Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:21:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anksioznost  (Pročitano 104654 puta)
Ucesnik diskusija


zivot je more

Zodijak
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Najbolje je prvo posetiti psihologa jer kroz razgovor psiholog odredjuje da li osoba treba da poseti psihijatra(radi odredjivanja terapije)ukoliko je naravno potrebna...Razgovor sa psihologom otvara mogucnost lakseg sagledavanja problema.Bitno je samo da osoba tj.pacijent ne potiskuje osecanja vec spontano reaguje(plac,smeh pa i sam napad anksioznosti treba pustiti ) i analizirati, naravno zajedno sa psihologom.Ivana ,zelim ti srecu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Najbolje je prvo da uradi  test na trudnocu, ceste nesvestice mogu da budu uzrokovane trudnocom.. inace govorim iz iskustva,
Inace ako nije ni trudnoca u pitanju, onda bi trebalo zaista da promenis terapiju.
Antidepresiv koji se zove Seroxat, je lek najnovije generacije, nesto skuplji ali zaista efikasan, razgovaraj sa tvojim psihijatrom da probas njega( veliki broj ljudi ga smatra zaista uspesnim u lecenju anksioznosti, depresije, opsesivno-kompulzivnog poremecaja) Smile
« Poslednja izmena: 20. Jul 2007, 22:41:26 od sofijaa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
evo sajta gde imate dosta informacija o anksioznosti i kako je prevazići:

http://www.anksioznost.net/

poZ
IP sačuvana
social share
Najuspešniji ljudi su oni za koje nikada nećete saznati.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
zdravo svima ,
vec deset godina zivim u francuskoj i vec tri godine se lecim od opsesivnih misli i anksioznosti . . .
da pocnem od pocetka ,naime posle mog porodjaja,mesec dana kasnije probudila sam se sa takvom pnikom ,strahom,uopste nisam mogla da vidim gde sam ,ko sam i tada je to pocelo :noz ,kuhinja i moja beba . . . uzas . . . slika kako svoje sopstveno dete koljem ceputam na komade . . . UZAS. . . nemogu vam objasniti kako je to tesko kakav je to osecaj. . . . otisla sam sutradan kod doktora i sve mu rekla u placu onako . . . . zamolila ga da me zatvori i da zastiti moje dete koje volim iznad svega !on se samo nasmesio i utesio me je recima da je sve to manje vise normalno i da ce proci ,poceo me je leciti sa zolofrom 200 mg dnevno i alprazolam 4x0,5 dnevno
jesam bila malo vise smirena ali mi misli nisu isle nabolje . . . . svakoga dana sam pravila u glavi novi scenario strahote . . . jaooooooooj kako je bilo tesko zelela sam sebi ruke odseci kako nebih mogla da povredim mog andjela . . . htela sam se i ubiti ali je nisam mogla ostaviti bez mene (paradoksalno)jer je jedino ja tako jako volim. . .
nakon sest meseci zolofta psyh. mi je prepisao amisulpride 100mg i sutra dan sam bila nova osoba . . . i to traje vec 3 god . . . . nisam jos uvek izlecena jer jos uvek imam te opsesije i strahove kao recimo da ne poludim i tako to ali je bitno da su one o ubistvu moje male princeze nestale. . . ponekad ih se setim pa me predje jeza ali odu brzo . . . .
medjutim ideja o ludilu je stalno prisutna . trenutno sam na 50mg amisulpridea i s vremena navreme uzmem alprazolam 0,25 ali bih jako volela da mogu sve te lekove da prestanem i da zivim normalno ko i svi ljudi bez strahova (apsurdnih) i tableta  :help:
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Draga mikimitro, mnogi ljudi boluju od hroničnih bolesti. Neke od njih su vezane za srce, pluća, krvne sudove, dijabetes,... Svi moraju da se pridržavaju režima lečenja za ceo život i za uvek su u latentnoj opasnosti da umru ili da im se stanje pogorša naglo ako prekinu sa terapijom. To su jednostavno stvari koje moraju da se prihvate takve kakve jesuž. kod svih je prisutan stalni strah od napada njihovih bolesti i želja za potpunim izlečenjem, što na žalost nije moguće. Tako posmatraj i svoj slučaj. Uzimaj redovno terapiju. Izgradi u sebi osećaj sigurnosti. Budi srećna sa svojim detetom i mužem. Posmatraj savremeni svet na drugi način, kao svet u kome je moguće da živiš normalno sa svojom bolešću, i pomisli samo kakav je bio pre 100 godina kada ne bi bilo moguće da ti se pomogne.    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Amisulpride je prilicno dobar antipsihotik, mada za njega kod nas imamo neke zamene, i uglavnom se korisiti za lecenje paranoidne shizofrenije, pa na osnovu toga i simptoma pretpostavljam da se radi o toj bolesti.
Elem, najprostije moguce, svako ko je pohadjao osnovnu skolu zna da u covekovom organizmu postoje celije, i da se celije obnavljaju procesom koji se zove - deoba celija. Deoba - obnavljanje  - celija je izuzetno vazan organski proces.
Osnovna gradivna jedinica nervnog sistema je nervna celija, i to je jedina celija u organizmu koja se ne obnavlja kod odraslih osoba, i ne postoji nacin kojim vestacki celije mogu da se reprodukuju ili nadoknade.
Svest deluje automatski, sto znaci da ne mozemo reci strahovima i problemima da odu, i nikad ih vise nece biti.

