Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:58:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 396
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljivosti u svetu muzike ~ Nova Tema!  (Pročitano 735453 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Kritikuje „Idola”

Stiven Tajler


Pevač grupe „Aerosmit” Stiven Tajler oštro je napao predstavnike muzičke industrije koji talente traže preko televizijskih emisija kao što je „Američki idol”.
– Ne mogu da shvatim da „lovci na talente” na taj način traže nove zvezde. Sa druge strane, nisu mi jasni ni ti klinci koji misle da je to jedini način da se pokažu u javnosti. Uzdaju se u sreću pa šta bude, a tako se ne pravi karijera.
Tajler ne razume zašto mladi ljudi jedino žele da budu popularni i misli da upravo zbog toga današnje muzičke zvezde mnogo kraće traju.


Lider „Aerosmita” je počeo da se bavi muzikom iz ljubavi prema pevanju, a najveći uzor mu je bio njegov otac sa kojim je kao dečak provodio nezaboravne trenutke.

– Sećam se da je često umeo da sedne za klavir u našem malom stanu i svira klasičnu muziku. Ja bih bio odmah tu do njega i uživao bih gledajući ga kako svira. Nikada me nije terao da radim bilo šta, i upravo je to razlog zašto sam zavoleo muziku.

Tajler je pevanje počeo da uči u trećoj godini života, a potom je kao tinejdžer, kako kaže, otkrio umetnost u muzici.
– Uživao sam da gledam i slušam „Bitlse”. Tako sam i dobio želju da napravim svoju grupu. Kad smo formirali „Aerosmit” mnogo smo radili i zato smo postali uspešan bend. Želju za takvim radom ne primećujem kod mladića i devojaka koji se pojavljuju u televizijskim emisijama kao što je „Američki idol” – kaže Tajler.

V. Đ.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Mensonu uništena duša

Merilin Menson




Američki muzičar Merilin Menson priznao je nedavno u jednom intervjuu da se posle razvoda sa fotomodelom Ditom fon Tis oseća potpuno uništeno. Kontroverzni pevač je rekao da je njegova bivša supruga sve vreme pokušavala da ga promeni i da mu je to uvek smetalo:
– Kada sedim u sobi imam utisak da je ona uvek negde u blizini i da me posmatra. Dita je od početka našeg braka imala želju da me promeni. Nikada nije imala razumevanja za moje postupke.
Pevač je rekao i da je posle razlaza sa Ditom fon Tis više puta bio kod psihijatra i da mnogo pati, ali da je siguran da je dobro za njega što se razveo:

– Ponekad imam utisak da mi je u potpunosti uništila dušu. Sada moram da se okrenem sebi i ponovo budem onaj stari Merilin Menson.

Do razlaza popularnog para došlo je u decembru prošle godine, kada je Dita napustila Mensona zbog, kako je navela, nedoličnog ponašanja. U to vreme pevač se viđao sa glumicom Rejčel Vud što je izazvalo dodatni revolt kod njegove tadašnje supruge.

Posle toga, Menson je izjavio da se osećao toliko loše da je poželo da se ubije zbog razvoda. Kada je u jednom trenutku izgledalo da su se bivši supružnici ponovo zbližili, jer je Dita želela da pomogne Mensonu zbog krize u kojoj se nalazio, došlo je do novih problema. Naime, na televizijskim stanicama emitovao se provokativni video-spot u kojem se u jednom delu vidi kako pevač vodi ljubav sa Rejčel Vud, a Dita fon Tis je tim povodom izjavila da sa svojim nekadašnjim mužem ne želi više da kontaktira.

V. Đ.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
NAVLAKUŠA

Željko Joksimović prekinuo turneju po Makedoniji jer je predstavnik produkcijske kuće "Ra-ka" Hristijan Todoroski nestao sa novcem od prodatih ulaznica



Dugo pripremana turneja Željka Joksimovića po Bivšoj Jugoslovenskoj Republici Makedoniji iznenada je prekinuta, i to samo posle jednog održanog koncerta. Naime, Bane Obradović, zvanični menadžer Željka Joksimovića i organizator turneje, sklopio je ugovor sa ovlašćenim predstavnikom produkcijske kuće "Ra-ka" iz Makedonije Hristijanom Todoroskim, koji je novac od prodatih karata uzeo za sebe i nestao.

