Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Večitim studentima još godina i po za diplomiranje  (Pročitano 6108 puta)
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Qtek 666
интересантна је та дефиниција самосталног живота овде...одеш у бг,изнајмиш стан,запослиш се али зато сваког викенда долазиш код родитеља по шунку,сланину,јаја,келерабу Smile ,новац за кирију,режије а и за гориво или аутобуску карту Smile и не...то није 1 од 10 већ пре 9 од 10 Smile
тако да је то исто као да ниси ни отишао од куће...једина је разлика што уместо седам гледаш родитеље три дана...али и наплатиш то Smile

а вечити студент ми је безвезе категорија...истина је да има лелемуда али и брдо људи који су из милион разлога у немогућности да заврше факултет на време...али,кад год да га заврше-добро је...човек се учи док је жив
ја сам знао да би био лелемуд тако да сам отишао да утоварам и истоварам камионе Smile
Добро је, баш сам помислила да ће сви променити овде своје мишљење да би се ушлихтали неком другом.  Smile

И све је тачно што си написао. Можда ја нисам довољно добар пример, пошто имам више комада стамбених објеката  Smile, ал лелемуд никад нисам била (можда и због недостатка тог органа)  Smile и некако се само не слажем у овоме да има много људи који из различитих оправданих разлога напусте студирање, нема, то је један од сто, ил два, остало су они што су промашили факс, размажени или лењи, или све то заједно... а кући лепо, има женске, има све...
И не знам што овде причате о људима који су баталили да студирају ако су се разболели или добили бебу. И једни и други имају право на замрзавање свог стања, мајка не знам колико тачно (јер га никад нисам користила, и са бебом се, замислите, може завршити факс у року Smile), а болесни све док не оздраве, ако су стварно болесни. То нису вечити студенти, то су људи спречени да студирају. Иначе, ни против вечитих немам ништа, ал ако плате држави то што вечно узурпирају њене институције.
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
A posto vec pricate o razlozima, koji su to brojni razlozi? Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
интересантна је та дефиниција самосталног живота овде...одеш у бг,изнајмиш стан,запослиш се али зато сваког викенда долазиш код родитеља по шунку,сланину,јаја,келерабу Smile ,новац за кирију,режије а и за гориво или аутобуску карту Smile и не...то није 1 од 10 већ пре 9 од 10 Smile
тако да је то исто као да ниси ни отишао од куће...једина је разлика што уместо седам гледаш родитеље три дана...али и наплатиш то Smile

to je otprilike suma sumarum, svi koji zive u bg a roditelji su im ostali na selu ili negde po unutrasnjosti.. ali to meni nije odvajanje od roditelja  Smile 
recimo ne znam nikoga rodom iz bg ko se odvojio a zivi po tom principu, cak najcesci primer su mi parovi koji iako odvojeni pomazu svojim roditeljima na hiljadu nacina, jer su vec stari a i primanja su im bedna penzionerska 

jer danas u bg kad se ljudi odvajaju, oni uglavnom imaju preko 30 godina.. to znaci da su im roditelji sve matoriji i sve nesposobniji.. pa umesto da odes kuci po svinjetinu, sira i sarmu, ti odes kod svojih da peglas, peres, cepas drva, unosis ugalj, cistis dvoriste i nesto im skuvas, da odmore bar dva dana na miru .. onda dodjes kuci i sve to isto radis.. to je odvojenost i nezavisnost, po meni.. jer za mene nije samostalnost i nezavisnost -aj cao matorci ko vas jebe, ja sam sada svoj covek imam svoju porodicu, vi se snalazite  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.72
mob
HTC One
Ja, kao neko ko je ziveo u zajednici i sa roditeljima dok sam morala, savetujem svima da se odvoje, makar i samo prezivljavali, koliko god to bilo tesko, ili kako god, i zive svoj zivot samostalno.
Sto se veciti studenata tice - rekla sam svoje misljenje.

Meni zivljenje sa mojima nikada nije bilo moranje vec uzivanje. Pa sta ima lepse nego bit sa ljudim koji te vole, pomazes ti njima, pomazu oni tebi? Svi ste srecni i zadovoljni?

Napustanje kuce radi pukog napustanja je nesto sto nikada nisam razumeo. Izadjes onda kada odlucis da tako treba, bez obzira da i imas 20 ili 30 godina. Ali samo zato sto stvarno imas svoje razloge zasto to radis a ne zbog toga sto imas odrejden broj godina i to je jedini razlog.

Pogotovo sto sposobnost da se u zivotu stvara i stara o sebi uopste nema veze sa tim gde i sa kim zivis. Onaj ko je sposoban da stvara, ko to moze i zna, stvarace i dok je u roditeljskoj kuci i kada je van nje. To nikakve veze nema.

« Poslednja izmena: 12. Jan 2014, 15:44:17 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia 
Ja, kao neko ko je ziveo u zajednici i sa roditeljima dok sam morala, savetujem svima da se odvoje, makar i samo prezivljavali, koliko god to bilo tesko, ili kako god, i zive svoj zivot samostalno.
Sto se veciti studenata tice - rekla sam svoje misljenje.

