Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 81 82 84 85 ... 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Апологетика - докази за постојање Божије  (Pročitano 188886 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@Filozofe
Apsolutno si spreman da odes potpuno u ezotericne vode. Nisam primetio, verovatno si na ovom delu foruma bio aktivan pre no sto sam ja postao burekdzija, koliko su ti misli u skladu sa Zakonom Jednog. Drago mi je sto vidim kako rado pomazes u prenosenju znanja koje si dosad sakupio. Smile Steta sto ja nisam malo strpljiviji. Ta lekcija mi ne ide od ruke... Smile

@akimane
Intuicija te jako dobro sluzi. I ako moja malenkost sme da da takvu ocenu, lepo napredujes. Mali hint: da bi razumeo nivoe svesti, pocni da proucavas Denzitete... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
akimane, matori, slobodno ti meni pali iz lajfa. Ovo nije stvaran zivot, ovde niko nikoga ne moze da gnjavi.
Nemas odgovore na moja pitanja, nisi u stanju da vodis civilizovanu konverzaciju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Uh, uh, uh. Sta reci... Kakav "dokaz"... Opet cu pokusati da razmisljam kao ateista i da lagano obaram ovaj dokaz... (nije mi, naravno, cilj da obaram dokaze, jer volim apologetiku, vec volim da razmisljam  Smile ). Po jacini bih ga svrstao u rang ontoloskog...  Smile

Citat
"Анаксагора је сматрао да се ред и сврха у овоме свету не могу објаснити без признања једног светског разума, који је он називао „нус“"
A sta je to svrha ovoga sveta? Pa to je tolika tajna... Posmatrano pesimisticki, ovaj svet i nema nikakvu svrhu. I svaki svet je bolji od ovog. Neko ce reci da moze da uoci samo jednu zakonitost u prirodi - kako se sve zivo mucki odrzava i bori za zivot. Da ostaju najjaci i najadaptivniji. I da se tesko moze odrediti neka "sveukupna svrha". Sto se tice socijalnih pojava, tek se tu svrha najrazlicitije vidi... 

Citat
"Јер, сврху одредити, то значи мислити и хтети, а то може само разумно биће."
Opet on o svrsi, a svrha je (za coveka) relativan pojam. I sto je jos gore, postoje razne filozofije koje najrazlicitije opisuju svrhu covekovog zivota i prirode uopste...


Citat
1. У свету постоје многе појаве које служе извесном циљу, иако их несвесно изводе неразумна бића.
2. Циљ и сврху може поставити, и средства за постигнуће циља може одредити само разумно биће.
3. Према томе, свет је дело разумног Бића, које има свест и вољу. Ми то Биће зовемо Бог.

Meni je ovaj dokaz supalj... 1) Pitanje je da li su bica razumna i da li su svesna... I kako neko moze uopste moze nesto da izvodi bez neke "primitivne svesti".

Dalje, apsolutno je stvar vere da ovaj svet ima neki cilj/svrhu, stagod. I da je to postavio Tvorac (ako takva scrha postoji). Zasto kazem "stvar vere" --> jer coveku nije poznata svrha postojanja ovoga sveta. Tako da, recimo, neko moze prihvatiti da "je ovaj sveta samo varka", "da je ovaj svet jedini koji postoji", "da je ovaj svet samo test, za prolazak u neki drugi", "da mi nismo u ovom svetu da uzivamo vec da se od njega izbavimo", i tako dalje... Pogledi se mogu preklapati ili iskljucivati...


Citat
"Величина наше планете је баш таква да одговара величини и снази живих бића на њој. "
Mnogo jake izjave. Pitanje je da li bi se zivot pojavio da je "neki od parametara zemlje" drugaciji. Mozda bi, a mozda i ne bi. Ja ne bih mogao da tvrdim da se ne bi nista pojavilo. Rekao bih da profesor ovde pokusava da natera vodu na svoju vodenicu. I da se malo sluzi "retorskim pitanjima" za tu svrhu i sofizmima... U svakom slucaju, ovaj dokaz je dobar za "ostrenje uma".

