Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:38:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto je Bog rodio sina?  (Pročitano 10333 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
Citat
Шпенглер помиње и хришћанство трећег миленијума - руско хришћанство.


Hriscanstvo treceg mileniuma ce biti u Izraelu .Na mnogim mestima u
bibliju se pomimje da ce se Izraelci na kraju pomititi sa svojim Bogom.
A mi kao hrishcani verujemo u Izraelskog Boga i Njegovog sina koji je Izraelski Kralj.To imamo u jevamdjeljima o zeni koja je umesila testo i
rastavila na tri dela dok se sve skisne tj digne.Tako ce po mom verovanju
tokom ovog mileniuma Izraelci postepeno poverovatti Isusa ina kraju treceg mileniuma ce se videti ko je zaista najinteligentniji. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Јеси сигурна до то у Израелу неће бити Антихрист?! Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Bosnian Kingdom

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1548
Zastava BiH-Zenica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson 
Mislim da je to jedna od mnogobrojnih crkvenih zabluda ili čak prevara čovječanstva priča kako je Isus Božiji sin ili ti Bog, on je čovjek kao i svi mi..na njega treba gledat kao na  Božijeg poslanika, a kojih je bilo i prije njega (Mojsije,Abrham itd) i poslije njega (Muhamed)....
IP sačuvana
social share
Nije lijepo biti lud, a da to ne znash...jebači svih zemalja, ujedinite se Smiley
Bi vi svakakve djaole kad bi mogli, ali sila izduvala, ostalo samo tarlahanje po forumima.
"Daj ne jebi gredu: Beogradski manijak silovao metalnu banderu"
letopis matice srpske iz 1825 g kaže ovako : Bošnjaci žive između   Drine, Vrbasa, Save, Dalmacije i Huma, cirka 450 000, ispovjedaju Islam, ili su Rimokatolici, ili pravoslavni....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Isus jeste bio poslanik alli je postao Hrist posle uskrsnuca i pokazao svima put da postanu Hrist. Hrist nije osoba nego simbol za transformaciju coveka u Boga - odnosno za povratak svesnosti covekove duse o sosptvenom poreklu i o sopstvenom Stvoritelju. Hrist je nasa veza sa Bogom jer zivi u svima nama. Mi smo svi Hrist - svo smo mesije svako za sebe da kada se spojimo cinimo jedno - ili tacnije Jedno.

I Veliki Kuran pise o tome ali moras da se potrudis malo vise da to tako spoznas. NAjbolje je da popricas sa nekim iz Sufi-Derviskog reda o tim stvarima.

Izbaci sliku (ikonu) iz glave - zar to nije prva stvar kojom te Kuran uci - Alah je jedini Bog i nema bogova pored njega. Svojim komentarom si ti to uradio - coveku od krvi i mesa si dao epitet Stvoritelja. NA jedan nacin nisi mnogo pogresio ali na drugi si uzasno pogresio. I Kuran i Biblija upozoravaju na ovo drugo ali ne pominju ovo prvo koje je nooogo bitnije.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
"Oj, lovče (skeptiče)! Do sada si jeo samo ovce i još uvek nisi sit. Ja težim samo nekoliko drahmi. Ako me pustiš udelit ću ti tri saveta.
Prvi još dok sam u tvojoj ruci, drugi kad budem na krovu one kuće tamo, a treći savet ćeš dobiti sa onog stabla pored.

"Slažem se", reče lovac i vrabac mu dade prvi savet:

"Ako je nešto nemoguće, ne veruj nikom ko tvrdi suprotno."

Lovac pusti vrapca, ovaj odleti na krov kuće i izrekne drugi savet:

"Ne živciraj se zbog stvari koje su prošle. Živi za ovaj trenutak."

Onda vrabac nastavi: "Progutao sam biser težak deset drahmi. Da si ga pronašao čak bi i tvoja unučad bila bogata."

