Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodič za kupovinu kamere/digitalca...  (Pročitano 40026 puta)
Zvezda u usponu


----- Whiro -----

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1848
Zastava Šabac, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Sta mislite o Panasonic NV-GS27 za 270 e?
Ja je imam već par meseci i uglavnom sam zadovoljan. Pre nje sam imao Sony Hi8 i Sony Digital 8 pa ću napraviti malo poredjenje sa njima.

Kamera je mala, lagana, laka za korišćenje a kvalitet snimka je sasvim OK. Wide LCD, 30x optički zum(meni ne deluje da je baš toliki, ali do sada mi je bio dovoljan u svakoj prilici), Zoom mikrofon, wind cut ...

Nedostaci su joj:
oblik - Sony kamere bolje leže u ruci(bar mojoj), ali onima koji imaju manju šaku sasvim će odgovarati,
meniji - podešeni su tako da se sve može uraditi jednom rukom, što je teorijski OK, ali Sonyjevi meniji mi se više sviđaju,
Noćno snimanje - noćno snimanje u boji, zvuči super. Ne mogu da kažem da ga ova kamera nema, ali framerate se u nekim situacijama toliko smanji da snimak postane praktično neupotrebljiv. Kod Sonija jeste sve zeleno ali framerate ostaje isti. Šta je bolje, stvar ukusa.
Baterija - prilično brzo se istroši. Puni se tako što se skine sa kamere i stavi na punjač, što mi se ne sviđa. Bolje je rešenje kad se puni direktno na kameri. Naravno, ako kupiš još jednu bateriju, poželjno većeg kapaciteta, nema problema.

Povezivanje sa TV-om i PC-jem ide bez problema . Ja je povezujem sa kompom preko USB kabla(kamera ima FireWire, ali ja nemam karticu u kompu) i koristim program Video Edit Magic.

Verovatno su modeli koje pominje djwhite znatno bolji, ali za mene je to preskupo. Kad sam kupovao ovu kameru dosta sam cunjao po netu, i preovlađujuće mišljenje je bilo da MiniDV kamere još uvek imaju najbolji odnos cena/kvalitet.  DVD ili HDD kamere su još uvek relativno nove stvari i moje mišljenje (naglašavam: moje, ne pokušavam da te ubeđujem u bilo šta) je bilo da treba malo sačekati da te tehnologije sazre, a i da im padne cena.
Zaključak: NV GS-27 je sasvim solidna kamerica za amatersku upotrebu i ako si to planirao da radiš s'njom mislim da ces biti zadovoljan. Ako si smislio da snimaš sebe i devojku u potpunom mraku, nećeš se baš usrećiti, ali ako ima dovoljno svetla sve je OK. Ja bi možda ipak dodao još stotinak EUR i uzeo neku Sony MiniDV kameru, ali kao što sam već naveo u tekstu, ne zbog nekog konkretnog razloga nego što sam navikao na Sonija i jednostavno mi se više sviđa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
sta mislite o SONY DCR-DVD205 ima ga po ceni od 460evra ili imate u vidu nesto bolje za te pare,dobar ti je taj panasonic za te pare
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 608
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.50
mob
Samsung i900
sta mislite o SONY DCR-DVD205 ima ga po ceni od 460evra ili imate u vidu nesto bolje za te pare,dobar ti je taj panasonic za te pare

Da nije malo mnogo ?
IP sačuvana
social share
Tandrcak
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
jel imas nesto bolje na umu ,razmisljam i o nekoj 3ccd kameri jel ima neki savet?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Dobro, sve je to super sto sam procitao.
Belgrad me lockovo a ja jos uvek nisam dobio ono sto sam trazio.
jednostavno, da li je za amatere i laike koji se prvi put srecu sa fotoaparatima dobar model canon a530
samo toliko,
hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N8
Jel moze neko da mi kaze gde u BG-u ima da se kupi kabal IEEE 1394 i FireWire kartica i koja je cena?
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko gubi,ima pravo da se ljuti...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3217
Zastava Trieste
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Apple Iphone 4s
Imam digitalac Pentax Optio s40.Aparat nece da se upali,kad stisnem ON pojavi se zelena lampica al se aparat nepali  Smile Nosio sam ga u neki servis al kazu da je problem softverske prirode i da neznaju sta da rade...Jer postoji neki nacin za unusenje novog softvera preko kompijutera putem usb kabla,il tako nesto.....moze li se popraviti i gde?(jer mora u servis ili moze i u domacoj radinosti)  Smile
IP sačuvana
social share



dno dna-ŠIPNIJA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Zna li neko kakav je  canon mvx450 kamkorder, tj. kamera? Planirao sam da ga kupim i snimam kucne dogodovstine, putovanja... Nista profi me ne interesuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
uzeo sam SONY DCR-DVD205 i bas sam zadovoljan,ubacis disk snimas finalizujes ga stavis u dvd i to je to snimak je odlican cak i dupla komanda za zoom ja dobro postavlena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7
Evo....dete mi polomi moji stari digitalac(pa bilo je i vreme),e sad hteo bih nesto da uzmem do 20.000 din .Sta preporucujete i gde?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.