Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 79 80 82 83 ... 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Апологетика - докази за постојање Божије  (Pročitano 188618 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Nofx, uvek kad te neko uhvati u skripac, kacis neke engleski clanke, YT klipove...  Smile

Nisi odgovorio na pitanje: sta lepota znaci hemijskim elementima? Sta "uredjenost" znaci samom sebi? Priroda se sama trudi a? Da li to onda znaci da priroda ima neku inteligenciju? Onda je za tebe priroda Bog.

Ne postoji zakon bez zakonodavca i ne postoji inteligencija bez bica.

//EOF
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG G2
Gde ti vidis dokaze za sestodnevno stvaranje, nojev potop itd ?
Magic master kaze da ima vise dokaza za bibljisko stvaranje, a ja tvrdim da ima vise dokaza za evoluciju.
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Gde ti vidis dokaze za sestodnevno stvaranje, nojev potop itd ?

Aman. Ovo sto ti sad pisem sam ti pisao vec 10-ak puta. Ne pricam o hriscanstvu uopste. Niti su silogizmi u ovoj temi vezani za hriscanstvo. Eto, upitao sam "odakle lepota" i zasto? Odakle zakoni i ko ih je dao? Da li su oni vecni? A ti vrdas  Smile Zar ti toliko tesko pada da priznas ono sto i sam znas  Smile

Prokomenatrisi silogizme !!! Kazi kako iz nezive materije moze da evoluira zivot? A i zasto bi? Qui Bono  Smile

Ne pricamo o hriscanstvu ovde... I nemoj da kacis klipove. Iskljucivo tvoje misljenje o ovim dokazima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: akiman
Ја сам атеиста, не верујем у Бога. Документарац сам навео као интересантан и било би фино да га људи погледају, на шта си ти аутоматски почео да пљујеш и износиш закључке иако не знаш уопште о чему се ради у филму, затим си довољно безобразан да кажеш :

Citat
"Tebi prija fantazija da je Bog=Univerzum, i nemam apsolutno nista protiv toga, bas kao i protiv drugih fantazija
u koje se utapaju drugi. Imam protiv kada neko ovde pocne sa terorom tvrdnji d su te fantazije - istina."

Једини који почиње са терором си заправо ти, за све што је у супротности твојим погледима и схватањима. Ко год да је било шта изнео, ниси одговорио и у великом броју случаја ниси ни прочитао у потпуности, извукао си из контекста и наставио си дискусију у којој, ни у једном тренутку, ниси одступио од Библије и својих погледа. Не кажем да треба да престанеш да верујеш у оно што сада верујеш, већ мораш посматрати нешто из више углова... Аутомобил је можда плав ако га гледаш од напред  и ти си чврсто убеђен да јесте, али га погледај и са стране јер је плаво-жут тј. двобојан.
Управо је то, вероватно, најбољи показатељ твоје отворености према другачијим погледима и сазнањима. Ја сам велики део дискусије провео тумачећи библију, која је за мене, највећа глупост. Икада.

Зато сам рекао ово, наравно метафорички :
Citat
Да ли имају права да погледају документарац они који су отвореног ума и желе да виде приступ са више страна, или ћеш свима да нам забраниш?

Зато немој уопште да се трудиш да настављаш дискусију са мном, јер се од овог тренутка претвара у монолог, иако се на неки начин и раније претворила.
Ti uopste ne shvatas sta sam rekao i donosis potpuno pogresne zakljucke. Rekao si "toplo bi preporucio dokumentarac....." - sto jedino moze da znaci da se tebi svidja prica da je Bog - Univerzum. Sta u toj mojoj izjavi moze da oslika drskost verovatno samo ti znas.
Mene nalepnice kojima ljudi sebe obelezavaju ne zanimaju, za mene su svi ljudi - isti bez obzira sto se svacija prica razlikuje.
Moje znanje i moje shvatanje je identicno sa shvatanjem svakog normalnog coveka cija je percepcija stvarnosti
precizno definisana, a to sto ti ne shvatas da stvarnost postojanja necega zavisi od reci koja to postojanje definise nije od vitalnog znacaja.
Citat: 1 deki
@pero

