Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:20:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zdravlje zuba i oralna higijena  (Pročitano 95613 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Lep osmeh ne čini sreću



Nošenje proteze za zube u detinjstvu garantuje lepši osmeh, ali ne i sreću u životu i veće samopouzdanje.

Engleski naučnici su 20 godina proučavali 300 dece i zaključili da pravilni zubi kao posledica nošenja proteze u detinjstvu imaju veoma mali uticaj na kasnije psihičko zdravlje.

Kada su ispitanici odrasli, nisu žalili zbog toga što su nosili protezu u detinjstvu i uglavnom su bili zadovoljni izgledom svojih zuba, ali se ispostavilo da ta činjenica nema uticaja na njihovo psihičko zdravlje. Nije bilo razlike u poredjenju sa zdravljem onih koji nikada nisu nosili protezu.

Studija je pokazala da „ako postoje nepravilnosti, a naročito ako one nisu velike, neće biti posledica ni po zdravlje zuba, ni po samopouzdanje dece, čak i ako ne nose protezu“.

Svake godine veliki broj dece širom sveta započinje ortodontsko lečenje čiji je cilj ispravljanje zuba. Roditelji često troše prava mala bogatstva na zubare, budući da „lep osmeh“ može koštati od nekoliko stotina do par hiljada evra.

Tim naučnika koji je sproveo istraživanje pošao je 1981. godine od pretpostavke da bi nošenje proteze moglo imati i pozitivan psihološki uticaj. Medjutim, posle 20 godina ispitivanja, utvrdjeno je da se značaj koji ljudi pridaju savršenom osmehu tokom godina menja.

„Zubi i osmeh su važni za to kako sebe doživljavamo tokom adolescencije, ali kada odrastemo, drugi faktori postaju značajniji“, zaključili su psiholozi.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Ali, mama, ja se bojim čika zube!

Prvi zubi se nazivaju mlečni jer ih beba dobije dok je mleko njena osnovna hrana

Koliko je svakom od nas bilo potrebno vremena da ubedimo našeg mališana da odlazak kod "čika zubara" nije ništa strašno. I kad ste ga ubedili u to, vašoj muci kraj ni upola nije na vidiku jer je ulazak u ordinaciju i sedanje na stolicu za nju jednako strašno kao i primanje boce. Dok je držite za ruku, i gledate njeno uplakano lice, pitate se po ko zna koji put,"čemu toliko muke oko mlečnih zuba, kada će ionako ubrzo poispadati"? Stomatolozi će vas lako ubediti u neispravnost vašeg razmišljanja.

Briga za zdravlje zuba budućeg deteta započinje već u četvrtom mesecu trudnoće kada majka treba da započne sa uzimanjem preparata fluora u količini od 1mg dnevno. To je veoma značajno za normalno odvijanje mineralizacije i samim tim gleđ postaje jača i otpornija na karijes.

Kada početi sa oralnom higijenom?

Čim se beba rodi, posle svakog podoja treba da očistite usta gazom namočenom u fiziološki rastvor. Jedna grupa stručnjaka smatra da se i prvi zubići čiste gazom namočenom u fiziološki rastvor, a tek kad izbije dovoljan broj, onda se kupuje četkica i njom se čiste zubi. Druga grupa je pristalica toga da se od izbijanja prvog zuba počne sa čišćenjem uz pomoć četkice sa malom glavom i mekanim vlaknima.

Nicanje mlečnih zuba obično počinje oko 6 meseca života deteta, a završava se sa dve godine. Vaš mališan tada u svakoj vilici ima po 10 (ukupno 20). U tom periodu pedijatri savetuju da vašoj "princezi" dajete tabletice fluora, međutim najnovija istraživanja su pokazala da samo u onim krajevima (kod nas je to okolina Sombora), gde voda ne sadrži dovoljnu količinu fluora treba ga uzimati u vidu tableta.

Prva poseta stomatologu

Da bi razbili detetu strah od zubara. Poželjno je da prvi kontakt sa njim ostvari prilikom vaše posete stomatologu. Ličnim primerom vi ćete tada uticati na ponašanje mališana u ordinaciji. Već od detetove druge godine treba započeti sa kontrolisanjem zdravlja usne duplje.

