Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:16:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 396
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljivosti u svetu muzike ~ Nova Tema!  (Pročitano 734571 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Vlatko Stefanovski 2. juna svira u Beogradu
Autor: N. Dž. | 23.05.2007 - 10:34




Vlatko Stefanovski, poznati makedonski muzičar nastupiće 2. juna u bašti Studentskog kulturnog centra. Ovoga puta on će izvesti repertoar rok muzike, a sa njim će nastupiti bubnjar Dino Milosavljević i Đoko Maksimovski na bas gitari.

Stefanovski je sa trinaest godina počeo je da svira gitaru, a kao tinejdžer osnovao je grupu „Leb i sol“, koja je postala jedno od najvećih imena na jugoslovenskoj muzičkoj sceni. Bend je negovao poseban stil, mešavinu makedonskih tradicionalnih i neuobičajenih ritmova i rokenrola. „Leb i sol“ je izdao 13 albuma i imao je turneje po celom svetu, a nedavno su se ponovo okupili da bi održali poslednju turneju.
Poslednjih godina Vlatko Stefanovski ima vrlo uspešnu solo karijeru, a njegovi radovi uključuju i muziku za filmove, pozorište i balet. On je poznat po svojoj neverovatnoj gitarskoj tehnici, te stvara bogat zvuk ispunjen imaginacijom i jednostavnošću. Njegov trio u poslednje vreme nastupa u klubovima kapaciteta od hiljadu ljudi pa do stadiona za 15.000 ljudi u Makedoniji, SAD-u, Kanadi, Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj, Holandiji, Grčkoj, Sloveniji, Hrvatskoj, BIH, Srbiji, Crnoj Gori, Bugarskoj... Vlatko Stefanovski trenutno živi u Skoplju i poseduje dobro opremljen muzički studio „Esoteria sound studio“.
Na koncertu u SKC-u, pre Stefanovskog će nastupiti Najda i „Deliverance“, a cena karte iznosi 1.000 dinara.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Naivni ljubitelj rokenrola
O „zlatnim osamdesetim” se priča sa nostalgijom da bi ljudi zaboravili ružne devedesete godine, kaže Dušan Kojić Koja, lider „Discipline kičme” koja sutra svira u Domu omladine

Dušan Kojić Koja
(Foto L. Adrović)


Beogradski sastav „Disciplina kičme”, nastao posle raspada „Šarla akrobate” 1981. godine, jedan je od najuticajnijih bendova na prostorima bivše Jugoslavije. Od debi albuma „Sviđa mi se da ti bude neprijatno” do izdanja „Nova iznenađenja za nova pokolenja” grupa je na ovdašnjoj sceni postavljala standarde. Prvi su bend sa ovih prostora koji je 1990. godine predstavljen u, tada, čuvenoj emisiji MTV-ja „120 Minutes”. Uoči raspada Jugoslavije došlo je do razlaza grupe. Osnivač, pevač i basista sastava Dušan Kojić Koja seli se u London gde pravi novi bend „Disciplin a Kitschme” sa inostranim muzičarima. Posle 2000. godine Koja se vraća u Srbiju i ponovo pravi domaću postavu grupe.


U razgovoru za „Politiku” Koja se priseća vremena kada je, zajedno sa Milanom Mladenovićem i Ivicom Vidovićem, svirao u grupi „Šarlo akrobata” i priča o nostalgiji za „zlatnim osamdesetim”:

– O osamdesetim se priča sa nostalgijom da bi ljudi zaboravili ružne devedesete. To je bio kreativni vrhunac bivše velike države i nenasilnog bratstva i jedinstva među novotalasnim muzičarima iz raznih krajeva Jugoslavije. „Šarlo akrobata” je tada porušio sve postojeće muzičke šablone i otvorio put drugačijem poimanju i tretmanu rokenrola u nas.

Zašto ste otišli u London?

Ako u grupi imate predstavnike dva naroda, koji upravo započinju besmisleni rat, mislim da je ishod jasan – bend prestaje da funkcioniše, jer nema razloga da postoji na teritoriji na kojoj ljudi pucaju jedni na druge.

Da li Vam je, kao muzičaru iz Beograda, bilo teško da opstanete u Londonu?

Moram da priznam da o tome nisam razmišljao na taj način dok mi jedan engleski muzičar nije skrenuo pažnju i na taj aspekt. No, kod mene se dosta toga promenilo za vreme bombardovanja i negativne propagande Bi-Bi-Sija, koja je bila gora od one ovde. To se na taj način i radi, laž je legitimna stvar, što je prilično razočaravajuće za naivnog ljubitelja rokenrol muzike... U Beograd sam se vratio, jer nisam želeo da provedem još nekoliko godina u potrazi za ugovorom sa velikom korporacijskom kućom, što većina grupa tamo radi.

