Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:30:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Visenamensko oklopno borbeno vozilo "Lazar"  (Pročitano 41574 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
to jeste uglavnom psiholoshko dejstvo ,osim ako napadachi nisu veoma blizu i veoma neiskusni .  dobro uvezbani napadachi sa RBR ne bi pali na taj trik i lazar bi brzo bio pretvoren u zapaljenu gomilu metala ...  Smile

bilo kako bilo - za takvo otvaranje vatre nije potrebno da se mnogo nishani ,pa je stoga izlishno pushkarnice praviti u visini oka  ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Јбт, колико си тврдоглав...  Smile Smile

Уопште ми се не свиђа ово чудо...
Чисто буџење и градња без плана (поменуте пушкарнице)...

IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ja opet ponavljam da se iz puškarnica na BVP-u nišani i puca normalno, a ne nasumice. Na ovoj slici se vidi kako izgleda spoljni deo puškarnice na BVP-u kada je montirana automatska puška. Nišani se normalno i puca se praktično sa naslona, jer je puška fiksirana na otvor puškarnice, koji je opet pokretan u svim pravcima. Čak i slabiji strelac može sa ovakvim naslonom uspešno da pogodi cilj na određenoj daljini. Problem predstavlja nišanjenje u pokretu, pošto se vozilo ljulja pa samim tim i strelac u njemu.

Puškarnice na Lazaru su nekakva improvizacija i nemaju veze sa pravim puškarnicama kakve su recimo na BVP M-80A.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

BVP M-80A puškarnica.JPG
(22.78 KB, 380x327)
« Poslednja izmena: 29. Dec 2008, 22:22:19 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ljudi, možda su te puškarnice na Lazaru pravljene više za upotrebu u urbanim uslovima, gde se mogu pojaviti razne haotične situacije, pa onda pucanje kroz takve puškarnice ima smisla. Mislim sve je to neprecizno, ali kad se setim samo snimaka iz proteklih sukoba kod nas (raspad SFRJ) - kada piće metci oko tebe nemaš ni vremena da mnogo nišaniš. Smile

Mislim da ste oboica u pravu u neku ruku. A, pitam se da li su predvideli i verziju bez tih puškarnica (po meni - što da ne) koja bi bila nekako više vojna a ne policijska, ako me razumete.

Na stranu sve, Lazar je super.  Smile Smile Smile, neka smo krenuli sa proizvodnjom neceg novog svog. Bravo! Smile Smile Smile, a  može se to vremenom i usavršavati i možda doči do nekog izuzetnog rešenja. Smile Samo neka rade. Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Cista Srpska klasika...ajde prvo da pozdravim ideju da se pravi nesto nase,ali ljudi pa jel tako tesko ukljuciti TV i pogledati izvestaj iz Iraka ili Avganistana,nemoze osovinski nosac da bude otkriven bre,pa udjite u bilo koju kasarnu nadjite prvog vojnika i pitajte ga sta je bio problem na kosovu oklop i nosaci,naidjes na minu,umesto da odvale tockove supresori eksplozije oni slome nosace osovine i ti onda dizi 30 tona da je zamenis...
A tek prozori ...majko moja neide se sa tim u zoloski vrt,pa pobogu svaki sjanper od 12.7 mm i neki od 7.62 sa tung jezgrom ce da iscepaju te otvore,i opet top od 30mm,e stvarno neko tamo nije normalan,od negde 70'ih nasa vojska trazi top od 50mm,neko ovde nije normalan,lepo je ovo sto su napravili ali nikog necete naterati da sedne u to za vreme rata ...
Ili ce dizajneri lepo da sednu sa ljudima koji su videli rat i da pitaju sta treba ili bolje nemojte nista ni praviti ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
Citat
ali nikog necete naterati da sedne u to za vreme rata ...
I u to,ali i u BVP.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ma BVP i nekako,jeste zajeban ali BVP kad pogodi RPG ili ga deflektuje ili imas 30sek da izadjes napolje i prilicno je zgodnije za sakrivanje,pogledajte koliko je ovo cudo,centar ravnoteze na dva meta od zemlje.

