Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:05:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žene trpe batine  (Pročitano 19447 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedno je imati prava, a sasvim je drugo ostvarivati ta prava.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
e, to je sustina.

to je ono sto se u ovakvim situacijama i primjerima...prelazi kao preko sranja.

a tu jeste kljuc problema.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2011, 13:58:49 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
A kakve veze nasilje nad zenama u porodici ima sa ravnopravnoscu polova? Hocete da i zene tuku muzeve vise, mislim stvarno ne razumem? Sta mislite jel roditelji vise tuku kceri ili sinove?

Da se razumemo ja nemam nista protiv price o nasilju nad zenama, ali samo nemojte to da poturate kao nekakav dokaz da ne postoji ravnopravnost medju polovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Samsung 111111
Generalno..mojne dzabe da dizete tenziju..Muskarci vise nisu nasilni prema zenama u toj meri da sad raspravljamo o tome koliko su povredjena zenska prava.
Ali jedno mi nije jasno...
Jel zene pre nego sto stupe sa nekim u bracnu zajednicu...nose masku na glavi i slabije koriste svoja cula .. Pa tek kad se udaju sete se da je on manijak..Gde su bile oci pre toga ?? U javnom wc-u ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Jedno je imati prava, a sasvim je drugo ostvarivati ta prava.



Ovo shto ste rekli je kontradiktorno, imati prava podrazumeva upraznjavati(ostvarivati) ih. Zena danas moze da zivi sama bez mushkaraca. Tehnichkim sredstvima i zakonima to joj je omoguceno, shto znachi moze da se razvede i da ne trpi temperament svog supruznika i nasilnishtvo.

Veliki problem prestavljaju zene koje ne mogu da se razvedu zato shto nemaju gde da odu i sigurne kuce su jako dobro reshenje. Niko ne bi trebao da trpi psihopate i takvi ljudi bi trebalo da su u zatvoru a ne u braku. Ali pored svih prava zene bi trebalo da pripaze s kim prave zajednicu a ako se vracaju nasilnicima a ne moraju to je onda njihov problem ne drushtva.

IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Da sva prava mogu da budu slobodno ostvarivana, ne bi postojali mehanizmi za zastitu prava od samopomoci i sudova, pa do ombudsmana...



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Goa i treba da ti bude laskavo jer sam želela da dignem nivo diskusije i namerno pozvala tebe, hvala i Šeširčiću koja se uključila u pravom momentu sadržajnom i kvalitetnom analizom i HKJ koji bi mogao još mnogo toga da doda.

Kada govorimo o društvenoj problematici i prilagođavanju društva modernom dobu moramo stvari posmatrati dublje, generički, da bi mogli da nađemo pravu meru između pritiska koji se vrši na ljude nekom pravcu i njegove posledice. Društvo izrazito maskulizovanog muškarca i subordinantne žene je zahvaljujući naglom razvoju tehnologije dovelo do katastrofe 20. veka sa sto miliona mrtvih Evropljana, totalnim materijalnim razaranjem civilizacija i razvojem svesti o neophodnosti mentalnog preoblikovanja društva. Postalo je neophodno pokazati ljudima da je rat postao generator veće štete i na pobedničkoj i na pobeđenoj strani i demaskulinizovati društvo.

Taj proces međutim u  državama kao SAD i Nemačka gde je prvo implementiran sa prevelikim intenzitetom stvorio je preterano feminizovano društvo koje podržava destruiktivne manjine i favorizuje društveno štetna ponašanja kao što je sebičnost, očajanje i lenjost, prezir prema fizičkom radu. Na suprotnoj strani gvozdene zavese gde je implementacija ovog trenda bila daleko manje izražena, odnosno izvedena sa daleko više mere ljudi su zadržali neku dozu miškosti a žene ženstvenosti.

Pošto je upravo Jugoslavija bila meta egzemplarnog razaranja zbog strateških ciljeva USA u prodoru ka Iraku i Iranu danas se naše društvo nalazi u velikom unutrašnjem sukobu između principa otpora koji podstiče drastičnu maskulinizaciju i principa predaje koji podstiče ekstremnu feminizaciju. Potrebno je a meni je to cilj u ovoj diskusiji, naći razumnu ravnotežu.

Jebote, ko ovo pročita i shvati svaka mu čast.