Citat
Шта ли би било са живим бићима на Земљи кад би се она обрнула око своје осовине за свега један сат, или можда за 40 дана уместо 24 сата?

hehe, retorsko pitanje. Pokusava da nas hiperbolisanjem "jedan sat", ubedi da je bas 24h optimalno.  Smile A zasto se ne bi zivot odrzao da je recimo 25 sati? To ne moze da zna ni profesor ni ja. Napisacu ispod jedan misaoni primer [1]
Citat
"Да је састављена од самог злата, или сребра, или било ког елемента или једињења у друкчијим сразмерама него што јесте, живот би на њој био онемогућен. "
Opet hiperbolisanjem se pokusava odvesti na svoju vodenicu. Zasto neka druga konstrukcija elemenata ne bi mogla dovesti do zivota? Jel' ima neki dokaz? Puko nagadjanje...

misaoni primer [1]
Ovako gledano, profesor kao da pokusava da kaze da je zivot moguc jedino na planeti zemlji (i da narusavanjem bilo kog od datih parametara --> zivot postaje nemoguc...). Meni je logicno da prihvatim da ce u ogromnom svemiru na nekoj drugoj planeti moci da nastane zivot (ako vec nije Wink ). I da ce ta planeta da ima neki drugaciji sastav. Nece mozda biti iste tezine kao planeta zemlja, niti ce imati slicnu konstrukciju, ali ce postojati neki primitivni zivot... I koji ce teziti da se usloznjava. To je bitno.

Citat
"Шта би било са живим бићима да је сразмера обратна?"
Opet gomila pitanja... Pa ko zna sta bi bilo? Mozda bi nesto prezivilo, a mozda i ne bi... Mozda bi se adaptiralo...


Citat
Да је овде у питању само један пример, могли бисмо некако и поверовати да је то последица случајног стицаја околности. Али кад су у питању толики примери који се понављају, онда сама логика искључује случајност, или је математички своди на најнезнатнију меру.

Interesantno je da on te svoje primere zasniva na svojim pitanjima na koje je citalac trebao da odgovori kako je on zamislio... Ili sofizmima... Tako da primera i nema...  Smile

Citat
„Водене коприве раде другачије. Њихове жилице имају много мехурића затворених једном врстом покретних поклопаца. Ови мехурићи су пуни врло густе слузи и држе биљке на дну воде, али у повољном моменту слуз се замени гасом, чија лакоћа омогући биљци да дође на површину и да цвета. После тога биљка опет силази на дно помоћу слузи коју корен опет лучи и она истера гас из мехурића.“

Zasto se ovo ne bi moglo objasniti evolucijom? Genetskim promenama? Jeste sve to "cudo" i ima milion ovakvih primera, ali ateista ce reci da cuda ne postoje i da je sve za to evolucija "kriva".


Citat
"А то људска техника не може да оствари."
Aaaaaaaa sto ne znaci da nekad nece moci... Eto kakav je profesor u ovom dokazu... Lose izlaganje...


Citat
"Брига за потомство је врло изразити пример целисходности."
Opet bi neko rekao da je to nagon za prezivaljavanjem. A kako ce vrsta preziviti ako se "neko" ne brine za potomstvo? Ako roditelj ne brani mladunce ili koristi neku "drugu tehniku" kamufliranja, sakrivanja, podmetanja...

Struggle to survive. Prezivljavanje.

Ovo je moj kratak komentar...

