Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 648226 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Zvezde zasenile ekran
Borislav ANĐELIĆ, 21. maj 2007

Planetarni skup najpoznatijih imena svetske kinematografije, koga se svi sećaju, odigrao se povodom pedesetogodišnjice Kanskog festivala, ali ovogodišnje okupljanje na proslavi šezdesetog rođendana ga je daleko nadmašilo. Kako priliči na velikom slavlju, uz svetsku premijeru omnibusa rađenog za tu priliku „Svakome njegov sopstveni bioskop” u čijoj su izradi učestvovali najpoznatiji autori savremenog filma, njih trideset dvojica, poput Majkla Ćimina, Vonga Kar Vaja, Vima Vendersa, Romana Polanskog, Larsa for Trira, Nanija Moretija, Kena Louća, Kloda Leluša i tako redom, svečano je proslavljen jubilarni šezdeseti rođendan Kanskog festivala. Na oduševljenje mnogobrojnih snimatelja, paparaca i TV mreža, ali i euforičnih posetilaca, svi ovi autori pojavili su se na crvenom tepihu Kroazete, uz grupno slikanje za istoriju filmske umetnosti, sa direktorom Žilom Žakobom.
Ovom veličanstvenom spektaklu za pamćenje, u punom sjaju čuvenih modnih kuća, priključile su se i glamurozne lepotice svetskog filma Anđelina Džoli, Monika Beluči, Pamela Anderson, Džulijet Binoš, Elizabet Harli, Sofi Marso, Gong Li. A nije izostala ni udarna ”mačo” grupa predvođena Džordžom Klunijem, Bredom Pitom, Metom Dejmonom, Leonardom Di Kaprijem, Džadom Loom, Džejkom Gulenhalom, Vinsentom Kaselom, Kventinom Tarantinom.
Mada ovde ima više od 10.000 novinara iz čitavog sveta, blesak modnih detalja lepotica, marketinški glamur zvezda i neodoljivi šarm proslavljenih autora, ostavlja filmove nekako po strani glavnog toka. Doduše, većina prikazanih filmova je ostavila, barem do sada, prilično bled utisak. Očekivanja polagana u nove filmove Kineza, Vonga Kar Vaja „Moje slatke noći”, Tajvanćanina Hua Siao Sjena „Let crvenog balona”, kojim je otvoren program „Izvestan pogled”, Korejca Kima Ki Duka „Dah”, „Šansone ljubavi” Francuza Kristofa Onorea, uglavnom su izneverena. Ni nekadašnji pobednik u Veneciji Rus Andrej Zvaginćev u „Izgnanstvu” nije blistao. Naravno, tek smo na polovini festivala i mnoge stvari mogu da se promene.
U dosadašnjem toku pobudio je veću pažnju „Zodijak” Dejvida Finčera. Doduše, više sjajnim produkcijskim dizajnom i odličnim ulogama, nego samom realizacijom, a u vrhu su dva filma i to najnovije ostvarenje braće Koen „Bez tla za stare ljude”, kojim se oni vraćaju uvrnutnoj triler tematici u kontekstu američke provincije i prostranstvima pustinje zapada, uz sjajnu glumu Tomija Li Džonsa, Ksavijera Bardena i Džosa Brolina. A, najprijatnije iznenađenje došlo je od naših suseda Rumuna, sa filmom Kristijana Mungijua „Četiri meseca, tri nedelje i dva dana”, rađenim u prepoznatljivoj matrici vremena pre pada Čaušeskua, gorko provokativan film uz izvrsnu režiju i odličnu glumu Anamarije Marinće.
Provokativni „Siko” Majkla Mura prikazan van konurencije, uz njegovu karakterističnu humorno pamfletsku kritiku Bušove administracije, uglavnom je sve razočarao.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Srpska premijera filma s Kristoferom Vokenom

Film "Zatamnjenje" (Fade To Black), dve godine pošto je snimljen u Beogradu sa holivudskim glumcem Kristoferom Vokenom (Christopher Walken) u jednoj od uloga, imaće srpsku premijeru u beogradskom Sava centru u 25. maja.

Izvršni producent filma Italijan Pjetro (Pietro) Amati izjavio je na konferenciji za novinare da će film u Beogradu biti prikazan pošto je već u distribuciji u Španiji, ali pre premijere u Italiji i Engleskoj.