Lovac se rastuži i bude mu žao što je pustio vrapca. Onda vrabac nastavi:
"Zar ti nisam rekao da se ne živciraš zbog prošlih stvari, pogotovu zbog nečeg što je nemoguće. Stvarno si glup. Kako ću ja progutati tako težak biser
kad sâm težim tri drahme ?"

Lovac pomalo opet dođe k sebi i upita vrapca za treći savet.

Vrabac će na to:

"Prva dva nisi koristio, što će ti onda treći ?"
« Poslednja izmena: 24. Apr 2008, 09:14:44 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Овде имамо у ствари те борбене редове (темплари, језуити, крсташи...) по злу познате нама који нисмо Западњаци.

 vama koji niste zapadnjaci ...  Smile bi zaista odgovaralo da hriscani postanu ovce za shishanje, a bogami i za klanje ...  Smile

 da se ljudi zaista ponashaju kao shto isus uchi (nemaju decu , zive u pustinji , bez imovine ...  Smile ) - chovechanstvo bi odavno nestalo ...  Smile . ochigledno je isusova nauka bila namenjena malom krugu ljudi - a ne takozvanim hriscanima (velikoj masi) - odnosno treba odvojiti isusa i hriscanstvo ,ali ne praviti od njih ono shto nisu :

 niti je isus sin , niti poslanik vec obichan chovek - niti je jahve(allah) bog nego demon.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Bosnian Kingdom

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1548
Zastava BiH-Zenica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson 
Isus jeste bio poslanik alli je postao Hrist posle uskrsnuca i pokazao svima put da postanu Hrist. Hrist nije osoba nego simbol za transformaciju coveka u Boga - odnosno za povratak svesnosti covekove duse o sosptvenom poreklu i o sopstvenom Stvoritelju. Hrist je nasa veza sa Bogom jer zivi u svima nama. Mi smo svi Hrist - svo smo mesije svako za sebe da kada se spojimo cinimo jedno - ili tacnije Jedno.

I Veliki Kuran pise o tome ali moras da se potrudis malo vise da to tako spoznas. NAjbolje je da popricas sa nekim iz Sufi-Derviskog reda o tim stvarima.

Izbaci sliku (ikonu) iz glave - zar to nije prva stvar kojom te Kuran uci - Alah je jedini Bog i nema bogova pored njega. Svojim komentarom si ti to uradio - coveku od krvi i mesa si dao epitet Stvoritelja. NA jedan nacin nisi mnogo pogresio ali na drugi si uzasno pogresio. I Kuran i Biblija upozoravaju na ovo drugo ali ne pominju ovo prvo koje je nooogo bitnije.

da, slažem se sa tim što si napisao, a vezano za poređenje...meni kao muslimanu je zabranjeno da bilo koga poredim i imenoujem Bogom, ja sam  jednostavno napisao kako većina kršćanskih vjernika doživljava Isusa...mani se tih filozofija,spoznaja, prosvjetljenja ovo ono...većina vjernaka, velika većina njih nema toliko jaku duhovnu snagu da to to za cjeloga svoga života spozna(mislim na prvi dio tvoga teksta)
IP sačuvana
social share
Nije lijepo biti lud, a da to ne znash...jebači svih zemalja, ujedinite se Smiley
Bi vi svakakve djaole kad bi mogli, ali sila izduvala, ostalo samo tarlahanje po forumima.
"Daj ne jebi gredu: Beogradski manijak silovao metalnu banderu"
letopis matice srpske iz 1825 g kaže ovako : Bošnjaci žive između   Drine, Vrbasa, Save, Dalmacije i Huma, cirka 450 000, ispovjedaju Islam, ili su Rimokatolici, ili pravoslavni....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Bog za sebe kaze:
                      Ja sam alfa i omega,
                       pocetak i kraj,
                       prvi i posledji.
Dog Isus za sebe nikad nije rekao ja sam Bog, nego Bog je u meni. Rodjen od zene on jeste pola ljucko bice .uvek je o sebi govorio
"sin coveciji" sto na jevrejskom znaci "ben adam" t.j. covek.
Isus je za sebe rekao ovako "Ja sm put istina i zivot".Pobedivsi sotonu
on je dok je veka produzio zivot, inace bi sve zivo otislo u propast.
E, sada dali ono bozje "kraj" i "poslednji" odpada kada je Isus svojom
pobedom dostigao da zivotu nema kraja niti za zive poslednjeg?

