Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 16:22:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 54
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto ljudi ne citaju knjige?  (Pročitano 57763 puta)
21. Maj 2007, 23:23:10
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Vase reminiscencije, na ovo pitanje...  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
 Uhhh.... pa valjda je to u početku stvar vaspitanja a posle interesovanja i širine svesti.... Ne znam kako drugačije.. Naravno, ovo sam rekao podrazumevajući već izlizane priče o pojavi filma, tv-a i ostalih masovnih medija, telekomunikacije...
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


through stars we will navigate

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20552
Zastava On an island in the sun...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Zato sto zivimo u takvom vremenu gdje sve treba ici brzo: zasto citati knjigu tjedan dana kad mozes pogledati film u sat i pol  Smile No, mislim da problem nije u nedostatku vremena nego u ljenosti i nezainteresiranosti. Svi stignu pratiti kojekakve serije, a ne stignu knjigu procitati. Ja npr knjigu citam u tramvaju, busu  (pa nekad fulam stanicu Smiley ), u nekoj pauzi itd. Vremena uvijek mozes naci..ako to zelis
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610

Desilo se mnogo puta da procitam knigu pa pogledam film snimljen po njoj.
Dve razlicite stvari i dva razlicita sveta.
nema lepse nego citati knjigu i dozivljavati je na svoj nacin i zamisljati junake, predele, scene.
U filmi je to-to i nema povratka.
U knjizi svako drugacije dozivljava istu stvar- kao i u zivotu.
Zato ne shvatam ljude koji kazu-ima filma.DVD-knjiga ti oduzima puno vremena , jer se brzo zivi.
Koliko da god zurimo ne mozemo da stignemo svuda, zato imajmo vremena za sebe same( pa neka zvuci i sebicno) ali citajte knjige, produhovite sebe i svoju dusu.Bicete srecniji i zadovoljniji i brze cete stici na cilj duhovno odmorni i relaksirani.Fizicki umor se brze leci ali duhovno siromastvo ostaje zauvek!
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Pre nego što sam krenula na fakultet čitala sam sve i svašta, šta stignem.
Sada kad znam da imam da pročitam i naučim gomilu knjiga za ispite nekako mi nije do čitanja književnih dela. Čitam samo one koje mi baš privuku pažnju i to pre spavanja. Kad ih čitam preko dana, grize me savest što ne učim za ispit
Filmovi mi nikada nisu bili interesantni, uvek zaspim posle 15 min gledanja (nije bitno mesto, spavala sam često u bioskopima) Smile

Tako da mislim da je to glavni problem kod onih koji ne čitaju - nedostatak vremena, fakultet, a naravno postoje oni koji nikada nisu jednu dobru knjigu pročitali i to svrstavam pod neobrazovanošću - totalnom.

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja nemam takav dojam.
u mom okruženju se uvijek puno čitalo.
ali postoje periodi kada se čita i periodi kada se ne čita.
i to je potpuno normalno.
život traži i da se aktivno učestvuje u njemu,da se iskustva stiču kroz djelanje...

nedostatak čitalačke kulture i navike u ovom i ovakvom vremenu meni je donekle i jasan.
i nema potrebe da to objašnjavam.

kroz fakultet svjetkse književnosti koji sam završila,
shvatila sam da je čitanje strast i potreba.
kako bi bilo naivno vjerovati da svi imamo istu strast i sklonosti.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Tema je pokrenuta, jer mi se cini, tj. jer sam uverena da ovaj deo foruma nosi titulu najneposeceniji...

Danas je tako...
Najlepse bi bilo kada bismo se svi izrazavali kratko i glupo.

Vreme... Matrijal koji fali svakome, al` moze se i ono pobediti organizovanoscu.  (mozda  Smile)

~Koliko ste danas videli ljudi da nesto citaju u autobusu?
« Poslednja izmena: 16. Feb 2008, 03:15:29 od Euridicat »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
kratko nije nužno i glupo.
izražavanje.

u autobusu  ni ja ne čitam.
više volim da buljim kroz staklo i gledam,ne baš prijatne kvartove ,siromaštvom uništene zemlje u kojoj živim i bitišem.
čitanje nikada nije bila masovna pojava.
a nije ni ekskluzivna stvar.

nije mi nevjerovatno da neko ne čita.
i da taj neko,ko nije načitan,sjajan je sagovornik,pa čak i nekad,mnogo više "živ i stvaran" nego neko ko je pročitao mnogo,mnogo književnih djela.nailazila sam i na takve.

ali dobro sad...previše sam vremena provela u krugovima gdje se priča o knjigama i znanju iz knjiga...da sam postala vrlo alergična na intelektualni kič kada uspijem da ga prepoznam.možda i zbog svoje profesije,koju jako volim i gdje osjećam ogromnu količinu strasti,strogo vodim računa da odvojim profesionalno i privatno.čitanje je moj hobi i moja ljubav i nešto od čega živim.ne očekujem i da je nekome drugome.



IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Fino receno.
Jest da je tema o ne citanju,ali ima i posebna vrsta ljudi iz kojih govore knjige,sto me posebno nervira,prosto je ocigledno da na sve imaju odgovor,a da ustvari nista sami ne kazu :)Vrlo je glup osecaj pricati sa tako nekim.
Mnogo je vaznije doziveti knjigu na pravi nacin nego je procitati i zapamtiti najbitnije delove Smile
Zato ja zaboravljam sve sto procitam,pa moram ponovo Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
sta znam ..
dinamika zivota ne dozvoljava nekim ljudima da citaju kao ranije, neki nikad nisu ni citali. Ti sto nikad nisu citali ,po mom nisljenju su propustili mozda jednu od najlepsih stvari na svetu... svetlost nocne lampe i stvaranje slike pred ocima, svet u koji ne moze da se udje putem malog ekrana ili bioskopskog platna ..
Kao mala citala sam politikine stripove koje su mi ostavili majka i otac u amanet ... veliki format, papir presavijen nekoliko puta u formu novine ... secam se kao da je juce bilo,pustolovine Mikija i Silje ... "Miki i Silja na ostrvu Galapagos" ... najlepsi stripovi na svetu.Pa posle kada sam malo porasla nisam mogla da zamislim da legnem u krevet i ne procitam Alana Forda ili Zagora ili Mister Noa ili Marti Misteriju,pa Mandrak, pa Spiru i Fantazio i marsupilami ... ja ne znam da li se neko od vas malo starijih uopste seca nekih od ovih stripova, ali meni oni predstavljaju mozda najlepsi deo detinjstva.
Moja prva "knjiga" (pod knjiga ne mislim na slikovnice i atlase i bojanke) iz biblioteke bila je Orkanski visovi, tako je sve pocelo  Smile ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 54
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 16:22:36
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.