Nije Raka nego "Ra-ka"

U pojedinim medijima pojavila se informacija da će Joksimović zbog prevare u Makedoniji tužiti Raku Marića, vlasnika "Mjuzik star produkcije".

- Raka Marić i "Mjuzik star" nemaju nikakve veze sa tim - objasnio je za Press Dejan Maksimović, direktor "Mjuzik stara", i dodao:

- Reč je o makedonskoj agenciji koja se zove "Ra-ka", šta god to značilo, i odatle mi u ovoj priči. Poznato je da je organizator ove turneje Bane Obradović, i on bi trebalo da objasni i svom klijentu i novinarima šta se u stvari dogodilo.


- Željko je održao koncert u Kumanovu, verujući da je sve u redu i da je Hristijan Todoroski slučajno odsutan, a da će se sutradan pojaviti. Kada je ekipa poznatog pop pevača stigla u Veles, a Hristijan se ni tada nije pojavio, shvatili su da su prevareni. Koncert nije održan, a cela stvar predata je makedonskoj policiji - rekao je za Press Goran Sovilj, menadžer produkcijske kuće "Minakord" Željka Joksimovića.

Kako se šuška po estradnim kuloarima, sukob Baneta Obradovića i Željka Joksimovića traje još od koncerta u "Beogradskoj areni".

- Sukob je kulminirao početkom prošle nedelje, pred samu turneju, i tom prilikom pale su prilično teške reči - kaže dobro obavešteni izvor Pressa, i dodaje da je Željko, kao pravi profesionalac, ipak odlučio da odradi turneju.
(B. P.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
SPEKTAKL ZA RODNI GRAD
Marija Šerifović u Kragujevcu održala koncert pred 60.000 fanova

Naša pobednica na Pesmi Evrovizije Marija Šerifović je, kao što je i obećala, u subotu veče u rodnom Kragujevcu održala koncert. Nastup je započela pesmom "Molitva" i spektakularnim vatrometom, a preko šezdeset hiljada Kragujevčana u horu je zapevalo pesmu.

Ređali su se "Bol do ludila", "Gorka čokolada", "U nedelju" i druge pesme, koje su njeni sugrađani sa oduševljenjem pevali. Negde na sredini koncerta počela je da sipi kiša, ali publika kao da nije marila za to, te je kišica ubrzo prestala da pada.

Da su Kragujevčani i te kako ponosni na Marijinu pobedu, potvrđuje činjenica da je gradonačelnik Veroljub Stevanović u ime grada mlađanoj pevačici poklonio novu "zastavu 10". Međutim, kada je o Mariji reč, iznenađenjima nikad kraja. S obzirom na to da već ima ugovor sa "Poršeom" koji je obavezuje da će voziti i koristiti samo njihovu marku, Marija je automobil velikodušno poklonila svom timu, kojem je u ovom momentu auto neophodan.

(D. T.)

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Sav taj džez
V. PANTELIĆ, 28. maj 2007

