Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 45 46 48 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Video: Iživljavanje nad romskim mladićem u policijskoj stanici (ipak je lopov)  (Pročitano 50417 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Ko nece chip, moze ko ovi ljudi  Smile





IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Misliš da je njima jako loše? Oni mogu da prežive ekonomsku krizu i da ne izbuše novu rupu na kaišu a ti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Ako nemas, uzmi od onog ko ima, moja deviza  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
alekso ti kao veliki hriscanin daj prvi primer pa ih useli u nekoliko od svojih devet kuca a u kafani zaposli osoblje sastavljeno od manjina

Neka hvala ,
Imam prijatelje sirom sveta iz,Tibeta ,Nepala,Indije,Kasmira,Pakistana,Centralne i Severna Amerike,Australije i Afrike i Evrope svih boja i svih nacija i vera. Svi su oni drugari ,kolege ,klijenti ali to ne znaci da im slepo verujem ili da imam jednako postovanje za sve njih.

Sto se tice nasih manjina Ne odgovara mi njihov profil za moje potrebe , Smile

Pitanje je za vecinu roma je Ko ih je "izdao" i zasto su takvi kakvi jesu ,zbog porodicnog vaspitanja ,drustva u kome zive jer nemaju puno sansi , zbog njihove "kulture" ili su sami sebe ogranicili .

U Poljskoj i Ceskoj Drzava zeli da im oduzme svu decu i da ih skoluju u internatima jer smatraju da ce jedino na taj nacin da prekinu njihovu tradiciju koja traje generacijama prosjacenja i kriminalnih prilika kojima su izlozeni u svojim porodicama.
Misljenje je podeljeno o ovome ,

Druga stvar je kultura policije koja se razlikuje od zemlje do zemlje ,
Evo ti primer ovog Norvezanina koji je ubio 93 ljudi .U Norveskoj nemaju smrtnu kaznu a maksimalan zatvor za bilo koji zlocin je 21 godinu .Nemaju kao u Americi visestruku dozivotnu robiju.
On se predao i Lepo je tretiran u zatvoru . Kod nas u Srbiji tesko da bi ostao "nedotaknut" od batina za tako nesto.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2011, 22:42:01 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
LG Nexus 5
Ako nemas, uzmi od onog ko ima, moja deviza  Smile

Zar to nije gruba definicija demokratije?  Smile

Evo ti primer ovog Norvezanina koji je ubio 93 ljudi .U Norveskoj nemaju smrtnu kaznu a maksimalan zatvor za bilo koji zlocin je 21 godinu .Nemaju kao u Americi visestruku dozivotnu robiju.
On se predao i Lepo je tretiran u zatvoru . Kod nas u Srbiji tesko da bi ostao "nedotaknut" od batina za tako nesto.

A kakav je ovo primer?
Dokaz da mozes opusteno da ubijes 90 ljudi i da sledecih 20 godina pikas sony u celiji sa klimom, LCD-om, literaturom, 3 obroka dnevno i sve to o drzavnom trosku?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Ako nemas, uzmi od onog ko ima, moja deviza  Smile

Zar to nije gruba definicija demokratije?  Smile


Ja mislio komunizam  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
LG Nexus 5
Ako nemas, uzmi od onog ko ima, moja deviza  Smile

Zar to nije gruba definicija demokratije?  Smile


Ja mislio komunizam  Smile Smile

Dobro, dakle komunista si? Nije to sramota, sramota je ubiti.



Lopov se krije u „pravosudnoj rupi”




Kako je mladić iz Kovina postao svakodnevna tema medija a uz njih i NVO organizacija, tužilaštva, MUP-a, policijskih sindikalaca.



Žrtva dokazane torture i mučenja u policijskoj stanici Vršac, Danijel Stojanović (21) iz Kovina, nezaposlen, stekao je veliku medijsku pažnju posle objavljivanja snimka na „Jutjubu” ali i sledom daljeg događanja postao je svakodnevna tema medija a uz njih i NVO organizacija, tužilaštva, MUP-a, policijskih sindikalaca kao i samog ministra Ivice Dačića. Iako je ministru pred TV kamerama dao reč da se više neće baviti kriminalom i da će postati bolji čovek, posle nekoliko dana Stojanović je prekršio reč i vratio se poslu koji izgleda jedino zna da radi. Protiv njega je dosad, što kao maloletnika, što punoletnog, podneto oko 40 krivičnih prijava, mahom zbog provala i krađa.

Policajci sa snimka iz Policijske stanice u Vršcu, na kome se vidi kako ga dva policajca Aleksandar Adamov i Bojan Biserčić maltretiraju odmah su uhapšeni i određen im je pritvor, a njihova koleginica koja je načinila snimak je suspendovana.

Tek dva dana posle susreta sa ministrom, na jednoj benzinskoj pumpi u Kovinu Danijel je „zaboravio” da plati „milka” čokolade vredne 300 dinara. Radnice su ovo uočile tak kada je trebalo da predaju pazar, videvši da nedostaje deo zarade. Kako u objektu postoji nadzor, na snimku se mogao videti Danijel Stojanović, kako uzima čokolade i odlazi iz objekta. Naš narod bi ovo nazvao krađom, ali se ovo u srpskom pravosuđu tretira kao neplaćanje računa.

