Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:05:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 159 160 162 163 ... 398
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Srbije: Stižu domaći sistemi  (Pročitano 629587 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
dobice potpisace ovaj i dupe dupe da daje
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ma kakav gradjanski rat.

IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
e sta je on sve pricao...
po njemu do sada svijeta ne bi postojalo...

ali kao iz svakog teksta i iz svake price treba naci ono sto je moguce
a odbaciti ono sto nije...
uglavnom nije na odmet procitati...

ima on svojih raznih prica...i zna da ih isprica...
a to mu je i posao bio...
« Poslednja izmena: 05. Avg 2017, 13:07:48 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DGdbtw3XUAA218A.jpg
(113.01 KB, 670x447)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
odlicno  Smile

a dobro mu cuci  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Припадници Копнене војске на вежби Западног војног округа у Русији Smile

Припадници 37. механизованог батаљона, који ће до 11. августа учествовати на тактичкој вежби са бојним гађањем Западног војног округа Оружаних снага Руске Федерације, отпутовали су ноћас у Русију.
 
Вежба у којој ће учествовати око 70 припадника Копнене војске Војске Србије, изводи се на полигону „Кириловски“, у Виборском рејону Лењинградске војне области.
 
У првој фази вежбе српски војници ће задужити технику, наоружање, средства индивидуалне заштите и средстава везе и извршити обуку на полигону. Касније током вежбе они ће у саставу батаљонске тактичке групе увежбавати извођење различитих извиђачких дејства у додељеној зони одговорности и уништавање ваздушно-десантних група непријетеља.
 
Поред унапређења нивоа обучености за извршавање наменских задатака, циљ вежбе јесте и јачање интероперабилности двеју војски.
 
Припадници Копнене војске Војске Србије биће једини припадници страних оружаних снага на овој вежби Оружаних снага Руске Федерације.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
jutros sam slusao na vijestima..
a zanimljivo je sto su jedini gosti i strani ucesnici u vjezbama...pripadnici vojske srbije...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
kazu pozar neki kod nas...radio helihopter danas...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
 Obuka samo za žene rezerviste


Polemika u našoj javnosti povodom inicijative o ukljucivanju lepšeg pola u sistem odbrane. Vulin: Divim se hrabrosti onih koji smatraju da je Srbija jedina zemlja bez neprijatelja

   
   

OBUKA i uvežbavanje rezervnog sastava bice medu prioritetima Vojske Srbije u sledecih nekoliko godina. "Drugi poziv", važna komponenta odbrane zemlje, više od deceniju je bio zapostavljen. U ovom krugu obveznika, kako se procenjuje, više je od milion gradana, ali ce na vojne vežbe biti pozivan samo manji deo rezervista. U prvom ešelonu bice vojnici koji su dobrovoljni odlužili vojni rok, medu kojima približno petinu cine i - žene.

Mesto dama u sistemu vojne obuke izazvalo je veliku društvenu polemiku u cijem je središtu inicijativa Ministarstva odbrane da podigne nivo obucenosti rezervista. Plan vojnog vrha koji je izneo ministar odbrane Aleksandar Vulin, protumacen kao uvodenje vojne obaveze i za dame, izazvao je seriju ljutitih komentara žena u Srbiji.

Ministar Vulin pojašnjava, za "Novosti", da nije rec o vojnoj obuci civila, vec rezervista koji su služili vojsku.

- U meri u kojoj procenimo šta su pretnje i izazovi bice predviden i proces obuke - kaže Vulin. - Srbija decenijama nije obucila nikoga ni za jednu aktivnost, osim kroz služenje vojnog roka. Više ljudi je za vanredne situacije obucio Crveni krst nego bezbednosne strukture naše zemlje. A poplava, požara i nesreca bice više, a ne manje.

Vulin dodaje da se divi hrabrosti svih koji smatraju da je Srbija jedina zemlja na svetu koja nema neprijatelja, koja nema pretnji, niti kojoj treba obuka i priprema.

- Nemam tu hrabrost i dacu sve od sebe da pripremim Srbiju da bude spremna i sigurna u sebe. Nadam se da ce to biti moj najveci greh - kaže Vulin za "Novosti".

U Vojsci Srbije ukazuju da su obuka, vojna obaveza i služenje vojnog roka - razlicite kategorije koje se cesto mešaju u javnosti. U središtu poslednjih inicijativa nije služenje vojske, vec neka vrsta uvodenja obuke stanovništva kroz proces obrazovanja i rad sa rezervistima.

Rezervni sastav cine vojni obveznici starosti od 19 do 60 godina života, a rezervista tokom godine u cizmama može da provede najviše 90 dana. Služenje vojnog roka u Srbiji pritom nije ukinuto, vec obustavljeno, što znaci da i oni koji moraju u uniformu imaju obavezu uvodenja u vojnu evidenciju i služenja u rezervnom sastavu.

Podizanje vojnicke kondicije "drugog poziva" predvidena je Pregledom prioriteta obuke za period 2014-2019. godine. Ovaj vojni dokument temelj je redosleda pozivanja rezervista, saopštavanja ratnog rasporeda i odlazaka na vojne vežbe. On je skrojen prema svoti novca koji oružane snage mogu da izdvoje za obucavanje rezervnog sastava, što garantuje podmladivanje komandnog kadra, ali i obucenost vojnika cije su specijalnosti bitne za odbranu zemlje.


Zene u stranim sistemima odbrane imaju razlicite uloge. U nizu država poput Švajcarske, Austrije ili skandinavskih zemalja obucene su za civilnu zaštitu. Na dame pod opasacem bez premca najviše racuna Izrael. Žene tamo ne samo da prolaze pešadijsku vojnu obuku vec imaju i obavezu služenja dvogodišnjeg vojnog roka. Vojnici ženskog pola regrutovani u specijalnim jedinicama uniformu nose cak tri godine i za to vreme obavljaju izuzetno složene zadatke.

...................

eto zene....sad cete upoznat vulina  Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 159 160 162 163 ... 398
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:05:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.194 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.