Ono što treba da znate jeste da čim izraste prvi mlečni zub, pod njim se odmah počne razvijati stalni. Isto tako prerani gubitak mlečnog izaziva nepravilan razmak između stalnih zuba, pa je u kasnijem periodu neophodna upotreba ortodontskog aparata. Zbog svega ovoga veoma je značajna nega mlečnih zuba i treba ih na vreme popravljati.

Preventiva mlečnih zuba

Prvi i najvažniji savet stomatologa jeste pravilno održavanje oralne higijene. Zubi se peru ujutru, pre doručka, i uveče pred spavanje. Pored četkice i paste značajnu ulogu igra zubni konac, koji se na našim prostorima slabo koristi. Istraživanja su pokazala da zbog posebne građe kutnjaka, bez obzira na to koliko ih često čistili, na njima se razvija karijes.

Stoga se, u skladu sa procenom vašeg zubara, obavlja zalivanje fisura. Postupak je bezbolan i traje svega nekoliko minuta, a preporučuje se kako kod izbijanja prvog stalnog zuba (šestica), tako i kod mlečnih zuba. Stalni zubi u potpunosti zamenjuju mlečne u periodu između 6-13 godine života deteta

VAĐENJE MLEČNJAKA SAMO PREKA POTREBA

Mlečni zubi se vade samo ako nema mesta za nicanje trajnih. Fisure su reljef zuba u kojem se zadržava hrana. Za zdrave zube važna je i zdrava ishrana. Zato izbegavajte da vašoj bebi dajete sokiće i slatke čajeve. Žvake koje ne sadrže šećer slobodno dajte mališanu posle jela jer sprečavaju kvar zuba.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Slatkiši i sokovi glavni uzroci bolesti zuba kod dece

Tek svako peto dete iz Južnobačkog okruga od šest godina ima sve zdrave mlečne i stalne zube, pokazali su rezultati istraživanja koje je u od jun do decembar 2006. godine sproveo Institut za zaštitu zdravlja "Novi Sad". Upravo taj podatak govori koliko je značajna akcija Crvenog krsta Novog Sada, u kojoj se u poslednjoj nedelji marta obeležava Nedelja zdravih zuba i kojoj se svake godine priključuje i Institut za zaštitu zdravlja "Novi Sad".

Podaci koje je prikupio novosadski Institut za zaštitu zdravlja najbolji je pokazatelj koliko je neophodno da se velika pažnja posveti obrazovanju najmlađih o značaju pravilnog održavanja higijene usta i zuba. Naime, prema tim podacima, samo 21,1 odsto dece od šest godina ima zdrave sve mlečne i stalne zube.

Još frapantniji je podatak da je broj zuba sa karijesom, izvađenih ili plombiranih zuba kod deteta uzrasta 12 godina 3,32, što je znatno više od prosečnog broja kvarnih zuba kod dvanaestogodišnjaka u Evropskoj uniji, gde je prosek 2,5 kvarnih zuba, a primera radi, u Finskoj i Holandiji prosečan dvanaestogodišnjak ima samo jedan karijes ili plombiran zub.

- U Evropskoj uniji je postignut cilj Svetske zdravstvene organizacije da više od 50 odsto dece uzrasta od šest godina ima zdrave sve zube, dok je kod nas situacija nepovoljnija. Ovo su vrlo značajni podaci koji govore o stanju oralnog zdravlja u najmlađem uzrastu.

- Glavni uzročnik stvaranja karijesa, koje je najčešće oboljenje zuba, jeste nepravilna i neadekvatna oralna higijena i izloženost kariogenoj hrani. Nekada se govorilo da su slatkiši najčešći uzročnik karijesa, ali sada se zna da su to i sokovi koji u sebi sadrže šećer, ali i sva hrana koja u ustima može da fermetnira.

- Na nastajanje zubnih oboljenja veliki uticaj ima i učestalost uzimanja hrane, jer se pljuvački ne ostavlja dovoljno vremena da spere sve štetne efekte hrane - kaže dr Milka Popović, specijalista higijene iz Sektora za higijenu Instituta za zaštitu zdravlja "Novi Sad". Ona ističe da je najefikasnija preventiva pravilno i kvalitetno održavanje higijene usta i zuba.

