Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 06. Feb 2026, 04:56:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 75 76 78 79 ... 186
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlada Srbije  (Pročitano 268064 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ma sve su to lopovi. Ja kao i svi gradjani srbije naucili smo da u srbiji sve ide sporo.Ali ima jedno sto je prevazislo svaku meru kad ovi konji nece da zaprase sugave komarce 150godina to je strasno dokurcilo mi vise da me jedu muve i komarci.Kad oni nemogu da odvoje 3000-4000 eura da zaprase ceo beograd a mogu da idu na poslovne ruckove koji kostaju 10000eura onda ja nemam izbora sem da pobegnem iz srbije jer kao sto vidite ovde vise nema smisla za zivotom kad nas vode konji korumpirani koji samo gledaju sebi da strpaju u dzep,steta sto u srbiji nema niko jaci od vlade tako da mozemo samo da gledamo kako nas podjebavaju odozgo .pozz svima jos 1 slika srbije od mene !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Qtek 小米
Тадић: Јубилеј несврстаних у Србији
16. јул 2009. | 00:43 -> 15:58 | Извор: Б92, Бета
Шарм ел Шеик -- Председник Србије Борис Тадић предложио је да Београд буде домаћин самита несврстаних 2011. године, на 50. годишњицу оснивања тог покрета.


Тадић је на самиту Покрета несрвстаних у Шарм ел Шеику позвао земље чланице те организације да остану привржени досадашњем опредељењу да поштују међународно право и да не признају једнострано проглашену независност Косова.

Председник Тадић подсетио је да члан 30 декларације из Шарм ел Шеика потврђује опредељеност чланица Покрета да у потпуности поштују међународно право, Међународни суд правде и да настоје да све спорове решавају у складу са Повељом УН.

Он је захвалио већини чланица Покрета које нису признале независност и поновио да Србија то никада неће учинити.

“Не би требало подстицати нова признања Косова. Осим тога, мултилатералне организације не би требало притискати да продужавају чланство сецесионистичке власти у Приштини у њима”, казао је Тадић.

“Подршка територијалном интегритету и суверениту Србије и других чланица УН учврстиће везе међу нама и потврдити принципе који почивају на повељи УН-а и на принципима које је усвојио и Покрет несврстаних”, верује председник Србије.

Тадић је и званично потврдио жељу Србије да организује јубиларни самит несврстаних којим ће бити обележено пола века постојања тог покрета.

“Србија би веома волела да организује годишњицу, заједно са осталим земљама које су некада биле у саставу Југославије. Ако би Београд био изабран за домаћина јубиларног самита, поводом педесетогодишњице, то би била добра прилика да се ода поштовање визионарској идеји, утемељивачима Покрета и свему што је до сада учињено”, сматра Тадић.

“После пет деценија предлажемо да се чланице Покрета окупе у Београду да прославе годишњицу и да поносно и сигурно погледају у будућност”, поручио је он.

Тадић је нагласио да ће Србија, упркос тежњи да уђе у Европску унију, наставити да подржава и главне циљеве Покрета несврстаних као што је изградња праведнијег друштва.

О могућности преиспитивања позиције о Косову

Иначе, Тадић је јуче затражио од председника Авганистана и Доминиканске Републике да размотре позиције о Косову након пресуде Међународног суда правде.

Тадић је на маргинама Самита несврстаних, у Шарм ел Шеику, имао бројне разговоре са председницима и премијерима чланица Покрета, између осталих и са Хамидом Карзаијем и Леонелом Фернандесом. Осим о Косову, Тадић је са својим саговорницима разговарао и о унапређењу билатералне и економске сарадње.

“Морам да кажем да сам инсистирао на разговору са два председника и од њих сам тражио да узму у обзир мишљење Међународног суда правде и још једном размотре ту одлуку. Они су ми обећали да ће о томе веома озбиљно разговарати у својим земљама и мислим да је ово један међународни самит на којем се овакве теме морају отворити и са онима са којима имате блиско и слично мишљење, али и са онима са којима немате истоветно мишљење”, рекао је Тадић.

*******************
Добро !

*******************

Слаба сарадња са несврстанима
16. јул 2009. | 16:13 | Извор: Б92
Београд, Крагујевац -- Предузећа у Србији верују да би активнија улога државе у Покрету несврстаних помогла домаћој привреди да се врати на тржиште земаља те организације.

Србија је и даље само посматрач у покрету несврстаних. Домаћа предузећа верују да би промена статуса у чланству помогла српској привреди да се лакше врати на тржишта земаља чланица, на којима су пре двадесет година добијала велике послове и зарађивала огроман новац.

Од великих послова у земљама Трећег света остала су само сећања и слике. У то време фабрика “Застава оружје” имала је око осам хиљада запослених, а посла и више него што се може постићи.

