Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Znate li šta znači riječ "Arijevac" ?  (Pročitano 50254 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ja sam ti reko šta je šta a ti vjeruj u šta oćeš . Nikada u historiji niti jedan narod se nije zvao tako osim ovoga što sam ti ja ovdje rekao . Graditi teoriju na osnovi jedne Staropersijske riječi - svaka čast . Nastavi vjerovati .

Ма можеш ти да причаш шта год ти воља али опште прихваћене чињенице (које су узгред и у енциклопедијама) се не слажу са твојим виђењем стварности.

Je li imaš možda ideju kako su Rimljani gledali na Odoakara ( Po Hitleru najveći Arijevac svih vremena - osim njegove malenkosti , dakako ) ? Znaš ko je bio Odoakar ? Znaš li njegovu životnu priču ?

Ако мислиш на човека који је срушио Римско царство, знам ко је био.

Ama, arijevci su pleme izIndije, a Hitler je malo srao da suto germanski narodi. Kraj priche!

Него ко је? Да нису и то жидови можда?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Ti vjeruješ u teoriju . To je to .

Je su li Rimljani , Grci , Persijanci , Midjanci , Babilonci, Egipćani i Asirci isto Arijevci ? Kad su već Japanci ? Daj prosvjetli me !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ti vjeruješ u teoriju . To je to .

Да, верујем у доказану теорију која се учи на факултетима антропологије/историје/филологије. Ти ако мислиш да си у праву - дедер пошаљи писмо деканима да им објасниш да греше...

Je su li Rimljani , Grci , Persijanci , Midjanci , Babilonci, Egipćani i Asirci isto Arijevci ? Kad su već Japanci ? Daj prosvjetli me!

Стари Римљани да, данас већином измешани, Стари Грци такође, Стари Персијанци такође (Дарије себе у својим списима назива аријевцем!) - док није дошло до инвазије из Африке, за Египћане нисам сигуран, али дефинитивно су им краљеви били Аријевци те су вероватно имали један део Аријевске популације а за "Миђанце", Вавилонце и Асирце не могу ништа да тврдим јер их нисам детаљно проучавао али Вавилонија и Асирија би по логичком закључку требали да буду државе насељене Аријевским становништвом у свом почетку.

А ово за Јапанце не схватам... иронија или?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Дарије себе у својим списима назива аријевцем!

Je l' to onaj sto je dva puta pobegao od Aleksandra, on i nije bas neki uzoran arijevac.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Не, то је Дарије III, а ово је Дарије I, велики Персијски цар.

Иначе ево једне од његових познатих реченица: "I am Darius the great King… A Persian, son of a Persian, an Aryan, having Aryan lineage...".

Такође је називао свој језик и језик свог народа Аријевским. Још од прастарих времена, Персијанци своју културу, језик и наслеђе називају АРИЈЕВСКИМ. Чак је и назив државе Иран верзија ове речи која значи "Земља Аријеваца" (с тим што данашњи Иранци везе немају са Аријевцима).

А сама реч "Аријевац" није Персијска него Индијска ондосно ИНДО-ЕВРОПСКА - из доба кад су сви Аријевци говорили једним језиком.
« Poslednja izmena: 09. Jan 2007, 22:54:29 od Reloader »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
JA ne znam sta je ovaj Pinot pio ali ja necu da probam sta god da je. kakvo bre germansko pleme iz severne afrike te spopalo aman zaman. Germani su bili u severnoj africi samo za vreme 2 svetskog rata a i tad se nisu dugo zadrzali. Nemoj pricati gluposti choveche. Persija ili danasnji Iran se smatra dirktnim naslednikom Aryanske tradicije i prvim mestom gde su se naselili posle seobe iz Indije.

Aboridzini i spaljivanje prirode - he he he - dionysus pobratime kada mi budes dosao u goste ovde u kengurland videces odakle dolazi vatra. Vatra je ovde kao i vazduh - sasvim normalna pojava u letnjim mesecima. Da ne idem sad u botaniku ali veruj mi aboridzini su veoma malo dorpineli bilo cemu na ovoj zemlji - sve je vec bilo takvo kakvo je - suvo, spaljeno i bedno. Zbog takvih uslova i vaze za "najprimitivniju" ljudsku kulturu danasnjice. Al dobre necemo vishe da ih idealizujemo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
@Decky

Bili su u sj. Africi , tražeći pogodnu zemlju za naseljavanje a nakon što su poharali kompletnu današnju Italiju . Kako ne . Vandali .

Osim Vandala , Arijevci su bili i Goti i Langobardi .... Večina Germana od 4. do 8. vijeka . To ti je 100% . A ti si neki trezvenjak ? A zapališ li digod ?

E sad pazi : Sraroegipatski faraon je Arijevac. Japanci su isto tako Arijevci . Mislim bez ironije . Pa tako je bilo proglašeno po rasnoj teoriji . Pa zašto onda nije crni ciga aman za aman ?

Pa ciga ako ne zna da napravi Mercedesa sigurno zna bolje da svira violinu negoli prosječni Arijevac . Ako nije violinu , drombulju je sigurno . Mislim , sigurno ima neke kvalitete ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Evo ti brate pa chitaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Vandals

Baratas sa poluinformacijama. - obrati paznju na godine i vreme. Vandali talambasaju po Evropi oko 4-5 veka nove ere (450-550 AD) - a mi govorimo o Arijevskoj kulturi nastaloj u Severnoj Indiji (danasnji Panjab) oko 10 000 - 15 000 BC. Omanuo si u temi za celih 15.5K godina - cirka.

Teorija ide dalje, i tu je link, da su se Arijevci iselili iz Indije i rasuli po svetu. Prevashodno prateci dva puta - prvi preko Persije i Vavilona pa sve do Male Azije (Bliski IStok) a drugi preko Afganistana do Centralne Azije i odatle, pocetakom novog veka i do Evrope. Zato se smatra da su mnoga od Germansko-Slovenskih plemena bili Arijevskog porekla, na osnovu obicaja, vere i jezika. Odatle chudne slicnosti izmedju na primer sanskrita i litvanskog jezika, kao sto na primer srpski ima slicne reci sa sanskritom. Odatle onda postoje teorije 19 veka o tome kako su svi belci Arijevci (uzvisenog porekla) a svi ne-belci su ne-Arijevci ili manje vredni polu-ljudi. Tu teoriju je kasnije razradio Hitler u majn kamfu i o tome smo ja i reloader diskutovali.

Jel su ti sada jasnije neke stvari?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Ako si pažljivo pročitao članak vidio si da si bio u zabludi po pitanju sjeverne Afrike . Isto tako , mogao si primjetiti da se u članku spominje da su Vandali Arijevci . Kao što rekoh i ostali Germani u to doba su Arijevci .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
@Decky

The Indigenous Australians lived through great climatic changes and adapted successfully to their changing physical environment. There is much ongoing debate about the degree to which they modified the environment. One controversy revolves around the role of Indigenous people in the extinction of the marsupial megafauna (also see Australian megafauna). Some argue that natural climate change killed the megafauna. Others claim that, because the megafauna were large and slow, they were easy prey for human hunters. A third possibility is that human modification of the environment, particularly through the use of fire, indirectly led to their extinction.

Indigenous Australians used fire for a variety of purposes: to encourage the growth of edible plants and fodder for prey; to reduce the risk of catastrophic bushfires; to make travel easier; to eliminate pests; for ceremonial purposes; for warfare and just to "clean up country." There is disagreement, however, about the extent to which this burning led to large-scale changes in vegetation patterns.

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigenous_Australians#Migration_to_Australia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.