Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Бивши борци ИД: Припремају се напади у Европи, калифат  (Pročitano 23358 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Француска затвара четири џамије због ширења радикализма


Министар унутрашњих послова Бернар Казнев наложио је у среду затварање четири џамије у париском региону јер су пропагирале радикалну идеологију.

Министарство није прецизирало које ће џамије бити затворене, али наводи да се оне налазе источно, западно и северно од француске престонице.

"Под плаштом вере, на тим местима су одржавани састанци који су заправо имали за циљ промовисање радикалне идеологије", закључује се у саопштењу.

Откако су пре скоро годину дана, 13. новембра прошле године, у Паризу изведени терористички напади у којима је убијено 130 људи, десетине џамија у Француској је затворено због оптужби да је у њима пропагиран радикализам, а имами су протерани, наводи АП.

Ванредно стање у Француској омогућава затварање верских објеката у којима проповедање може да изазове мржњу, насиље или терористичка дела.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 602.1.50
mob
I-mate 30 Pro
samo ostro dok vas ne nalupaju.,.

podrzavam ovu akciju zabara...

i onaj smrdljivko delon ladno gostuje na srpskoj televizji...a ubio i sveticu markovica i miska milosevica koji su ga stvorili...

nazi kopilad...

https://vimeo.com/75447705
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Беч: Џихадисти стижу као избеглице у потрази за азилом


Аустријско министарство унутрашњих послова саопштило је да је 40 одсто потенцијалних џихадиста у Аустрију стигло као избеглице у потрази за азилом.

У Аустрији је у последњих неколико година идентификовано 287 радикалних исламиста и они се налазе под посматрањем безбедносних служби.

Подаци се односе на период од почетка 2011. до 1. јула ове године, а објављени су као одговор на питање десничарске и антимигрантске Слободарске партије у парламенту, преноси АП.

Према наводима министарства, од идентификованих 287 џихадиста, 44 је погинуло у Сирији, 87 се вратило из борби у Сирији или Ираку, а 50 је спречено да се придружи радикалним борцима у ове две земље.

За остале се верује да су још увек у том региону, преноси АП.

Портпарол министарства Карл-Хајнц Грундбек рекао је да већина постаје радикализована после доласка у Аустрију, а највећу такву групу чине Чечени.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Суд у Њемачкој одлучио: Шеријатска полиција не крши закон


Берлин – Њемачки суд ослободио је седморицу муслимана оптужби да су кршили закон јер су у униформама с натписом шеријатска полиција патролирали улицама града Вупертала.

Случај потиче из 2014. године, када су исламистички активисти узнемирили грађане овог града прилазећи им обучени у наранџасте прслуке с натписом „шеријатска полиција“.

Они су патролирали поред турских дискотека и кафића и захтјевали од мјештана да престану да се коцкају, слушају музику и пију алкохол. Њихове активности су снимљене и објављене на интернету, па је реаговало веће муслимана у Њемачкој и осудило их, наводећи да је њихово понашање „штетно за муслимане“.

Такозвани „шеријатски полицајци“ нашли су се на суду под оптужбом због кршења закона који забрањује илегално ношење униформи.

Окружни суд у Вуперталу неправоснажно је пресудио да „шеријатске униформе“ нису биле застрашујуће, нити су сугерисале да је ријеч о војним структурама, па су оптужени ослобођени.

Међутим, вођа ове групе Све Лау, који је себе назвао Абу Адамом, суочен је с оптужбама за подржавање терористичких група које се боре у Сирији, преноси index.hr.

Шеријатске полиције виђене су како патролирају улицама Лондона, Копенхагена и Хамбурга, а у региону патролирали су по Сарајеву и Мостару.

izvor fond strateske kulture
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Европол: ИД ће напасти европске чланице коалиције предвођене САД-ом


Европол је данас упозорио да ће Исламска држава највјероватније извести нове нападе на територији Европске уније, и то циљајући земље чланице коалиције предвођене САД која се бори против те екстремистичке организације у Сирији и Ираку.

„Подаци појединих обавјештајних служби указују да постоји могућност да се у Европи тренутно налазе десетине особа повезаних са Исламском државом које су способне да изврше терористичке нападе”, наводи се у извјештају Европола, који преноси Танјуг, додајући да је извјештај начињен на основу информација европских обавјештајних служби за борбу против тероризма, а ослања се и на извјештаје медија као и раније јавне позиве лидера ИД на нападе.

