Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:49:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anksioznost  (Pročitano 105180 puta)
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
netrazim ja savete nego samo similarne istorije ljudi cisto da nebudem sama i da imam sa kim da delim iskustvo mislila sam da je ovo mesto za to
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
za DARE posto ces biti doktor evo ti pa se malo zanimaj:
Paranoidna shizofrenija se javlja kasnije u trećoj ili četvrtoj deceniji života. Prisutne su relativno trajne sumanute paranoidne ideje, obično udružene sa halucinacijama, naročito slušnim, i poremećajima opažanja. Sumanute ideje su najčešće ideje proganjanja (mogu navesti bolesnika da izvrši suicid), ideje veličine ili oboje (tada uslovljavaju nasilničko ponašanje bolesnika), ali se mogu javiti i ideje sa drugim sadržajima, kao što su religijske sumanute ideje, sumanute ideje ljubomore, i dr. Sumanute ideje su nelogične i manje ili više nesistematizovane. Bolesnici su nepovjerljivi, sumnjičavi, razdražljivi, mogu biti agresivni kada od progonjenih postaju progonitelji.

Kasniji početak bolesti omogućava bolesniku relativno očuvanje već stečenih socijalnih relacija, snage Ega su veće, te ispoljavaju manju regresiju i bolje kontrolišu svoje emocionalno reagovanje i ponašanje nego što je to slučaj kod drugih subtipova shizofrenije. Uspjevaju često da se adekvatno ponašaju u socijalnim situacijama. Inteligencija u područjima koja nisu zahvaćena psihozom je najčešće intaktna. Oboljenje ima remitirajući i lagano progresivan tok uz relativno dobru prognozu, koja se postiže adekvatnim savremenim liječenjem.

Poremećaji afekta, volje, govora te katatoni simptomi ili nisu prisutni ili su slabo uočljivi. U ovaj oblik se uključuje parafrenija, a isključuje paranoja.
Smile
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Hm...sve sam ja to znao, ali su me ideje o ubistvu bebe podsetile na simtop sumanutih ideja koji domniiraju u F.20.0.
Verovatno sam prenaglio sa razmisljanjem, jbg desava se, ali u svakom slucaju mi je drago sto nije ta bolest u pitanju  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Najbolje je prvo da uradi  test na trudnocu, ceste nesvestice mogu da budu uzrokovane trudnocom.. inace govorim iz iskustva,
Inace ako nije ni trudnoca u pitanju, onda bi trebalo zaista da promenis terapiju.
Antidepresiv koji se zove Seroxat, je lek najnovije generacije, nesto skuplji ali zaista efikasan, razgovaraj sa tvojim psihijatrom da probas njega( veliki broj ljudi ga smatra zaista uspesnim u lecenju anksioznosti, depresije, opsesivno-kompulzivnog poremecaja) Smile
   Seroxat je SSRI kao i Prozak i mnogi drugi, nije to baš najnovija generacija. Više ne.
           Što se tiče lekova za epilepsiju, tu spada npr.i  rivotril koji je benzodiazepinski anksiolitik...   
                   To sa bebom meni lici na klasicni OCD...   
      I stvarno mogla bi da probaš Seroxat. Ali, mislim da će, posle prvobitnog olakšanja depresije, odnosno OCD-a da te opsesivne misli budu pisutne još neko vreme, ali ćeš da se lakše nosiš s njima, kao sa nekom greškom u softveru koja će da se ispravi , u sledećoj verziji  Smile
    Razmislite, zašto beba? To je ono gde ste najlomljiviji... Znači, fragilnost, nedostatak samopouzdanja, poverenja u sebe...  SAmo čvrsto!!! Opusti se! Zanemari gluposti koje ti se motaju glavom, ignorišri ih. Što im manji značaj pridaješ, brže će nestati.   Believe me....and, one more thing... You gotta believe in something, why not believe in you!_  Chill out Smile
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 00:31:37 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 460
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
@mikimitro
Osobe koje pate od neuroza mogu imati simptome psihoza (citaj-simptome), a da i ne pate od samih psihoza. Ponekad je  tanka granica izmedju neuroza i psihoza i osobe mogu imati psihoticne simptome,i ponasati se tako, prelazecii granicu realnosti a da same i ne pate od pomenute.
Ovo ne govorim zbog tvog slucaja, jer to nema veze sa tvojim problemom vec posta kasnije.
 Smile
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 00:29:24 od gertruda »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
 ma nije to psihoza ljudi... to je OCD, ako ti je lakše, tvoj slučaj nije izolovan, to je klasičan primer. Da nisi majka, bilo bi nešto drugo, ali retko šta moža da postoji na svetu na šta je žena tako slaba nego sopstveno dete!
    Postoje varijacije na temu, ali kod m,ajki je to klasičan siptom. U svakom slučaju, um samog sebe obmanjuje i dira u ono na šta je najosetljiviji.
           Sumanute ideje i opsesivne misli nisu isto.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 00:37:55 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
to sa ubijanjem bebe je klasichan simptom:

1. majka se podsvesno plashi da nije spremna za roditeljstvo (obichno se radi o osobi koja nije suvishe samostalna)

2. majka se podsvesno plashi da ce joj beba izmeniti zivot - dozivljava bebu kao neprijatelja .

3. traumatichna iskustva iz sopstvenog detinjstva se ponekad "bude" kad osoba i sama postane roditelj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
    Surovo. Ja sam hteo da budem podrška, u smislu da kažem ženi da ne misli da je monstrum i da bude svesna da jednostavno plaši samu sebe... i da treba da razvije "imuni sistem" na ta autozastrašivanja.
Mada, s druge strane... može i tako  Smile ... Ali to onda nije OCD ... Smile
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 00:50:18 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
sad sam stvarno nervozna ...cak me i na francuskom bolje razumeju ....NISAM ja pravila planove o ubistvuvec mi je to bila fobija ...znaci bilo me je strah da ne izgubim kontrolu nad sobom i da ne ucinim nesto lose detetu ...zar je to tako tesko razumeti ...izmedju zelje da ucinis nesto i ideje koja te plasi ima razlike .. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
da zaboravih da spomenem/ako mislite da sam ja pravila planove o tome kako onda objasnjavate da sam bacala sve sto je bilo shiljato(nozevi,pincete cak ni hemisku nisam mogla drzati u rukama) ,sa uzicama(portiklice) ili toksicno(tablete,tecnost za ciscenje) ... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:49:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.