Amati nije pomenuo da li će i kada biti američke premijere englesko-italijansko-srpske koprodukcije, koju je u Beogradu tokom šest nedelja 2005. godine snimao engleski režiser Oliver Parker, sa Denijem Hjustonom (Danny Huston) i holivudskim veteranom Vokenom u glavnim ulogama.

Radnja "Zatamnjenja" se zasniva na istinitom dogadjaju, kada je 1952.
godine tokom snimanja filma "Karavadjo" u Italiji na rukama čuvenog režisera Orsona Velsa (Walles) umro jedan mladi glumac.

U Parkerovom trileru Vels (Hjuston) sumnja u verziju italijanske policije da je smrt uzrokovala prevelika doza droge i počinje sopstvenu istragu koja ga vodi ka rimskom društvu ogrezlom u kriminal i korupciju. U toj potrazi sreće agenta FBI Brustera, koga igra Voken.

Amati kaže da je Voken bio veliki profesionalac, koji je tokom snimanja u Beogradu bio "neopisivo tih, osamljen i nikada nije izlazio na večeru sa bilo kim iz ekipe".

Italijanski producent kaže da mu je jednom prilikom telefonirao direktor bioskopske sale "Takvud" da ga obavesti da su konačno pronašli kasetu za gospodina Vokena.

Ispostavilo se da je holivudski glumac prethodno, umesto kolima koje je imao na raspolaganju, iz hotela "Interkontinental" peške otišao do "Takvuda" da pogleda jedan film za koji je video najavni plakat.

"Gospodja na blagajni 'Takvuda' nije verovala koga vidi. Pitao je: 'Je li ovo na programu?' Rekla je videću sa direktorom da nadjemo kasetu.

Voken je samo rekao 'U redu' i otišao je", kaže Amati. Kako je rečeno, Voken je tokom boravka u Beogradu vidjen i u bioskopu "Roda" na Banovom Brdu.

Italijanski producent kaže da je sugerisao režiseru Parkeru da je iz logističkih razloga Beograd najbolji da "glumi" Rim iz 1950-ih godina, ali da engleski režiser u početku nije verovao u to.

"Parker je rekao da je ludost ako mislim da se Rim može snimati u Beogradu. Garantovao sam mu da može, ali je za Engleza naravno to izgledalo neverovatno. Živim u Beogradu 23 godine, znam dovoljno mesta da pokažem Parkeru da liče na Rim", kaže Amati.

Parker je bio ubedjen tek pošto mu je Amati pokazao da Kalemegdan liči na rimsku vilu Barozi, Topčider na stari aerodrom večitog grada, beogradski Stari dvor na Trg Republike italijanske prestolnice, a filmski studio u Košutnjaku na slični kompleks "Ćinećita".

Pored Hjustona i Vokena u filmu igra brojna manje poznata inostrana glumčka ekipa. Tu je u manjim ulogama i oko 52 srpska glumca, medju kojima su Lena Bogdanović, Josif Tatić, Branko Jeremić, Ivan Jeftović, Marko Živić, Paulina Manov, te Hrvat Frano Lasić i drugi.

"Srpski glumci imaju veliku važnost u filmu i smatram da su izvanredni. Bitnije je ipak šta o njima misle italijanski reditelji - oni misle da su srpski glumci izvanredni", istakao je Amati.

Prema njegovim rečima, o jugoslovenskim i srpskim glumcima visoko mišljenje imao je Franko Rosi (Franco Roši) režiser serije "Kvo vadis?" (Quo vadis?), koja je 1985. godine snimana u Beogradu.

Film "Zatamnjenje" snimljen je u koprodukciji "Iling" (Ealling) studija iz Engleske, "Muviveb" (Movieweb) kompanije iz Italije i srpskog preduzeća "Film 87".

Premijera Parkerovog filma zakazana je za petak, 25. maja od 20.30 u Sava centru.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Žulijet Binoš: Žena mora da bude borac

Francuska glumica Žulijet Binoš potvrdila je davnu želju da glumi u filmu Emira Kusturice, a o svom novom filmu "Let crvenog balona", kaže da žena uvek mora da bude borac, pogotovo onda kada nema muškarca pored sebe.

