Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zamrzava se slika, samo restart pomaze...  (Pročitano 36950 puta)
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Danas sam opet cistio kuciste, danas nije blokirao nijednom. Ako ponovo blokira dacu nekom strucnijem da vidi u cemu je problem.

Hvala momci na trudu i pomoci, javljam se kada budem imao neke novosti, nadam se pozitivne. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG T385
ha, pa sto si otvarao temu,ako ces dati u servis Smiley 5 strana je pisano,nisi nista uradio,sem ciscenja prasine Smiley probaj nesto od saveta forumasa Smiley ako ti "zakuca" opet Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia c6
breza i ja smo ti rekli sta da radis , ajde bar pre tog servisa kad si se raspisao na  5  strana  probaj nesto od predlozenog
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
breza i ja smo ti rekli sta da radis , ajde bar pre tog servisa kad si se raspisao na  5  strana  probaj nesto od predlozenog

Ja bih to uradio da umem, ono sto ste mi savetovali a sto sam znao da uradim i proverim - uradio sam. Ovo oko vadjenja jednog hard diska sa maticne pa drugog stvarno ne umem i nikada nisam nista prckao i vadio nista iz kucista, osim sto ocistim prasinu 2-3 puta godisnje.Jebiga, nije me sramota da kazem da ne znam, pa makar ispao i glup u drustvu. Smile

Sto se tice servisa, ne mislim bukvalno na njega, sistem i sve oko harvera mi je radio jedan covek, i njemu cu dati da vidi u cemu je problem ali tek kada vidim da ja sam ne mogu da resim problem.

Inace danas nije kocilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Ako ne znas i njie te sramota to da kazes (a i ne bi trebalo da te bude jer niko se naucen rodio nije), onda lepo kada ti neko da konkretan savet, a ti pitas 'Kako?'. Ako vec smes da otvaras kuciste, iskljuciti hdd nema veze sa plocom ili bilo cime sta ti zvuci strasno. Dovoljno je samo skinuti napajanje sa harda. Iscupas molex ili SATA konektor za napajanje , u zavisnosti od toga da li imas PATA ili SATA disk, i to je to. Kasnije, kada vracas, ubodes bilo koji konektor koji tu moze da se ubode i na konju si. Ako ti ovo zvuci cudno, onda stavis gumicu za teglu na kabal koji si iskopcao, da ga obelezis i kasnije bas njega vratis. Vidis kako je jednostavno, samo kada se pita.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Nije me sramota, ali pravo da ti kazem glupo mi je zbog vas da vas cimam jer bi bilo mnogo toga "kako", a ne samo jedno. Smile Ja i ne znam gde se na ploci konkretno nalazi hard disk i ram memorija, pa samim tim i ne bih umeo da ih skinem. Potrebno bi mi bilo neko da mi "nacrta" gde se nalaze da bih bio siguran da nista ne bih zajebao. Jebiga, sta da radim kada me to nikad nije zanimalo, i hvala bogu nisam nikad , do sada, imao problema sa hardverom.

Sto se tice ovih kablova od hard diska, ja imam 2 hard diska, ima li onda 2 kabla ili samo jedan? I kako da pokrenem sistem ako iskljucim onaj hdd na kome je instaliran windows?







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Nema sta da ti je glupo. Tvoje je da pitas, pa ako je neko voljan da pomogne - pomoci ce. Ko nije, nece ni da cita sta si ti napisao.

Znaci redom. Hard disk i memorija su posebne komponente i nisu u sastavu maticne ploce. Dok se memorija ubada direktno u slot na ploci, hard disk stoji potpuno nezavisno od nje i spojen je sa plocom pomocu kabla (kabal za podatke). Moje je misljenje da memorija nema nikakve veze sa ovim tvojim slucajem, te se na nju vise necu osvrtati. Ako je ona delimicno neispravna (nije sasvim jer ti se komp pali i radi), onda se to malo drugacije manifestuje. Procesor trazi podatke na nakoj memorijskoj lokaciji i ako ona ne valja, on cita neko djubre. To izaziva pucanje programa, plavi ekran, reset kompa... Ne verujem da moze da izaziva zamrzavanje OS-a.
Znaci hard... Hard je montiran (najcesce) srafovima na prednji deo kucista (slike 01, 02 i 03).
Na njega su povezana dva kabla: jedan data za podatke i drugi je za napajanje. U zavisnosti od tipa harda, mozes imati jedan od dva para kablova sa slike 04. Tebi je dovoljno da iskljucis naponski. Ako imas PATA hdd i molex konektor, on ti bode oci jer je odmah tu prvi na udaru. Jedino postoji mogucnost da ces se malko oznojati dok ga iscupas Smiley. Kada ga vracas ne moras da mislis kako. Naopako ne moze da se montira. Videces na poslednjoj slici (shemi) za molex da su dve ivice 'oborene' i da ima neka uzduzna linija (izbocina) sa suprotne strane. Oborene ivice idu gore, linija dole. Sata se lako vadi i lako vraca, ne moze da se montira naopako i jedino sto je malo vise zavucen unutar kucista.