Poslednjih godina bavili ste se produkcijom za druge autore – „Električni orgazam”, Bo, „Neočekivanu silu”, „Popečitelje”... Koliko Vas privlači taj deo posla?

Uskoro počinje snimanje drugog albuma Bo koji će se pojaviti na jesen. Sviđa mi se da se bavim produkcijom i sređivanjem, odnosno aranžiranjem rok muzike kakvu „Discipline kičme” ne svira.

Upravo ste se vratili iz Slovenije, a i proteklih godina često ste svirali u bivšim jugoslovenskim republikama. Kako tamošnja publika reaguje na novu „Disciplinu kičme”?

Izvrsno. Razne generacije dolaze na naše koncerte u svim bivšim republikama, ima jako mladih, malo starijih, ljudi mog godišta… Sve njih možete videti na našim koncertima i jako mi je drago zbog toga.

Prošle godine objavljen je DVD sa vašeg nastupa na „Egzitu” 2005. Zašto ste odlučili da baš svirka sa novosadskog festivala izađe na DVD-ju i koliko je „Egzit” značajan za ovu sredinu?

Taj nastup je bio korektno snimljen u celini, bend je svirao nadahnuto, što se videlo i po vrhunskoj reakciji velikog broja publike, tako da nisam mogao da odolim mogućnosti da objavim taj zapis. „Egzit” je, naravno, jedna od stvari koja je potrebna ovoj sredini.

Uskoro izlazi novi album Vaše grupe „Kada kažeš muzika, na šta tačno misliš, reci mi?” za PGP-RTS. Kako je došlo do saradnje sa PGP-om budući da ste tokom karijere često imali probleme sa izdavačima? Da li je zvuk na albumu sličan onom koji smo čuli u singlu „Političari+virusi”?

PGP je objavio i pomenuti DVD, tako da je saradnja bila logična, a zvuk, najavljen singlom „Političari+virusi” koji se nalazi na albumu u novoj verziji, jeste valjajući fank gruv, sa primesama progresivnih transbluz momenata. Zanimljivo je i da će se CD pojaviti u DVD pakovanju.

Sutra svirate u Domu omladine. Koliko Vam znači to što će upravo koncert „Discipline kičme” u DOB-u označiti kraj jednog i početak novog razdoblja u radu ove beogradske kulturne institucije?

Sviraćemo sve pesme sa novog albuma, jer je to promotivni koncert sa ograničenim brojem ulaznica. Publika će se uživo upoznati sa novim albumom koji će moći da se nabavi na koncertu po povoljnoj ceni. Naravno, sviraćemo i druge pesme, a mislim da je koncert „Discipline kičme” prava stvar za zaokruživanje uspelog perioda jedne beogradske kulturne institucije i odličan pokazatelj budućeg rada DOB-a.

Jelena Koprivica

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
„Punoletni” novosadski pankeri
Domaći sastav „Ateist rep” trebalo bi tokom leta da održi veliki broj koncerata u Srbiji i Hrvatskoj

„Ateist rep”


Mnogi domaći sastavi ove godine obeležavaju jubileje, a novosadski pank-rok bend „Ateist rep” nedavno je proslavio 18. rođendan.
Članovi grupe kažu da su počeli da se bave muzikom jer ih je „zarazio” pank, a prve nastupe imali su u klubu „Žuta kuća” u Novom Sadu. Prvu ploču trebalo je da objave 1990. za Jugoton, ali su zbog ratnih događanja na prostoru bivše Jugoslavije na debi album sačekali dve godine. „Ateist rep” je do sada objavio četiri studijska albuma, a od 2005. nalaze se, kako kažu članovi benda, na stalnoj turneji.

Prema rečima Vladimira Radusinovića, jednog od osnivača novosadskog sastava, do okupljanja „Ateist repa” došlo je sasvim slučajno:

– Trebalo je da nastupimo na jednoj svirci i za nekoliko dana smo uvežbali tri pesme. Nismo ni pretpostavljali da će ova naša priča potrajati 18 godina. Mnogi nam kažu da smo uspešan bend jer trajemo, ali ni sam ne znam kako bih to komentarisao. Do sada smo objavili četiri albuma i održali oko 500 koncerata, što je, sa jedne strane, uspeh, dok sa druge strane to nisu brojke koje bi trebalo da impresioniraju.

