен после саслушања. Још 13 мушкараца и жена чеченске националности су под сумњом да финансирају тероризам.

Сви су у Немачку стигли као тражиоци азила и о њиховим захтевима још није одлучено.

Тужилаштво тренутно испитује тврде дискове, лаптопове, телефоне и банковне документе који су заплењени током претреса.

Овакве рације биће све чешће, пише Франкфуртер алгемајне цајтунг.

"Што више Исламска држава доспева под притисак на северу Ирака, то више прети логика ескалације према којој треба пренети рат у земље неверника. Ситуацију свакако отежава то што отров терора цури баш из оних земаља из којих су хиљаде људи побегле у Немачку. Акција од уторка нас подсећа да се ту убраја и Чеченија, где је руска војска под командом Владимира Путина својевремено користила иста средства као сада у Сирији", пише франкфуртски лист.

Рајнише пост пише да рације против Чечена "шире поглед на димензије џихада".

"Такозвани свети рат се не ограничава на борце калифата у Ираку и Сирији. Исламисти желе да установе калифат и у Чеченији, џихадистички огранци северног Кавказа се преплићу са арапским, а ови са афричким. Рације показују да службе ову опасност имају на радару", наводи лист.

Келнски Штат анцајгер се фокусира на чињеницу да су свих 14 осумњичених Чечена у Немачку стигли као избеглице. Не може се порећи, пише лист, да избеглички талас представља и безбедносни проблем.

"То нису добре вести за средину немачког друштва која се залаже за отвореност према избеглицама. Овакве вести продубљују поделе и резигнацију", закључује лист.


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 602.1.50
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

Nasli ih...

Pisali smo o tome da ce obracunavanje sa tzv terorizmom da bude iskorisceno na takav nacin...

A onda ce u krajnjem sve da svale na ove migrante...i kredite i pad ekonomije i sve smrtne grehe...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Акција швајцарске полиције у џамији, ухапшене четири особе


Швајцарска полиција је спровела рацију у џамији у западном граду Винтертуру, саопштили су званичници. Операција у џамији Ан Нур се завршила привођењем четири особе, међу којима је и један имам из Етиопије, који је наводно говорио да треба побити муслимане који не долазе на молитву.

У саопштењу тужилаштва се не помиње повезаност верника те џамије с војском Исламске државе у Сирији и у Ираку чиме је швајцарски дневник Тагес Анцајгер објаснио рацију.

Полиција је раније саопштила да је у питању џамија "Ан Нур" у Винтертуру и да ће детаље по окончању акције изнети регионални тужилац из оближњег Цириха.

Тагес анцајгер је навео да је на мети истраге нови имам џамије, који је из Сомалије. Лист је додао да се већи број младића, који су редовано долазили у џамију, прикључио Исламској држави у Сирији и Ираку.

Швајцарска обавештајна служба процењује да је од 2001. године 77 "џихадом мотивисаних особа" напустило земљу и отишло у зоне сукоба, већином у Ирак и Сирију.

Служба верује да су двојица погинула, док су други и даље у зони сукоба или су се вратили у Швајцарску, преноси АП.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
Ma opušteno, o ovom problemu ćemo razmišljati kad arapski bude pričalo 60% zemlje.


Do tad... ma ko mu jebe mater.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.