Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlato/nafta/dijamati potekli Rusijom kao reka  (Pročitano 1947 puta)
13. Jan 2017, 15:39:46
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Злато, нафта, дијаманти... Потекли као река


13.01.2017.


У Русији су откривена велика налазишта нафте, гаса, злата и дијаманата. Само током прошле године у тој земљи је пронађено чак 40 нафтних и гасних налазишта и 60 других рудних налазишта, пре свега злата.
Руски енергетски гигант „Росњефт“ открио је највеће налазиште нафте — „Нерцетинско“, које се налази у Ненецком аутономном округу са процењеним резервама нафте од 17,4 милиона тона, а друго налазиште је „Верхњеичерско“ у Иркутском региону са процењеним резервама од 11,4 милиона тона нафте и 52,6 милијарди кубних метара гаса, које је открила компанија „Восток енерџи“, чији је већински власник „Росњефт“.

Руски министар природних ресурса и екологије Серегеј Донској потврдио је прогнозу раста залиха течних угљоводоника у 2016. години, о чему је раније реферисао и председнику Владимиру Путину.
„Према прелиминарним подацима, раст резерви течних угљоводоника — нафте и гасних кондензата — износиће 575 милиона тона, а гаса 702 милијарде кубика. Ми потврђујемо те прогнозе“, истакао је Донској. Русија је једна од светских сила када је реч о залихама и производњи нафте и гаса. Производња нафте у Русији је 2016. године порасла за 2,5 одсто у односу на исти период 2015. Конкретно, Русија је прошле године произвела 547,5 милиона тона нафте и гасног кондензата, чиме је оборен рекорд у савременој историји земље. Тако је просечна дневна производња црног злата прошле године износила више од 10,9 милиона тона барела.
Подсећања ради, Русија је 2015. заузела прво место у свету по производњи нафте, и друго, после САД, по производњи природног гаса.
Русија такође улази и у „златну тројку“ светских лидера када је реч о производњи злата. Већ шесту годину заредом у овој земљи расте производња злата из минералних сировина, и у том периоду Русија се на светској рејтинг-листи попела са шестог на треће место, после Кине и Аустралије, а такође заузима и друго место у свету у укупној производњи.

Најсвежије информације говоре о томе да су током прошле године у Русији откривена и нова налазишта злата и других руда — чак 60! Пронађено је налазиште „Серовско“ у Свердловској области са резервама гвожђа (62 милиона тона), хрома (3 милиона тона) и никла (359 хиљада тона).
Осим тога, откривене су и велике залихе бакра у Забајкалском крају — 2,4 милиона тона, а у Архангелској области су пронађена налазишта цинка — 11 милиона тона. У Краснојарском крају је нађено 108 тона племенитих метала, пре свега платине, али и 54,4 тоне злата. Иначе, још није објављено колика је била укупна производња злата у Русији прошле године, али се прогнозирало да ће достићи цифру од 297 тона, што би, ако су се прогнозе оствариле, био национални рекорд. Међутим, познато је да су 2015. у Русији произведене чак 293,4 тоне злата. Саветник генералног директора компаније „Росгеологија“ Борис Михајлов предвиђа да би Русија 2030. са годишње произведених 400 тона злата могла да буде светски лидер у овој сфери а, како је навео, сва је прилика да ће постигнути темпо раста бити задржан најмање до 2050. године. Он је истакао и да највећи успех бележе Република Саха и Магаданска област. Залихе драгоценог метала које су овде истражене износе више од 30 одсто укупних руских резерви.
Подједнако је важна експлоатација налазишта у јужном и западном појасу Источног Сибира. На тој територији се вади 30 одсто руског злата, а истражено је 45 одсто укупне површине лежишта.
Добра вест је стигла и за љубитеље руских дијаманата — залихе дијаманата на територији Русије су прошле године допуњене за 32,8 милиона карата. Најимпресивнији раст је забележен у Њуробинсу и Ботуобинску. Русија је, иначе, највећи светски произвођач дијаманата. Највише руских дијаманата се вади у Републици Сахи (Јакутија) — у Сахи се извади чак 99 одсто руских дијаманата и више од 25 одсто укупних светских.

(ruske.novosti)
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Citat
златну тројку

i ja sam za to..... jedna ruskinja i jedna ukrajinka i naravno ja  Smile
moze i boca carske votke  Smile
posto sam poceo pit i votku  Smile

za tozla nek sebi ponesu  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jan 2017, 15:45:17 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Ваљда ће Додик да изврши аншлус Србије и да признамо Бања Луку за главни град и Бог да нас види у оквирима западне руске губерније ''Додикова Србија''.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
 Smile

ovaj citav tekst me podsjeca na doba u sjevernoj koreji kad je vladao onaj pijanac i kurvar
otac od ovog malog psihopate...

pa za vrijeme parade kad u prvim redovima siromasi posmatraju paradu sa zlatnim dvogledima  Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2017, 10:46:30 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Ваљда ће Додик да изврши аншлус Србије и да признамо Бања Луку за главни град и Бог да нас види у оквирима западне руске губерније ''Додикова Србија''.

Meni i dalje nije jasno kako je moguće da ti imaš više od 12 godina Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Rusi jesu nasli nesto nalazista, samo sto je eksploatacija isplativa kad barel bude 200 dolara, znaci, nikad...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Pocece zlatna groznica i otvaranje novih radnih mesta po RF, prijavi se na vreme  Smile
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Ja samo uposljavam Ruskinje  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.