ZA ZDRAVE ZUBE

Povodom Nedelje zdravih zuba, ove godine je osmišljeno niz aktivnosti koje imaju za cilj edukaciju najmlađeg uzrasta o značaju pravilnog održavanja higijene usta i zuba. Jedna od tih aktivnosti je i pozorišna predstava sa temom održavanja oralne higijene, koju će za decu iz Predškolske ustanove "Radosno detinjstvo", 28. marta, od 9.30 časova na Spensu izvesti članovi Kluba studenata stomatologije. Tom prilikom mališanima će biti podeljeni i prigodni poklon paketići (četkice i paste zube i sl.) koje je obezbedio Crveni krst Novog Sada. Pored toga aktivisti pomenutog Kluba u narednom periodu će u novosadskim vrtićima održati niz predavanja i praktično demonstrirati pravilan način pranja zuba.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Karijes kod mališana



Slatkiši, flašice, cucle varalice, sve to utiče na to da se karijes pojavi kod sasvim male dece. Zdravi zubi su veoma bitni za opšte zdravlje mališana. Nažalost, pokavreni zub, osim što boli, može da izazove i ozbiljne posledice.
- Karijes ili kvar na zubima nastaje usled razlaganja zubne supstance gleđi i ponekad dentina. Pomenute zubne komponente se razmekšavaju usled invazivnog dejstva mikroorganizama dentalnog plaka na zubima - objašnjava stomatolog Milan Kuljača i dodaje:
- Sve to može da se dešava i na dečjim mlečnim zubima. Od šestog meseca pa sve do šeste godine života deteta, kada se pojavljuju prvi stalni zubi, veoma je važna higijena mlečnih zuba.

Krivci za karijes

Harana - Da bi mališan uveče zaspao, date mu čaj, mleko ili omiljeni sok u flašici. Naravno, posle toga nema pranja zuba i eto savršene podloge za razvijanje bakterija i nastanak karijesa.
Karijes flašice - Ovaj karijes se izuzetno brzo razvija, a javlja se kod male dece koja redovno pred spavanje ili čak i noću piju mleko ili sokove iz bočice sa dudom. Ovaj karijes prvo zahvata gornje sekutiće i vrlo brzo se širi na ostale mlečne zube u gornjoj vilici, a kasnije i u donjoj.
Cirkularni karijes - Ovaj karijes izazivaju bakterije iz roda sterptoccocus mutans koje su i inače osnovni izazivači razaranja zubne gleđi. One se vezuju za površinu zuba, oko sebe stvaraju sluzave omotače koji se nazivaju zubni plak. U zubnom plaku bakterije prerađuju šećere neophodne za sopstvenu ishranu, a kao nusproizvod tu se nagomilavaju organske kiseline. Te kiseline deluju na površinu gleđi i narušavaju ravnotežu između mehanizama razgradnje i ponovne izgradnje mineralne rešetke. Kao posledica toga, minerali se izvlače iz gleđi, ona slabi, gubi svoju providnost i, na kraju, puca. Razaranje se odvija kružno, pa otud naziv cirkularni. Higijena
Roditelji bi trebalo da šestomesečnoj bebi počnu da vaticom i vodom peru zube. Postepeno, kako dete raste počinje upotreba četkice za zube pa i paste za zube. Već sa pet godina dete uz nadzor roditelja treba posle svakog jela da pere zube. U tom uzrastu ništa ne može da zameni klasično pranje zuba, a pogotovo ne jedenje jabuke i sl.
Kada kod zubara
Čim opazite pojavu belih mrlja na sekutićima, izuzetno je bitno da posetite zubara. Jer bez intervencije zubara zubi delimično zahvaćeni oštećenjem počinju da se krnje, što dovodi do ozbiljnih upala i jakog bola.
- Karijes koji se pojavi na zubima još u ranom uzrastu deteta, recimo već oko treće godine života, stomatolog treba uz asistenciju roditelja da ukloni - kaže dr Kuljača i dodaje:
- Ukoliko se karijes proširi na veću površinu mlečnog zuba, može da dovede do zapaljenja živca tog zuba, pa čak i nekroze i gangrene jer su do šeste godine mnogi mlečni zubi još vitalni.
Posle šeste godine života izlaze prvi stalni kutnjaci, pojedini mlečni zubi ispadaju, a većina mlečnih zuba gubi svoj vitalitet, zbog postepene erupcije, tj. izrastanja ostalih stalnih zuba. Zato se dešava da, iako su jako kvarni, mlečni zubi u kasnijem uzrastu uopšte ne bole. Kod njih je u toku resorpcija korenova usled laganog rasta stalnih zametaka. Često takvi kvarni mlečni zubi služe kao čuvari prostora za stalne zube, dok stalni zubi ne zauzmu svoje mesto. Zadnji mlečni zubi se gube otprilike oko jedanaeste godine života, a neki put ostaju i duže. Higijena i uporno pranje zuba je najbolje i jedino rešenje za decu svih uzrasta i, naravno, što manje unošenje slatkiša, a veće korišćenje visokokalorične hrane.