"Toliko sam puta već rekla Kusturici da bi to trebalo da učinimo. Svojevremno sam ga molila da prihvati režiju filma 'Udovica iz Sent Pjera', a on je odlučio da bude glumac u tom filmu! I dok bih ja sa rediteljem Patrisom Lekontom snimala svoje scene, uočila bih Emirovo lice pored kamere, kako gestikulira i pokušava da izrežira moju scenu. To je toliko bilo zabavno i smešno! Bilo bi divno da ponovo radim sa Kusturicom, da on bude moj reditelj. Mnogo je zabavan!", izjavila je Žulijet Binoš u intervjuu "Politici".

Žulijet Binoš o novom filmu kaže da se vrlo lako identifikovala sa glavnom junakinjom Suzan, jer je i ona prezaposlena majka.

"Ona je u haosu i stalno negde iznad ovog sveta, u krizi je i srećom da ima taj svoj dragoceni svet lutaka koji joj pomaže da preživi. Ona je stalno u svetu mašte, baš kao i njen maleni sin sa svojim crvenim balonom. Bila je potrebna i moja fizička transformacija, garderoba kakvu ja inače ne nosim, kako bih se što lakše distancirala od lik Suzan, koja mi je u mnogo čemu veoma slična. I ja sam prezaposlena majka, ta mi je uloga veoma dobro poznata. Medjutim, ovo nije film o tome da li svoje životne zadatke i uloge obavljaš dobro ili loše, već film o preživljavanju svakodnevice", kaže 43-godišnja francuska glumica.

U "Letu crvenog balona" do izražaja dolaze i njene neverovatne glasovne sposobnosti tokom oživljavanja lutaka u lutkarskom pozorištu. O tome kaže:

"Za to sam imala samo dve nedelje da se pripremim i morala sam da budem veoma brza. Ali, toliko iskustva imam u glasnom čitanju bajki mojoj deci, da sam odavno izvežbala promene tonaliteta i boje u mom glasu. I inače obožavam da čitam dečije knjige i bajke, čak sam deci napravila posebnu sobu za čitanje. Volim priče o princezama, jer one uvek u sebi nose nešto skriveno, kao što priroda žene i jeste skrivena. A onda, treba da se pojavi princ da sve to otkrije. Moj lik u filmu delimično i živi u svetu bajki, ali je i žena koja često mora da pokaže i mušku snagu, da bude borac jer nema muškarca pored sebe", kaže Binoš.

Upitana da li je borac, francuska glumica odgovara: "O, ja sam sve, čak i životinja u šumi, verujte mi!"

A da li je zauvek pronašla svog princa, kao iz topa odgovara: "Da!!!"

Žulijet Binoš imala je samo 23 godine kada je na sebe skrenula pažnju internacionalne kritike filmom "Nepodnošljiva lakoća postojanja" i nešto kasnije sigurno zaigrala u "Fatal" Luja Mala, "Tri boje: plavo" Kšištofa Kišlofskog, a posle toga samo je bilo nekoliko koraka do Holivuda i Oskara za sporednu žensku ulogu u "Engleskom pacijentu" Entonija Mingele.

Igrala je i u filmovima Patrisa Lekonta, Ejbela Ferare, Lasea Helstroma, Mihaela Hanekea, Džona Bormana, Patrisa Šeroa..., u poslednjih godinu i po dana snimala još četiri filma medju kojima je i prvi francuski film kinesko-tajvanskog reditelja Ho Šjao-Šjena "Let crvenog balona" u kojem tumači lik Suzane, prezaposlene umetnice i majke, nesredjene žene iz srednje klase, haotičnog i malog životnog prostora.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
"Universal Pictures" finansira ruske filmove

Holivudska kompanija "Universal Pictures" i kompanija "Bazelevs Production" ruskog režisera Timura Bekmambetova, autora blokbastera "Noćna straža", sklopile su ugovor o saradnji.

Prema ugovoru, kompanije će u Rusiji snimati od četiri do osam filmova godišnje, na ruskom i engleskom jeziku, preneo je dnevnik "Vedomosti".

Prema rečima predsednika kompanije "Universal Pictures" Dejvida Kozea, budžet svakog filma zavisiće od njegovog komercijalnog potencijala.

"Ugovorom s Bekmambetovim mi faktički počinjemo proizvodnju filmova u Rusiji, a da za to ne otvaramo posebno predstavništvo", rekao je Koze.

Američka kompanija se u Rusiji već bavi distrubucijom filmova i diskova.