Elem da pređem na primer lakše se vari. U veselim sedamdesetim kad je Miša tuko Micu ona je mogla da se požali u partijskoj organizaciji, afž, ssrn i Miša bi bio prozvan na sastanku gde bi mu pola sata drvili o tome kako on ne sme tako da se ponaša. Uglavnom bi se Miša postideo i pod tako velikim pritiskom društva smirio zauvek ili bar za duže vreme. Ako bi se Mica ponovo požalila Miša bi bio oštro kritikovan, partijski kažnjen, izgibio bi mnoge beneficije u društvu a Mica bi u razvodu braka dobila stan da ostane u njemu sa decom, pomogli bi joj da dobije bolji posao a deca bi dobila socijalnu pomoć. Sve u svemu nasilničko ponašanje je dobijalo jednu zdravu društvenu sankciju. Ako bi mu se desilo da uprkos svemu opet napadne ženu sad se naspram njega više nije nalazila žena koju je tukao nego svemoćna partija koja je rekla ne i to mora da se posluša pa bi Miša najebo ko žuti u okrugloj sobi a onda bi se 30 dana u Padinjaku vuko ko prebijena mačka dok ga ne osude na 2 godine uslovno na 5 godina.

Osamdesetih stvari su počele da se menjaju, više nije bilo tako jake partijsko-policijske države ali se još uvek držalo do emancipacije. Tako je krajem osamdesetih već bilo relativno mnogo razvoda a mnogo manje javnih pokajanja i spašenih brakova.

Još manje brige o porodici i društvu bilo je u tragičnim devedesetim kad se zbog rata zemlja napunila izbeglicama, bombama, post traumatskim sindromima, ekstremnom sirotinjom, a Miša koji je tuko Micu u tim strašnim godinama je bio mala beba u odnosu na slike sa dnevnika.

Danas se po mom mišljenju stvari donekle popravljaju, društvo počinje da reaguje protiv nasilja, ali lično smatram da u nekim stvarima greši. Tako recimo nemamo javnu proskripciju zlostavljača. On ostaje anoniman, nedodirnut, ništa se ne čini za njegovo ispravljanje. Umesto toga brak se razara a deca i žena dobijaju etiketu žrtve bez ikakve suštine. Previše pažnje se daje praznim rečima, frazama, blebetanju histeričnih usedelica i ženskih petka koji u startu u mozgu normalniog čoveka izazivaju reakciju pritisni taster + na daljincu. Nema stvarne akcije prevaspitavanja zlostavljača i rehabilitacije porodice. Sve se na kraju svodi na to da Mica može da ode zauvek sa decom iz tog braka bez stana, bez novca, bez zaštite od straha zbog policijske torture. Miša može da i dalje razvija svoje sadističke strasti i da se pojavi na vratima jednog dana sa kalašnjikovom, ubije ženu i ode da je odrobija 7 godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
ja generalno ne volim...dzankije....generalno...stvarno postoje trenuci kad ih prosto svedem na narkomanska smeca.

medjutim...posto sam i ja na momente samo ljudsko bice....majke mi, imam sljastece momente tog tipa Smile...desavalo se da neko u mojoj blizini, neko sa imenom i prezimenom ima taj problem. i ja...odjednom prestajem biti toliko radikalna.

sva se nesto...sparusim i izdezvijam...grizla bih sopstvenu saku dok ne prokrvarim...ja sam prokleti frik kontrol...generalno ne volim situacije kad nemam preciznu i kristalno jasnu misao...i radim kao konj da je dobijem. pa makar bila potpuno drugacija od situacije dok neko sa nekim problemom nije dobio ime i prezime.

kada sam bila jako mali dEca...slusala sam ove narkice sa talentom za muziku Smile
mislim, volim i ja sad da ih cujem...ali sto sam starija ja kad se odmaram...mora biti apsolutna tisina.

i sad neki tamo Kurt Kobejn...digao neku prasinu do neba sa numerom...uzasno populanom u to vrijeme..." Rape me"...

i stvar zabranjena u SAD...u nekim drzavama...nece da je pustaju na nekim stanicama, neke televizijske kuce nece da puste spot, izlaze clanci u novinama tipa " sta se porucuje pjesmom...sta to treba da znaci?"...

uglavnom, digla se horda, em neki psiholozi, sociolozi...te NVO za kurac- palac, pa ove brkate feministkinje, potpuni haos... Smile

mislim, civilizacija...evolucija...empatija...a statistika jebena kurva Smile...kaze ta kurva u SAD da na svaki sekund ili minut ( koga briga uostalom i da je minut...ja ne stignem ni da soram za minut Smile)...biva silovana jedna zena...i sad...jebes ga...duboko osvjesceno drustvo ti tamo preko...pa odlucili...