Pljuvačka i karijes
Noću se pljuvačka mnogo manje luči, a ona ima zaštitnu ulogu zbog visokog sadržaja mikroelergenata i fluora. Usne kod dece nisu skroz zatvorene, pa se predeo gornjih zuba brže suši. Beba duže vreme spava, a tokom sna pljuvačka se slabije luči. Pljuvačka kod bebe ima upola manje zaštitinih antitela nego u kasnijem periodu. Zbog toga se na površini gomilaju mlečne bakterije, dok deca koja su na mešovitoj ishrani počinju da uzimaju i čvrstu hranu, što potpomaže samočišćenje tvrdog zubnog tkiva. Zaštitna uloga pljuvačke se narušava i kada dete dobija mleko non-stop, bez ikakvog reda, kada god to poželi. Na taj način pljuvačka ne može da ispira usnu duplju, što izaziva stalno prisustvo mlečne kiseline

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Lijepo receno svaka cast,ne moze bolje,ja kao student stomatologije ti dajem veliki aplauz Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Hvala  Smile
Jogurt protiv karijesa?



Novu sortu bakterija koju su uzgojili iz jogurta znanstvenici su stavili u gume za žvakanje i zubne paste, i odmah prepolovili broj uzročnika karijesa. Čudo iz Berlina uskoro će u prodaju.

Jogurt sadrži zdrave bakterije koje pospješuju probavu i uklanjaju uzroke lošeg zadaha. No Njemački znanstvenici su kultivirali novu sortu bakterija iz jogurta koje se bore protiv propadanja zubi. Stavili su ih u gumu za žvakanje, zubnu pastu i vodu za ispiranje usne šupljine.

Ovi organizmi se vežu na bakterije koje uzrokuju karijes i sprečavaju da se prilijepe za zube. U ranijim testovima nova guma za žvakanje je prepolovila broj loših bakterija u ustima svih volontera.

I guma za žvakanje i slični proizvodi na tržištu bi se mogli naći već ove godine, kaže Christine Lang iz OrganoBalancea u Berlinu.

Standardni jogurt ne sadrži spomenutu bakteriju, tako da ne može poslužiti u borbi protiv karijesa, no mnogi stručnjaci savjetuju da ga se uzima radi bolje probave.

Izvor: NetPortal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Gubitak zuba povećava rizik od prerane smrti



Učestali gubitak zuba ukazuje na povećan rizik od prerane smrti od raka ili kardivaskularnih bolesti, pokazala je švedska studija, obavljena na stokholmskom Institutu Karolinska.

Švedski stručnjaci su metodom slučajnog uzorka 1985. godine odabrali 3.743 učesnika istraživanja, starosti od 30 do 40 godina, koje su pratili tokom 16 godina.

Za to vreme umrlo je 110 osoba, prosečno starih 47 godina. U Švedskoj je, inače, prosečni vek muškaraca 78, a žena 83 godine.