Iskreno se nadam da ce sledeci dokaz biti "jaci". Steta pa nema Silvanusa da procitam njegov komentar... I ostali zainteresovani, nemojte da cutite  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: ThePhilosopher

Iskreno se nadam da ce sledeci dokaz biti "jaci". Steta pa nema Silvanusa da procitam njegov komentar... I ostali zainteresovani, nemojte da cutite  Smile  Smile
Ti ne komentarises dokaze ti komentarises zablude da dokaz postojanja superiornog bica moze da
bude prica, misljenje, razmisljanje, rec...... ili bilo koja duhovna/nematerijalna dimenzija.
Dokaz postojanja "necega/nekoga" moze da bude samo postojanje tog "necega/nekoga".
Silavnus bas kao i svaki drugi vernik nije nista dokazao svojim verovanjem u tudja verovanja koja je prihvatio.
Biblija je kristalno jasna da covek nema kapacitet spoznaje Boga i da ga nikada nece imati.
Ali to je cinjenica koju ce vernici ignorisati dokle god postoje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Biblija je kristalno jasna da covek nema kapacitet spoznaje Boga i da ga nikada nece imati.
Ali to je cinjenica koju ce vernici ignorisati dokle god postoje.


Тачно је да људи, како кажеш, немају "капацитет" да схвате изнесене доказе; али то није и чињеница да докази не постоје. Ти сам кажеш да ти је познато да Бог постоји. Зашто то не би била истина без обзира што већина није у стању да то схвати. И сам си писао у прилог свим овим доказима, тврдећи да Бог има потпуни власт над нашим понашањем. Иако те људи нису схватили, то ни на који начин не оповргава тачност изнесених тврдњи.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 11:29:50 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Da bog postoji ili ne postoji, postoji jednak broj dokaza.
Nijedan.
Ako bi Bog pravio čoveka po slici svojoj, teško da bi ga ostavio bez sposobnost da spozna svog kreatora...ili sad već prelazimo u domen slobodne volje i izbora.
Biblija, kao knjiga koju su napisali ljudi, po meni, nije nikakav dokaz za postojanje bilo čega, pa ni samih autora.

Jedna moja prijateljica je uvek govorila:"Za slučaj da postoji, ne bogohuli.Za slučaj da ga nema, ne trućaj svašta, da ti se ljudi ne smeju!"
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 11:45:39 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master
Тачно је да људи, како кажеш, немају "капацитет" да схвате изнесене доказе; али то није и чињеница да докази не постоје. Ти сам кажеш да ти је познато да Бог постоји. Зашто то не би била истина без обзира што већина није у стању да то схвати. И сам си писао у прилог свим овим доказима, тврдећи да Бог има потпуни власт над нашим понашањем. Иако те људи нису схватили, то ни на који начин не оповргава тачност изнесених тврдњи.
Kakve iznesene dokaze o cemu ti pricas ?
Biblija je kristalno jasna u prici da je Bog covek koji ce ziveti sa svojim narodom - vecno, Otkrivenje 21:3
" I čuh glas veliki s neba gde govori: Evo skinije Božije među ljudima, i živeće s njima, i oni će biti narod Njegov, i sam Bog biće s njima Bog njihov. "
Ali je isto tako kristalno jasno receno da niko od tih ljudi nece znati koji je medju njima - Gospod Bog,
Otkrivenje 19:12 " A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.

Postojanje Boga je licni osecaj, ja licno osecam da je Bog - rec ( Jovan 1:1-4 ) sto je duhovna dimenzija a ne fizicka, i nikome to ne naturam, i ukoliko to ljudi ne mogu da shvate, treba da nastave svoj zivot bez razmisljanja o tome.

Kao sto prorocanstvo kaze u jednom momentu jednog dana svaki svesatn covek ce osetiti da je Bog medju ljudima i da ce svi zbog toga zaplakati Otkrivenje 1:7 " Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista. "

Svako oko ce ga videti a niko nece znati koji covek od svih ljudi koje su videli jeste Bog.

Rec ima vlast nad nasim ponasanjem, ta duhovna dimenzija, covek se ponasa kroz rec, rec mu govori kako da se ponasa, sta da misli, sta da kaze, sta da vidi i sta da uradi. Ne postoji nista u coveku sto ne postoji u reci.

