Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su crtani junaci važni za odrastanje  (Pročitano 54113 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Ne slažem se sa ovim mudracima sa 92. Većina crtanih je rađena po delima klasične književnosti za decu. Kod Diznija su obrađeni simboli i arhetipovi odrastanja dece. I danas su u tom herojskom, pubertetskom periodu, deci bitna dela koja se bave osamostaljivanjem i uspehom dece bez pomoći roditelja.

Posebno važna ciljna grupa su bila siročad posle dva svetska rata. Zato je notorna glupost stav da je Dizni imao nešto protiv roditelja jer što onda sunđer bob kockalone nema porodicu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Zato sto je kod Disney-a sve podredjeno porodici i "pravim vrednostima". Svako ko je odgledao makar jednu epizodu bilo koje serije na njihovom kanalu to zna  Smile To nikako ne moze biti lose za malo dete

E sad, to mozemo gledati i sa one druge strane a to je da Disney poneki put jednostavno preteruje sa time i da to predstavlja sliku idilicnog zivota ali opet ne vidim da te vrednosti imaju negativan uticaj na malu decu  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
da li deca kopiraju dogadjaje iz crtanih filmova

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bugs_bunny_yosemite_sam-5246.jpg
(53.76 KB, 640x474)
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
po mom iskustvu deca tačno znaju razliku između stvarnosti i mašte i nije im teško da maštu razlikuju u crtanom filmu. Nasuprot deci odrasli često izgube senzibiliteti postanu nekritički primaoci video informacija. Lakše ćeš uveriti pedesetogodišnjaka da je Šindlerova lista dokumentarac nego dete da su crtaći realni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Citat
Veći problem je bio kako je ućutkati da drugarima u vrtiću ne kaže "Moja mama kaže da vi gledate gluposti i da to ništa ne valja, a ja ću kad porastem da budem pametnija od vas!"

i ? kako ste je ucutkali ?



I nismo.Išli smo par puta da se izvinjavamo u vrtić, što roditeljima, što vaspitačici.Vadili smo se na kulturološke razlike.
Posle smo našli jednu staru Ruskinju da je čuva i rešili sve probleme.
Dobili smo jedinstven slučaj deteta koje iz Amerike dođe u Srbiju i govori ruski bolje od srpskog. Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Zato sto je kod Disney-a sve podredjeno porodici i "pravim vrednostima". Svako ko je odgledao makar jednu epizodu bilo koje serije na njihovom kanalu to zna  Smile To nikako ne moze biti lose za malo dete

E sad, to mozemo gledati i sa one druge strane a to je da Disney poneki put jednostavno preteruje sa time i da to predstavlja sliku idilicnog zivota ali opet ne vidim da te vrednosti imaju negativan uticaj na malu decu  Smile

slozila bih se sa tobom u potpunosti.
to sto Dizni predstavi Nema koji zivi sam (u pitanju je pustolovina ) ili samohranu majku (sto je istina, toga ima zar ne? ) samo pokazuje da su to slike iz zivota i pre svega su tu da bi zainteresovala decu. Smile
sem toga, smatram uspehom onaj crtani koji dete zainteresuje da sedi i gleda 2 sata bez prekidanja. taj test ko prodje, sa obzirom na to da su deca jako "teska" po pitanju koncentracije i mirnog sedenja 2 sata, znaci da taj crtani vredi pogledati. btw, svaki sam odgledala sa detetom. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
po mom iskustvu deca tačno znaju razliku između stvarnosti i mašte i nije im teško da maštu razlikuju u crtanom filmu.

 Smile   to se sazna tek oko 5 - 6 godine. do tada sakrivajte oruzje da deca ne bi pucala drugoj deci u glavu, jer je to smesno. glava im pocrni i nakostresi se, a posle par sekundi se vrati u normalu. bar je tako na TV-u.

Citat
Veći problem je bio kako je ućutkati da drugarima u vrtiću ne kaže "Moja mama kaže da vi gledate gluposti i da to ništa ne valja, a ja ću kad porastem da budem pametnija od vas!"

i ? kako ste je ucutkali ?