Naš sagovornik smatra da je današnja rok-scena u Srbiji veoma kvalitetna, ali da su muzičari koji se bave rokenrolom u prethodnoj deceniji imali veću pažnju medija:

– Ovde zaista postoje kvalitetni bendovi koji odlično rade i prave veoma dobre pesme. No, koliko god zvučalo čudno, u devedesetim godinama situacija je bila bolja za rokere jer su publika i mediji pažljivije pratili sve što se događa na sceni.

Radusinović kaže da je za bend važno što su u poslednje dve godine održali veliki broj koncerata pred publikom koja dobro poznaje njihov rad:

– Nikada ne pravimo spisak pesama koje ćemo svirati na jednom nastupu. Počnemo prema dogovoru, a onda sve zavisi od publike. Ono što ljudi žele da slušaju to i sviramo. Dobro je što publika traži da izvodimo skoro sve što smo do sada uradili, čak i neke pesme koje nismo nikad objavili. Pravo raspoloženje je kada sviramo „Vartburg limuzinu”, „Hardkor” i „Trabant”. Tada je ispred bine potpuna ludnica, a i nama je lepše da sviramo u takvoj atmosferi.

Grupu tokom leta očekuju nastupi po Srbiji, kao i nekoliko gostovanja u Hrvatskoj. Na pitanje kada će „Ateist rep” objaviti novi album Vladimir Radusinović odgovara:

– Mi uvek spremamo nove pesme, ali, kao i svi Vojvođani, radimo natenane i polako. Nemamo ugovor sa nekom izdavačkom kućom koji bi nam uslovio kada i kakav materijal moramo da uradimo, tako da sve zavisi isključivo od nas. Nikada nismo pravili pesme samo da bismo nešto objavili, već samo kada imamo inspiraciju da stvaramo. Možda je i to razlog zašto smo opstali sve ove godine.