Da se razumemo opet svaka cast da se od neceg krene ako je ovo neki pocetni prototip na koji se ceka misljenje vojske pa onda opet da se doradjuje i prepravlja ali ako ovo ovako pretstavljaju kao gotov proizvod to je smesno,nek mi oproste dizajneri ako vide ovo pa se uvrede,nije namera samo da popljujem ali morate da pricate sa nekim ko je video rat dok ovako nesto pravite,kako ja ciste savesti u urbanoj borbi da naredim necijem detetu da sedne u ovo i da ide od tacke A do tecke B kad ja znam da polu lud covek zna gde da plasira pogodak iz sedmice i oduva celo vozilo(RPG-7,lovacka oprema...),a tek sta moze neko ko je obucen sa pravim oruzijem...

Vidljivost iz vozila nije toliko bitna,u urbanoj borbi vozilo treba da je dovoljno tvrdo da je znam da mogu da ga koristim kao zaklon,da ce izdrzati jedan dva pogotka iz AT oruzija (nemora sad bas da izdrzi americko koplje po kupoli) ali da znam da mi nece zbrisati celo odeljenje neki majmun sa kineskim bacacem,dok pesadija oko njega koja treba da ga stiti ne locira i unisti protivnika koji ga ugrozava,dakle vozilo kupuje vreme
U otvorenom sukobu znaci nema zaklona otvoren teren ono treba da pruza vatrenu i supresivnu podrsku topom od bar 40-50mm jer top od 30mm nemoze da izbusi kucu sa udaljenosti koja je potrebna (ako neko treba da pridje na 100m da otvori vatru na protivnicki snajper onda jebiga,svako sa bacacem ima da ga sastavi bar sedam puta)
Cela ta ideja o pokretljivosti i malom profilu jeste lepa ali u praksi neradi.
Vozilo treba da bude DOBRO oklopljeno,u principu u danasnjim uslovima to treba da bude tenk bez kupole,znaci prevoz ljudstva ali i nesto sto moze da ih zastiti u slucaju nekih nepredvidjenih okolnosti,opet pogledajte Americki Bredli ako pravite laki tenk,ili Strajker vozilo ako pravite olopni kamion,znaci oklop oklop oklop,zajebi brzinu,zajebi nisku silvetu,covek uvek nadje nacin da te pogodi,a sta se onda desi zavisi od oklopa.
(Molim vam nemojte kaciti reaktivne celije na oklopna vozila...ako i to treba da nacrtam zasto onda jebiga)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Pa, ruku na srce, meni ovo i jeste više za policiju i demonstracije ili kontra švercera itd. Al sve se tešim da je ovo neka početna ideja i da možda ima ozbiljnih oklopljenih varijanti (bez onoliko prozora i puškarnica) kao i jačeg naoružanja. Ovo što napisa eizo, sve stoji. Još jednom kažem, više mi izgleda kao neko policijsko vozilo za nerede ili nešto tome slično ' nisam vam ja stručnjak, ali ovako zdravorazumski...
No, drago mi je da naši ipak nešto rade... videće se. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
@eizo
Vise manje se slazem sa tvojim kritikama na racun vozila, ali moram i da naglasim da vozilo nije predstavljeno kao gotov proizvod vec kao "funkcionalni model" a sve u sklopu "koncepta agresivnog marketinga, koji podrazumeva, između ostalog, tržišnu promociju borbenog sistema u ranim fazama razvoja, na osnovu koje se donose zaključci o perspektivnosti daljeg razvoja i izvode eventualne korekcije koncepta i tehničkih rešenja."  
Citate koje sam naveo je moguce procitati u "Y-Report" ciji link sam postavio zajedno sa slikama na pocetku teme.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
U tom slucaju odlicno,iskreno se nadam da si u pravu,ali znas kako te stvari idu kod nas...

Evo predloga za tehnicko resenje...izvedite onog ko je radio na dizajnu zastite vozila iz kancelarije i ubacite ga u tu konzervu a mene stavite na drugu stranu sa kojotom...posle tog "testa" ima da ga opremi ko letecu tvrdjavu...(cak mislim da su tako i napravili B-17,upoznali dizajnera sa Nemackim lovcima,ljubav na prvi pogled,posledica...pa vidite ime aviona  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:30:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.