Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:46:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto sam agnostik?  (Pročitano 72059 puta)
17. Mar 2008, 15:22:29
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Zašto sam agnostik?
Clarence Darrow


Zato što ne verujem u neke stvari u koje neki ljudi kažu da veruju. Kako ljudi uopšte postaju religiozni? Neću se baviti time šta je zapravo religija, ali mislim da svaka definicija religije mora uzeti u obzir dve stvari: besmrtnost i Boga, koji su zasnovani na nekoj knjizi, pa je praktično sve to samo nešto što piše u nekoj knjizi. Kako nemam ni vremena ni znanja da raspravljam o svakoj svetoj knjizi na Zemlji, i pošto živim u Čikagu, zainteresovan sam za hrišćanstvo. Dakle, pisaću o knjizi koja se bavi hrišćanskom religijom. Da li je biblija bilo šta osim dela čoveka? Naravno, ne postoji biblija kao knjiga. Biblija je sastavljena iz 66 knjiga, koje su napisane u periodu od 1000 godina.

Da li je biblija božija i savršena knjiga koju treba shvatiti bukvalno? Naravno, vernici odgovaraju na ovo i pozitivno i negativno, zavisno od potrebe. Ako ih neki deo muči - to je samo simbolični prikaz i ne veruju u to. Ako im odgovara - to je potpuna istina i veruju.

Šta ćemo sa objašnjenjem iz ove knjige o poreklu ove knjige? Šta ćemo sa objašnjenjem iz ove knjige o prvom muškarcu i prvoj ženi? Adam je bio prvi, napravljen je pre manje od 6000 godina. Naravno, svaki naučnik zna da ljudi postoje na zemlji bar pola miliona godina, možda i više. Adam je bio usamljen i napravili su mu drugaricu. Za to je bio potreban čitav jedan dan!

Od rebra do žene dugačak je put.

Uzeli su jedno adamovo rebro i pretvorili ga u ženu. Da li je ta priča činjenica ili mit? Koliko popova će reći da je ovo mit? Ni jedan! Postoje neki ljudi, neki hrišćani, koji ne veruju da je žena napravljena od rebra. ( Nekada su takvi spaljivani! ) Ako to nije istina, šta jeste?

Koliko su ljudi znali o nauci u to vreme, koliko su znali o nebu i Zemlji? Zemlja je ravna. Da li je to Bog napisao ili je neki stari Jevrej to napisao jer nije znao bolje?

Šta je na nebesima?
Sunce je napravljeno da osvetljava dan a mesec da osvetljava noć. Sunce se vuče po nebu po danu a sklanja noću, a mesec se prevlači preko neba po noći, nakon što se sunce ugasi. Ne znam šta su sunce i mesec radili i gde su bili za vreme pomračenja meseca. Morali su raditi nešto.

Zvezde. Sve što se zna o zvezdama iz biblije je da su i one takođe stvorene onako usput. Da li je osoba koja je to napisala znala išta o astronomiji? Ne. Verovali su da su zvezde male svetlucave stvari na nebesima, lebde tu iznad zemlje, otprilike veličine lopte. Verovali su u to sve dok se nisu pojavili astronomi i rekli im da stvari stoje malo drugačije.
Adam i Eva su stavljeni u baštu gde je sve bilo divno i nije bilo korova. Bilo im je dozvoljeno da ostanu pod jednim uslovom: da ne jedu sa drveta znanja. To je uslov koji hrišćanska crkva postavlja i danas. Još nisu probali znanje, pravilo je da se ne sme. Izgnani su iz raja, Evu je kušala zmija koja je valjda pričala hebrejski. I Eva se upecala i naravno i Adam, pa su oterani. Koliko ljudi danas zaista veruje u tu priču? Ako hrišćanska crkva ne veruje u tu priču, zašto ne kažu? Niko ne sme. Zmija je prokleta i od tada se vuče na stomaku. Kako je hodala pre toga, ne piše. A Adam je proklet i mora da radi. Zato radimo danas. To jeste, neki od nas - ja ne radim. A Eva i sve njene kćeri, do kraja vremena, osuđene su na rađanje dece u bolu i agoniji. Divan Bog, nema šta.