Ali pre svega toga bi trebalo da skines neki OS za CD/DVD. Ja sam blago penzionisan u ovom poslu, pa ne pratim trendove. Ja koliko znam najbolja je varijanta Linux edicija Knopix. Za ovo bi bilo dobro da se javi jos neko i udeli savet Smiley. To moras da skines sa neta i narezes pre nego sto pristupis cupanju diska.

NAPOMENA:
Pre svakog ukljucivanja/iskljucivanja ovih kablova, OBAVEZNO iskljuciti racunar i (za svaki slucaj) iscupati kabal za struju iz napajanja.

PS.
E, da. Imas dva harda i verovatno ne znas koji je sistemski. Jos bolje Smile. Iscupaj struju sa oba Smiley
Sistem ces dizati sa optickog medija i hardovi su nepotrebni.

PPS.
Ja danas putujem u BG na neki trening za posao i nemam pojma koliko cu da zaglavim. Ako budes imao jos neka pitanja a niko drugi ne odgovori, cekaj da se vratim Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

01.gif
(207.71 KB, 420x455)
02.gif
(456.77 KB, 750x581)
03.gif
(292.84 KB, 648x486)
04.png
(246.43 KB, 924x600)
« Poslednja izmena: 24. Sep 2011, 06:03:01 od savage »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Siemens C55
svaca cast na objasnjenju e sad sto se tice operativnog sistema sa cd-a dovoljan je mini xp sa hirens boot cd-a direktan download imas na http://www.hirensbootcd.org/download/ pogledaj sliku 1 zatim kad se skine hirens skida se u zip odnosno rar formatu znaci da moras da ga extraktujes ... desni klik na to sto si skinuo i dovoljno je kliknuti extract here pojavice ti se jos jedna ikonica sa imenom hirens.boot.CD.14.1.iso kad se ona pojavi moras da je narezes na cd naravno ubacis prazan cd u rezac i dovoljno je na taj iso fajl koji ti se pojavi posle extractovanja kliknuti desni klik open with pa izaberes nero burning rom(predpostavljam da koristis nero ako ne ziaberes program koji koristis za rezanje) otvorice ti se nero i rezes sve po standardnoj procedri... kada je narezan bootabilan cd hirensa idemo dalje restart racunara i ulazak u bios znaci cim se restartuje racunar pritiskas delete dugme na tastaturi ali bitno je da to radis pre nego sto se podigne sistem znaci cim kliknes na restart  on ga ugasi i krene ponovo da se pali klikci del! pojavice ti se plavi ekran i opcije u njemu e sad bios je u glavnom u razlicit u zavisnosti od proizvodjaca ali vazno je naci podesavanje first boot device(u glavnom tako pise trazis nesto sto je slicno ovome) i tu odaberes cd/dvd rom kada to odaberes kliknes f10 i yes ili y da ti sacuva izmene napravljene u biosu... to bi bile pripreme zatim odradis iskljucivanje harda kao sto je savage odlicno objasnio u predhodnom postu ubacis taj cd sto si narezao i ukljucis racunar trebalo bi da ti se pojavi dos menu kao na slici 2(slika je starije verzije ali trebalo bi da je isto) u listi odaberes mini xp i kliknes enter podici ce ti se sistem sa cd-a koji mozes slobodno da cackas koliko god zelis ne mozes nista pokvarti niti obrisati(hard nije prikopcan na racunar) pa ga ubijaj koliko ti je volja i nadaj se da nece zapucati Smile

PS. to je bilo objasnjenje za mini xp ali ja mislim da je u tvom slucaju ipak problem bio u kabelu naime ako radi besprekorno posle brisanja prasine verovatno kabel od harda gubi kontakt pa si ga ti prilikom ciscenja pomerio i mislim da bi zamena data cabela(imas slike kako izgledaju u savageovom postu) resila problem... ali ako se ponovi isprati objasnjenja obojice korak po korak pa da vidimo sta je dalje ako zapuca i u mini xp-u nije problem u hardu a ako u mini xp-u radi normalno hard je u kvaru 100%

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

hirensboot download.JPG
(214.77 KB, 1280x1024)
hirensboot13.0 dos menu.png
(7.2 KB, 720x400)
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Hvala vam momci da detaljnom objasnjenju, cekam da mi opet zakuca, pa da krenem u akciju. Smile



PS. to je bilo objasnjenje za mini xp ali ja mislim da je u tvom slucaju ipak problem bio u kabelu naime ako radi besprekorno posle brisanja prasine verovatno kabel od harda gubi kontakt pa si ga ti prilikom ciscenja pomerio i mislim da bi zamena data cabela(imas slike kako izgledaju u savageovom postu) resila problem... ali ako se ponovi isprati objasnjenja obojice korak po korak pa da vidimo sta je dalje ako zapuca i u mini xp-u nije problem u hardu a ako u mini xp-u radi normalno hard je u kvaru 100%

I meni postaje cudno to vezano za prasinu, naime prvi put kada sam cistio 2 dana nije zakocilo, juce sam cistio opet i jos uvek nije blokirao. Ranije bi blokirao svaki dan i to najmanje jednom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Opet je zakocilo, ali ovaj put nesto drugacije. Prvo je blokiralo, pa se pojavio plavi ekran na kratko, pa se sam restartovao. Sta sad to moze da bude?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.275 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.