Opet je na „Jutjubu” osvanuo snimak na kojem se vidi kako krade čokoladice na benzinskoj pumpi, a samo posle nekoliko dana uhapšen je prilikom krađe novca iz kamiona ukrajinskog vozača, opet na pumpi, NIS NAP u Kovinu, a ulov mu je bio stotinu evra. Ukradeni novac je uz pomoć nevenčane žene sakrio u pelenama njihovog 15-mesečnog deteta. Tužilaštvo je zbog ove krađe podnelo prijavu „redovnim putem”.

I pre tri dana, treća, najveća, krađa bila je kada je u Karađorđevoj ulici u Valjevuvlasnik kuće uhvatio njega i kompanjona dok su pokušavali da ukradu žensku torbu iz dnevne sobe u koju su ušli kroz nezaključana vrata. Vlasnik kuće, u čijem je prizemlju kafić „Korner” sa sve ulovom ih je isterao u „aut” i pozvao policiju koja je Danijelu i kompanjonu odredila policijski pritvor od 48 sati. Danas će ih policajci predati tužilaštvu ali nema velike dileme oko ishoda. Policija istražuje da li njih dvojica stoje iza nekih novih provala u tom gradu.

I ništa tu ne bi imalo da se doda ili oduzme, da dve okolnosti ne upadaju u oči.

Prvo, sva ova tri potonja Danijelova „greha” medijima je dojavio Sindikat policije Srbije, cirkularnim saopštenjima a ne informativna služba MUP-a kako je to uobičajeno i uhodano. Iz toga može da se zaključi da su „sindikalci” kolegijalno rešili da „hajkom” na Danijela dokažu dve stvari – prvo, da on nije „cvećka” i žrtva tek tako, i da ono brutalno šutiranje sa snimka ima svoje opravdanje. Drugo, da se ministar Dačić bolećivo „zaleteo” kada mu se izvinio a da oni (policajci, svi) muku muče sa tako drskim delinkventima, a pravosudni organi ih puštaju da dalje vršljaju. Ne shvata ni ministar ni tužioci kako oni teško rade pa i vaspitni volej može da se razume u tom kontekstu. I na prvi pogled, mediji „povedeni” igraju po toj „muzici”.

Druga okolnost je što se u Danijelovom slučaju u sva tri hvatanja radi o takozvanom delu sitne krađe jer vrednost ukradene robe nije prelazila 15.000 dinara preko koje sume se (gle nonsensa) goni po dužnosti. Ispod 15.000 dinara, privatni oštećeni mora sam da goni počinioca, privatnom tužbom. Tako piše u krivičnom zakoniku i tu nema dileme, a nekoliko beogradskih advokata kažu nam da je to samo jedna u nizu „pravosudnih rupa”.

Da je Danijel, kradući čokoladu ili sto evra iz kabine kamiona, odgurnuo vlasnika robe, nasrnuo ili ga udario onda je to već dodatna kvalifikacija pod opštim imenom „na posebno drzak način” pa bi iza toga zalegao državni organ, ovako ne. Jasniji primer bi bio način krađe u samousluzi. Ako počinilac napuni džepove robom do 14.999 dinara i bude uhvaćen na izlazu a ne pruža otpor, tada prodavac sam mora da se bakće sa prijavom i da ga goni, ako hoće i ima strpljenja, preko suda.

Ovaj Danijelov upad u kuću u Valjevu „miriše” da bi mogao da ga konačno zadrži iza rešetaka, ali i tu je stvar pojedinačne procene i kvalifikacije, jer ga je sam vlasnik sprečio u nedelu tako da se ne zna sa sigurnošću šta bi on to ukrao da je krenuo sa robom napolje.

Bez mnogo filozofiranja, pravosuđe mora da se što pre reformiše. Mora i društvena svest pojedinaca i grupa koje „skaču” u odbranu ili napad, da bude argumentovana.

Konkretno, policajci koji su tukli Danijela Stojanovića treba da odgovaraju, ali i da se Danijel ne krije iza ministra, nego i da on dobije zasluženo – jer je drzak. Na kraju i da mediji ne „navijaju” nego da ukazuju.

Izvor: Politika


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat
Protiv njega je dosad, što kao maloletnika, što punoletnog, podneto oko 40 krivičnih prijava, mahom zbog provala i krađa.

Citat
dokažu dve stvari – prvo, da on nije „cvećka” i žrtva tek tako, i da ono brutalno šutiranje sa snimka ima svoje opravdanje. Drugo, da se ministar Dačić bolećivo „zaleteo” kada mu se izvinio a da oni (policajci, svi) muku muče sa tako drskim delinkventima, a pravosudni organi ih puštaju da dalje vršljaju.

мејби иц џаст ми ... али не видим потребу да се доказују ове две ствари ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Ovaj politikin novinar je zbunjen ko dva ludaka u buretu. Ni sam ne zna šta hoće da kaže. Kad je Teofilu ukraden ceger iz autobusa onda je to bilo premlaćivanje, napad na život, sranje-dranje od strane svih udruženja slovima ispunjavalaca papirne beline. Sad je kao zlo što sindikat policije želi da pokaže kako je pravosuđe krivac za to što su lopovi slobodni iako policija radi svoj posao. 40 prijava!!!!!!!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1

Dobro, dakle komunista si? Nije to sramota, sramota je ubiti.


Po potrebi, ko nudi vise, sad sam kapitalista  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 45 46 48 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.