Tim s Instituta Karolinske je tako otkrio vezu izmedju učestalog gubitka zuba, čak i gubitka samo jednog ili nekoliko kutnjaka, i povećanog rizika od prerane smrti. Šta više, taj rizik je bio trostruko uvećan u odnosu na ispitanike koji u posmatranom perodu nisu gubili zube.

"Gubitak zuba ukazuje na oboljenje koje neprimećeno traje 15 do 20 godina", kaže Brigita Zoder, jedna od autora studije.

Švedski stručnjaci nemaju objašnjenje za vezu izmedju gubitka zuba i povećanog rizika od prerane smrti, ali iznose teoriju da dugotrajno zapaljenje koje prethodi gubljenju zuba proizvodi štetne supstance, kao što su citokini, koje mogu nepovoljno da deluju na imuni sistem.

Druga hipoteza je da gubitak zuba samo ukazuje na već prethodno oslabljen imuni sistem, koji može da rezultira preranom smrću.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
Hvala  Smile
Jogurt protiv karijesa?



Novu sortu bakterija koju su uzgojili iz jogurta znanstvenici su stavili u gume za žvakanje i zubne paste, i odmah prepolovili broj uzročnika karijesa. Čudo iz Berlina uskoro će u prodaju.

Jogurt sadrži zdrave bakterije koje pospješuju probavu i uklanjaju uzroke lošeg zadaha. No Njemački znanstvenici su kultivirali novu sortu bakterija iz jogurta koje se bore protiv propadanja zubi. Stavili su ih u gumu za žvakanje, zubnu pastu i vodu za ispiranje usne šupljine.

Ovi organizmi se vežu na bakterije koje uzrokuju karijes i sprečavaju da se prilijepe za zube. U ranijim testovima nova guma za žvakanje je prepolovila broj loših bakterija u ustima svih volontera.

I guma za žvakanje i slični proizvodi na tržištu bi se mogli naći već ove godine, kaže Christine Lang iz OrganoBalancea u Berlinu.

Standardni jogurt ne sadrži spomenutu bakteriju, tako da ne može poslužiti u borbi protiv karijesa, no mnogi stručnjaci savjetuju da ga se uzima radi bolje probave.

Izvor: NetPortal
Ako ste isprobali vec gotovo sve da bi svom dahu dali lepši miris i niste zadovoljni rezultatima eksperimentisanja, možda je vreme da zadah pobedite sa dva obicna jogurta. Vodeni istraživanjem o delovanju jogurta na smanjenje verovatnoce kvarenja zubi, grupa japanskih naucnika došla je do zakljucka da je jogurt dobar za zdravlje usne šupljine, grla i problema sa želucem. U istraživanju koje su sproveli ispostavilo se da se svakodnevnim uzimanjem bilo koje vrste jogurta smanjuje kolicina neugodnih mirisa u usnoj šupljini. Smanjuju se i naslage hrane, na zubima te sprecava upala zubnog mesa. Tokom istraživanja ispitanici su dobili identicne instrukcije o higijeni zubi, nacinu ishrane i uzimanju lekova. Od svake su osobe sakupljani i cuvani uzorci sline i naslaga sa i ispod jezika te je merena koncentracija sumpornih spojeva, a nakon šest nedelja uzimanja jogurta nivo spojeva koji izazivaju neugodne mirise smanjila se 80 posto.
Dovoljna su dva jogurta na dan da bi se uklonio neugodan miris, smanjile zubne naslage te izlecila ili se ublažila upala zubnog mesa. Broj bakterija u ustima ostaje isti, što bi se moglo objasniti time da se uzimanjem jogurta neke vrste bakterija koje stvaraju neugodan dah zamenjuju drugim, "dobrim" vrstama bakterija kojih ima u jogurtu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Delije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1803
Zastava Srbija BiH Trebinje
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson 
Zubi su nesto najvaznije u zivotu!!!  Smile
IP sačuvana
social share

Ако желите да дођете на турнир Бурекџија у фудбалу посетите овај топик
http://forum.burek.com/index.php/topic,215172.450.htm
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 8621
Zastava 44°49'14"N 20°27'44"E
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N82
zato sam ja moje vadio Smile salim se to je bilo da bi ih ispravio a sad kad su mi izrasle osmice ode opet sve u qr*c
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:20:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.