V. Đurđić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Treperim zajedno sa publikom
V. PANTELIĆ, 24. maj 2007

SUPERZVEZDA je, po definiciji sive eminencije ovdašnjeg rokenrola Petra Popovića, osoba o kojoj svi ljudi misle da sve znaju i imaju strašnu potrebu da to svoje znanje stalno obnavljaju. Za razliku od zvezde, osobe o kojoj određeni ljudi znaju određene stvari.
Zdravko Čolić je jedina ovdašnja superzvezda. Pet meseci od objavljivanja 12. albuma "Zavičaj" (najskupljeg od svih koje je do sada snimio i sa 700.000 prodatih primeraka drugom najtiražnijem u karijeri) sprema se da obori još jedan rekord - da 23. juna po treći put zapeva na beogradskoj "Marakani". Karata za teren našeg najvećeg fudbalskog stadiona od četvrtka više nema. Sve su rasprodate!
Dok se mršti na jutarnji espreso, kakav jednom elitnom prestoničkom klubu baš ne služi na čast, naš najpopularniji pop pevač priča da nije smišljeno išao na "Marakanu". Ona se jednostavno nametnula kao rešenje, jer je "civilizovanije mesto od Ušća ili livade na kojoj svi stoje." Priznaje da ni u najluđim snovima, još od kada je u septembru daleke 1971. iz Sarajeva stigao u Beograd vozom "Bosna ekspres", nije sanjao da će jednog dana pevati stadionske koncerte. Njegov "Putujući zemljotres" prvi put je razorio "Marakanu" 1978. Koliko je stepeni po Merkaliju ili Rihteru na stadionu "Crvene zvezde" bilo 2001. godine, još osećaju svi koji su bili prisutni. Pod medijskim pokroviteljstvom "Večernjih novosti" Čolić će još jednom zaljuljati tribine i teren za manje od mesec dana.
- Voleo bih da tom koncertu, ako je živ i zdravlje ga služi, prisustvuje Zigferd Eloha, jedan koščati Nemac koji je svojevremeno bio potpredsednik "Vorner bradersa" za Evropu - kaže nam Zdravko. - Želeo je da od mene napravi svetsku zvezdu. Čak sam snimio nekoliko singlova na engleskom i nemačkom jeziku, ali je za dalje napredovanje bilo neophodno da se preselim u Minhen, što mi nije odgovaralo jer mi je ovde išao posao i završavao sam fakultet. Zigferd je bio na prvoj "Marakani" i ostao nekoliko dana. Spavao je u hotelu "Jugoslavija", proveli smo ga po Beogradu, oduševio se našom klopom. Zatečem onim što je video i čuo na "Marakani", za koju smo tada ozvučenje i lasere iznajmili od grupe "Pink flojd", samouvereno je izjavio da se "takav koncert više ne može ponoviti". Želeo bih da ga 23. juna uverim da nije bio u pravu!
* Kako teku pripreme za koncert?
- U čitavoj mojoj ekipi vlada veliki entuzijazam. Atmosfera je dobra. O tremi uopšte ne razmišljam. Sigurno će se pojaviti na dan koncerta i drmati me dok ne izađem na binu. Bitno mi je da tehnički koncert bude na svetskom nivou i da publici bude komotno. Jer jedina prava publika je ona koja ode na blagajnu i kupi kartu. Imam toliko prijatelja da komotno mogu jednu "Marakanu" da sviram, a drugu da podelim. Ali, nije poenta podeliti ulaznice. "Beogradska arena" izgleda mala, a jako je velika kad moraš da prodaš karte. Muči me jedino repertoar, jer je mnogo pesama koje bih voleo da otpevam te noći.
* Zašto kažete da je nezahvalno i teško svirati sa vama?
- Zato što sam narodni pevač čiji se stil može podvesti pod "široki pop". U mom bendu muzičari moraju da sviraju četiri različita stila od, na primer, "Mađarice", preko narodnjaka "Majsko sunce", pa do nekog diska ili balade sa gitarskim aranžmanom. Gitarista koji svira kod mene možda nije najbolji rok gitarista, ili nije dobar programer ako je klavijaturista, ali mora da zna kako da svojom energijom i sviračim umećem obogati svaku pesmu.
* Tokom koncerta neprestano komunicirate sa bendom. Šta im govorite?
- Stalno sam nezadovoljan. Tražim maksimum, tačno sviranje, prisutnost. Naši muzičari sviraju različite stvari i treba im vremena da se uključe. Da shvate da sviraju sa mnom, da nisu na nekoj drugoj gaži. Često od njih tražim nešto što nije na snimku. Ako je na snimku jedan lagan tempo, u određenom trenutku hoću još brže. Hoću drugačiju energiju. Ponekad ih gestikulacijom bodrim, zato što je super.
* Sa druge strane, vaša komunikacija sa publikom je gotovo idealna...
- Tu nema smišljene srdačnosti. Sve je spontano. Gledam reakcije publike i odgovaram, a energija između nas krene da struji i funkcioniše. Pogotovo ako je u pitanju koncert koji smo zajedno čekali da se desi. Kad će? Sad će! Evo, počeće! Ljudi sami dobiju neki zor i onda mora da bude dobro. Ne kažu džaba veliki glumci koji su, poput Ričarda Bartona ili Alena Delona, počeli u pozorištu a kasnije napravili grandiozne filmske karijere, da su najsrećniji bili kada su se u poznim godinama opet vratili na pozorišne daske. Jedino tada oni dožive publiku. Zato su koncerti dobri. Ljudi radije dolaze na koncerte nego što kupuju ploče.

OČUVANI DŽEGER
* IDETE li na koncert "Rolingstounsa" i šta biste, ako bi bili u prilici, rekli Miku Džegeru koga ste svojevremeno upoznali?
- Ne bi on mogao da se seti tog susreta (smeh). Čestitao bi mu na fizičkoj izdržljivosti, na tome koliko su se održali i očuvali. Na "Stounse" ću sigurno ići, iako sam ih gledao tri puta. Jednom u Amsterdamu, drugi put u Zagrebu i treći put u Londonu. Taj londonski koncert mi je bio najbolji.

200 KARATA NAJBRŽIM ČITAOCIMA
BAŠ kao i za prethodne dve "Markane" i dve "Beogradske arene", "Večernje novosti" će i ovoga puta obradovati svoje verne čitaoce sa 200 karata za Čolin koncert 23. juna. Od subote kreće desetodnevni kviz znanja, u okviru kojeg će 10 najbržih čitalaca koji putem SMS poruke tačno odgovore na pitanje vezano za Zdravka Čolića, dobiti po dve ulaznice za treću "Marakanu". Pitanja nisu teška, vaše je samo da čitate "Novosti" i budete brzi!

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Koja i „Disciplina kičme“ u Beogradu 26. maja
Muzika je danas jako jeftina stvar
Autor: | 24.05.2007 - 10:24


Kultna beogradska grupa „Disciplina kičme“ objavila je ovih dana novi album „Kada kažeš muzika, na šta tačno misliš, reci mi“ za PGP RTS. Ovo je ujedno njihov prvi album na srpskom jeziku nakon ploče „Nova iznenađenja za nova pokolenja“ iz 1991, a Dušan Kojić Koja, frontmen benda, u intervjuu za „Blic“ govori o novom albumu i najavljuje koncert 26. maja, gde će publika premijerno moći da čuje nove pesme. Karte za koncert u Domu omladine koštaju 800 dinara.

