Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:26:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anksioznost  (Pročitano 105300 puta)
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
da i da odgovorim bf_109_g_6 :
1.zivim sama sa muzem koji je retko tu ,bez porodice i nemogu reci da sam osoba koja nije samostelna ,recimo da sam temelj kuce u kojoj zivim s obzirom na to da mi je muz odsutan 6 meseci godisnje...
2.pet godina sam cekala da ostanem trudna s mojom malom,ej pet godina!!! nemoze se reci da se za pet godina osoba ne pripremi psihicki na preomenu koju dete moze doneti
3.sto se detinjstva tice neznam ali znam jednu stvar da otkako sam ostala trudna svoje dete volim vise od sebe i da i dan danas nema brizljivije majke u mojoj okolini...
jos ce te me ubediti da sam losa majka ,luda i ko zan sta..jako mi je zao sto sam vas uznemiravala tom pricom
mogla sam predpostaviti da me niko nece razumeti evo i ovu noc necu spavati ...ako zelite da pisete ok stvari pisite ili me pitajte ako vam nesto  nije jasno nemojte pisati koje kakve reci tek da bi pisali jer verujte mi to nas opsesivne jako destabilizuje i ne izlazi iz glave ...cak se i sami upitamo a sta ako imaju pravo a sta ako sam stvarno luda? ..mislim stvarno tri psihijatra bolje znaju da donesu dijagnozu od vas ipak....bas vam nije fer  nisu to teme koje mozete onako uz kafu :rekla kazala ...to su ozbiljne stvari ...ljudi patte...zato ako imate savet ili neku lepu rec kao naprimer ,DJedai ,dobrodosli a ako ne onda nista ...poljubac svima i razmislite pre pisanja ..ok  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
pa otprilike da ti objasnim kako to ide :

- imash podsvesni deo psihe (ono shto je frojd nazivao id  Smile) .on iz nekog razloga zeli smrt bebe.
- imash svesni deo psihe (tj ego  i superego  Smile) koji iz drustvenih,roditeljskih i drugih razloga uzasava pomisao o smrti bebe.

ta dva dela se sukobljavaju. kad spavash id preuzima kontrolu i ti sanjash kako ubijash dete. onda kad se probudish ,uzasnuti ego sklanja sva moguca oruzja i orudja po kuci. Smile

 shta da se radi: pa morash da saznash zashto podsvesno zelish smrt bebe . to moze da bude strah od sopstvene nesposobnosti ,strah od starenja ,strah od gubitka sopstvene slobode ,chak i strah od smrti bebe ... uzroka ima mnogo ,moras sama s tim da se suochish  Smile

p.s. preporuchujem vezbe disanja ,tj meditaciju,  radi kontrolisanja emocija i radi bolje koncentracije uma ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
mislim i ja svatim vas Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
bf_109_g_6
nemas ti pojma niocemu.... cuo si za frojda pa sad pucas i upotrebljavas njegovo ime svuda !!!koliko puta moram da ti kazem ili nauci da citas ili me pitaj ako ti nije jasno..... JA NE ZELIM niciju smrt !!!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
@mikimitro , немој да пишеш више постова за редом, користи опцију измени.
Што се твог проблема тиче, мислим да ние толико необичан и редак колико ти мислиш.
Пусти шта ти лаици причају, само те збуњују, слушај свог лекара.
Да ли си боловала од пост порођајне депресије?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 291
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 6233
pa otprilike da ti objasnim kako to ide :

- imash podsvesni deo psihe (ono shto je frojd nazivao id  Smile) .on iz nekog razloga zeli smrt bebe.
- imash svesni deo psihe (tj ego  i superego  Smile) koji iz drustvenih,roditeljskih i drugih razloga uzasava pomisao o smrti bebe.

ta dva dela se sukobljavaju. kad spavash id preuzima kontrolu i ti sanjash kako ubijash dete. onda kad se probudish ,uzasnuti ego sklanja sva moguca oruzja i orudja po kuci. Smile

 shta da se radi: pa morash da saznash zashto podsvesno zelish smrt bebe . to moze da bude strah od sopstvene nesposobnosti ,strah od starenja ,strah od gubitka sopstvene slobode ,chak i strah od smrti bebe ... uzroka ima mnogo ,moras sama s tim da se suochish  Smile