“Главна тржишта предузећа ‘Застава оружје’ тада су била Индонезија, Кувајт, Либија. У Ирак и Либију смо извозили топове, као и оружје у Ирак. Они су нам остали и дужни 50 милиона долара”, каже Милан Крстић из предузећа "Застава оружје".

Ирачани и даље посећују “Заставу”, али уместо производа из фабрике, кући односе фотографије

“Ето ми имамо једну слику, Тито са карабином, ми им то дајемо и они то носе”, каже Крстић.

Слике за показивање има и Даринка Ковачевић, директорка “Минет инжењеринга”, компаније која је осамдесетих у оквиру “Минела” годишње склапала послове вредне 35 милиона долара.

Сада, после 20 година одсуства са тржишта несврстаних земаља, она у рукама поново држи нове пројекте.

“Месо из кланице живине и шећер требало је да се извозе у Египат. Преговарамо од 2007. и све је ишло добро, али је почела криза па су послови заустављени, стоје. Није отказано, само одложено”, каже Ковачевићева.

“Минет инжењеринг” већ четири године покушава да се врати на тржишта несврстаних. Преговарају са Ираном, а надају се и послу са Индијом, вредном око седам милиона долара.

“Осим кризе, пројекте сада коче и банке које нису спремне да дају банкарске гаранције”, каже Ковачевићева.

Само мали број и то пре свега грађевинских компанија, попут “Енергопројекта” и “Планума” успео је да се врати на тржиште Африке, али далеко од обима у којем су биле присутне осамдесетих.

“За сваку озбиљну акцију према овим државама потребна је спрега привреде и политике. Ове земље воле када земља иде кроз политичку у привредну промоцију. Морамо да обезбедимо банкарску подршку”, објашњава Зорица Јекић из Привредне коморе Србије.

Процењује се да је током, како их зову, златних осамдесетих, само грађевински сектор Србије радио на пословима вредним преко две милијарде долара. Данас је потпуно другачије.

Тако је на листи земаља у које Србија извози, према подацима Привредне коморе, прва несврстана земља Ирак и то на 23. месту, са нешто више од 90 милиона долара промета, што је тек један одсто од укупног извоза Србије.

Следећи су Иран и Египат са нешто више од 30 милиона долара.

Кад је реч о увозу, суме су много веће. Из Либијске Џамахирије Србија је увезла робу у вредности од чак 220 милиона долара, а из Индије око 100 милиона. И из Ирана увозимо, и то аутомобил пежо 207.

У Привредној комори кажу да Србија на овим тржиштима има шансу пре свега у секторима грађевинарства и технологија.

Велики повратак, међутим, неће бити могућ без политичке подршке.

***********************
Лоше !
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Qtek 小米
Питај Солану за Милицу Ракић


Српски народни покрет 1389 позива председника Србије Бориса Тадића да током данашњег разговора са злочинцем Хавијером Соланом постави потање ратних злочина НАТО-a над грађанима Србије током НАТО агресије из 1999. године. СНП 1389 је јучер упутио писмо председнику Србије у коме се тражи да у разговору са Соланом покрене питање НАТО (Соланиних) злочина у Србији.
„Председниче, пре него што се, у разговору са Соланом,  дотакнете тема попут сарадње Србије са Хашким трибуналом и уласка наше земље у ЕУ питајте вашег пријатеља ко ће и када одговарати за убиство неколико хиљада наших грађана. Питајте га за убиство Милице Ракић, његове злочине у Алексинцу, Нишу, Мушутишту, за забрањене касетне бомбе и уранијум...
И председниче, одговорите нам да ли би дочекивали са осмехом злочинца Солану да су његове бомбе убиле вашу Машу или Вању?“ – стоји у писму упућеном кабинету председника Србије.

Информативна служба СНП 1389
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Питај Солану за Милицу Ракић


Српски народни покрет 1389 позива председника Србије Бориса Тадића да током данашњег разговора са злочинцем Хавијером Соланом постави потање ратних злочина НАТО-a над грађанима Србије током НАТО агресије из 1999. године. СНП 1389 је јучер упутио писмо председнику Србије у коме се тражи да у разговору са Соланом покрене питање НАТО (Соланиних) злочина у Србији.
„Председниче, пре него што се, у разговору са Соланом,  дотакнете тема попут сарадње Србије са Хашким трибуналом и уласка наше земље у ЕУ питајте вашег пријатеља ко ће и када одговарати за убиство неколико хиљада наших грађана. Питајте га за убиство Милице Ракић, његове злочине у Алексинцу, Нишу, Мушутишту, за забрањене касетне бомбе и уранијум...
И председниче, одговорите нам да ли би дочекивали са осмехом злочинца Солану да су његове бомбе убиле вашу Машу или Вању?“ – стоји у писму упућеном кабинету председника Србије.

