Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vidikovac: Drzao citavu zgradu pod opsadom  (Pročitano 2821 puta)
08. Jan 2018, 12:47:41
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"NIŠANIO JE KREVETAC SA BEBOM" Ispovest komšije Bože Bildera koji je na Badnji dan držao zgradu pod opsadom, pa upao u njegov stan


Božidar Jović
Foto: Printscreen YT / RAS Srbija Božidar Jović

Ovako je ispričao H.E. komšija Božidara Jovića (45), zvanog Boža Bilder, koji je u subotu pretio da će bombom razneti celu stambenu zgradu u beogradskom naselju Vidikovac u kojoj se zabarikadirao na Badnji dan.

- Oko pola osam ujutru, kad sam se spremao da pođem na posao, čuo sam policiju kako lupa na vrata komšijskog stana. Vikali su: "Otvori Joviću, znamo da si tu". Čuo sam da se vrata otvaraju i da neko repertira pištolj, a onda je taj komšija rekao policajcima da se povuku ili će pucati. Neko je onda počeo jako da lupa na vrata našeg stana. Otvorio sam, a Božidar, koga znam iz viđenja, uperio mi je pištolj u glavu - priča H. E.


Zgrada u kojoj se događala drama
Foto: RTV Pink / screenshot Zgrada u kojoj se događala drama

Sa rečima: "Moraćeš da slušaš dok ne rešim situaciju", ušao je stan i zatražio od zaprepašćenog čoveka da mu zapali cigaretu i sipa sok koji je bio na stolu.

- Onako visok i krupan, sa pancirom na sebi izgledao je zastrašujuće. Zapretio nam je da ne zaključavamo vrata stana. Ulazio je i izlazio kad je hteo, mahao oružjem i pretio nam sve vreme dok su trajali pregovori. Sa policijom se prvo dovikivao, a onda me je poslao do ulaza u zgradu da uzmem telefon, kako bi mogao da komunicira sa pregovaračima. Tražio je po prezimenu nekog inspektora sa rečima da će se samo njemu predati. Video sam i kad je specijalce u nekom trenutku gađao mecima, koje je vadio iz džepa. Kako su ga inspektori ubedili da se preda, ne znam. Oko 11.30 se čula galama, a posle je samo jedan policajac ušao kod nas i rekao nam da je sve gotovo - priseća se H. E. za "Novosti".

Zbog pretrpljenog straha na Badnji dan, ostale komšije sa četvrtog sprata zgrade u Ulici Slavka Rodića 11 na Vidikovcu nisu bile toliko voljne da komentarišu dešavanja od subote.

- Preživeli smo pakao! Sve vreme smo bili u strahu da će upasti i u naš stan, kao kod komšija, i da će nas sve pobiti. Loše mi je i kad se samo setim šta se dogodilo - priča jedna stanarka.


Foto: RTV Pink / screenshot

Celo prepodne, kraj oko višespratnice u kojoj se odigravala drama bio je blokiran. Policije i pripadnika specijalnih jedinica bilo je svuda, a po krovovima obližnjih zgrada bili su postavljeni snajperisti.

- Sve je vrvelo od policije, a niko od nas nije mogao da uđe ili izađe iz svojih stanova - govori jedan od stanara iz susedne višespratnice. - Nismo smeli ni kroz prozore da provirimo, a u prvo vreme nismo ni znali ko je taj ko preti da će sve razneti bombom. Tek kad se sve završilo, a njega izveli napolje, shvatio sam o kome je reč.

Da podsetimo, drama je počela u subotu oko osam sati ujutru. Božidar Jović zatvorio se u hodniku svoje zgrade na četvrtom spratu i pretio da će razneti bombom ceo objekat. Za njim je već bila raspisana poternica Prvog osnovnog suda zbog izdržavanja zatvorske kazne, a pretpostavlja se da je tog dana trebalo da bude upućen u zatvor. Prema drugoj verziji, navodno je Jović zvao policiju i rekao da želi da se preda, a kada je policijska patrola stigla izvadio je pištolj i rekao im da se povuku.

Dvočasovna drama završila se akcijom Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP Srbije i hapšenjem Bože Bildera.

HAPŠEN I KAO IZNUĐIVAČ

U grupi od devet osoba uhapšenoj 2013. godine zbog sumnje da su od fudbalera Nikole Virijevića iznudili 30 stanova vrednih dva miliona evra, kao i 60.000 evra, nekoliko luksuznih automobila i najskuplje mobilne telefone, bio je i Božidar Jović.

Kako su “Novosti” tada pisale, pripadao je grupi iz Rakovice koja se bavila iznudama i pretnjama.

ROBIJAO ZBOG BINIĆA

BOŽIDAR Jović ima podebeo policijski dosije. Na robiji je proveo osam godina zbog pokušaja ubistva nekadašnjeg fudbalera Dragiše Binića, koji je u vreme napada bio direktor FK Obilić. Osuđen je zato što je pucao na Binića ispred njegove kuće na u Višnjičkoj banji, u noći između 16. i 17. maja 2004. godine. Srećom, hici su završili u Binićevom “poršeu” iza koga se sklonio.

Binić je tada, kako je utvrđeno u postupku, uzvratio na vatru dvojice napadača i ranio jednog od njih.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
kako ga ne overise

a da trebace im za prljave poslove Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ovo samo u srbiji moze da se desi da ovako neki ostane ziv...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Kod mene bi popio dva okvira minimum.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
jok ce da mu sude godinama i turaju nanognice Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
sta ce ga ubijati,......vidis da je budala..u doslovnom smislu..
cim je rekao da ce rucnom bombom raznijeti citavu zgradu ...odma su znali sa kakvom neukom budalom imaju posla...

uvidjeli su  smanjene intelektualne sposobnosti....i na vreme i na pravi nacin su .otvorili  komunikaciju s njim..
znali su kakve su mu prave namjere...
znali su kakve su mu mogucnosti...dobro su procjenili citavu situaciju....
i resili je bez ikakvih vecih problema

jos jednom se pokazalo da  mup raspolaze sa i te kako strucnim kadrom i spremnim i sposobnim da na pravi nacin odgovore na sve izazove i da mogu na pravi nacin da  rese sve krizne situacije...

svaka cast na perfektno obavljenom zadatku.... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
čak je i sam znao kom inspektoru da se preda.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
ma dace mu i odlikovanje Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
neće
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.