Bekmambetov trenutno u Češkoj snima film "Traži se", u kojem igraju holivudske zvezde Andjelina Džoli, Morgan Frimen i Džejms Mekevoj.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
"Shrek Treći" ulazi u filmsku povijest

TREĆI nastavak animirane priče o divovskom ogru oduševio je svijet, što najbolje pokazuju brojke - u prvom je tjednu prikazivanja zaradio nevjerojatnih 122 milijuna dolara, čime je zauzeo treće mjesto najboljih filmskih otvaranja u povijesti te prvo mjesto za otvaranje animiranog filma.

Ni autori trećeg nastavka priče o divovskom ogru Shreku nisu očekivali nevjerojatan odjek publike, koji je ovaj animirani film smjestio na treće mjesto najuspješnijih filmskih otvaranja u povijesti, sa zarađenih 122 milijuna dolara samo u prvom tjednu prikazivanja. Osim toga, "Shrek Treći" polako, ali sigurno postaje najuspješniji animirani film u povijesti, koji je u samom startu nadmašio brojne Disneyeve uspješnice koje su dosad držale vrh ljestvice nakomercijalnijih animiranih filmova.

Mike Myers, Eddie Murphy i Cameron Diaz i u trećem nastavku predvode zvjezdanu postavu glumaca koji su animiranim likovima posudili glasove, dok će publika koja preferira hrvatsku sinkronizaciju od 7. lipnja u ulogama poznatih likova moći slušati Vedrana Mlikotu, Renatu Sabljak, Krešimira Mikića, Svena Medvešeka i druge domaće glumce.

"Takvi filmovi ne ostavljaju ljude ravnodušnima. Ne samo da su zabavni, već imaju i izraženu poruku. Zaista sam privilegirana što sam dio toga", izjavila je Cameron Diaz, točnije, Shrekova princeza Fiona. Da je riječ o zaista posebnom projektu, čijem se stvaranju holivudske zvijezde itekako raduju, potvrdio je i Mike Myers: "Shrek Treći je poput ponovnog okupljanja obitelji. Možete se ludirati koliko hoćete - u tom sam svijetu istinski sretan".






Izvor: Index
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Hugo Chavez financira novi film Dannyja Glovera

HUGO CHAVEZ i njegova vlada u Venezueli sufinancirat će novi film slavnog glumca Dannyja Glovera s čak 17,8 milijuna dolara.

HUGO CHAVEZ i njegova vlada u Venezueli sufinancirat će novi film slavnog glumca Dannyja Glovera s čak 17,8 milijuna dolara.

Chavez je odlučio sufinancirati film o pobuni robova u Haitiju, kojeg će Glover režirati, jer se nada kako će ovaj povijesni ep doprinijeti njegovim naporima da promijeni mišljenje javnosti o imperijalizmu i tiraniji Zapada.

Kongres Venezuele tvrdi kako će se Gloverov film financirati iz prihoda stečenih nedavnom prodajom obveznica Argentini. Gloverov film, nazvan "Toussaint", govori o karipskom pobunjeniku Toussaintu Louvertureu, vođi pobune robova na Haitiju u 18. stoljeću, koji je s vremenom postao ikona i simbol otpora.

Glumac Danny Glover poznati je aktivist za ljudska prava i jedan od gorljivih pristaša Chavezove radikalno ljevičarske politike. U dokumentu kojeg je izdala financijska komisija kongresa Venezuele stoji kako će Ministarstvo kulture Gloverov film financirati s 17,8 milijuna dolara koji su namijenjeni za "scenarij, troškove produkcije, garderobu, osvjetljenje, prijevoz, šminku i stvaranje cjelokupne kreativne i administracijske platforme."

Ovaj će film vjerojatno znatno doprinijeti razvoju Villa del Cine, filmskog studija koji je vladinim novcem izgrađen izvan glavnog grada Caracasa, a koji je također dio Chavezove borbe protiv američke kulturne hegemonije.

Glover je ovaj vikend posjetio Caracas i reporterima Guardiana potvrdio kako planira osobno režirati film. "Izvidili smo lokacije 75 kilometara oko Caracasa. Sve što želim napraviti s ovim filmom, mogu napraviti ovdje", rekao je Glover. No, poznati glumac uopće nije bio svjestan da vlada Venezule namjerava sufinancirati njegov film pa je zato morao saznati od Guardianovog novinara.