Čak i da je u tu priču stvarno neophodno verovati da bi se dospelo u raj, ja ne bih mogao. Ne mislim da bi Bog uradio tako nešto, i ne mogu da obožavam Boga koji bi. To je protivno svakom smislu za pravedno.

Bog se dosta namučio sa Zemljom nakon što ju je stvorio. Ljudi su gradili kulu, Vavilon, da bi mogli da privire malo dalje. Bogu se to nije svidelo i za kaznu im je pobrkao jezike, da se više ne razumeju. Da li je to istina? Kako je to ispravljeno kasnije? Otkrili su da postoje razni jezici - i tako su nastali jezici. Danas se zna da su jezici nastali ipak malo drugačije. Da li je ta priča istinita? Da li je to Bog napisao? Morao je da zna sve i tada kao i sada.

Sećate li se Balaama koji je jahao magarca? Tada je to bilo jedino prevozno sredstvo. Balaam je hteo da ide mnogo brzo i tukao je magarca i ovaj se okrenuo i pitao ga zašto to radi. Na hebrejskom, naravno.

A Džošua reče suncu: "Stani!". Da li je to istina ili samo priča? On je bio veliki general. Veoma pravedan i pobio je dosta ljudi ali nije bio završio posao pa je otišao na vrh brda i rekao suncu "Stani dok završim posao", a sunce ga je poslušalo. Je li ovo istina ili budalaština? Ovo pokazuje koliko su ljudi tada malo znali o zemlji i o noći i danu. Naravno, mislili su da ako sunce stane, neće biti odvučeno dalje i neće doći noć. Sada znamo da čak i da je stalo, to ne bi ništa značilo jer su dan i noć posledica okretanja zemlje oko svoje ose a ne pomeranja sunca.

Da li su ove priče istinite? Da li se moramo odreći razuma i znanja da bi smo spasili svoju dušu? Ja ne mogu, čekajte da porastem, možda ću tada moći.

Moj prijatelj kaže da ni on ne veruje u priče iz starog zaveta, one su figurativne. Da li su? A šta ćemo onda sa novim zavetom? Zašto veruje u te priče?

Evo deteta koje je rodila devica. Postoje li neki dokazi za to? Mada, to nije ništa novo. Čudesna rođenja su česta u starom zavetu, a i u vreme novog zaveta takva rođenja su bila popularna. Cezar, Ciceron, Aleksandar Makedonski - niko nije bio stvarno veliki ako nije rođen na čudesan način.

Verovatno su neka Isusova učenja bila dobra. Svi smo čuli o propovedi na gori. U toj propovedi nema ničega što već nije sadržano u jevrejskim svetim knjigama koje su napisane mnogo pre Hrista. Isus je bio odličan poznavalac jevrejske teologije, što može potvrditi svako ko je čitao jevanđelja. Sve je preuzeto iz jevrejske literature i on je jednostavno prenosio ono što je čuo.

Pogledajmo neke stvari koje mu se pripisuju. On je hodao po vodi. Kako vam to zvuči? Da li verujete da je Isus hodao po vodi? Džo Smit je hodao po vodi nakon što je osnovao mormonsku religiju. Koji dokazi postoje za to?

Isus je video neke od učenika kako pecaju i nisu ulovili ništa celog dana. Isus je rekao: "Bacite mreže ovde" i opa! Izvukli su ih pune ribe. Nigde nema boljih ribolovaca, ali da li postoji neki dokaz da se ovo zaista desilo?

Držao je govor i tamo je bio 5000 gladnih ljudi, i on je pitao koliko imaju. Pet pogača i tri ribe ili tako nekako, i on je time nahranio sve i dosta je još ostalo posle. Mislite o tome.

Kakav utisak ove priče ostavljaju na inteligentne ljude s obzirom na to da dolaze iz vremena kada su mitovi bili smatrani istinom, iz vremena bajki i neznanja? A opet, u sve to se mora verovati jer u protivnom nema spasenja od grehova. A koji su to gresi? Šta je to ljudski rod zgrešio osim što je jeo sa drveta znanja? Da li je potrebno da neko spasi čoveka putem magije i čuda?

