Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Бивши борци ИД: Припремају се напади у Европи, калифат  (Pročitano 23361 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
INVAZIJA DŽIHADISTKINJA Britanija strahuje od žena i dece iz Sirije i Iraka


Velika Britanija se sprema za invaziju žena džihadista jer se desetine žena i dece vraćaju kući iz Sirije i Iraka, dok se raspada "Islamska država", navodi se u tajnoj obaveštajnoj analizi.

Prema izveštaju koji su za premijera pripremili obaveštajni zvaničnici teroristički napadi pojedinaca su skoro neizbežni, piše danas "Dejli mejl".

Ovo je prvi put da je dokumentovana opasnost od žena i dece koja se vraćaju iz Sirije i Iraka.

Žene i deca koje se vraćaju izbeći će optužbe za terorizam ako ubede policiju da su ih muževi ili roditelji naterali da putuju u Siriju ili Irak.

U ovoj analizi, obaveštajci tvrde da su žene iz Velike Britanije već prošle vojnu obuku "Islamske države".

U dokumentu se upozorava da se "Islamska država" suočava sa vojnim porazom i da je zato izvesno da će napade u Velikoj Britaniji izvoditi žene i deca i da će biti teško kontrolisati njihov broj.

Više od 850 Britanaca putovalo je u Siriju ili Irak da se pridruži "Islamskoj državi". Polovina od tog broja se vratila u zemlju.

Takođe, registrovano je oko 80 žena i najmanje 90 dece, koja su rođena u Velikoj Britaniji.

Međutim, pravi broj onih koji se vraćaju biće verovatno veći jer su mnoge "džihadističke žene" rodile decu na Bliskom istoku.

Očekuje se da će žene po povratku izbrisati inkriminišuće naloge na društvenim mrežama i uništiti mobilne telefone kako bi blokirale eventualnu istragu.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Тренсперенси: ИД користи корупцију да регрутује људе


Исламска држава никада неће бити поражена уколико услови због којих та терористичка група "цвета" не буду искорењени, наводи се у извештају међународне невладине организације за борбу против корупције и криминала "Тренсперенси интернешнел".
Они оптужују западне владе, укључујући владе Британије и САД, да игноришу корупцију као главни покретач тероризма, поготово на Средњем истоку, наводи Би-би-Си.

"Тренсперенси интернешнел" позива и на већу одговорност у војним буџетима.

У извештају се наводи да ИД користи корупцију да радикализује и регрутује људе, представљајући себе као "противотров", док истовремено игнорише сопствена недела.

Корупција омогућава ИД да настави са својим досадашњим начином понасања, наводи Кетрин Диксон, директорка Транспаренсија.

Диксонова додаје да међународна заједница улаже велики напор да се избори са идеолошком страном терористичких група као што је ИД, међутим апсолутно игнорише материјалне услове у којима се они развијају.

Транспаренси наводи неке од начина на које ИД регрутује чланове у објавама на друштвеним мрежама укључује систематску корупцију, непотизам и подмићивање, а себе представља као групу која пружа сигурност, правду и благостање, тврди да су западне силе и њени савезници саучесници у корупцији.

Диксонова истиче да корупција може ослабити читаве армије, као што је био случај са ирачком војском, где је много људи било плаћено, а врло мало заправо радило, па је стога закључује да се проблем корупције мора решити на највишем нивоу како би Исламска држава била поражена.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Тржни центар у Есену затворен после претње


Немачке власти затвориле су један тржни центар у Есену после претње терористичким нападом.

Како преносе медији, после конкретних назнака о могућем терористичком нападу, полиција је одлучила да затвори "Center am Libeker Plac".

Указује се да постоји опасност да тржни центар може да постане мета терористичког напада.

Да би се спречило довођење у опасност посетилаца полиција је одлучила да, из превентивних разлога, затвори тржни центар и гаражу током целог дана.

Претња се односи, како истичу у полицији, само на тржни центар, а чувари реда раде на расветљавању случаја.

