Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:51:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 43
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 'Windows 8' izlazi na jesen 2012. godine  (Pročitano 98211 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Fazon je na novim OS-ima predstavljanje sadrzaja u obliku sarenih dzidza bidza koje skakucu po ekranu i samo uzimaju resurse u memoriji i procesoru. Sada, ako ocu da vidim recimo galeriju slika, uzmem Irfan View pa pogledam thumbs, a ne da se nacekam ako imam negde oko 100 slika u visokoj rezuluciji svaki put kad kliknem. Ili da vidim "preview" videa, ionako znam koji je to film ili video klip po naslovu.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Na jednom kompu koristim XP, na drugom Win7...zadovoljna sam i jednim i drugim, pošto svaki ima i svoje prednosti i mane, pa tako svoje profesionalne/privatne potrebe zadovoljavam sa različitim OS-ima.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ja mislim da ce Crysis 2 tek u Windows 8 okruzenju moci da ostvari "Ultra High" nivo detalja.  Smile
u tome i jeste poenta - naprave igru tako da zahteva zverinu od kompa(a mogu da je naprave i dvaput "laksom",a sa istom grafikom,ali,naravno,nece) ,onda se deca napale,pa nakupuju prvo igre,pa onda pokupuju i nove komponente,i na kraju pokupuju i novi OS,ne bi li mogli bas skroz do kraja da se zapilje u ekran i uzivaju u "ultra-mega-giga grafici".

i svi srecni. Smiley sem onih koji ostanu bez par hiljada evra nakon svega,tj-roditelja. Smiley

nema sta,super su oni to smislili...

Medjutim, u cemu ja vidim napredak je, 64 bitni sistem gde moze da se korsti vise od 4 GB rama. E, sada, koji ce mi? Ako se bavis grafikom, ramo je moj najbolji drug.  Smile
Inace, komp za net je jos na na 1,5 GB i AMD 1 GH, radi ali recimo se primeti da danasnje web stranice sa aktivnim elementima ga vec koce. Verovatno za par godina taj komp nece biti ni za net, mora sve na ekranu da igra, skakuce i slicno.
to su mogli da postignu i sa 64-bitnim XPom,samo da su hteli.

naime,XP 64 je mogao da bude najbolji MSov OS ikad napravljen(svetski OS nikad,jer za MS je kvalitetan,skoro savrsen proizvod,ipak...nedostizan san  Smile ali mogao je da bude super),jer bi kombinovao osnovu XPa,koji se vec pokazao kao najuspesniji i najbolji MSov OS,a istovremeno bi pruzio mogucnost da se koristi vise od 4(tacnije 3,25 ,jebem im ja mamicu lazljivu) GB RAMa.

i ti bi imao jedan moderan,"lak",a stabilan 64-bitni OS,koji bi mogao da koristi potencijale svih zveri od kompova,a opet bi u sebi imao sve ono dobro iz legendarnog XPa.

ali,naravno,kao i u pomenutom Crysis (i slicno) slucaju,i tu se desilo isto-shvatili su da ne mogu sebi da dozvole da naprave nesto sto ce da bude i jeftino,i "lako",i stabilno,a i brzo(jednostavno,to je cak i protiv danasnje opste-prihvacene politike poslovanja,a kamoli MSove politike...  Smile ),i zato su ga prvo razjebali raznoraznim propustima i bagovima,a onda na kraju i odustali od rada na njemu u korist svog miljenika,smeca Viste.

i sta danas imamo?imamo OS-ove koji traze zveri od kompova samo da bi radili,imaju svakakve blesave i tupave opcije (mlecno staklo,rotacija prozora,kurci palci...) samo ne ono sto nekome zaista i treba,mogu da koriste vise od 4 GB RAMa(posto nonsalantno uzmu 2 za sebe),a koji kostaju 10x vise od onoga koliko bi trebalo(nebitno kolko je,svejedno je,jer ta smeca ne vrede vise ni od obicnog photoshopa(mislim-obicnog programa)).

ali,jbg,sta ces,gospoda voli da krade i laze,a i da se mesa u svetsku politiku i pravo,i mi obicni smrtnici tu ne mozemo nista konkretno da uradimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Zamislite da uvedu nov standard: "Games for Windows 8".... I da sve pogodnosti za nove igre prezentuju samo za osmicu... stimulisuci tu platformu kao "idealnu" sa bezbroj opcija, redovne podrske za najnovije DirecX i za sve ostale softverske standarde bez kojih gejmeri ne mogu da zamisle zivot.... Kao i maksimalnu iskoriscenost pogodnosti i osobina najnovijih generacija grafickih kartica.... A da istovremeno guse podrsku za starije OS-ove na kojima vise ne mogu da zaradjuju.  Smile

« Poslednja izmena: 28. Nov 2010, 01:59:13 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Zamislite da uvedu nov standard: "Games for Windows 8".... I da sve pogodnosti za nove igre prezentuju samo za osmicu... stimulisuci tu platformu kao "idealnu" sa bezbroj opcija, redovne podrske za najnovije DirecX i za sve ostale softverske standarde bez kojih gejmeri ne mogu da zamisle zivot.... Kao i maksimalnu iskoriscenost pogodnosti i osobina najnovijih generacija grafickih kartica.... A da istovremeno guse podrsku za starije OS-ove na kojima vise ne mogu da zaradjuju.  Smile
cuuuutii,breee.....  Smile  Smile

il ces da izbaksuziras,il ce neka njihova budala da naidje na ovo i stvarno i predlozi to(a imaju oni ovde svoje budale).  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

to su mogli da postignu i sa 64-bitnim XPom,samo da su hteli.

