Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Besplatna kuća za one koji žele da se vrate na selo  (Pročitano 1895 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
Mene sam interesuje..sve i da neki mladi bracni par odluci da zivi na selu.
Kako ce oni da krenu da se bave poljoprivredom ili da cuvaju zivotinje..ili bilo kako privredjuju na selu,ako im je znanje i iskustvo vezano za to jednako nuli.

B'te pa gledaš valjda rijeliti, naučiš nešto.  Smile
Jarence sto ojra, jaganjčić dvesta pedeset... luk i paprika, Bog da te vidi!


I uvek možeš da se prerihtaš na gatanje! Bolje je od seoskog mardelja, ako uspeš da prodaš onu vrstu brlje od koje odrastao čovek oslepi na tri meseca.  Smile


(edit - malo slovo)
« Poslednja izmena: 30. Sep 2015, 00:57:32 od Ywatt »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 600.8.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovo je prica stara godinu dana, mislim.. projekat je pokrenut pre godinu dana...

Osobe moraju da budu mladje od 40 godina i imaju prebivaliste na teritoriji Vojvodine...


Original sa zahtevima konkursa:

http://forum.burek.com/pokrajina-obezbedjuje-sredstva-za-kupovinu-kuce-na-selu-konkurs-poceo-6-11-t629898.html
« Poslednja izmena: 30. Sep 2015, 17:05:35 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Mene sam interesuje..sve i da neki mladi bracni par odluci da zivi na selu.
Kako ce oni da krenu da se bave poljoprivredom ili da cuvaju zivotinje..ili bilo kako privredjuju na selu,ako im je znanje i iskustvo vezano za to jednako nuli.

  Ne idu u pustinju već negde gde valjda ima ljudi koji će ih savetovati šta treba činiti. Izuzetak su pusti salaši kojih takođe ima. Problem su pare i prilagođavanje tom životu koji je lep ali težak. Da bi se nešto počelo treba par desetina hiljada evra za početak i nikakva garancija da će se uloženo vratiti. Dovoljna je suša ili poplava da sve ode u tandariju. Pa čak i kad rodi u pitanju je cena proizvida na kojoj seljak redovno gubi. Zato naši seljaci svaštare jer ako gube na jednom dobijaju na nečem drugom što su proizveli. Trenutno se najviše isplati plečarstvo kojim su počeli i građani da se bave.

  Rad takođe nije lak i zato se sprema od malena. Ne može neki bilder da ode tek tako na njivu i da radi danima na vrućini više gladan i žedan nego sit.

  Dobra je ideja ali teško ostvariva.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
U ove stvari mogu da poveruju samo oni koji nikada nisu ziveli na selu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 600.8.9
mob
I-mate 30 Pro
podrska....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung 111111
U ove stvari mogu da poveruju samo oni koji nikada nisu ziveli na selu

Koje ? Jel mislis na zoranov post ?

Posto se ja ne slazem uopste oko oba dela.
Prvi deo,ako neko ima 30 000 evra sto bi ih ulozio u selo da KRENE od NULE ?!  Smile
Licno imam selo upoznat sam sa dosta stvari...sama ulaganja su ogromna.I bukvalno ti treba ogroman novac da krenes da nesto radis.Za masine i slicno.

Drugi deo, da ce neko nesto da te nauci.Za razliku od prvog dela ja nemam pojma da se bavim zemljom.Ali sad da ide neko i da ti objasnjava...Msm da to nije mali posao.

Evo neko ko se bavi neka izbaci neko misljenje.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.101
Бавио сам се али већ неколико година не јер једноставно ко има до 10 хектара земље у Војводини и ако је без машина може само да се слика Smile
Већ сам писао овде...минимум 50 хектара и комплетна механизација минус комбајн је услов да се крене са послом озбиљније. 50 хектара земље ако је друга или трећа класа је минимум 250.000 евра. Два половна трактора (мањи и већи) су око 30.000 евра. Сејалице, плугови, дрљаче, тањираче, прскалице и све остало бар још 30.000 евра (половно, наравно). Четири приколице половне Змајевке минимум још 10.000 евра. Па ви видите Smile
И да...немојте поредити пола хектара са малинама из централне Србије са кукурузом и пшеницом из Војводине. У Војводини малине лоше успевају а ако мислиш да имаш такву зараду као неко са малинама мораш посејати бар 10 хектара кукуруза Smile

Са тим силним улагањем је једноставније купити пет локала у Београду и боли те дупе. Ниси прљав по цео дан, не ломиш кичму и не размишљаш хоће ли бити кише или ће те утући град.

Зато нико и неће 400.000 евра ако их већ има потрошити да покрене паорски посао. Они који раде земљу су наследници онога што се стицало деценијама.

Ови мученици што добијају куће ако и имају неко парче земље то је углавном пуко преживљавање. И то мораш максимално да се помучиш да би преживео.
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Боље гладовати у граду, неко бити сит на селу.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
U ove stvari mogu da poveruju samo oni koji nikada nisu ziveli na selu

Koje ? Jel mislis na zoranov post ?

Posto se ja ne slazem uopste oko oba dela.
Prvi deo,ako neko ima 30 000 evra sto bi ih ulozio u selo da KRENE od NULE ?!  Smile
Licno imam selo upoznat sam sa dosta stvari...sama ulaganja su ogromna.I bukvalno ti treba ogroman novac da krenes da nesto radis.Za masine i slicno.

Drugi deo, da ce neko nesto da te nauci.Za razliku od prvog dela ja nemam pojma da se bavim zemljom.Ali sad da ide neko i da ti objasnjava...Msm da to nije mali posao.

Evo neko ko se bavi neka izbaci neko misljenje.

Mislio sam uopsteno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
ima jos nesto,u njemackoj je jako aktivno to dovodjenje mladih bracnih parova al je uslov da su plodni ili jos bolj ako vec imaju sklepano celjade dva tri....sve ti daju samo da dodješ,doduše jesu malo zabacenija mjesta ali njemacka je to.

sta bi onda trebali izabrati,lagodan i normalan zivot u njemackoj ili jad i bijedu u Subotici?

Ortak nesto se zalepio za neke kuce, ima ih na licitaciji, kupis seosku zeleznicku stanicu za 5 soma evra, samo da okrecis i da se uselis, renovirano komplet tamo devedesetih. Imas finih kuca koje po tim selima cak i ruse jer naslednici ni da se odazovu na pisma. Mozes da kupis finu kucicu za sitne pare na sat od Berlina al niko tamo ne zalazi vec odatle se odlazi, sta ces u selu gde zive petoro ljudi od preko 80 godina a najblize radno mesto sat vremena kolima auto putem...
Trend je da u gradovima cene rastu a na selima padaju, po celoj Evropi maltene sela sve praznija.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.05 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.