Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:04:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wing Chun Kung fu  (Pročitano 67350 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Citat
Hvala na informacijama, svako prica nesto sto je negde cuo a nikako da se oglasi neko ko je poznaje ljude koji su doneli wing cuhn ovde.

Ja ti i pricam iz prve ruke. Sve sam ih licno upoznao, dopisivao se a mislim da sam do skoro imao brojeve telefona i Truntica i Prosenice u Zagrebu. Naravno i adresu Gaberseka u Australiji. Sad je cinjenica da svako prica svoju verziju. Bolje da se usmerimo na samu vestinu jer su zakulisne radnje na neki nacin i upropastile Wing Chun.

Shaolin- svaka cast na linkovima  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 157
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson 
U pravu si , da lepo radimo ono sto znamo ,a ljudi ko ljudi svasta ce da pricaju iz ko zna kojih razloga , nego eto cisto me intersovalo da cujem neke stvari iz prve ruke . Nego sta misilis o ovom mom malom teorijskom izlaganju napred ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Nisam uspeo sve da procitam- muci me glavobolja ovih dana pa ne mogu da citam nista duze. Ali pogledacu pa cu dodati ako imam sta. Mada vidim da ima dosta i da is se potrudio  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Uuhhhhh- ima tu puno da dodam. Udarac pesnicom se zove Yat Chi Kuen i ruka nije ispruzena vec negde oko 170 stepeni u trenutku udarca. Nadji negde sliku Brus Lija u trenutku izvodjena udarca pa ce ti sve biti jasno. Postoji cak pet hramova koji se zovu Shaolin, ili po novom Siu Lam [ Mlada suma], a cuveni hram Saolin na koji mi mislimo se nalazi u provinciji Secuan.

Wing Chun je uradjen kao napadacki stil i samo jos jedan ima a to je Chy Lee Fut still. Inace majstori tog stla vrlo cesto pobedjuju majstore Wing Chuna na otvorenom turniru u Hong Kongu [ Hang Seng po novom].

Imao bi jos puno da pisem a nisam ni pregledao sve sto si ti stavio. Bez obzira na sve ipak cestitke na trudu, ipak ce osobe koje ne znaju nista o ovome da steknu neki opsti utisak  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 157
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson 
Danas postoji samo jedan Saolin , a kroz istoriju je bilo vise manastira pod istim imenom ali nisu bili poznati po borilackim vestinama , vec samo ovaj severni koji i danas postoji i onaj juzni koji je spaljen  po nekim izvorima 1647 godine i nalazio se u Fudjian ili Fukien provinciji. Svi stilovi koji se vezuju za pet predaka imaju slicnu koncepciju i strategiju , Hung Gar a posebno Pak Mei je agresivani napadacki stil , u ovom stilu se cak izucavaju osnove psihologije kako bi se protivnik izveo iz takta ne bl li napravio gresku , pak mei je od svih stilova najslicniji wing chunu , mozda vise slicnosti ima samo fudjian beli zdral , ali samo malo. Sto se tice direkta njegovo izvodjenje varira zavisno od stila wing chuna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Shaolin postoji i dan danas cak sam gledao i neke novije snimke istog. A a varijaciju udarca.. da tacno, zaboravih da nismo iz iste vrste  Smile Inace nisam ni sam znao da ima toliko varijacija ovog stila.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 157
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson 
Pa postoji onaj najpoznatiji, severni, koji si ti pomenuo , a varijacija Wing Chun-a ima stvarno poprilicno , mislim da sam pohvatao one glavne, sad ih ima i vise nego ranije jer je doslo do mesanja razlicitih stilova , a i gomila majstora napravi malu promenu u stilu i onda ga reklamira kao nesto potpuno novo , recimo iz Cheungovog stila su se odvojila dva  ucenika  i osnovali svoje stilove , jedan svoj stil zove Hung Suen, a drugu Jee Shin wing chun , a oba su Cheungovi stariji ucenici i to sto rade TWC sa vrlo malim promenama .
« Poslednja izmena: 09. Apr 2007, 19:41:18 od zuti car »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 157
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson 
'El znas nesto o Hung Fa Yi stilu wing chuna
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S4
Pisi sve sto znas  Smile
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:04:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.