Iza tvrdnje da se sve mora prihvatiti i da se u to mora verovati krije se strah da razum ne bi pristao na teološke apsurde. Znam da postoje slabosti razuma, ali razum je sve što imamo. Jedina sigurnost za ljude leži u gajenju i proširivanju znanja da bi mogli da razumeju život i univerzum onoliko koliko mogu.

Isus je bio i lekar. Putovao je jednom i usput je sreo nekoga ko mu je rekao da je u nekoj kući neki čovek bolestan i da želi da ga Isus izleči. Kako je to Isus uradio? Pa, bilo je dosta svinja u dvorištu i on je isterao đavole iz čoveka i prebacio ih u svinje. Čovek je izlečen a svinje su skočile u more. Da li je ovo istina ili bajka? Ako je to istina, ako morate verovati u tu priču da bi ste se spasili, ispada da se morate pozdraviti sa inteligencijom da bi ste spasili dušu - koja verovatno uopšte i ne postoji. Ne treba verovati u nešto samo zato što želite da verujete u to, bez ikakvih dokaza ili zato što ti je deda rekao da je to istina.

Da li je Isus vratio mrtvaca među žive? Desetine hiljada mrtvaca su se vratili u život, ako se saberu sve slične priče i legende. Da li je Isusovo delo jedini slučaj? Evropa je puna čudesa te vrste. Da li iko razuman može verovati u povratak iz mrtvih? Teško.

Ljudi instinktivno žele da žive što duže. Žele da se druže sa prijateljima i tako to. Grčevito se drže za život. Šopenhauer je to nazvao voljom za životom. Ja to nazivam momentumom mašine. Sve što se kreće nastavlja da se kreće određeno vreme. To je sve momentum. Ne postoji dokaz da smo živi nakon smrti. Ali život odmah nakon smrti i nije ono što crkva propoveda. Teorija je sledeća - prvo umrete i odlazite u zemlju i mrtvi ste, a kada se vrati Gavrilo i dune u trubu, prah će se sastaviti i gle, pojavljujete se ponovo vi, isti kao što ste bili i nastavljate da živite na Zemlji! Koliko ljudi veruje u to?

Materija je neuništiva i sve što je u čovekovom telu pretvara se u sastavne delove prirode, odlazi u zemlju da učestvuje u stvaranju drveća i trave i korova i povrća, koje jedu razni oblici života i život tako kruži i kruži. Na neki način, niko nikada ne umire. Materija od koje sam ja sastavljen, postojaće u drugom obliku kada budem mrtav. Životna sila koja je u meni živeće u nekom drugom obliku ali mene neće biti. Ovo nije besmrtnost kakvu ljudi priželjkuju. Oni žele da prepoznaju prijatelje u raju, zar ne? To nije moguće.

Znamo gde je naš život počeo i znamo gde će završiti. Sve počinje od jedne ćelije u telu majke. Jedna jajna ćelija je oplođena spermatozoidom koji dolazi iz tela našeg oca. Ćelije se dele i množe dok se ne kompletira dete, a u starosti ili nakon nesreće ili bolesti, ćelije se raspadaju i čovek je završio. Možete li zamisliti večnost kojoj je jedan kraj odsečen? Nešto što je počelo ali se nikada ne završava? Započeli smo svoju besmrtnost u određenom trenutku, kada su se jajna ćelija i spermatozoid spojili. Tu smo nastali. Kao što ne postojimo pre tog trenutka, ne postojimo ni posle smrti.

Ne znam da li postoji neki Bog u univerzumu. Neki ljudi kažu da instinktivno osećaju da postoji. Pa, lista stvari u koje su ljudi verovali instinktivno a pokazale su se kao luckaste zablude je beskonačna. Pravilo je: što manje osoba zna, sigurnija je u svoje instinkte, a instinktivna shvatanja se ne mogu osporiti. Ja nemam takve instinkte.

Kao što znate, Isus se rodio u štali i došli su mudraci koje je vodila zvezda. Sada, najbliža zvezda je udaljena milijardama milja. Zamislite zvezdu koja vodi sa te udaljenosti tri čoveka ka jednoj štali. Možete li zamisliti kako zvezda stoji iznad kuće? Možete li zamisliti kako stoji i iznad Zemlje? Šta se onda desilo? Zvezda se spustila blizu Zemlje? Ali zar to ne bi poremetilo kompletan sunčev sistem?