Mislim da ima cak XP 64 bita, samo podrzava jako mali broj programa tako da moras da imas oba sistema da da ih bootas naizmenicno. Ipak tek danas se polako probija 64 bitni sistemi u softwareu, stim da kad je izisao XP 64 professional, ne znam koji je board podrzavao vise od 4 GB rama.

Zamislite da uvedu nov standard: "Games for Windows 8".... I da sve pogodnosti za nove igre prezentuju samo za osmicu... stimulisuci tu platformu kao "idealnu" sa bezbroj opcija, redovne podrske za najnovije DirecX i za sve ostale softverske standarde bez kojih gejmeri ne mogu da zamisle zivot.... Kao i maksimalnu iskoriscenost pogodnosti i osobina najnovijih generacija grafickih kartica.... A da istovremeno guse podrsku za starije OS-ove na kojima vise ne mogu da zaradjuju.  Smile
cuuuutii,breee.....  Smile  Smile

il ces da izbaksuziras,il ce neka njihova budala da naidje na ovo i stvarno i predlozi to(a imaju oni ovde svoje budale).  Smile

Pa dobro, to inace i rade sa tim direkt X-ovima mada ima pomalo open GL kvari racun. Za Mac nema bas mnogo igrica a za Linux ne znam.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ima igara i za Mac i za Linux, ali je Windows kod nas bila i ostala neprevazidjena igracka platforma... Naravno, ako ne racunamo Sega Mega Drive, koji je bio mnoogo popularniji. Ali to je opet potpuno druga prica  Smile


« Poslednja izmena: 28. Nov 2010, 05:03:41 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Zamislite da uvedu nov standard: "Games for Windows 8".... I da sve pogodnosti za nove igre prezentuju samo za osmicu...

Kroz 5-15 godina, verujem da ce se i to desiti Smile Koliko ima igara, da podrzava Windows 2000 sad?...Thats the point Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Mene iznenadjuje njihova neverovatna ne-kreativnost sto se imena OS-eva tice, pazi molim te: Windows7, Windows8 smesno, koliko li su samo morali mozak da preznoje ne bi li im takva imena pala na pamet?! Windows98 ima smisla (valjda je imenovan po godini nastanka) i Windows Vista je OK kad su imena u pitanju (pa i WinXP), ali brate ovi brojevi...
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Mislim da ima cak XP 64 bita, samo podrzava jako mali broj programa tako da moras da imas oba sistema da da ih bootas naizmenicno. Ipak tek danas se polako probija 64 bitni sistemi u softwareu, stim da kad je izisao XP 64 professional, ne znam koji je board podrzavao vise od 4 GB rama.
ma,XP 64 postoji.on je napravljen i izdat.ali su ga izdali u takvom stanju,i sa takvim falinkama,da to nije normalno.je su namerno bili digli ruke od njega.i onda su i druge kompanije,softverske kompanije,digle ruke od pravljenja drajvera i programa.
dakle on postoji.ali je namerno ostavljen nestabilan,nedovrsen i nesredjen.
Zamislite da uvedu nov standard: "Games for Windows 8".... I da sve pogodnosti za nove igre prezentuju samo za osmicu...

Kroz 5-15 godina, verujem da ce se i to desiti Smile Koliko ima igara, da podrzava Windows 2000 sad?...Thats the point Smile
pa,u stvari,vec se i desava nesto slicno. Games for Windows live. registruj se da bi igrao igru.
i mada sada postoji opcija da napravis offline account(znaci,cak i na piratskom primerku) i da igras,samo je pitanje vremena kada ce to promeniti i primorati sve igrace da se registruju i online,inace nema nista od igranja.

tu se takodje sluze jos jednim trikom,kojim ubijaju dve muve odjednom.

okretanje multiplayeru i njegovim...derivatima.naime,posto ih danas mrzi da uzmu i prave dobru,kvalitetnu igru,da smisljaju pricu,scenario,opcije...oni uzmu i sklepaju neko smece,nabudze mu grafiku,naprave neki minijaturni,predvidivi singleplayer,a najvecu paznju posvete multiplayeru,koji,jelte,danas gotovo uvek trazi ne samo original igru,vec cak i neku usranu pretplatu ili registraciju.

i voila! naprave njesra,bez ikakve price i truda,a ovamo namlate pare prvo od prodaja originala(koji kostaju 1/6 prosecne plate),a onda i od registracija i pretplati.

plus,tu je jos i treci trik,koji takodje postaje jos jedan idiotski trend - DLCovi(downloadable content).
umesto da naprave celu igru,oni je "secnu" sa strane i skrate na 90%,pa ti sad ako oces pun dozivljaj,ti idi pa plati lepo 2 dolara njima.zvuci malo,ali,buduci da namerno nikada ne prave jedan veliki DLC,vec vise malih,i to vrlo privlacnih, 2 po 2...nakupi se itekako.mlate sada pare na tome samo tako.a s druge strane,provode 3 puta manje vremena u radu(dizajnu i razvoju).

covek bi pomislio da im je to dosta.mislim-manje rada,manje truda,a mnogo vise para.
ali nije.ovo je,verujem,samo pocetak.ko zna sta ce jos izmisliti ne bi li iscedili jos para.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 43
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:51:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.