ajde da jebemo majku jednom narkomanskom smecu... Smile

dok je trajala ta hajka, a i dosta poslije doslo se do podatka da postoji citava jedna industrija u SAD koja mlati strasne pare i prdi u cabar Smile Smile

elem,
postoji toliko udruzenja za pomoc zenama zrtvama silovanja, grupe, organizacije, uce se od malih nogu da prepoznaju silovatelja, da prepoznaju situacije u koje mogu biti silovane, cak se...ponegdje u tim brosurama ide se dotle da se sugerise kakav stil OBLACENJA I PONASANJE moze da izazove potencijalnog silovatelja Smile

smatra se ponegdje da je pozeljno i dobro da zene prodju neki borilacki kurs i sebi povecaju sanse da ne budu zrtve tog zlocina.
i idu.

da ne govorimo koliko zdravstveno osiguranje zna da kosta na godisnjem nivou jednu drzavu dok krpi psihu tih zena, klinaca, a bogme...opauce se na nivou statistike i prilican broj ljudske vrste muskog roda.
da ne grijesimo dusu. mladi djecaci su vise nego lijepa ciljna grupa pojedinima.

i sad...sljus...narkicu od Kurt Kobejna je sve ovo sasuto u facu bez problema Smile

medjutim, to malo govno i smece sa vrhunskim talentom za " dreku i sizenje" odgovara zbunjeno i lakonski,
ali po mom misljenju...gadja u sutinu citavu jednu licemjernu kulturu:

" ne treba uciti zene da se brane od silovanja, treba uciti muskarce da ne siluju zene."

ne odgovaram ja nikome posebno ovdje, ja samo glasno razmisljam Smile

nisam ja bas tolika francuska sobarica...je l' naivna...pa da mislim da je svijet samo crn ili samo neke druge boje Smile

i boli me ona stvar da propadnemo koliko sjutra...ali ne zamjerite...strasno bih se jela da se skart provuce Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Da sva prava mogu da budu slobodno ostvarivana, ne bi postojali mehanizmi za zastitu prava od samopomoci i sudova, pa do ombudsmana...





Shvatam shta zelite da kazete ali to je sasvim druga tema od ove a mene sada mrzi da pishem da bih argumentovao. Sve shto sam zeleo da kazem je ovo: Mushkarci obezbedjuju prava, zato shto su oni prirodni zashtitnici u ljudskoj vrsti. Zenska prava zavise od mushkarchevih prava. Zbog toga zene ne mogu biti nezavisne osim u sluchaju ako im to mushkarci ne obezbede u vidu zashtite i zakona (mushko zashtitnishtvo se danas prebacilo u zakonsko delovanje kao shto je recimo policija shto u ranijim periodima istorije nije bilo sluchaj i zena je bila mnogo blize vezana za mushkarca).

Pravo podrazumeva dozvolu, a u danashnjem sluchaju,, pravnim drzava'' predstavlja zakonsku dozvolu koju obezbedjuju mushkarci.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Citat
Sto se tice batina, istina je da ima muzeva koji se izivljavaju nad zenama, ali to nije nikakav poseban problem

 Smile
Kako si bezobrazno izvukao samo reci koje ti odgovaraju...totalno drugo znacenje ima taj deo od ukupnog znacenja njegove recenice.
Tep,mnogo se druzis sa zenama(neces tako postati zena,iako to izgleda zelis  Smile ),to je njihovo oruzje-izvlacenje iz konteksta...Ali one to dobro rade,a ti care koliko god se druzio sa njima,neces nauciti da budes efikasan  Smile
Zenski petko  Smile

Nisam ja ništa izvukao iz konteksta. Dečko je rekao da to "nije nikakav poseban problem". A ovo "nego deo jednog velikog problema koji se zove nasilje u drustvu" ništa ne menja. Nije to nikakav deo velikog problema jer je to zapravo najčešći i najveći problem kod nasilja u društvu odnosno problem koji predvodi nasilje u istom. U stvari, grešim. To jeste deo, ali od 100%, taj deo je nekih 75-80%.

A ti care batali te dečje fore ili bar nemoj na meni da ih praktikuješ Smile
Pa ti sa onim izvucenim si ostavio mogucnost da neko pomisli da on ima stav da nasilje nad zenama nije neki problem.
Plus ovaj  Smile smajli.
O decijim forama mi nemoj ti pricati... Smile

Okej, neću Smile

A koliko god bila Zemunkina zajebancija oko pištolja (ako uopšte jeste Smile) u ženinoj fioki... ja se slažem s tim.

Kad bolje razmislim... svako treba imati utoku Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2011, 15:29:24 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:05:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.