Onaj ko može da veruje u ovakve priče se ne upravlja razumom.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Zato jer nisam ateist. Ne mogu negirati nešto što ne mogu potvrditi da ne postoji.
Zato što nisam crkvo-džamijo-sinagoški lik, nit sluga, ni ovca pastirima stada ljudske mentalne lijenosti.
Zato jer nisam ni budist mada budizam ne vidim toliko kao religiju već više kao filozofiju.
Ne mogu poreći da shvaćam Vede.
Ne mogu lagati da nisam čitao Knjige.
Zato jer je Bog nešto čije prisustvo moj mozak nije u moći shvatiti, niti je moj mozak dan mi za to.
Zato jer na kugli Zemaljskoj ne postoji ništa što može biti savršenije i u dobru i u zlu od čovjeka. A dok je tako - moral je vjera a Bog je ili nigdje ovdje ili u svakom od nas. A opet, i nije na meni da odgovaram na to. Jer tko sam ja? Samo čovjek...
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Agnosticizam



Agnosticizam je filozofsko i teološko verovanje da je spiritualna istina, kao što su postojanje Boga, bogova ili božanstava, nepoznata odnosno da je nemoguće utvrditi. Reč agnosticizam prvi je počeo da koristi Tomas Henri Haksli 1869. godine, a koristi se i za one koji nisu ubeđeni ili ne pridaju značaja saznanju o postojanju božanstava ili drugih takozvanih duhovnih pojava. Reč agnostik vodi poreklo od grčkog α (bez) i γνοςισ (znanje).

Agnostici mogu da tvrde da je nemoguće doći do potpunog i sigurnog duhovnog saznanja; neki dopuštaju da je to i moguće, ali oni lično nemaju takvo saznanje. Agnosticizam u oba slučaja uključuje skepticizam prema religioznim verovanjima.

Neki agnostici veruju da religijska verovanja nisu dokazana ili ih je nemoguće dokazati. Agnostik recimo može da smatra da religijske norme treba da budu dokazane kako i naučne, eventualno koristeći naučne metode.

Najpoznatiji agnostici (u modernom shvatanju reči) bili su Tomas Henri Haksli, Čarls Darvin i Bertrand Rasel. Neki smatraju da je Dejvid Hjum u svojim radovima, pre svega u Dijalozima o prirodnoj religiji iskazao agnostičarske stavove, mada oko toga ima neslaganja.

Varijacije

Teisti i jaki ateisti donose zaključke o svetu: teisti da „Bog postoji“, a jaki ateisti da „Bog ne postoji“. Agnostici donose zaljučke o ovim stavovima: „čovek ne može da zna da li Bog postoji ili ne“.

Varijacije uključuju:

# Jak agnosticizam: mišljenje da je nemoguće znati da li božanstva postoje ili da barem ljudi to ne mogu saznati.

# Slab agnosticizam: mišljenje da se trenutno ne zna da li božanstava postoje, ali da u principu može da se sazna. Slab agnostik zato ne donosi zaključke dok se ne prikažu jaki dokazi.

# apatetični agnosticizam: ideja da je pitanje postojanja božanstava nebitno, jer nema praktičnih posledica.

# modelni agnosticizam: ideja da se ne može sa sigurnošću potvrditi da li božanstva postoje ili ne, ali da se racionalnom argumentacijom može doći do zaključka.

Izvor: Wikipedija

IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: WhiteGoa
Agnostici donose zaljučke o ovim stavovima: „čovek ne može da zna da li Bog postoji ili ne“.

Nisam jos video besmislenijeg opisa coveka od ovog, posto covek ili zna da Bog postoji, ili ne zna.
I Ateizam i Agnosticizam su odgovor na neistinu zvanu Teizam.
I Ateizam i Agnosticizam na neistinu odgovaraju neistinom.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46691
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Citat: WhiteGoa
Agnostici donose zaljučke o ovim stavovima: „čovek ne može da zna da li Bog postoji ili ne“.