JEDAN od najcenjenijih gitarista sa Balkana, Vlatko Stefanovski održaće koncert 2. juna u bašti beogradskog "Studentskog kulturnog centra", gde nastupa zajedno sa svojim triom. Za razliku od prošlogodišnje turneje po bivšoj SFRJ sa "Leb i sol", Stefanovski će Beograđanima predstaviti muziku koju svira poslednjih 15 godina - živi i vitalni džez koji namerava da svira i ubuduće.
- Često se preusko shvataju termini kao što su rok, džez, bluz ili pop. Ja ih ne uzimam ozbiljno. Sviram muziku koju volim. Da li je glasna, tiha, akustična ili podseća na hevi metal, to stvarno nije važno. Muziku u fioke stavljaju trgovci, jer im je lakše da prodaju nešto kada ga prethodno označe kao džez, rok, alternativa, tehno, etno... - kaže Vlatko u razgovoru za "Novosti".
* Šta je za vas džez?
- Džez nije mogao da definiše ni Luj Armstrong, a kamoli ja! Rokenrol je već izraz koji je dovoljno liberalan i koji pod svoju kapu može da stavi dosta toga. Kad kažete rokenrol, možete da pomislite na Elvisa Prislija, ali to nije moje shvatanje rokenrola. Prisli, naravno, ali se posle njega svirala muzika koja se bazirala na rokenrolu i bila mnogo avangardnija.
* Kakvi su vam planovi posle Beograda?
- Posle Beograda sa triom idem na četvorodnevnu turneju po Poljskoj, a tokom leta Miroslav Tadić, Teodosi Spasov, indijski perkusionista Pandit Svapan Čaudur i ja sviraćemo akustične koncerte na turneji po Jadranskoj obali...
* S obzirom na to da ste zbog svog doprinosa muzici pre tri dana dobili i počasnu titulu doktora umetnosti na skopskom Univerzitetu "Ćirilo i Metodije", da li da vas oslovljavamo sa profesore?
- Ne morate. Drago mi je što sam doživeo da budem prvi, da ne kažem roker, nego muzičar iz pop kulture, kome je pripala počasna titula.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Stiže Toto Kutunjo
D. S. MINIĆ, 28. maj 2007

ORGANIZATORI drugog po redu festivala zabavne muzike "Vrnjačka Banja 2007", koji će biti održan 8. i 9. juna, najavljuju pravi spektakl. Pored 32 izvođača koji će se pojaviti u takmičarskom delu manifestacije, druge večeri revijalni koncert će održati čuveni italijanski muzičar Toto Kutunjo! Na listi učesnika nalaze se i Saša Kovačević, Bojan Bjelić, Slavica Ćukteraš, "Blizanci"...
- Pripreme su završene, produkcijski zahtevi ispunjeni, pa će svi koji budu pratili festival sigurno uživati - rekao je direktor festivala Dragan Alempijević. - Napravili smo pomak u odnosu na prošlu godinu, i želja nam je da se ova manifestacija i dalje razvija, a takođe i Vrnjačka Banja kao prestonica srpskog turizma.
Obe takmičarske večeri biće besplatne za posetioce, a isto važi i za revijalni deo gde će, osim Tota Kutunja, nastupiti Jelena Rozga i Ognjen Radivojević. Festival zabavne muzike "Vrnjačka Banja 2007" direktno će prenositi Radio-televizija Srbije.

ZVEZDA
TOTO Kutunjo je jedan od bardova italijanske kancone. Autor je nekoliko legendarnih šlagera, kao što su "Italijano" i "Mediteraneo", a sa pesmom "Insjeme" pobedio je na "Pesmi Evrovizije" 1990. godine u Zagrebu. Sarađivao je sa Rejom Čarlsom i Adrijanom Čeletanom, a do sada je prodao gotovo 100 miliona nosača zvuka.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
„Disciplina kičme“ zatvorila Dom omladine
Autor: N. Džodan | 28.05.2007 - 10:26




Poznata beogradska grupa „Disciplina kičme“ održala je u subotu uveče koncert u Domu omladine. Premijerno su odsvirali nove pesme sa nedavno objavljenog albuma „Kada kažeš muzika, na šta tačno misliš, reci mi?“. Interesovanje publike je bilo veliko, ali je zbog ograničenog broja karata u prodaji bilo dovoljno mesta za sve, pa je, uprkos velikoj vrućini, unutra moglo da se diše.