Malo procitaj pa onda tumaci a ne samo da kopirate sto ste nabasali nekad.

Ovo je netacno

"Ja i Otac jedno smo"


------------------------------


Bog za sebe kaze:
                      Ja sam alfa i omega,
                       pocetak i kraj,
                       prvi i posledji.
Dog Isus za sebe nikad nije rekao ja sam Bog, nego Bog je u meni. Rodjen od zene on jeste pola ljucko bice .uvek je o sebi govorio
"sin coveciji" sto na jevrejskom znaci "ben adam" t.j. covek.
Isus je za sebe rekao ovako "Ja sm put istina i zivot".Pobedivsi sotonu
on je dok je veka produzio zivot, inace bi sve zivo otislo u propast.
E, sada dali ono bozje "kraj" i "poslednji" odpada kada je Isus svojom
pobedom dostigao da zivotu nema kraja niti za zive poslednjeg?

Malo procitaj pa onda tumaci a ne samo da kopirate sto ste nabasali nekad.

Ovo je netacno

"Ja i Otac jedno smo"

Uostalo m ono sto je Isus reko ne bi stalo ni u sve knjige ovog  svete kad bi se napisalo.
Tkao da dzaba se hvatate za tekst

Malo trba kopati u realnosti da bi se shvatili sta je Pisac hteo da kaze. ne mozes samo knjigu da citas da bi sve naucio. Malo i prakse treba inace je znanje slabo.




[Edit by lightsoft: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 22:28:56 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1336
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia e71
 Smile
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 22:29:50 od milos5805 »
IP sačuvana
social share
The true terrorists of our world do not meet at the docks at midnight, or scream "Allahu Akbar" before some violent action. The true terrorists of our world wear 5000 dollar suits and work in the highest positions of finance, government and business.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Evo nesto iz mog iskustva:
To sto je Isus rekao "Bog je u meni" znaci da je u sebi bog :), odnosno da je bog svojim osecanjima tj.          tebi je bog bog zato sto te je osetio a ti si bog svojih osecanja , ko bi rekao da su osecanja ljudi!? Naravno i ti bogovi imaju svoje bogove ali samo je jedan bog(onaj koji te osetio) da ga tako zoves iz mila a i jeste.         "Veliki" bog je dobio sina koji kao rodio se u svetu "velikog" boga.         I tako se on rodio u svetu svoga tate tj.          svetu u kome vi zivite trenutno a i ja da proveri kako sve to funkcionise to sto ste vi, tatin narod (osecanja), uradili.       Vi cete to prepoznati kao "Eva zagrizla jabuku i celo covencansto ode.         .         .         " ako mu se sve to svidja onda ce on svoj narod koji pocinje od populacije 1 pa na dalje (a Isus je mali) da stavi da odrastu u takvom svetu odnosno okruzenju gde je sve sriveno od pravog raja.          Cilj toga je da ti ljudi odrastu do npr sadasnje populacije od 14 ljudi i da neznaju za pravi izgled raja al se za njega ipak zna.         Onda ce ti ljudi biti pusteni na slobodu odnosno kod tatinih osecanja ce prestati ovakav nacin zivota a mala osecanca ce da krenu da istrazuju sta sve krije pravi raj tj.          da iz sadasnje svesti krenu ka putu u stvarnu stvarnost.   Odnosno mali ljudi nikad nisu bili u raju dok veliki jesu.   To je podvig tate da napravi zezanje za svog prvog sina i kao sto vidite uspeo je jer je i danas ovako znaci ti ljudi zive u svetu danas negde :)

nadam se da ti je sada malo jasnije :P

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:38:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.