Nisam jos video besmislenijeg opisa coveka od ovog, posto covek ili zna da Bog postoji, ili ne zna.
I Ateizam i Agnosticizam su odgovor na neistinu zvanu Teizam.
I Ateizam i Agnosticizam na neistinu odgovaraju neistinom.


Citajuci tvoje postove pomislio sam da ljudi od tebe ne mogu nista nauciti. Iznosis neke nerazumljive stavove, a pri tom nista ne objasnjavas.
« Poslednja izmena: 26. Maj 2009, 16:06:06 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master
Citajuci tvoje postove pomislio sam da ljudi od tebe ne mogu nista nauciti. Iznosis neke nerazumljive stavove, a pri tom nista ne objasnjavas.
Covek se radja sa znanjem, niko od nikoga nista ne uci, znanje ne moze da se prenese, samo verovanje moze da se prenese sa naivnog na naivnog.
A zasto ti, ako zelis da znas sta sam ja rekao ne pitas za objasnjenje ?
Ja ovde ne iznosim stavove koji su moj licni osecaj, nego istinu koja vazi za sve.

Ako kazem da covek nesto moze da zna ili ne zna, sta je tu nejasno ??

Covek ili zna da Bog postoji, ili ne zna da Bog postoji, treceg coveka nema.
Covek koji ne moze da zna da li Bog postoji ili ne, ne postoji.
Ako neko zna da Bog postoji, onda taj mora da ima dokaz postojanja Boga. Posto znanje bez dokaza ne postoji.

Za tebe je nerazumljivo, da covek nesto ili zna ili ne zna ?
Sta je za tebe "znanje" ? Jel' neko ima znanje matematike ? Jel' neko zna za nesto sto postoji, a da je 1+1=2 ?
Da li postoje dva identicna objekta koji mogu da se saberu ? Koji se objekat moze nazvati "objekat 1.0" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Covek se radja sa znanjem

Ako se radjamo sa znanjem, zassto ondak ucimo da hodamo, sedimo, pricamo, pisemo, pisamo u wc solju etc.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Citat: WhiteGoa
Agnostici donose zaljučke o ovim stavovima: „čovek ne može da zna da li Bog postoji ili ne“.

Nisam jos video besmislenijeg opisa coveka od ovog, posto covek ili zna da Bog postoji, ili ne zna.
I Ateizam i Agnosticizam su odgovor na neistinu zvanu Teizam.
I Ateizam i Agnosticizam na neistinu odgovaraju neistinom.


Citajuci tvoje postove pomislio sam da ljudi od tebe ne mogu nista nauciti. Iznosis neke nerazumljive stavove, a pri tom nista ne objasnjavas.

Da nije agnostik majku mu...  Smile



@eyepheelYU

Ti ne možeš znati.  Smile
U redu je to ako smatraš "od nečega je moralo krenuti" i kažeš eto ga bog. Postoji!
Ali konkretno da li taj bog oseća, misli ili ne... to ne možeš znati.
I što je najbitnije...
Citat
apatetični agnosticizam: ideja da je pitanje postojanja božanstava nebitno, jer nema praktičnih posledica.
...ne može ni na koji način uticati na tebe.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Maj 2009, 17:30:39 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat: WhiteGoa
Agnostici donose zaljučke o ovim stavovima: „čovek ne može da zna da li Bog postoji ili ne“.

Nisam jos video besmislenijeg opisa coveka od ovog, posto covek ili zna da Bog postoji, ili ne zna.
I Ateizam i Agnosticizam su odgovor na neistinu zvanu Teizam.
I Ateizam i Agnosticizam na neistinu odgovaraju neistinom.
Citao sam dosta o Sikratu, Platonu i ostalim velikim filozofima koji nisu objasnjavali postojanje svega nego su usavrsavali drustvo jer nisu mogli da daju odgovor na to sto ti tvrdis da je nastalo od boga.

Problem je sto ni veliki ljudi nisu mogli da shvate postojanje, a ti koji si prosecno inteligentan iznosis svoje misljenje kao jedino istinito.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Argument Tomasa Akvinskog o pokretu.
Ta teorija pada u vodu
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:46:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.