- Došli smo da zatvorimo ovo mesto, ima li nešto lepše?! - rekao je publici frontmen Dušan Kojić Koja, aludirajući na zatvaranje ove koncertne sale zbog renoviranja.
Nastup je počeo novom pesmom „Kada kažeš muzika, na šta tačno misliš, reci mi?“ koju je publika odmah odlično prihvatila, te je većina počela da igra u ritmu koji je dolazio sa pozornice. Za mikrofonom su se smenjivali Koja i pevačica Manja, ređale su se nove numere, a sudeći prema reakciji publike, čini se da je vredelo čekati šesnaest godina da „Disciplina kičme“ snimi novi studijski album na srpskom jeziku. Pesme su bučne, energične, a fanki ugođaj jednostavno tera na igru. Naravno, bend je te večeri podsetio prisutne i na stare hitove kao što su „Iza devet brda“, „Betmen, Mandrak, Fantom“, a na povike: „Vreme je za pravdu, vreme je za istinu...“ dobro raspoloženje među publikom je dostiglo vrhunac, te su svi pevali ove poznate stihove. Koncert je trajao nešto više od sat i po, a bend se vratio na bis da odsvira još nekoliko pesama za kraj. Publika je zadovoljna napustila Dom omladine, a „Disciplina kičme“ je ovim uspešnim nastupom dokazala da je buka još uvek u modi.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Bilja Krstić među prvih deset u svetu
Autor: M. Glišić | 28.05.2007 - 10:27

Fenomenalan glas Bilje Krstić i nezaboravno izvođenje „Bistrik orkestra“ doveli su srpsku etno muziku i album „Tarpoš“ među najboljih deset na svetu, po izboru čuvenog „Songlajns magazina“.

Svetska scena se upoznala sa zvucima naše tradicionalne muzike, ali u jednom sasvim novom i prepoznatljivom maniru Bilje Krstić, koja nastavlja sa radom i koncertima po Srbiji.
Da li će vam ovaj uspeh otvoriti i neka druga vrata svetske scene?
- Tek očekujem da će se mnoga vrata otvoriti posle ovog uspeha. Nedavno sam dobila časopis i iskreno sam oduševljena kritikom koju sam pročitala. Zahvaljujući poznatoj nemačkoj producentskoj kući, naš promo materijal je stigao na pravo mesto!
Put je, znači, išao preko Evrope, a ne direktno iz Beograda. Da li vam to smeta?
- Nisam ljuta ni na koga ovde, ja sam po prirodi veliki optimista i verujem da će se i ovde neke stvari promeniti i da će biti bolje. Nemci su očigledno imali više sluha za naš projekat i bili sjajni u marketinškom pogledu, te nas na jesen očekuje organizacija turneje.
Gde vas publika može videti i čuti ovog leta?
- Evo, već 1. juna gostujemo u Novom Sadu, a tu su i koncerti po raznim mestima u Srbiji: Kragujevcu, Zrenjaninu... Gostovaćemo i u Crnoj Gori tokom juna i prvi put ćemo nastupati u Dimitrovgradu 15. juna. Očekuje nas i puno koncerata po našim bivšim republikama u julu...
Koji festivali vas očekuju ovog leta?
- Pojavićemo se na dva etno festivala početkom jula, i to 5. jula u Meranu u Italiji i 6. jula u Kranju u Sloveniji. Očekuje nas i „Ohridsko leto“ za koje smo dobili poziv, kao i nastup na Brionima 17. jula, u okviru „Histrija festivala“. Ti festivali su dobra prilika da upoznamo širu publiku sa našom muzikom i predstavimo ono najlepše iz naše muzičke tradicije

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Bluz za ličnu kartu
Posle sedam godina pauze Mladen Vojičić Tifa privodi kraju rad na novom albumu

Mladen Vojičić Tifa
(Foto D. Ćirkov)



Specijalno za „Politiku”
Sarajevo, maja – Iako izgleda da „Bijelo dugme” nikada više neće zvanično zasvirati, Mladen Vojičić Tifa, jedan od njihovih pevača, u punom je zamahu. Ne samo zbog činjenice da sa ostalom dvojicom puni evropske koncertne dvorane – od Minhena do Geteborga – nego i zbog rada na svojoj solističkoj karijeri. Nakon što je prošle godine skoro završio album a potom ga u potpunosti odbacio, sada je kraju priveo rad na novom albumu. Albumu koji, kako sam kaže, ne namerava da odbaci.