Meni zivljenje sa mojima nikada nije bilo moranje vec uzivanje. Pa sta ima lepse nego bit sa ljudim koji te vole, pomazes ti njima, pomazu oni tebi? Svi ste srecni i zadovoljni?

Napustanje kuce radi pukog napustanja je nesto sto nikada nisam razumeo. Izadjes onda kada odlucis da tako treba, bez obzira da i imas 20 ili 30 godina. Ali samo zato sto stvarno imas svoje razloge zasto to radis a ne zbog toga sto imas odrejden broj godina i to je jedini razlog.

Pogotovo sto sposobnost da se u zivotu stvara i stara o sebi uopste nema veze sa tim gde i sa kim zivis. Onaj ko je sposoban da stvara, ko to moze i zna, stvarace i dok je u roditeljskoj kuci i kada je van nje. To nikakve veze nema.



Meni je gusio zivot u roditeljskoj kuci. Ali ja sam luda zena, po mnogim pitanjima, tako da sa mnom ne vredi pricati o tome.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.72
mob
HTC One
To je drugo, individualna stvar i sa tim mogu da se slozim.

O tome i pricam, nema pravog i krivog puta, nema sta je ispravno a sta nije, ima samo ono sto ti licno odgovara.

Mi se na temama dohvatimo jedne teme i istresamo je uzduz i popreko, ali se toliko usmerimo na tu konkretnu stvar da zaboravimo na neke drugo. I onda mozemo da ukazujemo nekome kako se sa njim ne slazemo, mislimo da je njegov izbor los ili pogresan itd. a da zaboravimo da bi u vezi sa nekom drugom temom pricali potpuno drugaciju pricu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Pa roditeljsku kucu napustis kada mislis da si dovoljno sposoban da sve to sto si imao kod njih napravis sebi i svojoj porodici u nekom drugom stanu. Ili u situaciji kada si se ozenio a nemas dovoljno prostora za zivot u roditeljskoj kuci pa u iznajmljenom stanu uz pomoc roditelja zivis sa svojom porodicom, do trenutka kada budes sposoban da zivis sam.

Mislim da otprilike svi ovako mislite samo to kazete na razlicit nacin.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Meni je gusio zivot u roditeljskoj kuci. Ali ja sam luda zena, po mnogim pitanjima, tako da sa mnom ne vredi pricati o tome.

Vidis.. to je tacno... Oko mene ljudi stalno pricaju (i ja sama) kako ne mogu vise sa svojima. I kako ne mogu da imaju porodicu dok se ne ispuni, to, to i to... I zene kako ce da rode dete za sebe ako ne nadju nekoga. I dalje cuce u svojoj sobi.

Cinjenica je da vlada opsta apatija i vecita teznja da je za pocetak potrebno bas sve.

Mislim da tvoje ludilo bi mozda trebalo da bude zarazno.  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
neki ljudi jednostavno ne znaju kad treba da odustanu...i mladost sjebu  na te studije...od kojih uglavnom
nijedan...koji s njima izgura tridesetu.... nikad nema nikakve koristi....

kome bolan treba covjek od 30/35 godina bez dana radnog staza..ko ce takvog zaposliti...nece niko..


evo kod nas nasa jedna firma koja se bavi bla bla..nije bitno..na nasem etf/u daje stipendije
svim studentima koji navuku prosjek 7 i po...ili bi 8....i jos imaju zagarantovan posao..posle studija..
na godinu stipendije..da odrade kod njih u firmi dve godine staza...znaci za nekih 6 godina imas zagarantovan posao posle studija..

i vd...te firme..kaze..nema studenata dovoljno...sa tim prosjekom...koliko njima treba....i krenuce u pricu i sa novosadskim etf/om...

bazirani su na mlade ljude...kao i svi...

takve velike i poznate firme..nikad nece zaposliti nekoga ko se jebe po faksu do 30 i neke...godine...

niti bilo ko noirmalan...ih nece zaposliti..

sve sto uspiju..to je poneko od njih..da se uvali u drzavnu pricu...
i drzavne ustanove su prepune tih.... kako da ih nazovem covjeka koji studira 11 godina..ljencuga nesposobnjakovic..i nista drugo...prepune su takvih...

zato je sve otislo u kurac...sto je drzavno...upravo zbog njih...sto po strici i kumu i stranci dobijaju posao....u drzavnim jaslama...

kad nesto ne ide ...ne ide...okreni se drugim stvarima..vreme bolan prolazi ..nikoga ono ne ceka....

i to se sve nada da ce bii bolje..hoce biti bolje ....ali ni tada za njih nece biti posla...niti ga igdje ima...

samo se zaludjuju bezveze....koji ceti kurac diploma ako neces moci od nje da zivis....

da mi mogu tu srati..ja zavrsio ovo ja zavrsio ono...necu da radism svasta..
a napucali u guzicu po 35 godina  i  nemaju dana radnog staza...ma de ba bjezi..sta se tu zivciram i pokusavam objasniti...takvi to nikad nece razumjeti...

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.