I nismo.Išli smo par puta da se izvinjavamo u vrtić, što roditeljima, što vaspitačici.Vadili smo se na kulturološke razlike.

ha ha, osecam da ste par meseci bili glavna tema vaspitacicama  Smile

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Zato sto je kod Disney-a sve podredjeno porodici i "pravim vrednostima". Svako ko je odgledao makar jednu epizodu bilo koje serije na njihovom kanalu to zna  Smile To nikako ne moze biti lose za malo dete

E sad, to mozemo gledati i sa one druge strane a to je da Disney poneki put jednostavno preteruje sa time i da to predstavlja sliku idilicnog zivota ali opet ne vidim da te vrednosti imaju negativan uticaj na malu decu  Smile

slozila bih se sa tobom u potpunosti.
to sto Dizni predstavi Nema koji zivi sam (u pitanju je pustolovina ) ili samohranu majku (sto je istina, toga ima zar ne? ) samo pokazuje da su to slike iz zivota i pre svega su tu da bi zainteresovala decu. Smile
sem toga, smatram uspehom onaj crtani koji dete zainteresuje da sedi i gleda 2 sata bez prekidanja. taj test ko prodje, sa obzirom na to da su deca jako "teska" po pitanju koncentracije i mirnog sedenja 2 sata, znaci da taj crtani vredi pogledati. btw, svaki sam odgledala sa detetom. Smile
Naravno. Ako zainteresuje decu a u pitanju su pozitivne vrednosti  ne moze da bude lose po njih Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Zato sto je kod Disney-a sve podredjeno porodici i "pravim vrednostima". Svako ko je odgledao makar jednu epizodu bilo koje serije na njihovom kanalu to zna  Smile To nikako ne moze biti lose za malo dete

E sad, to mozemo gledati i sa one druge strane a to je da Disney poneki put jednostavno preteruje sa time i da to predstavlja sliku idilicnog zivota ali opet ne vidim da te vrednosti imaju negativan uticaj na malu decu  Smile

slozila bih se sa tobom u potpunosti.
to sto Dizni predstavi Nema koji zivi sam (u pitanju je pustolovina ) ili samohranu majku (sto je istina, toga ima zar ne? ) samo pokazuje da su to slike iz zivota i pre svega su tu da bi zainteresovala decu. Smile
sem toga, smatram uspehom onaj crtani koji dete zainteresuje da sedi i gleda 2 sata bez prekidanja. taj test ko prodje, sa obzirom na to da su deca jako "teska" po pitanju koncentracije i mirnog sedenja 2 sata, znaci da taj crtani vredi pogledati. btw, svaki sam odgledala sa detetom. Smile
Naravno. Ako zainteresuje decu a u pitanju su pozitivne vrednosti  ne moze da bude lose po njih Smile

sve sam mogla da pogledam sa njim osim neki Anime crtaca , koji propagiraju kako su devojcice glupe pa sam to i cula od njega. imao je problem da se druzi sa njima , nije hteo dok ne dodje musko dete ni da komunicira sa devojcicama. Smile
bez obzira sto ima sestru smatrao ih je nezanimljivima Smile
jedva sam ga ubedila u suprotno jer on ima i sestre od ujaka i striceva Smile
sada tek vidim neko poboljsanje u njegovom odnosu sa devojcicama  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
sve sam mogla da pogledam sa njim osim neki Anime crtaca , koji propagiraju kako su devojcice glupe pa sam to i cula od njega. imao je problem da se druzi sa njima , nije hteo dok ne dodje musko dete ni da komunicira sa devojcicama
Smile

Postoji i to a postoje i anime u kojima je glavni junak zensko pa se tako devojcice lakse identifikuju sa njom. Opet kazem, PG postoji sa razlogom i anime nisu bas stivo za manju decu

Ja poneki put pogledam poneki anime ali vecina koju gledam je koncipirana kao bilo koja ozbiljnija serija (sa tim sto je naravno animirana) i nije bas za decu
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.154 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.