Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Znate li šta znači riječ "Arijevac" ?  (Pročitano 50192 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu


И знам да они који не могу да се одупру јачој сили - пропадају. А нико ни "материјалан" ни "духован" не жели да пропадне. Стога очигледно да мајка природа из неког разлога спутава те "духовне"...  Smile



Pa tako zaista izgleda spolja gledano - u tome si definitivno upravu.. To je nekako ocigledan odgovor kada pratis ljudsku civilizaciju - ipak u mom srcu to ne rezonuje kao prihvatljiv odgovor. Opet - to je moje srce i moj odgovor - mozda sam u zabludi a mozda i nisam - time will tell....
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Znači pravo značenje riječi Arijevac je : pripadnik Germanskog plemena iz Sjeverne Afrike u periodu od 4. do 8. vjeka . Zato jer su jedino oni bili sljedbenici svećenika Arija . Nikakva rasa . To je pravo i izvorno tumačenje .

Jednom sam već pisao o tome da krajem 19. stoljeća kada je pukao duhovni monopol crkve , se rađaju nacizam , komunizam i Darwinizam . Oni nastaju po receptu : kad imaš problem koji ne znaš riješiti , jednostavno izmisliš pričicu koja , kad bi bila tačna objasnila bi taj problem . Al , pazi : KAD bi bila tačna . Ti naravno ne možeš dokazati da je tačna al nema veze ! Ti to fino nazoveš : MOJA TEORIJA ! Ako si pogodio trenutno raspoloženje naroda i ako  politika tvoju teoriju prepozna kao korisnu imaš čisti BINGO !

Tako su i i Hitlerovi ideolozi povezali ovo tumačenje koje sam iznio a koje je historijsko , a ne izmišljeno , sa izvesnom Staropersijskom riječi i od toga zidali kule u vazduhu i to zvali "rasna teorija". To su mogli samo zato jer je to odgovralo Hitleru .

 Inače , stani sa strane i pogledaj realno : to je sine dupe - glava !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mislim da drug decky ipak previshe idealizuje zivot jednog prosechnog aboridzina pre dolaska belaca :poznajuci prirodne uslove i tehnichku (ne)razvijenost ja bih ipak rekao da je taj jadnichak najveci deo svog vremena provodio trazeci hranu i vodu i da nije imao previshe vremena da se bavi filosofsko/religijskim pitanjima.
shto se tiche sklada sa prirodom,onaj ko zivi u pustinji ochigledno mora da bude u skladu sa pustinjom da bi preziveo ,a onaj ko zivi u gradu mora da bude u skladu sa gradom ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Aboridzini mozda nisu imali tehnologiju ali su ziveli u balansu sa prirodom. Zivelu su u skladu sa okruzenjem i osecali su ritam zemlje. Po njima oni su hiljadama puta napredniji od belog coveka jer su uvek znali svoje mesto u prirodnom okruzenju. Beli covek je poceo da kopa rude, gradi zgrade i fabrike ali nikada nije pomislio gde ga to vodi - ono sto je bogatstvo za njega za aboridzine su bezvredne stene.

Ne treba previse idealizovati Aboridzine, posto se smatra da su upravo oni odgovorni sto je Australija danas vecim delom pustinja. Naime, smatra se da su oni za prokrcavanje puta kroz sikare, grmlje... koristili vatru tj. umesto da pazis na zmije i ostale napasti, jednostavno spalis povrsinu kojom treba da prodjes, dok jednog dana to nije preslo granicu posle koje se priroda nije vise mogla sama obnoviti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
I onda su došli dobroćudni belci i uništili i njih i sve što je preostalo.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ne kazem da su belci ista bolji, ali ne treba ni od Aboridzina praviti ideal sklada coveka i prirode.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Znači pravo značenje riječi Arijevac je : pripadnik Germanskog plemena iz Sjeverne Afrike u periodu od 4. do 8. vjeka . Zato jer su jedino oni bili sljedbenici svećenika Arija . Nikakva rasa . To je pravo i izvorno tumačenje .

Jednom sam već pisao o tome da krajem 19. stoljeća kada je pukao duhovni monopol crkve , se rađaju nacizam , komunizam i Darwinizam . Oni nastaju po receptu : kad imaš problem koji ne znaš riješiti , jednostavno izmisliš pričicu koja , kad bi bila tačna objasnila bi taj problem . Al , pazi : KAD bi bila tačna . Ti naravno ne možeš dokazati da je tačna al nema veze ! Ti to fino nazoveš : MOJA TEORIJA ! Ako si pogodio trenutno raspoloženje naroda i ako  politika tvoju teoriju prepozna kao korisnu imaš čisti BINGO !

Tako su i i Hitlerovi ideolozi povezali ovo tumačenje koje sam iznio a koje je historijsko , a ne izmišljeno , sa izvesnom Staropersijskom riječi i od toga zidali kule u vazduhu i to zvali "rasna teorija". To su mogli samo zato jer je to odgovralo Hitleru .

 Inače , stani sa strane i pogledaj realno : to je sine dupe - glava !

А да мало прекинеш с тим лупањем?  Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/Aryan

Ne kazem da su belci ista bolji, ali ne treba ni od Aboridzina praviti ideal sklada coveka i prirode.  Smile

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
@Reloader

Ja sam ti reko šta je šta a ti vjeruj u šta oćeš . Nikada u historiji niti jedan narod se nije zvao tako osim ovoga što sam ti ja ovdje rekao . Graditi teoriju na osnovi jedne Staropersijske riječi - svaka čast . Nastavi vjerovati .

Je li imaš možda ideju kako su Rimljani gledali na Odoakara ( Po Hitleru najveći Arijevac svih vremena - osim njegove malenkosti , dakako ) ? Znaš ko je bio Odoakar ? Znaš li njegovu životnu priču ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Internets. Serious fucking business.

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2844
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung krsh
Ama, arijevci su pleme izIndije, a Hitler je malo srao da suto germanski narodi. Kraj priche!
IP sačuvana
social share
http://img53.imageshack.us/img53/4131/boinggx6qy9.gif[/img][/url] If you can read this you don't need glasses
Anonymous... Because none of us is as cruel as all of us!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Wrong !

Takvo pleme ne postoji !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.