p.s. preporuchujem vezbe disanja ,tj meditaciju,  radi kontrolisanja emocija i radi bolje koncentracije uma ...
Ti bas nemas pojma o ovome. Ona podsvesno "zeli" smrt bebe - to je neverovatna glupost. Da nema bebu bilo bi nesto drugo do cega joj je stalo. Nemoj vise pisati na ovoj temi dok malo ne proucis materiju, samo jos vise nervozis ljude koji su i bez tebe dovoljno nervozni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
napokon...napokon...neko ko razume
Livingston izvini zbog postova ali se bas dobro ne snalazim sa pravilnikom hihi a i nocas sam bila jako nervozna ... da ti odgovorim na pitanje o post porodjajnoj depresiji :moj problem traje od tada i 2 godine sam bila jako depresivna i pila zoloft 200 mg moj psihiatar kaze da moja postporodjajna depresija traje i dan danas . mada se ja osecam ok sad samo me ponekad uhvati strah od ludila pa pokusavam da se sredim najgore cu kumpulsivne misli i sumnje (sta ako,dali to stvarno cujem ,vidim,dali je to halucinacija )onda se smirim posto to sad ipak uspevam i nastavim zivot  hvala puno i tebi i Presidente15 na podrsci i razumevanju
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
bf je hejter, ne sekiraj se  Smile ... Ali je gotivan lik ..  Smile
          Inače, ja sam se nekad ložio na Frojdovu psihoanalizu, ali, više nego očigledno je da zahteva mnoooogo modifikacija... mani Frojda, mnogo se rokao koktom  Smile
   hm... Stvarno, a šta misliš da pitaš psihijatra da proba sa paroxetinom( Seroxat) ... do max. 60 mg dnevno uz neki od lekova van antidepresiva... ? Moj kum ima slične probleme, ali pokušava da se sredi psihoterapijom bez lekova, a pošto je to teško, mogu ti reći i da mu dobro ide. Mene su kljukali jedno vrem,e čime su stigli, a sads ne pijem ništa i ok sam. Posle tri meseca Seroxata (i dalje ne mogu da provalim da li je u pitanju lek ili il neka druga okolnost) sam spontano, postepeno izgubio opsesivne, opterećujuće misli...
   A pre toga su mi davali i neuroleptike (antipsihotike) u kombinaciji sa antidepresivima ali, samo sam bio više pasivan... Meni nisu bili ni potrebni svi ti lekovi ali da ti ne objašnjavam kako je do toga došlo... Istripovali su da sam malo više ekstazija pojeo i takve gluposti, poverili me roditelju "čoveku". Sve u svemu, doktori imaju različite pristupe kao što i isti lek ima različite primene, npr. pomenuo sam rivotril, on se koristi i kod epilepsije a sedativ je..
               Pazi ovu situaciju: ja sam u stvari, došao kod psihića jer sam iznenada počeo da patim od hronične nesanice. On mi prepiše alprazolam (Xanax) jednu uveče. Dodjem drugi put u studentsku polikliniku i zateknem drugog doktora, ovaj "moj" otišo na odmor. Ona mi kaže: "ja ću ti prepisati Meleril, on je neuroleptik, ali nemoj da te to brine... Prepisujem ti ga jer će on takodje da te uspava ali neće da ti se DOPADNE kao Xanax, pa se nećeš navući na njega" . Inače, nikad nisam imao psihotične siptome.
            Dakle, ti si bar u Francuskoj... Kaži doktoru da razmisli o promeni terapije... I, bez obzira na lekove, uzmi omega-3 kapsule, odliučna hrana za mozak, jedi ribu iz Severnih mora... B6, nijacin, magnezijum ...itd.
   i ne nadaj se preteranoj pomoći na ovim forumima...  Smile   ...
          Zapamti, može da traje ali dajem ti garanciju da može i da nestane. To je bitno.
(sta ako,dali to stvarno cujem ,vidim,dali je to halucinacija )
  znači, ista priča, drugačija manifestacija.. Šta AKo? Kod anksioznosti i OCD-a, klasična pitalica... SAmo nadji pravu terapiju, koja će ti dati malo "odmora" od te zamarajuće situacije, i kad ti se dešava , ne daj mu značaj, kaži samo fuck off i nastavi da radiš šta već radiš u tom trenutku... Zamisli to kao nešto što hrani svoj ego tvojom slabošču. Ignoriši ga pa će odustati na kraju, nema kome više da se mangupira i bude interesantno.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 11:44:53 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Мислим да кључ лежи у јачању твог ега, а саветовала бих ти да потражиш и друго мишљење, јер ниједан лекар није непогрешив.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
   definitivno. A s bozirom da se psiholozi/psihijatri bave dušom, mislim da tu treba imati i jednu vrsti talenta i intuicije... Ima retardiranih idiota od psihijatara, pa i loših ljudi koji to prenose na sebi svojstven način... 
           Reći će ti da, ako promeniš 3 psihijatra, znači da je problem u tebi, da odbijaš tzv. transfer u odnosu terapeut-pacijent. Ali , to često može da bude i izgovor za izmamljivanje para i zadržavanje pacijenata. Dakle, nije strašno i da ih promeniš nekoliko... Ako ti nijedan ne odgovara, ili je u tebi problem ili su svi zatupljeni, naštrebali lekcije na faxu i specijalizaciji i prosipaju automatske priče koje i sami ne razumeju...
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 11:54:12 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:26:42
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.