Полиција је на лице места изашла у великом броју, сви улази су затворени, а рано ујутро у тржном центру био је само мали број запослених.

Одлука о затварању тржног центра донета је током ноћи. У априлу прошле године су два млада муслимана у Есену извршила бомбашки напад на богомољу Сика.

У тој експлозији повређена су три лица, а почетком децембра је почело суђење против њих.

Муслимани су рекли да сматрају припаднике верске заједнице Сика неверницима.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Insajder: Novopazarsko udruženja ze regrutovanje "islamista" i dalje aktivno


Islamske omladinske organizicije su legalne i ima ih više u Novom Pazaru. Međutim, prema istraživanju Insajdera, pojedine organizacije koje služe za verska okupljanja u malim grupama zapravo su paravan za regrutovanje ratnika koji su spremni i da poginu u borbi za islam.

Na ratišta odlaze ilegalno i obično se porodicama jave tek kada pređu granicu, tvrdeći da su srećni jer se bore za islam.

Koliko je to veliki problem za Srbiju najbolje govori činjenica da se već četiri godine kao nezvanična informacija navodi podatak da je osam mladića iz Srbije poginulo na ratištu u Siriji. Niko nije utvrdio zašto su odlučili da odu, a samim tim niko se ne bavi nalaženjem rešenja kako sprečiti mlade da ne pređu liniju između vere i terorizma.

Jedino što je Srbija za sada uradila jeste donošenje zakona, 2014, kojim je zabranjen odlazak na strana ratišta.

U ovom trenutku, prema istraživanju Insajdera, postoji samo jedna optužnica za regrutovanje za rat u Siriji. U septembru 2014. Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo je optužnicu protiv pet osoba zbog sumnje da su vrbovale pripadnike islamske veroispovesti za rat u Siriji i pripremali terorističke akcije u kontaktu s Islamskom državom i organizacijom Al Nusra front. Članovi te grupe bili su iz Novog Pazara i Zemuna.
“Najveći problem za muslimane je Islamska država”

Centar okupljanja bila je omladinska verska organizacija Furkan, osnovana 2009. u centru Novog Pazara. Za alternativnu džamiju, odnosno organizaciju Furkan, prvi put se čulo 2011. pošto je Melvud Jašarević pucao u Ambasadu SAD u BiH. Tada se saznalo da je Jašarević dolazio u Furkan u Novom Pazaru.

Tadašnji vođa Furkana Abid Podbićanin rekao je da svi u toj organizaciji osuđuju ono što je Jašarević uradio u Sarajevu.

Iako su pripadnici Furkana uhapšeni, ta organizacija je, prema istraživanju Insajdera, i dalje aktivna. U agenciji za privredne registre vidi se da je promenila sedište, ali i dalje je u Novom Pazaru.

BIvši imam, islamolog Bekir Makić, u razgovoru za Insajder kaže da je najveći problem koji se pojavio pred muslimanima Islamska država i oni koji to promovišu u alternativnim džamijama: "Ja sam rekao, podvlačim, ponavljam, akcentiram - najveće zlo koje se pojavilo među muslimanima i najveće zlo prema muslimanima jeste tzv. Islamska država, najveća. Trebaće ne desetine, možda stotine, godina da prođe da se anulira ono što su oni napravili zla muslimanima."

Kako se navodi u registru, organizacija Furkan, koja i dalje aktivna, i pored toga što su njeni predstavnici uhapšeni zbog vrbovanja za ratovanje, registrovana je kao islamsko omladinsko udruženje. U zvaničnom dokumentu se navodi da su joj ciljevi јаčаnje tolerancije, ravnopravnosti i jednakosti uz razmenu iskustava s drugim udruženjima i saradnju s državnim i lokalnim vlastima, ali i pomoć socijalno ugroženim članovima udruženja.