У извјештају се указује на тактику коју та група користи у Ираку и Сирији – као што су аутомобили-бомбе и упозорава да би то могли да употријебе и у Европи.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
evo danas skinuse neke iz snajpera u sred liberalne finske...ili gde je vec...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Карпентер: Расте ризик од доласка терориста на Балкан


Заменик помоћника америчког министра одбране Мајкл Карпентер изјавио је у дворцу Тракошћан близу Вараждина у Хрватској да због појачаних напада на борце Исламске државе у Мосулу и напада на сиријски град Алеп у целом региону расте ризик од доласка терориста.

Карпентер је у Тракошћану учествовао на састанку министара одбране земаља Америчко-јадранске повеље (А5) којим је председавао хрватски министар одбране Дамир Крстичевић, преноси Хина.

Наводи се да су га након састанка новинари питали о потенцијалном повећању броја терориста Исламске државе у Босни и Херцеговини, на шта је Карпентер одговорио да целом региону прети долазак терориста због све јачих напада на Мосул.

"И због руског агресивног учествовања у Сирији, што је у Алепу изазвало хуманитарну трагедију, све ће то узроковати додатне миграције у Европу и, нажалост, повећати ризик за додатне терористе у БиХ, али и у другим земљама", рекао је Карпентер.

Оценио је да "с тим не може да се бори свака земља за себе, потребан је заједнички напор".

"Срећом, земље ове иницијативе, укључујући Албанију која предводи у борби с екстремизмом и дељењу информација нужних за борбу против тероризма, дају пуну подршку тим напорима", рекао је Карпентер.

Истакао је да је НАТО у последњих неколико година изложен претњама и с истока и с југа, од руског утицаја на истоку до комбинације терористичких претњи и ризика због имиграната у европском простору.

Карпентер је нагласио да су САД врло задовољне што ће Црна Гора постати 29. чланица НАТО-а.

Хина наводи да су се министри одбране земаља А5 сагласили да је потребно наставити ширење НАТО-а на Македонију и Босну и Херцеговину.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Ми-6: ИД планира нападе на Британију и њене савезнике


Шеф британске спољне обавештајне службе Ми-6 Алекс Јангер изјавио је да екстремисти Исламске државе који се налазе у Сирији планирају нападе на Велику Британију и њене савезнике.

Ово је био прво јавно обраћање Јангера од његовог доласка на челну функцију 2014. и у њему је изнео тврдњу да се Британија суочава са претњом терориста без преседана, укључујући 12 завера које су успешно осујећене од јуна 2013, преноси Ројтерс.

"Док ово говорим, изузетно организоване структуре за планирање спољних напада које постоје унутар Даеша (Исламске државе), и поред тога што су суочене војном претњом, смишљају начине извођења насиља против Уједињеног краљевства и наших савезника, а да притом нису ниједном напустиле Сирију", указао је Јангер у седишту МИ6 познатом као "Воксхол крос" у центру Лондона.

Јангер је навео да Русија и сиријски председник Башар ел Асад спречавају победу над Исламском државом и крај грађанског рата тиме што све Асадове противнике отписује као терористе.

"Русија и сиријски режим настоје да направе пустињу, а то називају миром. Од људске трагедије срце се цепа. Не можемо да будемо безбедни од претњи које потичу из те земље уколико грађански рат не буде приведен крају", рекао је Јангер.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Pravio auto-bombe za napade u Evropi


U Nemačkoj je uhapšen Sirijac zbog sumnje da je od Islamske države tražio 180.000 evra da kupi vozila kojima bi izveo jedan ili više napada, saopštili su danas zvaničnici.


Sirijac (38) je uhapšen u subotu u blizini granice sa Francuskom, a u Nemačku je došao krajem 2014. kao azilant.
 
Tužilaštvo je navelo da je on optužen da je prošlog meseca kontaktirao nekoga u Siriji "za kog je znao da je u poziciji da od Islamske države dobije novac za finansiranje terorizma".
 
Osumnjičeni je navodno tražio 180.000 evra kako bi kupio i prefarbao vozila koje je nameravao da napuni eksplozivom i iskoristi u napadu. On je rekao "finansijeru" da vozilo košta po 22.500 evra i da u svako od njih može da stane između 400 i 500 kilograma eksploziva, preneo je AP.
 
Prilikom saslušanja, Sirijac je priznao da je bio u kontaktu sa Islamskom državom, ali je odbacio optužbe da je imao "terorističke namere".
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Kill'em all
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.