Venezuela također planira financirati snimanje filma prema romanu nobelovca Gabriela Garcije Marqueza, "General u svom labirintu", koji govori o posljednjim danima Simona Bolivara, revolucionarnog junaka koji je oslobodio velik dio Južne Amerike od španjolskog kolonizma, za što je kasnije nagrađen tako što je Bolivija nazvana po njemu.




Izvor: Index
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Animirani film "Šrek Treći" ("Shrek the Third") debitovao je u američkim bioskopima na najspektakularniji mogući način zaradivši preko 120 miliona dolara tokom prvog vikenda prikazivanja. Prevazišao je i rekord za najbolje otvaranje jednog animiranog filma, koji je prethodno držao drugi film iz ovog serijala. "Šrek 3" stiže u domaće bioskope 2. juna svečanom premijerom u Centru "Sava".

U novom filmu ponovo ćemo čuti Majka Majersa (Mike Myers) u ulozi neodoljivog zelenog bauka, kao i već standardnu ekipu: Kameron Dijaz (Cameron Diaz), Edija Marfija (Eddie Murphy), Antonija Banderasa (Antonio Banderas), Džuli Endruz (Julie Andrews) i Džona Kliza (John Cleese). Pop pevač Džastin Timberlejk (Justin Timberlake) pridružuje se ekipi kao budući kralj Artur.

Vladavina "Šreka Trećeg" američkim blagajnama očigledno će biti veoma kratka, budući da naredne nedelje u bioskopima debituje treći film iz serijala "Pirati sa Kariba", pod imenom "Na kraju sveta" ("Pirates of the Caribbean: At World's End"). Domaća publika će imati prilike da pogleda ovaj film jedan dan pre svetske premijere, već u sredu, 23. maja.

Ovako izgleda top-lista najbolje kotiranih filmova po zaradama na američkim blagajnama za drugi vikend (18-20.) maja:
"Šrek Treći" ("Shrek the Third")
"Spajdermen 3" ("Spider-Man 3")
"28 Weeks Later"
"Nemir" ("Disturbia")
"Georgia Rule"
"Fracture"
"Delta Farce"
"The Invisible"
"Hot Fuzz"
"Waitress"

Sutra čitajte više o novim filmovima u američkim bioskopima.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
EKSKLUZIVNI INTERVJU - Fatih Akin
JA SAM SRBIN!

Nemački režiser turskog porekla, favorit za kansku Zlatnu palmu, autor filma "Ivica neba", za Press kaže da obožava našu zemlju i da se smatra "počasnim" Srbinom



Mondenski gradić Kan, koji se svakog maja pretvara u filmsku prestonicu sveta, tokom ovog perioda raspolaže tolikom koncentracijom slavnih ljudi iz sveta pokretnih slika da i najčudniji iznenadni susreti postaju svakodnevna realnost. Tako se desilo da je nemački režiser turskog porekla Fatih Akin, autor filma "Ivica neba", koji je jedan od glavnih favorita za ovogodišnju Zlatnu palmu, u pratnji srpskog režisera Mome Mrdakovića banuo na dodelu nagrada "Junajted votka" na krovu hotela "Hilton" na Kroazeti, gde se priznanjem podičila i votka "vertikal" srpske kompanije "Si & Si".

Zašto kritika voli dosadne filmove?

Imate li favorite među filmova iz zvanične selekcije?

- U selekciji ima fantastičnih filmova. Tu pre svega mislim na izuzetan vestern braće Koen "No Country For Old Men", kojim se Koenovi vraćaju na scenu u punom sjaju. S druge strane, ima ostvarenja za koja ne znam kako su dospela ovde, u njima se praktično ništa ne dešava. Ne shvatam estetiku nekih filmova koji su favoriti kritičara. Meni je film "My Blueberry Nights" Vong Kar Vaja, koji slovi za jednog od jačih kandidata za Zlatnu palmu, dosadan. Na platnu se ne dešava ništa što bi me zainteresovalo. Kada se dogodi tako nešto, nema tih kritičara koji bi mogli da me ubede da promenim stav. Izvan glamura i šou-biznisa, izvan ovog sjaja, film je ono što se dešava između režisera i gledaoca - pojedinca.