Prema zakonu koji je stupio na snagu u oktobru 2014, svi koji idu da se bore na ratišta u svetu, bez obzira na zemlju u kojoj ratuju, biće kažnjeni zatvorom. Međutim, prema podacima koje je Insajder dobio od Višeg suda u Beogradu, sve do sada izrečene presude su na granici ili ispod minimuma. Radi se o 24 presude koje su donete nakon sporazuma okrivljenih s Tužilaštvom.



https://www.youtube.com/watch?v=KPaGA0ZYXHE
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
inace totalno su promenili recnik...

vise nisu teroristi islamisti...

sad strahuju od zena i dece.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
da svoje 'radikalne muslimane' svi drze pod kontrolom kao srbija ..terorizma ne bi ni bilo  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
To sto par sporadicnih debila "planira" kalifat, ima samo psiholoski efekat, neprijatnost do strah.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ja sam neko vece dosao do saznanja o jednom mjestu kod doboja ..kotorsko...
da ih i tu sada poprilicno ima....i uglavnom su domace proizvodnje...
bosnjaci koji su pristupili vehabijskim i selfijskim pokretima...
uglavnom mladi ljudi....

problem je jos veci sto je to 'u po republike srpske'...

mallte ne svaki dan se provezem kroz to mjesto....
i znam da tu ima dosta naseljenih i srba..najvise sa ozrena izbjeglih...tamo sa vozuce i maglajskog i zavidovickog reona....

na porast takvog vida islama dosta utice i losa materijalna situacija....
znam da su vehabije tamo od 2005 do 2010 placale bosnjacima za pristup njihovim pokretima...
resavali su im i stambeno pitanje i zbrinjavali porodice sa nekim novcanim iznosima u visini neke prosjecne plate...

i to je upravo i bio jedan od  razloga naglog porasta broja radikalnih musilimana..

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Република: Службе безбједности ЕУ под узбуном због терориста


Полиције и службе безбједности земаља Европске уније су стављене у стање максималне узбуне због пријетње нових терористичких напада исламских екстремиста који због пораза напуштају Исламску државу у Сирији и Ираку. Терористи настоје да „нарочито преко балканских путева“ допру до западне Европе са задатком да врше атентате, пише италијански лист Република.

Лист наводи да је „Европска унија блиндирала своје границе“ нарочито пошто је на аеродрому у Паризу убијен исламски терориста који је покушао да убије војнике, полицајце и путнике.

Република подвлачи да су све безбједносне снаге ЕУ у стању највеће предострожности, укључујући посебно Италију која се спрема да 25. марта дочека шефове држава или влада ЕУ који се у Риму састају да би обиљежили 60. годишњицу оснивања Уније.

Због губитка територија, тешких војних пораза и њихових упоришта у Раки и Мосулу пред падом, вође Исламске државе шаљу своје саборце у Западну Европу да би „ударили на Европу изнутра као змија репом“, наводи римски дневник и указује на то да тзв. Калифат Исламске државе шири пропаганду преко интернета с поруком џихадистима: „морате сејати смрт на Западу, убијајте свуд где их нађете“.

Република се позива на обавјештајне изворе и каже да је „све више знакова да разбијени дијелови екстремиста из Ирака и Сирије настоје да се врата у Европу, крећући се нарочито дуж балканских путева где могу да рачунају на старе и нове подршке“.

„Они себе сматрају сљедбеницима Хиџре, светог одласка Мухамеда из Меке у Медину 622-године, који му је омогућио да побјегне од непријатеља и поново окупи своје људе“, наводи се у извјештају италијанског дневника.

И, како се додаје, „то су борци који не сматрају да су доживјели пораз и верују у вјерски задатак без зазора, а ријеч је о ратницима прекаљеним у мјесецима рата и спремним на све“.

Анализе обавјештајних и безбједносних служби показују, закључује римски лист, да екстремисти камиказе не презају да, ако немају ватреног оружја, посегну за ножевима, аутомобилима, камионима с ужасним јединим циљем да убијају.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.