- Dobili smo ljubazan poziv od Doma omladine da sviramo na njihovom zatvaranju pred renoviranje. To je specijalni koncert sa ograničenim brojem karata. Sviraćemo sve stvari sa novog albuma, izmešane, naravno, sa još nekim pesmama - priča Dušan Kojić Koja.
nObjasnite nam naziv albuma - „Kada kažeš muzika, na šta tačno misliš, reci mi“?
- Naziv albuma je reakcija na današnje stanje u svetskoj, kao i domaćoj muzičkoj industriji. Muzika je danas jako jeftina stvar, što je u stvari logična posledica cut&paste kulture, kako je zovu. Svako se bavi muzikom, a kad neko objavi novi album, on će već za nekoliko sati biti dostupan za daunlodovanje na nekom internet sajtu. Autorsko pravo lagano prestaje da postoji. To je zastrašujuća stvar, baš kao i ovdašnja kiosk prodaja po poražavajuće niskim cenama, uz sve one stvari koje kiosk inače prodaje.
nZašto se toliko dugo čekalo na objavljivanje albuma?
- Imali smo neplanirano i jako prijatno DVD izdanje našeg nastupa sa „Egzita 05“, što je i dalo još vremena novim pesmama i njihovom uobličavanju.
nKoliko je zvuk na ovom albumu blizak onome na šta je publika navikla od „Discipline kičme“?

- Album je dug oko sat vremena i ima deset pesama, fanki ugođaja, kao i uvek. Volim da kažem da je današnji oblik „Discipline kičme“ sublimacija svih pređašnjih iskustava, tekstovi su na maternjem jeziku, a kao dodatne vokale imamo goste Vlacu iz „Sile“ i Bananu iz „Električnog orgazma“. Ideja vodilja je upravo novi zvučni zapis, novo javljanje grupe u ovoj eri, jako jednostavno.
nDa li vam je bio problem da ispunite očekivanja publike s obzirom na kultni status benda?
- Prvo moram da ispunim svoja očekivanja, to mi je uvek najbitnije kad se pravi novi album. Ako bih razmišljao o zadovoljenju publike na taj način, razmišljao bih onda i o prodaji CD-a po kioscima, zar ne?
nIma li na albumu pesama koje su nastale kao reakcija na situaciju u Srbiji?
- Ne, mislim da su univerzalni, bez obzira na geografski položaj, mada će verovatno neki tekstovi biti tumačeni i tako.
nŠta vas drži da ponovo ne odete u London i razmišljate li u tom pravcu?
- Prilično mi je svejedno gde se nalazim i ne razmišljam u tom pravcu. N. DŽodan

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
I stare i nove zvezde
S. D., 25. maj 2007

BUDVANSKI festival će biti održan od 22. do 24. juna na platou ispred Starog grada, a od sledeće godine ova muzička manifestacija, pod novim imenom "Južnoevropski festival", seli se, najverovatnije, na plažu Jaz, rečeno je u petak na konferenciji za novinare u Tanjugovom pres-centru. Prve i druge polufinalne večeri nastupiće po 22 izvođača, dok će u finalu biti 24 takmičara. Zanimljivo je da je na spisku učesnika mnogo više mladih i neafirmisanih pevača nego ranijih godina. Od poznatijih učestvuju Dejan Cukić, Maja Nikolić, Dragica Radosavljević, "No nejm" i Sandi Cenov.
- To neće uticati na kvalitet pesama i festivala, iako je činjenica da je na konkurs prijavljeno manje kompozicija nego ranije - rekao je Zoran Radetić, umetnički direktor festivala. - Selekciona komisija je od 140 izabrala 44 pesme. Ovaj festival afirmiše mlade pevače, a najbolji primer je Marija Šerifović, koja je pobedila 2004. godine.
Glavna nagrada festivala je automobil "sitroen", a Kompanija "Novosti", medijski sponzor festivala, i ove godine dodeliće nagradu najboljem debitantu.
Prve večeri u revijalnom delu programa nastupiće mladi italijanski pevač Patricio Buane, a druge Željko Samardžić. Finalne večeri, pobednica "Pesme Evrovizije" Marija Šerifović održaće mini koncert sa gostima - Dadom Topićem, Marijom Šestić, Karolinom Gočevom i Stefanom Fedijem, predstavnicima bivših jugoslovenskih republika na "Evrosongu".