naravno da biljke i zivotinje imaju svest, samo nemaju svest o sebi i nemaju duh. Inace svest imaju i voda i minerali..
Da li bi bio ljubazan da objasnis kako biljke i zivotinje imaju svest o okolini, na koji nacin ti oblici zivota dobijaju percepciju ?
Svest je jedina razlika izmedju coveka (koji je nastao od covekolike zivotinje) i biljaka i zivotinja koje se od svog nastanka nisu promenile. Svest je sistem koji dovodi do duhovnog i materijalnog kreiranja, koji se ne odnosi na opstanak i ne postoji kod biljaka i zivotinja. Covekoliko bice koje nije imalo svest je znalo kada je gladno,
sta je dobro za jelo, i gde da se hrana nadje bas kao i covek. A svest je kada ti znas sta je jabuka,
kako se ona gaji, kako se dolazi do najboljeg ploda......
I dalje sam fasciniran ljudima koji izjednacuju coveka sa biljkama i zivotinjama, bez obzira sto znam da je to
svakodnevna pojava.
Citat: Ghost
Глупости. Како вода и минерали могу имати свест када нису живи?
Sta je za tebe definicija svesti ? Da li zelis da kazes da sve sto ima zivot - ima svest, ili si samo hteo da kazes da mrtva materija nema svest ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Ericsson GH 688
eyepheelYU, увидео сам да си у праву.  Smile
А сада се не обраћам теби, већ свима изузев тебе:

Ајде да погледамо овако онда, живот је можда стигао са друге планете. Очигледно је да је на Земљи еволуирао, еволуција је чињеница, иако је настанак човека од мајмуна, ипак, само претпоставка, одмах то да одвојимо да се не би створила непотребна дискусија. У реду, дакле, живот је стигао из свемира, еволуирао је на земљи и сада се поставља питање "Ко је, тамо негде, тај живот створио/Где је то живот који данас знамо, настао?", пошто не знамо одговор, а један од великих разлога што не знамо тај одговор је управо религија, сетимо се само Галилеја. Дакле, пошто не знамо одговор на то, логично је да је то дело Бога, каквим га ми данас тумачимо. Наравно да није логично, то је апсурдно.

Кроз историју, први облик религије је био анимизам - веровање да је природа пуна духова, а јавио се у доба тотемског клана, дакле када је човек живео на високом степену дивљаштва. И они су слично и нама данас, све непознато објашњавали по кратком поступку, киша пада јер је то магија, шум ветра су духови и сл. Све је то њима било логично, као што је и свима логично да је живот који је негде настао, створио Бог.

Када наше историјске записе буду проучавали будући људи (за неких 1000 година) вероватно ће се смејати на ове наше "логичне" претпоставке, јер ће увелико знати како је настао живот. Међутим и они ће, највероватније, веровати у неког Бога који ће се до тада уздићи на нови, виши ниво који тадашњи људи неће моћи да досегну, иако знају као што и ми знамо, да све то, одакле је читава ствар кренула, није истина...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
@ akiman

 I ja ću biti srećan ako evolucija ljudske svesti bude toliko odmakla pa da se za 1000 g. od sada smejemo našim verovanjima.

 Međutim ljudska svest , odkada se probudila nije napredovala ni za promil. Ako bi nekim slučajem vaspitali prvog homo-sapijensa i pružili mu obrazovanje on se ne bi razlikovao od današnjeg savremenog čoveka.

 I kad kažemo šta je svest , mi još uvek ne znamo šta ona predstavlja. Mi sada znamo kako se funkcije svesti izražavaju kroz govor, mišljenje,......., ali još uvek ne znamo šta je svest.

 Mi se razlikujemo genetski razlikujemo od majmuna po samo jednom paru hromozoma. Oni kao i sve ostale životinje imaju svest, ali jedino čovek ima samosvest (svest o sebi). Ali ovo je druga tema.......

 I ono što sam i ranije govorio , da li će čovek ikada biti u stanju da probije granicu materijalnog sveta (kosmosa) , izađe iz tog mehura sapunice i posmatra ga........ i vidi celu "sliku"
« Poslednja izmena: 20. Apr 2010, 12:42:24 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Ericsson GH 688
@ akiman

 I ja ću biti srećan ako evolucija ljudske svesti bude toliko odmakla pa da se za 1000 g. od sada smejemo našim verovanjima.

