Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Virtuelizacija ... pitanja, problemi, zanimljivosti  (Pročitano 36172 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Diamond
Инсталирао сам тај VMA ... и то је ОК ... копи-пејстујем ... него сам мислио нешто као прегледање ... браузинг што би рекли Енглези ...

У сваком случају хвала ти на тутору и оживљавању теме ... оно што сам хтео у принципу сам и урадио ... проверио сам овај ОС што сам нашао ... шљака  Smile

сада могу мало и да се зезам са овим виртуелним машинама  Smile

Mozes i da share-ujes particije ili foldere sa fizickog hdd-a i da vidis iz virtuelne masine ! Iskoristio sam ovu sliku sa tutora da ti pokazem gde se ta opcija nalazi posto trenutno nemam instaliran VPC ali nadam se da ces se snaci!

Nadam se da je pitanje bilo u vezi ove opcije ! Pozz

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.JPG
(51.14 KB, 616x439)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Live to Win

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson 
uuuuuuuu ovo mi se stvarno svidja..... cim uhvatim vremena pozabavicu se ovim, svaka casta ljudi !
IP sačuvana
social share
We are Warriors born of the light, army for freedom defenders of life ;D
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 3120c
imam xp.razmisljam o virtuelizaciji,recimo da sav internet preselim na neki linux.da li ce moci vm ware work st na windows,da on bude osnovni, pa da virteulizujem linux ,imam fedoru ...mada mi to ipak nece pomoci jr cu posle to sto skinem da koristim na windu,ali ajd,nek net ide na linux to mi je ideja
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 19:57:45 od dundjer.nikolic »
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Ma ovo je prvenstveno fora da na jednoj mashini podignete vishe servera (recimo ja podigao  web mail i mail server kod mene u firmi, ceooooooo bekap u jednom fajlu Smile ), ili razlichitih operativnih sistema za testiranje aplikacija. Ja relativno skoro probao SUN Virtual Box. Free je i shljaka super.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Diamond
imam xp.razmisljam o virtuelizaciji,recimo da sav internet preselim na neki linux.da li ce moci vm ware work st na windows,da on bude osnovni, pa da virteulizujem linux ,imam fedoru ...mada mi to ipak nece pomoci jr cu posle to sto skinem da koristim na windu,ali ajd,nek net ide na linux to mi je ideja

Sve je moguce kao sa stvarnim masninama...Mada najvecu primenu imaju,virtuelne masine,za testiranje (najcesce racunarskih mreza) one mogu da budu i super virtuelna zamena za normalno koriscenje racunara...Samo je bitno da li stvarna fizicka masina moze da "gura" virtuelnu masinu onom brzinom kojom korisnik zeli..U prevodu,potreban je solidan hardware !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 3120c
sta da biram kod vmware-a ,dva ili jedan procesor(athlon x2 5000) i koju konekciju ,jel nat ok

u jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!eve me na virtual ubuntu-u!!!cek da vidimo sta ce pise koji je op sistem
« Poslednja izmena: 15. Apr 2009, 11:24:03 od dundjer.nikolic »
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Diamond
sta da biram kod vmware-a ,dva ili jedan procesor(athlon x2 5000) i koju konekciju ,jel nat ok

u jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!eve me na virtual ubuntu-u!!!cek da vidimo sta ce pise koji je op sistem


1.Jedan...
2.Sve zavisi sta zelis da radis na virtuelnim masinama..
3.Naravno da ce da pise Ubuntu ako si taj o.s. instalirao... Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
sta da biram kod vmware-a ,dva ili jedan procesor(athlon x2 5000) i koju konekciju ,jel nat ok

u jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!eve me na virtual ubuntu-u!!!cek da vidimo sta ce pise koji je op sistem


nema ubuntu pojima da je na virtualnoj mashini Smile
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pozdrav svima.
Da li je potrebno u virtualnom windowsu instalirati antivirus. prog. ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Pa ako mislish da li tvoja prava mashina moze da se zarazi od virtualne, onda je odgovor ne, osim ako fajlove koje si skinuo na virtualnoj ne prebacish na host  Smile Uhhh Ljudi, nije virtuala za igranje, to je cela stvar zamishljena da sluzi da bi mogao neki server da se testira na njoj ili programerima da bi proverili kako ce se aplikacija ponashati na drugom os-u. Zgodno je recimo ako zelish da pogledash kako izgleda neki drugi operativni sistem pre nego ga "kupish".
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.155 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.