Ajde sada ti meni reci zasto ljudi ne shvataju tu dominaciju te frekvencije nad covekom ?

Citat: Brana.M
Da bog postoji ili ne postoji, postoji jednak broj dokaza.
Nijedan.
Ako bi Bog pravio čoveka po slici svojoj, teško da bi ga ostavio bez sposobnost da spozna svog kreatora...ili sad već prelazimo u domen slobodne volje i izbora.
Biblija, kao knjiga koju su napisali ljudi, po meni, nije nikakav dokaz za postojanje bilo čega, pa ni samih autora.

Jedna moja prijateljica je uvek govorila:"Za slučaj da postoji, ne bogohuli.Za slučaj da ga nema, ne trućaj svašta, da ti se ljudi ne smeju!"
Tako je drugarice, dokaz postojanja Boga ne postoji. ( a "dokaz za nepostojanje" je oksimoron )
Bog je dao objasnjenje zasto covek nema kapacitet spoznaje postojanja coveka koji je Bog a to je
momentalna smrt 2 Mojsijeva ( Exodus ) 33:20 " I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ. "
"Njega videti" znaci videti nekoga i znati da je on Bog, ako ti gledas i pricas sa nekim za koga ti ne znas da je On - Bog, onda ti ne gledas u Boga nego u "nekog coveka".
Tako je jos jednom, Biblija nije dokaz nicega sem svog postojanja.
Za tvoju informaciju i informacija za tvoju prijateljicu ; "bogohuljenje" ne postoji, jedini "greh" koji vodi direktno u smrt je svedocenje da Bozija Volja ne postoji, odnosno tvrdnja da postoji nekakva "slobodna volja".
Matej 12:32 " I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom. )
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
"bogohuljenje" ne postoji, jedini "greh" koji vodi direktno u smrt je svedocenje da Bozija Volja ne postoji, odnosno tvrdnja da postoji nekakva "slobodna volja".

Evo ja tvrdim da postoji Slobodna Volja.
I izgleda da sam i dalje ziv.. Smile
Zahvaljujem Jednom Beskonacnom Kreatoru sto mi je dao Slobodnu Volju da Kreiram Zivotno iskustvo koje mi je takodje podario kako god ja hocu... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Ti ne komentarises dokaze ti komentarises zablude

Ti se bas nalozis kada neko pomene Silvanusa  Smile

Ma nema veze, mahacemo mi tebi iz raja bas ovako:  Smile Smile Smile Smile  Smile Smile Smile

Citat
Evo ja tvrdim da postoji Slobodna Volja.
Naravno da postoji.

Citat
Silavnus bas kao i svaki drugi vernik nije nista dokazao svojim verovanjem u tudja verovanja koja je prihvatio.
... rece covek koji svako malo citira Bibliju  Smile
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 21:17:58 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kakve iznesene dokaze o cemu ti pricas ?

http://forum.burek.com/apologetika-dokazi-za-postojanje-bozije-t462318.html



Postojanje Boga je licni osecaj, ja licno osecam da je Bog - rec

Да си прочитао тему видио би да се и уз мало размишљања може схватити да Бог постоји. Уосталом, сам то и радиш на овом форуму па није до краја јасно како ја сада могу само да по осјећају спознам Бога, ако читајући твоје постове увиђам да атеизам нема никакве здраве везе са животом.



Kao sto prorocanstvo kaze u jednom momentu jednog dana svaki svesatn covek ce osetiti da je Bog medju ljudima i da ce svi zbog toga zaplakati

У реду је то, али са тим ни на који начин не оповргаваш чињеницу да је неко самим читањем твојих постова могао чистим схватањем доћи до тога да Бог постоји.


... Ето да не коментаришем даље довљно је и ово.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 21:46:44 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 81 82 84 85 ... 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.137 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.