– Nisam hteo ništa da objavim dok sam nisam bio zadovoljan. Osećao bih se kao poslednji prevarant ako bih publici ponudio pesme kojima ni sam nisam zadovoljan. Sada sam konačno u tome uspeo. Jeste da su pesme većinom moj autorski rad, ali nije to bila neka posebna namera. Pokušao sam ja i sa drugim autorima, ali nekako ili ja ne mogu da osetim njih ili oni ne mogu da osete mene.

U ovom momentu album skoro da je završen. Čeka se samo Tifin povratak sa turneje sa Alenom i Bebekom pa da se uradi završni mastering i album ponudi na tržištu. Nakon sedam godina pauze prirodno je da se pažljivo osluškuje kakva će mu biti nova zbirka pesama. Tifa, naravno, vrlo pažljivo čuva pesme van očiju javnosti poučen gorkim iskustvom njegovog kolege Halida Bešlića.

Saznali smo, ipak, da će se na ploči naći i neke posve neobične pesme, poput „Bluza za ličnu kartu”, koju je nekada davno izvodio na koncertima. Obnovio je i jednu pesmu iz perioda rada sa „Divljim jagodama” – „Osjećam, gola si ispod haljine”. Biće tu i jedna pesma sa receptom i jedna koju on uz vragolasti osmeh naziva „edukativnom”.

– Ma, vidi nešto. Sada sam se posve smirio. Nešto sam i zaradio. Vlastite poroke dobro držim pod kontrolom. Kupujem i neke nekretnine, kao stan u Beogradu. U prilici sam da mogu da radim samo ono što hoću. A hoću da snimam takve pesme. Ako želim da otpevam tekst sa lične karte, zašto ga ne bih otpevao. Znaš, kad hoće za nekoga da kažu da je dobar pevač, kažu, obično, daj mu da otpeva novinski članak i to će zvučati dobro. E, ja pevam tekst sa lične karte i to zvuči dobro.

Zanimljivo je da bi ovaj album trebalo da izađe u kompletu sa dokumentarnim filmom i knjigom o Mladenu Vojičiću.
– Mislim da je sada pravo vreme za to. Imam 47 godina, od toga više od tri decenije muzičke karijere u kojoj je bilo svega i svačega. Filmovi i knjige obično se prave na kraju karijere, ali ja sam takav tip pevača i čoveka da nema potrebe za brigu. Živim tako dinamičan život da svake godine može da se objavi po jedan nastavak.
Amir Misirlić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Najviša tačka u karijeri
Šansu da nastupe kao predizvođači na koncertu „Rolingstonsa” 14. jula na Ušću, za sada, imaju „Električni orgazam” i Milić Vukašinović

„Električni orgazam”
(Promotivne fotografije)



Prethodnih nekoliko nedelja u srpskoj muzičkoj javnosti nagađalo se koji bi domaći izvođači mogli da nastupe kao predgrupa „Rolingstonsima” 14. jula na Ušću. Pominjala su se mnoga imena, a nedavno je iz Mjuzik stara, kuće koja organizuje koncert, stigla informacija da će pre poznati muzičari na spektakularnu binu najverovatnije izaći „Električni orgazam” i Milić Vukašinović.

Ivan Ivačković, portparol beogradskog koncerta „Rolingstonsa”, kaže da je Mjuzik star kao promotor imao obavezu da predloži izvođače koji bi mogli da nastupe 14. jula.

– predložili smo da to budu „Električni orgazam” i Milić Vukašinović. Sada je sve na menadžmentu „Stonsa”. Mi smo poslali muzički i promotivni materijal potencijalnih izvođača, a oni će uskoro odlučiti ko će moći da svira. Nadam se da će na Ušću pre čuvenih Engleza svirati i „Električni orgazam” i Milić Vukašinović.