Sto se trudnoce tice, lekovi iz B grupe antipsihotika kao sto je Amisulpride, te u kombinaciji sa rivotrilom stete plodu, i izazivaju niz anomalija od kojih je najcesa teratogenost.Da bi se ovaj rizik smanjio, neophodno je strogo postovati sve potrebne radnje kojim se mogu spreciti ili rano otkriti postojanje malformacija kod ploda ovakvih majki. To podrazumeva posebno konsultovanje sa psihijatrom, odabranim ginekologom, pripremu pre koncepcije, i stalni nadzor u toku trudnoce, i tokom porodjaja, pa i kasnije. Na taj način se rizik pojave malformacije kod novorođenog deteta smanjuje, i skoro dovodi na nivo opsteg rizika.

Sto se bolesti i lecenja tice,  psihijatar ne bi trebao potpuno da ukine terapiju shizofrenoj personi, iz razloga sto je to bolest koja se javlja u epizodama, i remisije iste su blago receno uzasne sto po pacijenta, sto po njegovu porodicu.
Lekovi se ne moraju uzimati dozivotno, ali je iz  iz sasvim objektivnih razloga to preporucljivo; sprecavaju napade i epizode, a sprecavanje istih duze vreme smanjuje veovatnocu da se se ponoviti. Poboljsavaju kvalitet zivota, unose pozitivno raspolozenje..
Najbolji pokazatelj trenutka odluke o ukidanju antipsihotika je vremenski period bez napada. Sto je on duzi, verovatnoca da i po ukidanju lekova nece doci do njega je veca.



IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 291
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 6233
@dare
A koje si ti to simptome paranoidne sizofrenije video da bi mogao da izvuces zakljucak da je rec o tome? Sve sto je mikimitro navela potpada pod klasicni opsesivni kompulzivni poremecaj sa panicnim napadima koji je bezopasan i po osobu koja ga ima i po njeno okruzenje. E sad zasto joj je taj lekar dao antipsihotike, to mi nije jasno. Mozda bi trebala da ode kod drugog lekara.

@mikimitro
Nema veze sto imas te misli, ljudima sa opsesivno kompulzivnim poremecajem svasta pada na pamet a najcesce ono sto ih najvise plasi i naravno nikad ne urade to sto ih plasi. Tako da kad misao da ces povrediti bebu naidje ti tu misao lepo pozdravi i idi zagrli bebu jer ti najbolje znas da je najsigurnija u tvojim rukama.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2007, 10:33:15 od Presidente15 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
bilo je vreme kad sam nesto slicno glupost sam i jakazao kao presednice, al to je bilo davno. Al vec ako  vec kod opsesivno kompulzivnosti smo, postoje stvarno uspesne kognitivne metode. i mnogo uspesniji od psihodinamskog nacinu.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2007, 10:35:04 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
prvo da zahvalim Presidente15 i simijon hvala na savetima i podrgavanju  :flower:.
i kao drugo htela bih da skrenem paznju dare da se niukojem slucaju neradi o skizofreniji i bilo kakvoj psihozi jer :ludi nisu svesni svojeg stanja,nemaju strah od toga i nelece se sa 25 mg bilo kojeg antipsihotika vec sa 700 mg 900mg. . .
ja vec tri godine bolujem od impusivne fobije (phobie d'impulsion)i ipsesivne nevroze koja se ovde u francuskoj leci jako dobro malim dozama Amisulpride (od25mg do100mg ) mene je u pocetku bilo jako strah kad sam videla da je to antipsihotik ali u mom slucaju on samo smanjuje strahove i phobije i cini me mirnijom. . . zbog cega je bas antipsihotik neznam ali mi je doktor objasnio da se recimo manijako depresivne osobe lece i sa lekovima protiv epilepsije . . . bog ti ga znao . . valjda doktori bolje znaju zavrsili su skole za to . . . ljubim vas jos jednom i hvala
DARE sledeci put molim te razmisli dobro dali to sto govoris ima osnove jer si mi svojim redovima samo probudio strahove od ludila i jako me destabilizovao . . .  :nervious:
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
U tako osetljivom stanju, najgore sto mozes da uradis je da trazis savete na netu, jer tvoja prica moze da zvuci drugacije nego sto jeste. Slusaj svog lekara, veruj u sebe i mnogo srece.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:21:36
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.