TV PRENOSI
UMESTO televizije "Pink", ekskluzivno pravo na prenos festivala za Srbiju ima RTS.
- U Crnoj Gori festival će prenosti televizja "In", u BiH njihova federalna televizija i Televizija Republike Srpske - rekao je Raka Marić, prvi čovek "Mjuzik star prodakšna", koji organizuje festival. - U pregovorima smo sa "Pop" televizijom iz Slovenije i hrvatskom "TV Novom".

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Na Ušću počele pripreme za koncert „Stonsa“
Sklanjaj šut, stiže Džeger
Autor: A. Novaković | 25.05.2007 - 11:34


Uoči koncerta grupe „Rolingstons“ u Beogradu, na Ušću se radi punom parom, bageri u kamione utovaraju zemlju, šut i otpad koji se godinama gomilao - poravnava se prostor na kojem će biti postavljena ogromna bina visoka 30, a široka 68 metara, na koju će 14. jula uveče istrčati Mik Džeger i njegovi „Stonsi“.
- Kao što vidite, u svakom trenutku desetak kamiona čeka na utovar. Na deponije treba prebaciti više od 77.000 kubika zemlje i otpada koji je ovde bacan godinama. Radovi će trajati mesec dana, i kada sve bude završeno, Beograd će dobiti open air prostor na kojem će mu zavideti cela Evropa. Dvostrukom ogradom će biti ograđen mnogo širi prostor nego što je to bio slučaj, na primer, sa koncertom Cece Ražnatović. Pre i tokom koncerta biće zabranjen prilaz sa reke i nadam se da će građani imati razumevanja. Doduše, ljudi koji redovno trče uz reku 14. jula će morati da promene trasu... Neka trče oko SIV-a - priča Raka Marić, vlasnik producentske kuće „Mjuzik star prodakšn“ koja organizuje nastupe „Stonsa“ u Budvi (9. jula) i Beogradu. Na Ušću će posetioci ulaziti na tri zasebna ulaza, u zavisnosti od toga da li imaju karte za VIP ložu, prostor ispred bine ili ulaznice za obične smrtnike (najjeftinije koštaju 2.850 dinara).
Za ljude koji su platili 24.350 dinara za mesto u VIP loži će osim parkinga biti obezbeđeno i osveženje (pivo, voda, sokovi), a kako navodi Marić, možda bude i šampanjca.
Za obezbeđenje „Stonsa“ biće zaduženo nekoliko stotina ljudi.
- Svaki od članova benda ima svoje obezbeđenje koje vodi godinama. Šef obezbeđenja „Stonsa“ je 30 godina radio u MI6 (britanska obaveštajna služba, prim. nov.), a samo o bekstejdžu će brinuti 82 telohranitelja. Angažovaćemo i još najmanje 500 ljudi za obezbeđenje, a naravno, tu ne računam pripadnike policije kojih će u velikom broju biti na Ušću - objašnjava Raka Marić.
Po njegovim rečima, legendarni rokeri će u Beogradu svirati najmanje sto minuta, pevaće svoje najveće hitove, a zanimljivo je da „Stonsi“ uoči koncerta neće imati tonsku probu.
- Oni imaju bend koji proba opremu umesto njih. Uostalom, članovi grupe su godinama na turneji, usvirani su do perfekcije i njihovo je samo da izađu na binu i počnu da sviraju. Tako je to kada si najveća zvezda na svetu - rekao je Marić.
Na naše pitanje kako ide prodaja ulaznica za beogradski koncert, Raka je kroz smeh odgovorio:
- Interesovanje je odlično, samo me je pomalo strah da ne odu svi u Budvu! Koncert u Crnoj Gori je dosta uticao na beogradski nastup, a jul je opasan mesec... Vrućina, sezona odmora, ljudi koji nisu na Adi Ciganliji su nekud otputovali. Bilo bi mnogo lakše da smo dobili termin u junu, to bi bio pravi lom! Međutim, nisam pesimista i očekujem da će ulaznice za oba koncerta biti rasprodate do 9. jula.
Najveće interesovanje za nastup na plaži Jaz vlada u Albaniji (agencija iz Tirane je rezervisala 10.000 ulaznica), Sloveniji i Hrvatskoj, dok će u Beograd doći ljudi iz Republike Srpske, Bugarske i Makedonije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
„Blic“ vas vodi na „Silikon soul“
Autor: M. Č. | 25.05.2007 - 11:47