Prema rečima Ivana Ivačković postojala je ideja da na Ušću nastupi i „Van Gog”.

– U jednom trenutku mislili smo da bi „Van Gog” mogao da bude predgrupa, ali se od toga odustalo zbog njihovog nedavnog koncerta u Areni. Britanci podrazumevaju da izvođači koji su kandidati za predgrupe u jednom vremenskom periodu nemaju nastupe u Beogradu, kaže Ivačković.

Kandidati koji bi 14. jula mogli da budu predgrupa kažu da bi, ukoliko se tako nešto i dogodi, to bio jedan od najvažnijih trenutaka u njihovim karijerama.

Srđan Gojković Gile, lider „Električnog orgazma”, kaže da su „Rolingstonsi” gotovo svim članovima njegovog benda jedna od najomiljenijih grupa.

– Ja slušam „Stonse” od sedme godine života i, koliko znam, svi iz našeg benda su zavoleli rokenrol zahvaljujući njima. To je sastav koji je na određeni način napravio muzički album mog života i tvrdim da su sigurno najveći rok sastav na svetu. Za nekog ko se u Srbiji bavi rokenrolom biti predgrupa „Stonsima” verovatno je najviša tačka koju može da postigne u karijeri. Nisam mogao ni da pomislim da će mi se jednog dana pružiti prilika da sviram na bini na koju će posle toga izaći Mik Džeger i Kit Ričards. O „Rolingstonsima” može da se priča i piše danima, jer su u trenutku kada su se pojavili i svojim nastupom i muzikom odredili jednu novu filozofiju u umetnosti i bili nosioci pobune protiv sistema.

Gojković kaže da je do sada bio pet puta na koncertima „Rolingstonsa” i da se svaki put osećao kao da je ponovo tinejdžer.

– Od članova „Električnog orgazma” najvećem broju koncerata „Stonsa” je prisustvovao Ljuba Đukić, čak 20 puta. Doduše, bio je i u prednosti jer je dugo živeo u Americi.

Na pitanje da li ima tremu, naš sagovornik odgovara da kod članova „Orgazma” postoji samo ushićenje pred ovaj događaj.

– Mi smo već svirali pred velikim brojem gledalaca tako da nema nikakvih problema oko toga. Prema dogovoru sa organizatorima, mi bi trebalo da sviramo 40 minuta na našoj opremi koja će biti postavljena ispred instrumenata na kojima će svirati „Stonsi”. Vidim da se u poslednje vreme mnogo pričalo o Hipodromu i svim problemima vezanim za taj prostor. Mislim da je Ušće mnogo pogodnije za održavanje ovog spektakla, jer je pristupačnije za posetioce. Nadam se da će ovaj put sve biti u redu i da neće biti neprijatnih iznenađenja, te da će „Rolinstonsi” napokon svirati u Beogradu.

Milić Vukašinović takođe smatra da je bolje što će koncert biti održan na Ušću umesto na Hipodromu. On kaže da će, ukoliko bude imao priliku da svira pre „Stonsa”, nastupiti pod imenom Mič Valijant.

– Uveren sam da će menadžment britanske grupe želeti da sviram 14. jula. Moj nastup bi trebalo da traje sat vremena, a između ostalog svirao bih i pesme iz perioda „Vatrenog poljupca”. Na kraju ću da odsviram „Žikino kolo”, hard-rok pesmu koja ima elemente našeg folka.

Popularni sarajevski roker kaže da je nedavno snimio maksi singl „Stop Globalization” na engleskom jeziku i da trenutno traži svetskog izdavača, te da bi mu ovaj nastup mnogo pomogao u tome.
– Ukoliko budem imao priliku da izađem pred publiku na Ušću, mislim da će to biti odskočna daska za moju međunarodnu karijeru.
Vladimir Đurđić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 396
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:58:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.