Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodič za kupovinu kamere/digitalca...  (Pročitano 40195 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia N85
1.) Zasto DVD "tehnologija"

Prvo htio sam da camera bude DVD a ne DV iz prostog razloga sto je to tehnologija koja Postaje dominanta a postaje dominantna iz razloga sto je prednost DVD-a u odnosu na "kaseticu" visestruka i ogleda se u tome sto snimljeni materijal (na dvd-u) mogu za par sekundi pregledati na eksternim dvd uredjajima i na PC-ju.Obrada "snimljenog" materijala je jednostavnija,efikasnija i s mnogo mogucnosti.Mogucnost pravljenja menija za snimljeni maretijal (stilovi,chapteri,itd) direktno na kameri.I jos jedna vazna stvar sto ti mediji (8cm DVD) nisu tako skupi.Takodje s odgovarajucim u/i moguce je povezivati kameru s TV/VCR uredjajima."Kaseticu" ne mozes nigdje da "gurnes".Znaci imas medije DVD-R,DVD-RW,DVD+RW.Jasno ti jekoje su to mogucnosti.DVD-RW je zanimljiva varijanta jer mozes da "pises,brises" po zelji bilo kada i bilo gdje a DVD+RW je zanimljiva varijanta sto mozes "materijal" koji si snimio da gleda bilo kada i bilo gdje tj. ne moras da "finaliziras" DVD da bih ga gledao za razliku od DVD-RW varijante.Najnoviji pravac je varijanta HDD-a,mini drajva.Nisam se odlucio za to jer je to jos u povoju a i ne odgovara mi ta varijanta iz prostog razloga sto sam ogranicen prostorom HDD-a,microdrajve bez obzira sto je to 20,30,40GB.S DVD-om u svakom momentu modu kupiti DVD-e is nimati "neograniceno" u smislu da sam samo ogranicen s brojem DVD medija koje trenutno imam kod sebe.HDD kada "napunis" moras prebaciti materijal na PC pa "Jovo na novo" a ako si negdje naputovanju jasne su ti komplikacije tog procesa.

2.) Zasto Sony

Zato sto je neprevazidjen u tri stvari:optika,LCD displeji i "elektronika"

3.) Zasto Sony SONY DCR-DVD805

Iz razloga sto zadavoljava sve moje potreba (vidi karakteristike).A zasto ne 905 varijanta (dvoumio sam se).Zato sto je to prvi moden s novom "senzorskom tehnologijom".Prvi put se koristi ClearVid CMOS SENSOR.A imam jedno pravilo da nikada ne kupujem "prvi" model s novom tehnologijom.


Megapikseli senzora su bitni za sam video ali ne i dovoljni.Potrebno je "izvrtiti" 20-25 frejmova te slike.E tu je snaga Sonyjeve elektronike.Znaci megapikselaza senzora je vazna ali je presudna stvar tu koja se megapikselaza vrti s 20-25 frejmova (sto ti je u stvari video_pokretne slike).Jos se dominantnos elektronike ogleda u npr. stabilizaciji slike i fokusu (tj. brzini fokusiranja slike).Ova kamera ima i mem.slot (memory pro duo koje se rade vec sada od 2GB).Relacija mem.kartica-dvd postoji i moguce je prebacivati podatke s jednog na drugi medij.Npr. snimis slike na mem. karticu pa ih onda lijepo narezes na DVD (sa sve menijem i to).Odlicna stvar.Slike ozes snimati i na DVD medije takodje.S ovim mogucnostima fakticki se brise potreba povezivanja kamere na komp jer je kamera sama po sebi "kao komp".Ali ipak postoji USB 2.0 na kameri.

PS.Kamera je u mojim rukama pa cu aplodovati ovih dana nesto slicica i videa snimljenih s njom cim je "propustim kros sake" i istestiram  Smile .
« Poslednja izmena: 18. Maj 2006, 13:50:51 od djwhite »
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
Hvala care... Smile
Ajde kad je istestiraš javi utiske.

P.S.
Vidim da ti se veoma dopala, a ja bih želeo da znam da li ta kamera (SONY DCR-DVD805) ima i neke mane (želim da znam objektivno).
Svestan sam odnosa cena/kvalitet (ili ti kod nas - pare/muzika  Smile )
Koliko se kreće cena modela SONY DCR-DVD805 ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Sta mislite o Panasonic NV-GS27 za 270 e?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N95-2 & 5800
Ljudi gde mogu da kupim polovnu kameru DV ili DVD do 200eura,u sto boljem stanju???? HITNO JE!!!!!!
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N85
Hvala care... Smile
Ajde kad je istestiraš javi utiske.

P.S.
Vidim da ti se veoma dopala, a ja bih želeo da znam da li ta kamera (SONY DCR-DVD805) ima i neke mane (želim da znam objektivno).
Svestan sam odnosa cena/kvalitet (ili ti kod nas - pare/muzika Smile )
Koliko se kreće cena modela SONY DCR-DVD805 ?

Okacicu ovih dana nesto slika i videa "uradjenih" na 805ici.Mana 805ice.Hmm.Ima jedna mana (po meni) a to je da ne mozes snimati video direktno na memorijsku karticu (MSPD) vec samo na DVD dok "slike" mozes odmah da "storniras" i na memorijsku karticu i na DVD.Ostale mane (ako ih ima) jos nisam primjetio a ako sta uocim javicu.Cijean prava sitnina.Krece se oko 850-900evra ovdje ali sam je ja kupio jeftinije u HK-u  Smile.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung Galaxy S2
E, a moj problem je što sam tražio 805 i 905, čisto da vidim kakve su ali su mi rekli da njih još nema kod nas Smile
Kažu, kao ima samo serija 500...
Da li lažu? ili stvarno nema da se kupi kod nas. A ako ima - gde?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Jer da nisam ovo, ja bih bio biljka!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
SonyEricsson t610
Sanyo Xacti vpc-c1ex oko malo manje od 2000kuna za kucnu radinost prva liga!!! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N8
Jel moze neko da mi preporuci koja DVD kamera moze da se nadje do 400e?
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N85
E, a moj problem je što sam tražio 805 i 905, čisto da vidim kakve su ali su mi rekli da njih još nema kod nas Smile
Kažu, kao ima samo serija 500...
Da li lažu? ili stvarno nema da se kupi kod nas. A ako ima - gde? Smile

805,905 su oznake za Aziju tj. mogu se kupiti samo u Aziji (kao sto sam ja kupio u HK-u) a u Evropi su njene oznake 405,505 mislim.Provjeri karakteristike.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S2
Verovatno su 405 i 505. Te dve sam gledao i izgledaju mi skroz ok.
Čoveče skroz si me sludeo..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.