Kreg Morison i Grejem Redi, di-džej dvojac „Silikon soul“, nastupiće sutra u bašti Centra „Sava“. Ovaj haus duet je osvojio svet pre šest godina svojim debi izdanjem „A Soul Thing“. Već na drugom albumu prevazilaze sebe i kombinuju različite muzičke pravce, haus, spejs džez, psihodeliju, disko... Njihov nov album „Bad Machines“, koji ćemo imati priliku da čujemo u Centru „Sava“, već je postigao veliki uspeh i ne silazi sa muzičkih top-lista. Karte za ovu žurku po ceni od 650 dinara mogu se kupiti na blagajni Bilet servisa i Doma omladine, a najbržih pet čitalaca koji se jave danas od 13.00 do 13.05 na telefon 011/3334-621, dobiće od „Blica“ po dve karte za ovu žurku.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Čuveni američki bend dolazi 5. septembra
„Tool“ svira u Beogradu
Autor: A.N. | 26.05.2007 - 10:39




Fenomenalni američki bend „Tool“ će, kako nezvanično saznajemo, 5. septembra nastupiti u Beogradu, a ova informacija je objavljena i na njihovom zvaničnom sajtu uz napomenu da će lokacija na kojoj će se koncert održati biti naknadno objavljena.
Grupu „Tool“ su 1990. u Los Anđelesu osnovali Adam Džons (gitara), Pol d’Amur (bas), Deni Keri (bubanj) i Mejnard Džejms Kinan (vokal). Prvi album „Opiate“, u stvari, EP sa šest pesama, nazvan po čuvenoj izreci Karla Marksa „Religija je opijum za narod“, objavljen je 1992. Ploča je oduševila publiku i kritičare, a u spotu za pesmu „Hush“ članovi benda su simbolično protestovali protiv cenzure tako što su se pojavili goli (genitalije su prekrili nalepnicama „obavezan nadzor roditelja“) i sa lepljivom trakom preko usta. Sledeće godine objavljuju album „Undertow“ sa kojeg je veliki hit postala numera „Sober“, a spot za pesmu „Prison Sex“ je posle nekoliko emitovanja skinut sa programa MTV-ja. U septembru 1995. grupu je napustio Pol d’Amur kojeg je zamenio Džastin Čanselor, nekadašnji član benda „Peach“. U oktobru 1996. „Tool“ objavljuje sjajan album „Enima“, a numera „Stinkfist“ je žestoko cenzurisana, MTV je promenio naziv numere, a radio stanice su puštale skraćenu verziju. Krajem devedesetih se uveliko pričalo da se grupa raspala, naročito nakon što je Kinan osnovao bend „A Perfect Circle“. Međutim, 2001. „Tool“ se vraća žešći nego ikad, album „Lateralus“ se našao na prvom mestu „Bilbordove“ liste, a za numeru „Schism“ su osvojili nagradu „Gremi“.
Nakon petogodišnje pauze, tokom koje su održali stotine rasprodatih koncerta širom sveta, „Tool“ prošle godine objavljuju dugoočekivani album „10.000 Days“, a ploča koja je najavljena singlom „Vicarious“ je u prvoj nedelji, u Americi prodata u skoro 600.000 primeraka, što je bilo duplo više od najbližih konkurenata, benda „Pearl Jam“.
Muziku koju „Tool“ svira mnogi različito definišu, kao alternativni rok, progresiv metal, treš metal..., ali je činjenica da su američki rokeri poznati po neobičnim spotovima, kontroverznim tekstovima pesama i fenomenalnim i beskompromisnim lajv nastupima.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Inđija živi za „Peperse”
Očekuje se da gostovanje američkog sastava u Srbiju privuče oko 15.000 stranih turista

Članovi grupe
„Red hot čili pepers”
(Foto „Rolingstoun”)




Čuveni američki sastav „Red hot čili pepers”, jedan od najtraženijih rok bendova na svetu, gostovaće prvi put u Srbiji 26. juna. „Pepersi” će svirati u Inđiji na jednodnevnom muzičkom festivalu „Grin fest” koji organizuju „Udruženje Egzit” i svetska promotorska kuća „Live Nation”. Slavna grupa dolazi u našu zemlju u okviru evropske turneje na kojoj će održati samo desetak koncerata što dovoljno govori o tome koliko je nastup u našoj zemlji značajan. „Pepersi” će, osim u Inđiji, ovoga leta svirati još samo u Hamburgu, Parizu, Drezdenu, Minhenu, Čorzovu, Bilbau, Udinama…
Osim „Pepersa”, na „Grin festu” će nastupiti britanska grupa „Kasabijan”, makedonski muzičar Kiril, bosanski reper Edo Maajka i novosadski sastav „Ritam nereda”.