 Međutim ljudska svest , odkada se probudila nije napredovala ni za promil. Ako bi nekim slučajem vaspitali prvog homo-sapijensa i pružili mu obrazovanje on se ne bi razlikovao od današnjeg savremenog čoveka.

 I kad kažemo šta je svest , mi još uvek ne znamo šta ona predstavlja. Mi sada znamo kako se funkcije svesti izražavaju kroz govor, mišljenje,......., ali još uvek ne znamo šta je svest.

 Mi se razlikujemo genetski razlikujemo od majmuna po samo jednom paru hromozoma. Oni kao i sve ostale životinje imaju svest, ali jedino čovek ima samosvest (svest o sebi). Ali ovo je druga tema.......

 I ono što sam i ranije govorio , da li će čovek ikada biti u stanju da probije granicu materijalnog sveta (kosmosa) , izađe iz tog mehura sapunice i posmatra ga........ i vidi celu "sliku"

Слажем се, посебно за еволуцију људске свести и тај промил  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
eyepheelYU, увидео сам да си у праву.  Smile
А сада се не обраћам теби, већ свима изузев тебе:

Ајде да погледамо овако онда, живот је можда стигао са друге планете. Очигледно је да је на Земљи еволуирао, еволуција је чињеница, иако је настанак човека од мајмуна, ипак, само претпоставка, одмах то да одвојимо да се не би створила непотребна дискусија. У реду, дакле, живот је стигао из свемира, еволуирао је на земљи и сада се поставља питање "Ко је, тамо негде, тај живот створио/Где је то живот који данас знамо, настао?", пошто не знамо одговор, а један од великих разлога што не знамо тај одговор је управо религија, сетимо се само Галилеја. Дакле, пошто не знамо одговор на то, логично је да је то дело Бога, каквим га ми данас тумачимо. Наравно да није логично, то је апсурдно.

Кроз историју, први облик религије је био анимизам - веровање да је природа пуна духова, а јавио се у доба тотемског клана, дакле када је човек живео на високом степену дивљаштва. И они су слично и нама данас, све непознато објашњавали по кратком поступку, киша пада јер је то магија, шум ветра су духови и сл. Све је то њима било логично, као што је и свима логично да је живот који је негде настао, створио Бог.

Када наше историјске записе буду проучавали будући људи (за неких 1000 година) вероватно ће се смејати на ове наше "логичне" претпоставке, јер ће увелико знати како је настао живот. Међутим и они ће, највероватније, веровати у неког Бога који ће се до тада уздићи на нови, виши ниво који тадашњи људи неће моћи да досегну, иако знају као што и ми знамо, да све то, одакле је читава ствар кренула, није истина...
Prokomentarisi onda ti par mojih zadnjih postova i vidi da li se negde religija provlaci kroz njih. (kad je vec n0fX odustao).

Svima smeta religija, a samo je jedan dokaz "istorijsko-religijski". Imam neki osecaj da sagovornici i nisu procitali sve dokaze... Nema tumacenja premisa, silogizama, nista...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Ericsson GH 688
@ThePhilosopher

Мој следећи пост ће бити неки одговор на ово што си писао, молим те да ме мало сачекаш јер је доста обилно, а имам колоквијуме у блиској будућности па ћу се потрудити што раније да одговорим.

Поздрав.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Alien u ovome svetu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 236
OS
Windows 7
Browser
Safari 2.0.178.0
Религијски доказ је најјачи доказ. Јер он говори о Божијем семену у душама нашим. Заливајте ту клицу лијепим мислима и дјелима и порашће стабло и донети плодове. Бог ће вам се откривати.

Срце ће Вам бити највећи доказ, јер је срце пријемник. Ум и интелигенција не могу бити добри пријемници, јер такво стање ствари не би било фер. Никада ли нисте видјели проста човјека са великим срцем. Ја богами јесам.

IP sačuvana
social share
Бога има! А и све да га нема, требало би га измислити!
Волим МункуЗе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 79 80 82 83 ... 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.