Akin ekskluzivno za Press kaže da Srbiju smatra drugom domovinom:

- Dozvolite mi da kao Kenedi, koji je rekao čuvenu rečenicu "Ja sam Berlinac", kažem: "Ja sam Srbin"! Obožavam Srbe i Srbiju. Smatram se počasnim Srbinom, iako sam Turčin - oduševljeno je rekao Akin, prihvativši se votke i očas savladavši neobično dizajniran mehanizam za otvaranje.

Raspoloženje mu se smračilo nekoliko trenutaka kasnije, kada se prisetio trenutka koji mu je, kako je rekao, pokvario veče. Naime, Fatih Akin se posvađao sa čuvenim režiserom Džimom Džarmušom!

Fatih Akin svedoči o ovom neprijatnom doživljaju:

- Nije mi lako. Džim Džarmuš je čovek koji je snažno uticao na moj rad i veoma me je razočarao svojim stavom. Prišao sam mu i rekao koliko ga poštujem. On je promrljao nešto nerazgovetno, okrenuo glavu i otišao bez pozdrava. Nije morao da mi zahvaljuje naširoko, ali mogao je barem da kaže "Hvala" ili "Drago mi je" i da ode. Čoveče, ako ti nije do komplimenata, šta tražiš u Kanu?

Anđelina i Bred na Kroazeti

Holivudski par Bred Pit i Anđelina Džoli zasenili su publiku u Kanu na sinoćnoj premijeri filma britanskog reditelja Majkla Vinterbotoma "Moćno srce", o ubistvu britanskog novinara Danijela Perla. Ovaj film, koji je Bred Pit producirao, a koji je na festivalu prikazan van konkurencije, inspirisan je knjigom koju je napisala Marijan Perl posle tragične smrti svog muža 2002. godine - ubili su ga islamski ekstremisti u Pakistanu dok je vodio istragu o islamskoj terorističkoj mreži. Kanska premijera filma "Moćno srce" propraćena je aplauzima, a kritičari su pohvalili interpretaciju Anđeline Džoli u ulozi Marijan Perl.

Tridesetjednogodišnja američka glumica, dobitnik Oskara 2000. godine, objasnila je na konferenciji za novinare da je tokom snimanja duboko saosećala sa udovicom britanskog novinara. Anđelina Džoli je za vreme snimanja filma bila trudna, baš kao i Perl u trenutku pogibije svog muža.


Važite za favorita ovogodišnjeg festivala. Stiven Frirs, kome su bliske teme kojima se Vi bavite, predsednik je žirija u kojem sedi i Orhan Pamuk.

- Ne razmišljam o pobedi. Ne mislim da ću pobediti, jer je konkurencija veoma jaka. Tu su Kusturica, Tarantino, braća Koen, neki od najznačajnijih režisera današnjice. Mada, sve je moguće. Smatram da bi pobeda mog filma bila važna za Tursku, ali ja pre svega želim da pobedim zbog sebe i svoje umetnosti.

Vaša domovina Turska prolazi kroz period velikih političkih potresa.

- Prvo ću se ograditi od toga da je Turska moja domovina, jer sebe smatram beskućnikom. Ali, Turska mi je draga, Istanbul je najlepši grad na svetu i srce mi se cepa kada pomislim da bi toj zemlji moglo da se desi neko veliko zlo. Bojim se da se Turska nalazi na pragu događaja koji bi mogli da se završe građanskim ratom. Paradoksalno je da, iako se ne zalažem za ciljeve islamista, vojsci u tom sukobu verujem mnogo manje i ne mislim da bi intervencija armije donela išta dobro. Sa islamistima makar znamo na čemu smo, jer koriste jasne metode političke borbe.
N. KOSTIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Kurir u Kanu: specijalni izveštač: Ilija Đukić
KURIR I BRED PIT OČI U OČI!
Novinar Kurira uspeo da uhvati holivudskog glumca u Kanu i tada mu na poklon dao primerak naših novina!

I to se može desiti - da se na vratima toaleta običan smrtnik sudari sa holivudskom zvezdom broj jedan Bredom Pitom! Kako se to dogodilo? Naime, kada se u ponedeljak po podne na Kanskom festivalu završila konferencija za novinare na kojoj se pojavio apsolutno najpopularniji par na svetu, Anđelina Džoli i Bred Pit (promovišući novi film "Moćno srce"), nastalo je opsadno stanje.