Grupa „Red hot čili pepers” nastala je kada su drugari iz jedne losanđeleske srednje škole – Entoni Kidis, Flija i Hilal Slovak – pod uticajem kalifornijske pank scene i klasičnog fanka, oformili bend pod nazivom „Tony Flow and the miraculously majestic Masters of Mayhem”, a potom su promenili ime u „Red hot Chili Peppers”. Na početku karijere postali su poznati po tome što su nastupali gotovo nagi. „Red hot čili pepers” su 1983. potpisali ugovor sa kućom „EMI Records” i godinu dana kasnije objavili su debi album „Red hot Chili Peppers”. Tek albumom „The uplifit mofo Party Plan” iz 1987. godine „Pepersi” su uspeli da uđu na Bilbordovu listu. Tokom proteklih desetak godina „Red hot čili pepers” su jedan od najprodavanijih bendova na svetu, a koncerti na njihovim turnejama su, po pravilu, uvek rasprodati. 

Poslednji, dupli album „Stadium Arcadium” objavljen početkom 2006. jedno je od najprodavanijih izdanja u prošloj godini koje članovi benda promovišu na svetskoj i evropskoj turneji.

Kada je početkom marta objavljeno da će u Inđiji 26. juna biti održan „Grin fest” na kome će glavne zvezde biti „Red hot čili pepers” ljubitelje rok muzike u našoj zemlji zahvatila je prava euforija.

No, mnogi koji su želeli da odgledaju ovaj spektakl ostali su na početku „kratkih rukava”, jer je prvih 60.000 karata putem interneta bilo rezervisano za samo nekoliko sati. Na sreću, organizatori su uspeli da se dogovore sa menadžmentom benda da se doštampa još 10.000 ulaznica koje su, takođe, razgrabljene za samo nekoliko dana. Kako je karta za nastup „Red hot čili pepersa” u Inđiji najjeftinija na njihovoj evropskoj turneji, jasno je zašto će se u Srbiju uputiti hiljade obožavalaca rok muzike sa Starog kontinenta. Tako će put Inđije krenuti fanovi benda iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Rumunije, Mađarske, Austrije, Slovačke, Češke i Nemačke. Prema proceni organizatora, u Srbiju će zbog ovog koncerta doći oko 15.000 stranaca.

„Grin fest” će biti održan na velikoj ledini, u blizini odvajanja za Inđiju sa autoputa Novi Sad – Beograd. Uveliko su u toku infrastrukturni radovi, poput izgradnje prilaznih puteva i parkinga, na površini od 98 hektara. Opština Inđija će rezervacije za parking, koji će se nalaziti oko koncertnog prostora, početi da prima prvih dana juna. Očekuje se oko 2.000 autobusa i 20.000 automobila. 

Šta o ovom spektaklu misle muzičari najbolje govore reči Eda Maajke koji kaže da je zahvalan organizatorima što su ga pozvali da učestvuje, jer je na taj način dobio priliku da ponovo gleda „Peperse” i to besplatno!

Da je reč o svetskim zvezdama koje sve dobro isplaniraju vidi se i po tome što će nekoliko dana pre članova benda u Srbiju stići 50 kamiona koji će preneti opremu neophodnu za nastup grupe, kao i prateća ekipa koju čini sto ljudi. Prvi stiže zvanični kuvar „Red hot čili pepersa” koji će biti šef grupi srpskih kulinara. Jelovnik će, osim nekoliko naših specijaliteta, uglavnom činiti vegetarijanska hrana.

Entoni Kidis i drugovi stići će u Srbiju dva dana pre koncerta i biće smešteni u beogradskom hotelu „Hajat”. Na mesto nastupa sleteće helikopterom nekoliko časova pred izlazak na binu.

Članovi benda imali su nekoliko želja kada je reč tome kako bi bina i bekstejdž trebalo da izgledaju. Prema njihovom zahtevu, u bekstejdžu će biti tri prostorije – kuhinja, trpezarija i soba za odmor, a sve će biti ukrašeno cvetnim aranžmanima. Zanimljivo je da su „Pepersi” tražili i kompletan spisak osoblja koje će im biti na usluzi kao i potvrdu o stručnosti ljudi koji će tokom koncerta pružati medicinsku pomoć publici.

Jelena Koprivica
Vladimir Đurđić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 396
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:16:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.