Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su crtani junaci važni za odrastanje  (Pročitano 53919 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b6
Citat
ha ha, osecam da ste par meseci bili glavna tema vaspitacicama

Ćuti, ne pitaj. Smile
Ali to nije bio vrhunac njene karijere usled nespremnosti da slaže i ide sa main streamom.U Srbiji su hteli da je izbace iz škole.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
U Srbiji samo radikalno , kakva razmisljanja cuda, muda Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Citat
ha ha, osecam da ste par meseci bili glavna tema vaspitacicama

Ćuti, ne pitaj. Smile
Ali to nije bio vrhunac njene karijere usled nespremnosti da slaže i ide sa main streamom.U Srbiji su hteli da je izbace iz škole.

e to je ono.
ako bude jedina tako lepo ili normalno vaspitana, bice odbacena od drustva. sta onda ?
da li ih pustiti da zive u danasnjici i da se snalaze ili ih uciti nekim vrednostima i opet brinuti sta ce biti kad napuni 16 godina i upozna ulicu. (16 okvirno, moze da bude 12 - 25).

mislim... ima dosta primera gde dobre mamine i tatine devojcice budu ono kao "pustene s lanca".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
sve sam mogla da pogledam sa njim osim neki Anime crtaca , koji propagiraju kako su devojcice glupe pa sam to i cula od njega. imao je problem da se druzi sa njima , nije hteo dok ne dodje musko dete ni da komunicira sa devojcicama. Smile
bez obzira sto ima sestru smatrao ih je nezanimljivima Smile
jedva sam ga ubedila u suprotno jer on ima i sestre od ujaka i striceva Smile
sada tek vidim neko poboljsanje u njegovom odnosu sa devojcicama  Smile
Ma to je za dečaka u njegovim godinama sasvim normalno. Zanima ih samo igranje sa vršnjacima istog pola, dok se uvek turbulentno balansiranje među polovima spoznaje nešto kasnije.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Da, pa i rekli su mi kako je to normalno a ja iskopah negde u psihologiji da jeste.
Ali je to tesko objasniti ostalima koji ga gledaju kao da je sotona jer ne voli njihove devojcice. Svi mi nesto kao :"mhm" a gledaju me kao da nisam normalna. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
Uf, mo'š misliti, ko ih hebe.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
true,true Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Da, pa i rekli su mi kako je to normalno a ja iskopah negde u psihologiji da jeste.
Ali je to tesko objasniti ostalima koji ga gledaju kao da je sotona jer ne voli njihove devojcice. Svi mi nesto kao :"mhm" a gledaju me kao da nisam normalna. Smile
pa mozda ga interesuju decaci. znas, to je stvar opredelenja.                                       

                                                                                                                                                            Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Zašto su bajke besmrtne

Pre 50 godina kritičari su predviđali smrt bajkama. Smatrali su da više neće biti toliko tražene među decom. Akademici i novinari su ih zapostavljali misleći da su neozbiljne. Jedino je austrijski psihoanalitičar Bruno Betelhejm pokušao da ih spasi 1974. godine knjigom „Smisao i značenje bajki“, ali ih je tretirao pre svega kao zdravu i prirodnu terapiju za decu.



Međutim, bajkama njegova pomoć nije ni trebala i one su se smejale u lice kritičarima. Ubrzo su počele ponovo da cvetaju i to ne samo bajke za decu, već i za odrasle. Ima ih gde god se okrenete: u bioskopima, pozorištima, knjigama, festivalima, na televiziji, kompjuterskim igricama, na Internetu.

Bajke su nastale od raznih malih priča od pre više hiljada godina. Rasprostranjene su širom sveta, iako su stare sadržaje promenile kako bi se prilagodile novim potrebama. Na početku, proste, verbalne, maštovite priče koje su sadržale čudesne i magične elemente, bile su povezane sa sistemima verovanja, vrednostima, obredima i iskustvima paganskih naroda. Bajke su doživele mnoge transformacije do pronalaska mašine za štampanje u XV veku, kada su se tekstovi ustalili kao i konvencija pričanja.

Čak i tada, bajke su odbile da robuju zahtevima štampanja, nastavile su da se manjaju i šire pričom. Tehnološke inovacije su im omogućile da se prošire i u druge kulturne domene, pa čak i na Internet gde danas možete da vidite razne animacije.

Kao i većina popularnih umetničkih formi, bajke su prilagođavali i transformisali obični, često nepismeni ljudi i viša klasa pismenih ljudi. Od jednostavne priče o ljudskim preokupacijama, evoluirale su u nestabilan žanr koji podrazumeva široku mrežu. Bajke su rasle, i doprinele kulturnoj evoluciji različitih grupa ljudi.

U stvari, one i dan danas rastu, gutaju sve žanrove, umetničke forme i kulturne institucije, prilagođavaju se novom okruženju tehnologijom koja njihovo prenošenje čini lakšim i efikasnijim.

Bajke nas formiraju i informišu o izazovima i konfliktima sa kojima se suočavamo: Pepeljuga (zlostavljanje od strane maćehe), Crvenkapica (silovanje), Plavobradi (serijski ubica), Ivica i Marica (napuštanje deteta), Magareća koža (incest). Ove priče se kroz metaforu fokusiraju na ključna ljudska pitanja, i stvaraju i otvaraju mogućnost promena.

Bajke predstavljaju najdublju artikulaciju ljudske borbe za formiranjem i održavanjem civilizovanih procesa. Simbolično pokazuju da je moguće prilagoditi se ili promeniti okruženje. Učimo kako da se odnosima prema drugih grupama ljudi, učimo da je njihov opstanak povezan sa našim, lakše konstruišemo društvene kodove koji garantuju humane odnose. U tom smislu, mnoge bajke su utopijske, ali nam isto tako ukazuju na ono što nam je potrebno, uznemiravaju nas ukazujući na ono što nam nedostaje i kako to možemo da nadoknadimo.

Bajke nagoveštavaju sreću. Umetnička dela kreiramo tako da sadrže znake, tragove, forme i obrasce koji anticipiraju i predviđaju budućnost. Ne poznajemo sreću, ali instinktivno znamo da ona može da se stvori pa čak i definiše. Bajke mapiraju moguće načine dostizanja sreće: otkrivaju i rešavaju duboko ukorenjene moralne konflikte. Efikasnost bajki zavisi od načina na koji ih činimo bitnim i relevantnim za slušaoce i čitaoce.

Možda je jedna od najboljih lekcija kojima nas bajke uče sledeća: niko se od nas ne uklapa savršeno u ovaj svet, ali ipak, svi zajedno treba nekako da se uskladimo.

Izvor: Roditelj
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zakon je tu da bi bio prekrsen

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 590
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
BlackBerry 8800
Ako nekog interesuje kako izgleda pravi blood anime  Smile

IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.