Bred Pit u Kanu


Od skoro hiljadu novinara koji su im preprečili put, Bred i Anđa nisu mogli da izađu iz sale, iako je bilo prisutno blizu sto redara. Svi su želeli da ih dotaknu, slikaju, pomaze, proćaskaju, što je njima dvoma samo povećalo nervozu, pa su odlučili da izađu na sporedna vrata. No, igrom slučaja, reporter Kurira se, zajedno sa kolegom iz Egipta, gotovo sudario sa Bredom na vratima toaleta!
- U redu je, ne ljutim se. Je l' slobodno unutra? - upitao nas je glumac, na šta smo mu klimnuli glavom i pitali ga da li zna išta o Srbiji i Emiru Kusturici.

- Možda je bolje da vam na to odgovorim kad izađem iz WC.

Ali i sami znate da će u međuvremenu da nas ščepaju ovi momci u odelima.
- Da, slažem se, evo ih, dolaze. Ne znam puno o vašoj zemlji, ali ako ste svi toliko uporni, nema zime za Srbiju (smeh)! Što se Emira Kusturice tiče, mislim da će njegov film ovde dobro proći i da ima šanse da uzme glavnu nagradu festivala.

- A sad odoh unutra (smeh) - poručio je Pit, nakon čega se dogodilo ono neminovno - redari prilaze, pitaju nas šta tražimo tu, Egipćanin se svađa sa njima dok nas sumnjiče da smo u WC ostavili nešto, pa odlaze za Pitom da provere da li je u prostoriji "gde i car ide peške" sve bezbedno...

Uredno smo sačekali da Bred izađe, kako bismo mu dali Kurir u ruke za uspomenu, što nam je i pošlo za rukom! Pit ga je ostavio sa strane na jedan pult (što su uslikali fotografi iz celog sveta), potpisao se na nekoliko svojih slika novinarima, pružio ruku novinaru Kurira i za uspomenu odneo nekoliko stranih magazina i Kurir!

Anđelina ga je za to vreme strpljivo čekala na terasi, nakon čega su se uhvatili za ruke i otišli ka limuzini na zadnjem izlazu. Inače, prisustvo konferenciji za novinare bilo nam je onemogućeno jer su primat imali novinari sa "žutim" i "roze" akreditacijama, odnosno oni koji su za Kanski festival bitniji. Međutim, očito je da se upornost često isplati, što je primetio i sam Bred Pit!

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
OFICIR & DŽENTLMEN
Vuk Kostić 1. juna odlazi u Gornji Milanovac na šestomesečno služenje vojnog roka, a devojka Milica željno će ga iščekivati

Za razliku od mnogih javnih ličnosti koje gledaju da pošto-poto izbegnu vojni rok, ili da ga, ako baš moraju, odsluže civilno, Vuk Kostić je odlučio da dug otadžbini oduži u tradicionalnom maniru - u uniformi i s puškom u rukama! Popularni glumac će, naime, 1. juna otići u Gornji Milanovac, gde će provesti punih šest meseci barabar s običnim smrtnicima koji ga znaju s velikog platna i TV ekrana.

- Radije idem u vojsku nego u kuću Velikog Brata, gde sam bio pozvan. Iako moram da promenim dosta navika, svestan sam da ću upoznati mnogo zanimljivih osoba i naučiti nešto novo. Verovatno ću biti najstariji u vojsci (22. novembra Vuk će napuniti 28 godina, prim. aut.) i sigurno će me ostali vojnici zvati "čiča", ali navići ću se - izjavio je Vuk, dodajući da neće praviti ispraćaj:

- Naš divni porodični prijatelj general Petar Radojčić rekao mi je da će me uhapsiti ako ovoga puta zaista ne krenem u vojsku. Kad pomislim na to da su moje kolege Nikola Kojo, Vojin Ćetković, Ivan Jevtović, Branko Platiša... učesnici rata, koji su svašta videli i prošli, ovaj odlazak mogu da doživim samo kao priliku da ostavim cigarete i dobijem teretanu za džabe.

Glumačka zvezda imaće, na sreću, i emotivnu podršku tokom vojničkih dana:
- Zaljubljen sam u jednu divnu devojku (zove se Milica, prim. aut.), koja nije iz mog posla. Sticajem okolnosti, ona je sestra mog drugara. Znam da je u vojsci zabranjeno korišćenje mobilnog telefona, ali izdržaću - rekao je Kostić za magazin Stori.

(R. S.)

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.144 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.