Информативна служба СНП 1389

Normaalno da moras da pises o predsedniku na temi o vlaadi possto je ovo vissoko cenzurisaani forum. Nema teme o predsedniku.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Zakon o amnestiji od krivične odgovornosti za vojne obveznike
18:03 BEOGRAD, 28. jula (Tanjug) - Novi zakon o amnestiji, koji će krajem septembra biti prosleđen Skupštini Srbije na usvajanje, oslobodiće krivične odgovornosti sve mladiće koji nisu odslužili vojni rok, pošto je prvenstveni cilj države da se mladi koji žive u inostranstvu vrate u Srbiju, izjavio je danas Tanjugu Državni sekretar u Ministarstvu pravde Slobodan Homen. Krivične odgovornosti će biti oslobođeni oni koji su izbegli vojnu obavezu od 2006. godine do stupanja na snagu novog zakona, objasnio je Homen i napomenuo da su važećim zakonom iz 2006. bili amnestirani mladići koji vojnu obavezu nisu odslužili pre njegovog donošenja. (Kraj)

veoma bitan zakon  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
U Srbiji u ovom trenutku ima oko 30 štrajkova
19:07 BEOGRAD, 28. jula (Tanjug) - Ministar za rad i socijalna pitanja Rasim Ljajić izjavio je danas da je činjenica da u Srbiji u ovom trenutku ima oko 30 štrajkova, aktuelnih ili onih koji se najavljuju i istakao da Vlada Srbije mora da ima proaktivnu politiku i u pogledu sprečavanja štrajkova i radikalizacije protesta. "Mi treba da zaštitimo prava radnika, ali i da pomognemo preduzećima koja imaju realne potencijale za nastavak poslovanja nakon krize", kazao je Ljajić, koji je na čelu vladine radne grupe koja u narednih mesec dana treba da pripremi mere za zaštitu zaposlenih i ublažavanje posledica ekonomske krize. (Kraj)

neviđen bezobrazluk radničke klase,sada u ovome bitnom trenutku kada se amnestiraju oni što nisu služili vojsku oni štrajkuku sram ih bilo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 795
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Olos proevropska opljacka svoje gradjane  do ,,golodomora ,, , i pare tih svojih gradjana daje hebenoj EU da lakse pregura krizu .  Smile . Ovo je najgora vlada od kad Srbija postoji .  Smile.  Trut i llenjivac Cvetkovic je vec unistio sve sto se unistiti moze .

OSTAVKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE E BAGRO !!!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: 29. Jul 2009, 16:22:04 od kusha »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Nokia 6230
U Srbiji u ovom trenutku ima oko 30 štrajkova
19:07 BEOGRAD, 28. jula (Tanjug) - Ministar za rad i socijalna pitanja Rasim Ljajić izjavio je danas da je činjenica da u Srbiji u ovom trenutku ima oko 30 štrajkova, aktuelnih ili onih koji se najavljuju i istakao da Vlada Srbije mora da ima proaktivnu politiku i u pogledu sprečavanja štrajkova i radikalizacije protesta. "Mi treba da zaštitimo prava radnika, ali i da pomognemo preduzećima koja imaju realne potencijale za nastavak poslovanja nakon krize", kazao je Ljajić, koji je na čelu vladine radne grupe koja u narednih mesec dana treba da pripremi mere za zaštitu zaposlenih i ublažavanje posledica ekonomske krize. (Kraj)

neviđen bezobrazluk radničke klase,sada u ovome bitnom trenutku kada se amnestiraju oni što nisu služili vojsku oni štrajkuku sram ih bilo  Smile
Pa sta ako strajkuju? Neka ih, samo sto vlada treba da ima uvid da ne smeju da smetaju drugima.
Kao sto su pruge, drumovi itd.
Neka strajkuju u preduzecima ili kolektivno po kucama. I neka ne jedu govna. Sve je to bilo njihovo.
Decenijama su birali svoje genijalce da ih vode.Moze samo jedno srdacno: crknite
A kada mi zakreci drum, e onda trazim od druga Ivice da to pendrekom resi.
Bilo im lepo dok se delili zajmovi, koje sada mlade generacije moraju da plate?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
Vidiš Škorpione , to što ti pričaš je kalsičan govor mržnje. Ako pratiš zbivanja videćeš da se i sada uzimaju zajmovi, ali od toga imaju koristi bata Kole i Mata Mišković. Ti, buraz ili si kapitalista ili si ,izvini moram da ti kažem, budala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19907
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Sony 
Mislim da je ovo donošenje zakona na brzinu stvarno sramota , mislim da bi to moglo mnogo bolje da se uradi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 75 76 78 79 ... 186
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 06. Feb 2026, 04:56:05
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.